Googlonutousness a Yandex.

Ahead - Nový rok a osem dní dovolenky, v predvečer, ktorý chcem baviť. Rozhodli sme sa, že v predvečer dovolenky sme potrebovali ľahký zábavný materiál o zábavných žetónoch vyhľadávačov. Odporúčame vám ísť na prehliadku vtipných rarít zo zbierok spoločnosti Google a Yandex.

Google Zaujímavé

Ako skombinovať podnikanie so zábavou?

Každý vie, že spoločnosť Google má vyhľadávaciu kalkulačku, pomocou ktorej môžete napríklad previesť jednu menu na inú v aktuálnom kurze, previesť kilogramy na libry a míle na kilometre atď. Ale môžete sa pobaviť, spočítať, koľko papagájov v jednej boa. Pamätajte si karikatúru, kde slon a opica merali dĺžku boa v ​​papagájoch? Opýtajte sa na to z vyhľadávača - a on vám odpovie.

Alebo naopak:

Google Doodles

Vyhľadávač Google je známy pre čmáranice (obrázky, animácie a niekedy aj super hry). Svoje logo štylizuje na sviatky, počas dôležitých udalostí, na narodeniny slávnych ľudí. Celkovo tím Google vytvoril viac ako 1 000 čmáraníc.

Tu sú niektoré z najzábavnejších:

Prvý deň zimy 2013. Je čas pliesť teplé oblečenie - Google rozhodne a pozve všetkých svojich používateľov, aby videli, ako sa hodí zimná verzia slávneho loga.

K 78. výročiu Roberta Arthura Maugha, priekopníka elektronickej hudby, bol vytvorený syntezátor, na ktorom tu môžete hrať.

Do 85. narodenín amerického detského spisovateľa Maurica Sendaka vytvorila spoločnosť Google len takú zábavnú animáciu.

Do tridsiateho výročia legendárnej pasáže Pac-Man vytvoril tím Google pre túto hru štylizovaný doodle. Tu si môžete zahrať verziu Pac-Man Google.

Na 183. narodeninách Julesa Verna mohol ktokoľvek na Google sledovať hĺbku oceánu cez okienko Nautilus. Chcete sa na to pozrieť? Ty tu. Nezabudnite presunúť páčku do červenej rukoväte.

50. výročie inaugurácie amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, Google, poznamenal toto:

Päťdesiate výročie prvého kozmického letu s posádkou je toto:

Niekedy vyhľadávač odfarbí vaše logo v dňoch smútku udalostí. Napríklad, na hlavnej stránke poľského Google v apríli 2010 bol bezfarebný niekoľko dní po tom, čo bol prezident Lech Kaczynski zabitý pri havárii lietadla.

Myseľ hry

Môžete Google zaujímavé čipy, ktoré upravujú známe rozhranie veľmi zábavným spôsobom.

Tu, napríklad, je vec, ktorá môže pomôcť pustiť paru na irate na Google seo optimizer. Tu na tejto stránke môže znížiť vyhľadávač v odplate za jeho profesionálne zlyhania.

A ak vás Google osobne neurazil, užite si zábavnú hru raditeľov s hlavnou stránkou. Zadajte vyhľadávacie pole robiť sud rožok - a otázka "robiť sud", doslova obrátená hore nohami.

Chcete sa uistiť, že plné nuly, ak je ich veľa, sú schopní naplniť čokoľvek? Zadajte príkaz vyhľadávacieho poľa zerg spech a zistite, ako tieto nuly tento problém prekonávajú.

Ak sa nudíte, dáte si šálku kávy, zjedzte buchtu alebo nakloňte rozhranie Google, zadaním objednávky do vyhľadávacieho poľa. tilt.

A tu si môžete zahrať so spoločnosťou Google. Snažte sa dohnať myš aspoň jedným z rozptyľujúcich prvkov jej loga.

Mimochodom, tam sú čipy, ktoré Google nemá nič spoločné. Užívatelia sami sú vinní z ich vytvorenia. Napríklad, známy čip s požiadavkou "Google, ty si miláčik." Zadajte ho do vyhľadávacieho poľa - a zistite, čo vám odpovie "miláčik" v druhom riadku.

Ako šťastný je Yandex?

Yandex pre zenových budhistov

Pre tých, ktorí náhle z nejakého dôvodu boli príliš leniví riadiť dotazy do vyhľadávacieho panela (dobre, čokoľvek sa môže stať), ale stále nie je príliš lenivý vidieť, ako to robia iní ľudia v rôznych častiach sveta, Yandex v roku 2001 navrhol meditatívne vyhľadávanie. Môžete len sedieť a študovať v reálnom čase to, čo vaši bratia rozumu hľadajú na internete. Chcete to skúsiť? Ty tu.

Ste pesimista alebo optimista?

Aká je vaša nálada? Preferujem tento okamih všetky svetlé a dobré? Vitajte v Yandex pre optimistov.

Nie je v nálade vidieť svet pozitívne? No, pozrite sa na všetko v čiernej farbe. Ty tu.

Metamorfóza žltej šípky

Žltá šípka Yandexu nie je vždy obyčajne stručná a obmedzená. Na niektorých sviatkoch sa transformuje. Toto je publikum, ktoré Yandex videl na jednom z narodenín Agnes Barto:

Na pestovanie kapusty a vybavenie záhradným náradím, Yandex navrhol všetkým na sviatok májový deň:

Na Valentína, žltá šípka získala nádych pôvabu:

Teraz viete, čo hľadať vo vyhľadávačoch, aby sa usmievali častejšie. Veľká nálada pre vás, môže byť Google a Yandex vaše!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár