Ako používať newsjacking: 6 tipov pre obsah marketingu

Špecialisti v oblasti marketingu obsahu denne bojujú za relevantnosť a relevantnosť svojich článkov a recenzií. Newsjacking je jedným z najúčinnejších nástrojov, ktoré pomáhajú vyhrať tento boj za mysle čitateľov.

Newsjacking (eng. Newsjacking) je proces integrácie značky a myšlienok do aktuálneho spravodajstva. Autor tohto výrazu je známy obchodník David Mirman Scott.

Slovo newsjacking je v súlade s termínom únos, čo znamená pirátske zachytenie osobného lietadla. Toto nie je nehoda - marketingoví novinári doslovne berú na palubu správy a informačné príležitosti, ktoré každý počul, hral si s nimi a použil ich v reklame svojho produktu.

Úprimne povedané, David Mirman Scott nevynašiel bicykel, ktorý ponúka svetu koncept newsjacking. PR špecialisti už dlhé roky využívajú aktuálne spravodajské informácie v záujme svojho podnikania. Pán Scott však ukázal príklad agresívneho využívania novín v oblasti marketingu obsahu, čo je jeho nepochybnou zásluhou.

Aké výhody získate tým, že sa stanete novinárom alebo novinárskym pirátom?

 • Rast dopravy (prostredníctvom vyhľadávačov a agregátorov správ).
 • Prilákanie pozornosti návštevníkov k vašim materiálom a zvýšenie počtu pripomienok.
 • Integrácia vašich nápadov alebo značiek do denného spravodajstva.
 • Informačné vedenie na trhu.

Newsjacking je neustále vyváženie na okraji toho, čo je povolené. Nižšie uvedené príklady vám pomôžu používať správy na marketingové účely bez toho, aby prechádzali líniou vulgárnosti a nemorálnosti.

Príklady použitia newsjackingu

 • Spirit Airlines zachraňuje zákazníkov pred pádom z útesu (fiškálneho)

Spoločnosť Spirit Airlines, letecká spoločnosť so zľavami v leteckej spoločnosti v USA, aktívne využíva e-mail na riadenie predaja. Niektoré z e-mailov z tejto spoločnosti sú živé príklady newsjacking.

Napríklad v decembri minulého roka použili marketingoví agenti Spirit Airlines strach z obyvateľov USA nad tzv. Fiškálnym útesom - automatickým zvýšením daní a znížením vládnych výdavkov. Americkí politici sa museli dohodnúť pred 31. decembrom 2012 na spôsoboch, ako znížiť rozpočtový deficit, aby sa zabránilo týmto udalostiam.

„Prestávka, ktorej sa všetci obávajú,“ takéto slová napísali marketingoví špecialisti leteckej spoločnosti do predmetu. V správe porazili anglickú frázu fiškálny útes (fiškálny útes), ktorý zákazníkom ponúka zľavu na letenky vo výške 50 USD.

Experti spoločnosti Spirit Airlines používali vo svojich reklamách aj iné témy s vysokým profilom, napríklad predvolebné debaty prezidentských kandidátov v USA.

 • NFL monitoruje život monarchov

Národná futbalová liga rozsiahle využíva obsahový marketing pravidelným publikovaním informácií relevantných pre fanúšikov amerického futbalu na svojom blogu. Všimnite si, že NFL nikdy nemá tematické novinky. Niekedy však obchodníci tejto organizácie idú nad rámec obvyklého rámca.

Keď princ William a Kate Middleton oznámili, že budú mať dediča, NFL okamžite využil tento spravodajský príbeh pre vlastnú reklamu. V lige blogu sa objavili fotky siedmich hráčov, ktorých mená sú spojené s kráľmi. NFL vyzvala budúcich rodičov, aby vymenovali svoje dieťa na počesť hráča amerického futbalu.

 • Verejná organizácia Save the Children reaguje na tragédiu v škole Sandy Hook School

Hromadná streľba na Americkú školu Sandy Hook hlboko otrasila ľudí po celom svete. Na túto tragédiu okamžite reagovala nezisková organizácia Save the Children, ktorá sa zaoberá ochranou detí. Rozdala list s radami rodičom, ktorí chcú pomôcť svojim deťom vyrovnať sa so stresom spôsobeným televíznymi príbehmi z Newtown.

Vezmite prosím na vedomie, že tento príklad nesúvisí s používaním správ na riešenie komerčných problémov. Newsjaker môže prekročiť hranicu prácou s negatívnymi informačnými správami, najmä tragickými.

Organizácia Save the Children elegantne ponúkla divákom relevantný a užitočný značkový obsah. Akékoľvek pokusy špekulovať o takýchto témach sa však môžu zmeniť na vážne problémy pre vašu spoločnosť.

Šesť tipov, ktoré vám pomôžu stať sa správcom

Pravdepodobne už máte niekoľko nápadov týkajúcich sa používania najnovších správ na popularizáciu vašej značky. Je dobré, že vás vyššie uvedené príklady inšpirovali.

Najprv sa však naučte šesť tipov, ktoré vám pomôžu správne používať správy a vyhnúť sa bežným chybám.

 1. Zostaňte v obraze

Mali by ste sledovať novinky, ak sa chcete stať skutočným novinárom. Použite niekoľko informačných kanálov.

Jednou z nich by mala byť aj špecializovaná webová stránka zaoberajúca sa podnikaním vašej spoločnosti.

Online zdroj, ktorý je obľúbený u vašich zákazníkov, vám pomôže vytvoriť materiály, ktoré sú zaujímavé pre spotrebiteľov. Ak je napríklad vaša cieľová skupina mládež, nájdite si zdroj o popkultúre a živote celebrít.

Na záver by vás mohli zaujímať aj správy z miestnych a národných zdrojov. Uistite sa, že budete postupovať podľa presnosti faktov, aby ste nezvládli marketing na povesti.

 1. Cítite svoje publikum

Pri výbere príležitosti na novinky pre novinárov by ste mali byť hlbší. Vojenský prevrat, smrť slávnej osoby, prírodná katastrofa - to nie sú najlepšie príklady na použitie v marketingových správach. Mnohí odborníci tomu nerozumejú, neúspešne špekulujú o citlivých témach.

Americký výrobca a predajca American Apparel sa napríklad pokúsil hrať na tému Superstorm Sandy. Táto spoločnosť ponúkla spotrebiteľom navštíviť obchody a kúpiť tovar so zľavou, "ak im chýba hurikán." Ľudia, ktorých domy boli poškodené prvkami, doslova zaplavili poštové schránky spoločnosti sťažnosťami a negatívnymi posudkami, ktoré požadovali zastavenie špekulácií na tému búrky.

 1. Konaj rýchlo

Pokúste sa použiť informačné kanály čo najrýchlejšie, aby ste maximalizovali efektivitu vytvárania správ. Pamätajte - nie ste jediný, kto sleduje najnovšie udalosti.

Vezmite prosím na vedomie, že americké spoločnosti ešte stále zverejňujú tlačové správy začiatkom januára a snažia sa hrať na tému Hurricane Sandy. Táto búrka skončila koncom októbra minulého roka!

 1. Organicky prepojte novinky o vašej značke.

„Netlačte“ správy do svojej marketingovej kampane. Prestaňte používať správy, ktoré nie sú zaujímavé pre vašich zákazníkov.

Spravodajské kanály používané na vytváranie správ by mali mať pre vašu firmu nejaký význam. V tomto prípade nemusíte presúvať vysvetlenia a ospravedlňovať sa.

 1. Umožnite spotrebiteľom nájsť pozitívny postoj v každej správe.

Newsjacking vyžaduje pozitívny výhľad na udalosti. To je obzvlášť dôležité, ak používate akékoľvek negatívne správy. V žiadnom prípade sa však nesnažte špekulovať o katastrofách, tragédiách a iných podobných udalostiach.

Majte na pamäti chybu dizajnéra Kennetha Colu, ktorý neúspešne žartoval o masových protestoch v Káhire v roku 2011. On tweeted: "Milióny ľudí sa do ulíc v Káhire, počuť o našej jarnej oblečenie zbierky." Po dvoch hodinách bol návrhár nútený zverejniť správu s ospravedlnením.

 1. Použite kľúčové slová

Zvýšenie viditeľnosti vášho obsahu vo vyhľadávačoch je jednou z hlavných úloh newsjackingu. Kľúčové slová vám to pomôžu vyriešiť. Pamätajte, že najprv musíte použiť dotazy, ktoré sú relevantné pre vašu firmu. Môžete však tiež nenápadne používať "kľúče", ktoré sú relevantné pre udalosť noviniek.

záver

Newsjacking rozširuje svoj arzenálu špecialistov na marketing obsahu, čím zvyšuje efektivitu propagácie podnikania na internete. Tento spôsob práce so správami je však veľmi chúlostivý nástroj, ktorého neopatrné používanie môže zničiť povesť spoločnosti.

Myslíte si, že stojí za to aktívne používať newsjacking? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch.

Prispôsobenie materiálu Mark Sherbina Newsjacking: 6 tipov na pomoc pri používaní.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár