Ako sa vyhnúť nedostatku obsahu nápadov: návod

Výskum Content Marketing Institute potvrdzuje, že hlavným problémom značiek, ktoré používajú obsah marketing, je neustála potreba pre veľké množstvo obsahu. Všetci copywriteri a obchodníci s obsahom však pravidelne čelia nedostatku nápadov. Ak natrvalo zastavíte publikovanie na firemnej webovej stránke alebo na blogu, prirodzene sa vám nepodarí dlhodobú marketingovú kampaň.

Systematický prístup k vytváraniu obsahu vám pomôže pravidelne ponúkať nové články, recenzie, videá pre vaše publikum. To bude váš obsah hodný pozornosti potenciálnych a existujúcich zákazníkov, a nie nasávať z prsta, čo sa často stáva, keď je nedostatok nápadov. V tomto článku nájdete krok za krokom sprievodcu, ktorý vám umožní vždy vytvárať vzrušujúce materiály a nie krátke informačné príležitosti.

1. Definujte účel a ciele každej publikácie.

Definujte ciele a ciele marketingovej kampane na vytvorenie efektívneho obsahového plánu. Zvyšovanie povedomia o značke, prilákanie divákov a zvyšovanie predaja patria medzi strategické ciele marketingu obsahu. Z toho vyplýva, že každá publikácia musí riešiť problémy, ktoré umožňujú dosiahnuť jeden z týchto cieľov.

Môžete napríklad napísať užitočnú príručku pre spotrebiteľov, ktorá priláka divákov na stránku. Preskúmanie konkrétneho produktu s dôrazom na jeho výhody a nevýhody vyrieši problém zvyšovania predaja. Definovanie cieľov a cieľov publikácií, máte možnosť štruktúrovať obsahový plán marketingovej kampane.

2. Určite cieľovú skupinu každej publikácie.

Napíšte články pre konkrétne publikum, aby sa zvýšila efektívnosť marketingu obsahu. Je nepravdepodobné, že by ste vytvorili dobrý prehľad, napríklad investičné nástroje, ktoré odkazujú na abstraktného čitateľa. Nehnuteľnosti na Cote d'Azur sú zaujímavé pre určitú verejnosť, ktorá by sa mala brať do úvahy pri písaní relevantných materiálov.

Ak chcete určiť cieľovú skupinu, pred začatím práce na publikácii odpovedzte na nasledujúce otázky:

 • Pre koho píšete materiál?
 • Čo títo ľudia hľadajú na vašej stránke a máte pre nich niečo, čo vaši konkurenti nemajú?
 • Čo potrebuje váš obsah?

Tento krok zvýši efektivitu vášho obsahu a zachráni vás pred vážnymi chybami, napríklad z príbehov o efektívnosti životného poistenia pre ľudí, ktorí majú akumulované úspory v štátnom poistení v ZSSR.

3. Vytvorte redakčný kalendár

Redakčný kalendár zostavený s ohľadom na sezónne faktory a sviatky vám pomôže pravidelne publikovať relevantný obsah. Po prvé, chránite sa pred dlhými pauzami medzi publikáciami a plánujete uvoľnenie niektorých článkov. Po druhé, využívate situačný dopyt po obsahu a produktoch, berúc do úvahy sezónne faktory. Napríklad internetový obchod s módnymi suvenírmi a galantériou pritiahne ďalšiu návštevnosť a zvýši predaj prostredníctvom publikovania článku „Čo dať svojmu milovanému mužovi 23. februára“.

4. Premýšľajte nad štruktúrou kampane s obsahom.

Využite skúsenosti z papierových časopisov a novín, plánovanie štruktúry obsahovej marketingovej kampane. Udržujte niekoľko trvalých záhlaví, ktoré budú tvoriť informačné jadro vašej stránky. Pokúste sa naplánovať publikácie v hlavičkách na niekoľko týždňov vopred, ak vám dlhodobé plánovanie spôsobuje ťažkosti v prvej fáze.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu pri štruktúrovaní kampane s obsahom:

 • Informujte svojich divákov o aktuálnych udalostiach vo vašom odvetví. Pravidelne publikujte novinky z priemyslu, používajte novinové správy.
 • Vytvorte hlavičky autorských práv. Napríklad vedúci zákazníckej podpory môže pravidelne informovať divákov o tom, ako riešiť určité typické problémy, ktoré vznikajú u vašich zákazníkov.
 • Odpovedzte na otázky od divákov. Prideľte expertov na písanie materiálov pre túto rubriku. Napríklad pediater by mal napísať odpoveď na otázku črevnej koliky u dieťaťa, nie marketingového špecialistu kliniky.
 • Ponúka divákom spotrebiteľské príručky. Vysvetlite potenciálnym a existujúcim zákazníkom, ako si vybrať a používať určité produkty. Urobte svoje materiály užitočné, objektívne a expertné. Už sme napísali, ako Magnolia Hi-Fi zarobila 87 miliónov dolárov vďaka sprievodcom v ére pred internetom.
 • Publikovať rozhovory s odborníkmi. Spotrebitelia počúvajú názory trendov, takže táto rubrika je vždy populárna.
 • Hovorte o aktualizáciách alebo aktualizáciách existujúcich produktov. V závislosti od oblasti činnosti môžete materiály v tejto sekcii písať takmer každý deň alebo raz mesačne.
 • Nechajte svojich zákazníkov hovoriť. Vytvorte rubriku, pre ktorú bude môcť každý klient pripraviť. Môžu to byť malé recenzie alebo príbehy o úspešnom používaní produktu.
 • Prosíme Vašich úzkych špecialistov o možnosť pravidelne zverejňovať znalecké posudky na internetovej stránke spoločnosti. Napríklad, ak vytvárate webové stránky, opýtajte sa dizajnérov povedať o web design, SEO o SEO, programátori o CMS, a editor alebo copywriters o textoch.

Samozrejme, môžete rozšíriť zoznam nadpisov o vlastné nápady.

5. Určite typy obsahu, ktorý budete používať.

Obsahový marketing nie je len text. Na dosiahnutie svojho publika použite rôzne typy obsahu. Napríklad používatelia sociálnych sietí dobre reagujú na infografiku a fotografie. Nasledujúce tipy vám pomôžu vytvoriť rôzne typy obsahu:

 • Ponúknite publiku video. Nemusíte konkurovať Jamesovi Cameronovi za Oscara, takže používajte akékoľvek zariadenie vhodné na natáčanie amatérskeho videa. Použite napríklad amatérske fotografické vybavenie, ako sme to urobili. Hlavná vec je, že video obsahuje užitočné informácie pre divákov.
 • Nechajte publikum počuť váš hlas. Vytvárajte a publikujte pravidelne podcasty.
 • Zobrazte informácie o publiku. Použite pre tento vizuálny obsah - fotografie, infografiky, prezentácie.

Nezabudnite na texty, napriek potrebe používať rôzne typy obsahu.

6. Vyberte kanály distribúcie obsahu

Určite, kde budete publikovať obsah. Samozrejme, že hlavnou mediálnou platformou zostane firemná webová stránka alebo blog. Nezabudnite však na iné zdroje, ktoré vaše publikum využíva. Autoritatívne stránky, sociálne siete a blogy vám pomôžu zvýšiť počet čitateľov. E-mailové alebo RSS-záruky, že vaše materiály budú zaznamenané.

7. Uchovávajte zoznam nápadov na obsah.

Zapíšte si akékoľvek nápady na obsah do prenosného počítača, ktorý musíte mať poruke. Neobmedzujte sa len na stanovenie názvu budúceho článku. Strávte 5 minút na zaznamenanie myšlienok o vašej budúcej publikácii. Zapíšte si URL publikácie alebo štúdie, ktorá vás inšpirovala k napísaniu článku. Zoznam obsahových nápadov by vás mal ušetriť od plytvania času hľadaním témy nasledujúcej publikácie.

Pomocou nasledujúcich tipov sledujte akékoľvek nápady na obsah:

 • Noste notebook a pero.
 • Vytvorte textový dokument na zaznamenávanie nápadov na ploche, smartfóne alebo tablete.
 • Použite službu Evernote.

Zapamätajte si, že pri téme budúcej publikácie v zozname nápadov urobíte prvý krok na jej napísanie.

8. Sledujte účinnosť svojej kampane s obsahom.

Pomocou štatistických služieb, ako je napríklad služba Google Analytics, môžete sledovať účinnosť svojich publikácií. To vám umožní identifikovať materiály, o ktoré sa vaše publikum najviac zaujíma.

Použite systematický prístup k vytváraniu obsahu a pravidelne publikujte užitočné materiály pre svoje publikum. Použite vyššie opísanú príručku, aby ste nestrácali čas hľadaním nápadov, vykonávaním marketingových kampaní. Udržujte však svoju flexibilitu a konajte v situácii. Tým sa zabezpečí relevantnosť vašich článkov a recenzií.

Možno máte vlastné tajomstvá, ktoré vám pomôžu pravidelne vytvárať veľa obsahu? Povedzte o nich v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár