Ako používať nástroj Google Reject

Niekedy nemôžete dosiahnuť odstránenie spamu. V tomto prípade stále existuje nádej, že nástroj odmietne odkazy Google. Nižšie nájdete návod na používanie nástroja Disavow Tool.

Čo je nástroj na odmietnutie odkazu?

Najväčší vyhľadávač na svete zaviedol na jeseň 2012 nástroj na odmietnutie prepojení. Vlastníci stránok môžu pomocou nástroja Disavow požiadať spoločnosť Google, aby ignorovala určité odkazy.

Predstavujeme nástroj, čestný vyhľadávač spam bojovník Matt Cutts poznamenal, že nová funkcia bola vyvinutá na žiadosť vlastníkov stránok. S jeho pomocou budú schopní zrušiť efekt odkazov na odpadky, ktoré nie sú relevantné. Nástroj Disavow je určite vhodný na odmietnutie odkazov, na ktoré sa webmasteri vzťahujú. Hovoríme o spätných odkazoch zakúpených s cieľom manipulovať s touto problematikou v predchádzajúcich rokoch.

Nástroj na odmietnutie odkazov možno použiť na ochranu pred kritikmi, ktorí nakupujú stovky odkazov na odpadky s cieľom zničiť autoritu vašej stránky z hľadiska vyhľadávacieho nástroja. Nástroj Disavow je tiež vhodný na opravu starých chýb: vynulovanie hmotnosti predtým zakúpených spätných odkazov.

Nesprávne použitie nástroja na odklonenie odkazu môže negatívne ovplyvniť pozície a návštevnosť vašej lokality. Preto resetujte iba tie prepojenia, ktoré boli presne vytvorené, aby sa manipulovalo s problémom alebo zhoršením pozície vášho zdroja.

Ako vytvoriť zoznam odkazov

Ak chcete obnoviť spamové odkazy, musíte získať najúplnejší zoznam spätných odkazov, vybrať odkazy na odpadky, zadať ich do textového súboru a odoslať ho spoločnosti Google pomocou nástroja Disavow Tool.

Ak chcete získať zoznam odkazov na vašu stránku, použite nástroje správcu webu spoločnosti Google. Vstúpte do menu Vyhľadať návštevnosť - odkazy na vaše stránky. Kliknite na odkaz Rozšírené.

Na stránke, ktorá sa otvorí, použite možnosti „Stiahnuť viac odkazov napríklad“ a „Prevziať najnovšie odkazy“.

Môžete tiež použiť nástroje na vyhľadávanie odkazov tretích strán. Venujte pozornosť nasledujúcim:

  • Majestic. Zoznam odkazov môžete získať zadarmo, ale musíte sa zaregistrovať a potvrdiť práva na stránku.
  • Otvorte Site Explorer. Použitie tohto nástroja je popísané v článku o získavaní odkazov v roku 2015.
  • Ahrefs.com. Jedná sa o platenú službu, ale jej kvalita stojí za vynaložené peniaze.

Prečítajte si tiež: 500 + najlepšie nástroje pre integrovanú propagáciu webových stránok

Spojte prepojenia do zdieľaného dokumentu a získajte zoznam domén

Prenos odkazov získaných pomocou rôznych nástrojov do textového dokumentu Notepad ++. Dostali ste zoznam všetkých spätných odkazov zistených pomocou rôznych nástrojov. Nebojte sa o duplicitné odkazy, budú odstránené v ďalších fázach práce.

Teraz je potrebné z adresy odstrániť hodnoty //, htpp: // a www. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + H. V poli "Nájsť" vložte hodnotu htpp: // a kliknite na tlačidlo "Nahradiť všetko". Zopakujte operáciu pre hodnoty // a www.

Teraz môžete vymazať hodnoty URL za symbolom "/". Stlačte Ctrl + H, v poli "Nájsť" vložte hodnotu (/.+)$. Vyberte režim vyhľadávania „Regulárne výrazy“ a kliknite na tlačidlo „Nahradiť všetko“. Dostali ste zoznam domén, ktoré odkazujú na vaše stránky.

Pozri tiež: 20 taktiky prepojenia budov, ktoré fungujú

Odstráňte duplikáty

Ak to chcete urobiť, prilepte zoznam domén do tabuľky. Použite akýkoľvek tabuľkový editor, ako napríklad MS Excel, LibreOffice Calc alebo Tabuľky dokumentov Google.

Na odstránenie duplicitných údajov použite zabudovaný filter. Ak používate MS Excel, prejdite do menu "Data" a použite voľbu "Delete Duplicates". V LibreOffice Calc vyberte menu "Data - Filter - Standard Filter". V ponuke "Možnosti" začiarknite políčko vedľa možnosti Nie opakovať a kliknite na tlačidlo OK.

Vykonajte audit prepojení

Dostali ste tabuľku domén, ktoré odkazujú na vaše stránky. Teraz musíte vyhodnotiť každú doménu a označiť stránky, ktorých prepojenia chcete odmietnuť. Pri hodnotení konkrétnej domény odpovedzte na nasledujúce otázky:

  • Odkaz na túto doménu sa objavil prirodzene alebo bol zakúpený?
  • Sledujú skutoční užívatelia odkaz z tejto domény?
  • Nie je prepojenie stránok link-práčka, nekvalitný katalóg, sociálne bookmarking služby?
  • Považuje zástupca spoločnosti Google tento odkaz za spam, ak ho vidí?

V materiáli o taktike zastaraných odkazov nájdete ďalšie známky spamových odkazov. Po audite dostanete zoznam odkazujúcich domén s poznámkami.

Filtrujte domény, ktoré majú značku „odmietnuť“ pomocou štandardného filtra editora tabuliek. Dostanete zoznam domén, z ktorých sa musia resetovať.

Pozri tiež: 6 pokročilé taktiky vnútornej optimalizácie pomocou kľúčových slov

Vytvorte súbor s odkazmi a odovzdajte ho do nástroja Disavow Tool

Ak chcete použiť nástroj na odmietnutie odkazov, musíte zrušiť spätné odkazy do textového súboru. Pred kopírovaním údajov z tabuľky musíte do názvov domén pridať hodnotu „domain:“. To vám umožňuje odmietnuť všetky odkazy z vybranej domény.

Ak chcete zrušiť spojenie z viacerých domén, môžete manuálne pridať požadovanú hodnotu. A ak niekoľko desiatok odkazov podlieha nulovaniu, môžete pridať hodnotu "domain:" pomocou nasledujúceho vzorca: = "domain:" & A1.

Skopírujte údaje zo stĺpca B do programu Poznámkový blok a uložte súbor vo formáte txt. Teraz ho môžete odoslať spoločnosti Google.

Zostáva ešte chvíľu počkať

Spoločnosť Google zruší odkazy z domén, ktoré ste určili, keď vyhľadávacie roboti znova indexujú odkazujúci zdroj. Ak sú vaše stránky sankcionované za spamové odkazy, budete musieť byť trpezliví. Môžete sa spoľahnúť na obnovenie reputácie zdroja v období od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov. Mimochodom, môžete pridať nové spamové domény do zoznamu alebo odstrániť chybne pridané kvalitné zdroje z neho.

Zanechajte Svoj Komentár