Ako používať digitálny detox v prospech vášho podnikania

Podľa spotrebiteľských správ priemerná osoba vidí 247 reklám denne. A to sú len konzervatívne odhady. Vydanie časopisu Business Journal Phoenix zvýšilo tento ukazovateľ na 600 a Únia verejnej organizácie vo verejnej správe zavolala na číslo 3000. Len si myslíte, že dostávate stovky alebo dokonca tisíce reklamných správ v jednej alebo druhej forme. Aby nedošlo k šialenstvu a sústrediť sa na dôležité informácie, nevedomky si nevšimnete 90% reklamy. A keď sa zvyšných 10% dostane príliš veľa, môžete si zariadiť digitálny detox pre seba: prestaňte používať internet, počítač a smartphone na týždeň alebo dva.

Podnikanie je ťažšie. V dôsledku informačného hluku diváci vyvíjajú hluchotu reklamy. Podnikatelia však nemôžu jednoducho zastaviť publikovanie reklamných správ, pretože voľné miesta budú okamžite prevzaté konkurentmi. Značky však môžu využiť myšlienku digitálneho detoxu, aby zostali v kontakte s užívateľmi, čo im umožňuje pauzu od užitočných komerčných správ.

Čo je digitálny detox pre značky?

Digitálny detox pre osobu je dobrovoľné odmietnutie používania internetu a počítača na určité časové obdobie. Podľa priaznivcov tohto konceptu, dostať sa z virtuálneho sveta do reálneho sveta znižuje úroveň stresu, zlepšuje fyzickú pohodu a zlepšuje tvorivé schopnosti.

Ako už bolo uvedené, značky si nemôžu dovoliť dlhú dobu opustiť internet. Digitálnym detoxikáciou pre podniky nie je odmietnutie zverejnenia komerčného obsahu, ale zmena prístupu k reklamným kampaniam. Značka môže pre divákov urobiť prestávku tým, že na chvíľu odmietne inzerovať konkrétne produkty. Namiesto toho môžete staviť na zvýšenie účasti publika. Môžete napríklad inzerovať užitočný alebo zábavný obsah, publikovať obrázkovú reklamu.

Cieľom digitálneho detoxu pre biznis je ukázať divákom, že vaša spoločnosť sa nezameriava len na dodanie inej veci klientovi. Spotrebitelia by mali vidieť, že aj vy chcete relaxovať a pozerať sa na hviezdy, že viete, ako sa smiať, zdieľať hodnoty, ktoré sú spoločné pre používateľov. Vaši partneri by mali aspoň na chvíľu prestať vidieť otravného predajcu vo vás. Ak chcete pochopiť, čo je v stávke, pozrite sa na thajskej reklamy "Poistenie šváb", ktorý sa stal meme.

Ako úspešný príklad digitálneho detoxu pre podnikanie môžete volať reklamnú kampaň amerického reťazca reštaurácií Chipotle. Obchodníci Chipotle sa dohodli na spolupráci so známymi spisovateľmi vrátane Tonyho Morrisona, Malcolma Gladwella a iných autorov. Zaujímavé citácie a dokonca aj malé diela majstrov pera sa objavili na jednorazovom riade a obaloch potravín v blízkosti loga reštaurácie.

13 digitálnych detoxikačných nápadov pre vaše podnikanie a publikum

Ak pracujete v konkurenčnom odvetví, je niekedy užitočné pozastaviť sa v štandardných reklamných kampaniach, aby sa diváci dostali k prestávke od rušivých komerčných správ. Čo však robiť, ak Pelevin, Sorokin a Tolstaya nechcú vidieť citácie z ich prác na obale vášho výrobku? Použite nižšie uvedené nápady.

 1. Inzerujte obsah uverejnený na vašej stránke. Môže to byť používateľská príručka, znalecký posudok na trhu, bezplatné webové služby, knihy.
 2. Vytvárajte a propagujte zábavný obsah týkajúci sa vášho podnikania. Napríklad poisťovne často zverejňujú vtipné príbehy alebo citácie z vyhlásení poistencov.
 3. Publikovanie obrázkovej reklamy. Pamätajte si kampaň jednej banky "Čestný byť ziskový"? Príďte s niečím podobným a publikujte na YouTube. Možno vaši poprední odborníci hovorili na prestížnej priemyselnej konferencii? Možno váš analytik na začiatku roka urobil presné predpovede a neúmyselne ich nahral na video? Podeľte sa s publikom.
 4. Urobte výskum a propagujte jeho výsledky. Mali by byť zaujímavé pre široké publikum, nielen pre odborníkov z priemyslu.
 5. Zorganizujte sociálnu kampaň a povedzte o tom publiku. Napríklad platiť za opravu detských ihrísk, zasadiť stromy v pustatine vedľa vašej kancelárie, stráviť dobrovoľníka v parku.
 6. Použite empirický marketing.
 7. Organizovať alebo financovať akúkoľvek akciu alebo výkon. Nastavte napríklad vianočný stromček v centre mesta.
 8. Uskutočnite konferenciu, školenie alebo webinár. Publikovať kľúčové prejavy a propagovať ich.
 9. Organizovať bezplatné kurzy pre spotrebiteľov. Naučte svojich zákazníkov variť orientálne jedlá, opraviť auto alebo fotografovať.
 10. Držte súťaž alebo kvíz.
 11. Pozvite divákov, aby sa podieľali na vývoji nového produktu. Stimulovať najaktívnejších účastníkov.
 12. Zahrajte si zákazníkov. Pamätajte na vtipné reklamy v televízii o konci sveta?

  13. Usporiadajte si s firemnými kurzami pre deti. Vaši klienti radi prinesú svoje deti do školy budúceho milionára alebo mladého počítačového technika.

Dajte zákazníkom prestávku

Pravidelne nechajte svoje publikum odpočívať od nepríjemnej reklamy vašich produktov. Je to efektívny spôsob boja proti hluchote komerčným správam. Neodmietajte komunikovať s užívateľmi po dobu detoxikácie. Len zmeňte zameranie reklamných kampaní: povedzte zákazníkom vtipné príbehy, dajte dary a organizujte súťaže.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár