Ako používať nostalgiu v marketingu

Čo ťa nostalgicky robí? Možno, že tento pocit zažívate, keď sa pozeráte na fotografie detí a pamätáte si každý kút na dvore, kde ste vyrastali. Možno ste nostalgický, po tisíckrát prezeráte "Diamond Hand" a "Office Romance". A niekto si pamätá zábavné dni v študentskom hosteli, prebudí sa s hroznou bolesťou hlavy a túžbou okamžite zomrieť alebo piť pivo.

Každý má svoje vlastné spúšťače nostalgie. A tento svetlý smútok nás spája, príjemný smútok, ktorý spôsobujú. A čo ak ho použijete v marketingu? A ako robiť on-line podnikania?

Ak viete, ako vyvolať v publiku pozitívne emócie, budete ich môcť prepojiť so značkou a produktom. Musíte vytvoriť obsah, ktorý nájde pozitívnu emocionálnu odozvu od potenciálnych zákazníkov. Nižšie sú popísané taktiky, s ktorými môžete urobiť aj hrubou brutálnu macho nostalgiu.

Pozri tiež: Ako riešiť problémy v predaji, ktoré obchodníci vinia

Používajte staré formy obsahu

Prišla digitálna éra: ľudia zaspali a zobudili sa so smartfónom, napísali e-maily, čítali správy v službe Feedly, sledovali na tablete „+ 100,500“ namiesto Smehopanorama. Ale generácia milencov gadget rástla, keď bol Petrosyan stále v trende, a noviny boli prvýkrát čítané, a až potom boli použité na oheň v ohništi. Možno to možno hrať a spôsobiť nostalgiu v publiku?

Robíte blog, vytvárať biele papiere a infografiky, posielať listy predplatiteľom? Dajte obsahu druhý život s ne-digitálne formy. Spustite skutočné noviny alebo lesklý časopis s výberom najlepších článkov. Usporiadať doručovanie papierových listov predplatiteľom. To im určite spôsobí príjemné spomienky.

Niektorí čitatelia vás môžu obviniť z ničenia lesov v amazonskom lese a znečistenia planéty atramentom. Aby ste sa vyhli tomuto poplatku, urobte cenný denník alebo časopis pre príjemcu. Tu je niekoľko nápadov:

  • Tlačená verzia obsahu by mala vyzerať draho. Ak si vyberiete formát novín, mal by byť hrubý týždenne s farebnými fotografiami. Ešte lepšie, ak je to lesklý časopis.
  • Pamätajte si, ako noviny predĺžili životnosť jednotlivých kópií? Vytlačili program na nasledujúci týždeň. Týždeň rodina čítala číslo do otvorov. Využite túto skúsenosť, publikujte niečo užitočné: postieľky, kalendáre, zoznamy užitočných zdrojov atď.
  • Publikovať exkluzívny obsah do novín, ponúknuť divákom pridanú hodnotu.
  • Doručiť noviny alebo listy do kancelárie klienta proti podpisu.
  • Publikovať zľavový kupón v novinách, ktoré je potrebné vyrezať a zaslať vám poštou.

Hovoriť, je to drahé publikovať noviny alebo lesklý časopis? Nechcete, aby vás publikum podozrilo z lacných manipulácií a zohrávali si pocity. Takže všetko musí vyzerať reálne.

Na konci môžete použiť druhú taktiku, je úplne zadarmo.

Pozri tiež: Ako uspieť v obsahovom marketingu v roku 2015: trendy, vyhliadky na trhu, odporúčania

Pripomeňte publiku minulosť

Použite známe obrázky všetkých, citujte hrdinov starých filmov, spomeňte si na minulé populárne hry, scény, vtipy. Ak chcete použiť túto taktiku, musíte dobre poznať svoje cieľové publikum. Koniec koncov, niekto, kto by mal previesť „do 16 rokov“, pripomína detstvo a dospievanie, a keď niekto zavrel, niekto šiel pešo pod stôl.

Ako si čitatelia zapamätajú minulosť a nostalgiu? Tu je niekoľko nápadov:

  • Citujte hrdinu nejakého starého filmu. V závislosti na publiku to môže byť „Hosť z budúcnosti“, „Terminátor“ alebo napríklad „Jar na ulici Zarechnaya“.
  • Použite v článku riadky z kedysi populárnej piesne.
  • Pripomeňte čitateľom letných prázdnin v obci, konfrontácii s poradcami v letných táboroch, ochutnávku mäsových guličiek v školskej jedálni, ktorá stála 7 kopeckov. Sakra, už neexistujú žiadne chutné kotletky!
  • Povedzte nám o veciach z minulosti: videorekordéry, elektronická hra „No, počkajte chvíľu!“, Vložky z žuvačky Turbo.
  • Podeľte sa s publikom o spomienky vášho učiteľa v juniorskej vysokej.

Vy sami pravdepodobne poznáte niekoľko desiatok trikov, s ktorými môžete urobiť akúkoľvek osobu, aby sa ponorila do spomienok. Neváhajte ich používať, väčšina spomienok spôsobuje pozitívne emócie. Takto funguje ľudská psychika.

Pozri tiež: Prečo váš obsah nefunguje: môj osobný prípad

Vytvorte nostalgický obsah pomocou špičkových nástrojov.

Hovoríme o vizuálnom obsahu, štylizovanom retro. Najjednoduchším príkladom sú filtre Instagram, starnúce fotografie. Patrí medzi ne 1977, Inkwell, Willow. Na vytváranie a spracovanie vizuálneho obsahu môžete použiť pokročilejšie nástroje. Venujte pozornosť službe Slidely. Pomôže vám vytvoriť animované galérie alebo videoprezentácie, vďaka ktorým sa každý čitateľ odtrhne.

Môžete ľahko vytvoriť nostalgické marketingové video. Zapnite fantáziu: používajte čiernobiele fotografovanie, porazte jedinečnú reklamu na začiatku 90. rokov, hlasujte v štýle gundos. Nakoniec pripomenie divákom hrdinov televíznych relácií a filmov z minulosti.

Nostalgia vs. tesnenie

Značky používajú rôzne nástroje na vyvolanie pozitívnych emócií v publiku. Tulene, vtipné memy, deti, nahota a iné spôsoby, ako pritiahnuť pozornosť a prosím čitateľov pracovať a bude pracovať. Keď vás unaví súťažiť so svojimi kolegami v načúvanie mačiatka a mimom z chlapcov, skúste iný nástroj. Urobte čitateľa nostalgický. Vernosť publika je zaručená.

Pozri tiež: Prečo sa dobrý obsah zameriava na témy, nie na kľúčové slová

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár