Ako používať hosť vysielania po zákaze tejto technológie

V polovici januára stratili obchodníci s vyhľadávaním jeden z nástrojov propagácie projektu. Matt Cutts, špecialista spoločnosti Google proti vyhľadávaniu spamu, odporučil zastaviť hosťovanie ako nástroj na získanie odkazov. Vlastníci zdrojov a optimalizátori negatívne vnímali inováciu najväčšieho vyhľadávača na svete. Veria, že Google sprísňuje skrutky, aby podnietil podnikateľov, aby investovali do kontextovej reklamy.

Prečo hovoriť o smrti hosťa vysielania predčasné a ako používať tento nástroj za daných okolností? Prečítajte si nižšie.

Čo povedal Matt Cutts

Čestný inžinier Google Matt Cutts napísal na svojom blogu, že odporúča, aby ste prestali používať hosťovanie ako nástroj na získanie odkazov. Pán Cutts verí, že hosťovanie blogov sa stalo technológiou spamu. Podľa neho, ak budete písať veľa poznámok o zdrojoch tretích strán, robíte zle.

Na preukázanie svojich slov Matt Cutts uviedol príklad listu, ktorý dostal od obchodníka s obsahom známeho internetového štúdia. Autor listu navrhol, aby špecialista v boji proti spamu vo vyhľadávaní Google uverejnil na svojom osobnom blogu poznámku hosťa. Content marketer garantoval relevantnosť článku pre záujmy publika, vysokú kvalitu a jedinečnosť materiálu. Namiesto toho požiadal o vloženie jedného alebo dvoch odkazov otvorených pre indexáciu.

Matt Cutts považoval tento návrh za pokus kúpiť odkazy od neho za obsah. Podľa odborníkov táto prax porušuje odporúčania spoločnosti Google na vytvorenie kvalitných stránok. Pán Cutts poznamenal, že počiatočné hosťovanie bolo absolútne prirodzeným javom. V súčasnosti sa však tento nástroj čoraz častejšie používa pri vyhľadávaní. Preto Matt Cutts odporúča kritický hosť blogov.

Hosť vysielania nie je len SEO

Matt Cutts nie je prvýkrát, čo venuje pozornosť hosťovaniu. V roku 2012 sa snažil ukázať rozdiel medzi prirodzenými poznámkami o zdrojoch tretích strán a technológiami spamu. V polovici roku 2013 pán Cutts odporučil použitie atribútu nofollow na zatvorenie odkazov v príspevkoch hosťa. Prečo to neviedlo k smrti hosťujúcich blogov?

Ďalekozrakí podnikatelia používajú hosťovanie na dosiahnutie strategických marketingových cieľov, a nie len ako taktický nástroj na získanie externých odkazov. Tieto ciele zahŕňajú:

 • Zvýšenie dosahu publika.
 • Branding.
 • Získanie dôvery spotrebiteľov.
 • Zvýšte návštevnosť (pamätáte si, že existujú odkazy, ktoré návštevníkov privedú na stránku).
 • Vytvorte komunitu.
 • Zvýšte autoritu autora.

Avšak, nové vyhlásenie Matt Cutts o smrti hosť vysielania bude vážny problém pre obchodníkov a podnikateľov, ktorí zverejňujú príspevky hosťa na zvýšenie pokrytia publika. Budú musieť dokázať majiteľom webových stránok a spoločnosti Google, že ich publikácie nesúvisia s túžbou získať spamový odkaz.

Ako sa stať vítaným hosťom na akejkoľvek stránke po smrti hosťujúceho vysielania

Majitelia renomovaných webových stránok a blogov budú skeptickí k návrhom marketingu na publikovanie príspevkov pre hostí. Nájdu väčšinu potenciálnych hostí spamerov a odmietnu spolupracovať. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu prekonať nedôveru vlastníkov stránok:

 1. Neobmedzujte vzťah s majiteľmi renomovaných stránok publikácií hostí. Komunikujte s vlastníkmi vhodných platforiem v sociálnych sieťach, fórach, offline. Premeňte hosťa na jeden z mnohých prvkov vašej spolupráce s vlastníkmi kvalitných zdrojov.
 2. Ponúkame majiteľom stránok sériu aktuálnych publikácií. Tento prístup urobí vašu ponuku atraktívnejšou a menej podozrivou v kontexte spamu.
 3. Postavte sa ako odborník v odbore alebo nezávislý analytik, nie ako hosť.
 4. Zverejniť príspevok hosťa len v prípade, že vlastník lokality určí vaše autorstvo pomocou atribútu rel = "author".
 5. Ak články hosťa napíšu vaši zamestnanci, uistite sa, že majú profil Google+. Toto je potrebné na potvrdenie autorstva.
 6. Ak spolupracujete so skupinou autorov, vyberte pre každú z nich výklenok. Ak Ivan Ivanov píše články o výrobe okien pre vašu značku, verte mu, že bude pracovať so všetkými materiálmi na túto tému. Každá nová publikácia zvýši dôveryhodnosť Ivana Ivanova, čo automaticky zvýši dôveryhodnosť vašej značky.
 7. Urobte príspevky pre hostí rovnakým spôsobom ako publikácie pravidelných autorov vybratej lokality. Napríklad by ste nemali publikovať stručnú biografiu a zoznam úspechov autora pred článkom, ak prijímajúce stránky zvyčajne publikujú články bez takýchto informácií.
 8. Nenechajte sa naháňať po otvorených odkazoch. Myslite na rozšírenie pokrytia a zvýšenie návštevnosti, skôr ako na neporušiteľnosť vlastníka lokality, ktorý chce zatvoriť prepojenie s atribútom nofollow.
 9. Sledovanie výkonnosti hosťa. Použite objektívne metriky na monitorovanie napríklad počtu prechodov zo stránky s publikáciami.

Účelom hosťovania je poskytnúť návštevníkom stránky a značky užitočný obsah na úrovni expertov. Získanie odkazov je v najlepšom prípade jednou z taktických úloh tejto metódy marketingu obsahu.

Ako sa hostiteľské stránky vyhýbajú poplatkom za obchodovanie s odkazmi?

Majiteľ populárnej SEO blog bude myslieť dvakrát, aj keď Matt Cutts sám vyjde s ponukou zverejniť hosť post. Úplné odmietnutie publikovať články autorov tretích strán však jednoznačne funguje proti zdroju.

Aby sa predišlo poplatkom za obchodovanie s odkazmi, vlastníci zdrojov by mali starostlivo vyberať autorov hosťov. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu udržať si vlastnú dôveryhodnosť a vyhnete sa sankciám za vyhľadávacie nástroje bez toho, aby ste odmietli publikácie hosťa:

 1. Uistite sa, že vám hostia ponúkajú naozaj originálny obsah. Nejde len o jedinečnosť, ktorú je možné skontrolovať za pár minút. Príspevok hosťa by mal oboznámiť publikum vašich stránok s novými nápadmi.
 2. Požiadajte autorov, aby podpísali svoje publikácie skutočným menom. Prepojiť príspevky na autorské účty v službe Google+.
 3. Uistite sa, že hosť má predstavu o potrebách svojho publika. Je dobré, ak sa potenciálny autor aktívne zúčastňuje diskusií na vašej webovej stránke alebo v spoločenskej komunite.
 4. Skontrolujte prepojenia starostlivo. Mali by byť užitočné pre divákov a relevantné pre očakávania čitateľov. Odstrániť úprimne sponzorované odkazy.
 5. Skontrolujte úprimnosť hostí. Ak sa rozhodne odmietajú publikovať s nofollow odkazmi uzavretý atribút, premýšľajte o skutočných motívoch potenciálnych partnerov.

Hosť vysielania nažive

Publikácie hostí pracujú na značkách, aj keď neobsahujú odkazy. Ak tomu rozumiete, neznepokojujte sa slovami Matta Cuttsa o nezákonnosti hosťovania. Vyhľadávače zápasia s technológiou spamu. Vítajú efektívne marketingové technológie, medzi ktoré patrí publikovanie vysoko kvalitného obsahu na stránkach tretích strán.

Ako používate blogovanie hostí?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár