Ako sa vyhnúť častým chybám pri vytváraní vyskakovacích okien: 7 tipov

Nie je žiadnym tajomstvom, že vyskakovacie okná obťažujú používateľov. Vyskočia v najnepriaznivejšom momente. V nich je napísaný nejaký nezmysel. Vyzerajú tak strašne, že sa ich návštevníci snažia čo najrýchlejšie uzavrieť. Čitatelia často nezatvárajú kontextové okno a kartu s vašou stránkou. Napriek týmto a iným nedostatkom sú vyskakovacie okná účinné. Ak ich chcete používať správne, zvážte a opravte typické chyby opísané nižšie.

Chyba číslo 1: nezrozumiteľná alebo chýbajúca výzva na konanie

Vyskakovacie okno sa používa na povzbudenie používateľa na vykonanie akcie konverzie. Ak nepoužívate výzvu na akciu, pravdepodobnosť konverzie sa zníži.

Najjednoduchší spôsob, ako podporiť návštevníka, aby urobil niečo, čo potrebujete, je tlačidlo konverzie kontrastu s jasnou CTA. Pozrite sa, ako služba Okdork.com získava adresy účastníkov:

Výzva k akcii nemusí byť agresívna. Môžete odmietnuť imperatívny tón, ako to urobili obchodníci Adme.ru.

Rada: použiť účinok urgentnosti na zvýšenie účinnosti CTA. Tu je niekoľko nápadov:

 • Zaregistrujte sa teraz.
 • Získajte zľavu ešte dnes.
 • Zaregistrujte sa teraz.

Pozri tiež: Aký by mal byť formulár predplatného: 10 nápadov na testovanie A / B

Chyba číslo 2: nedostatok pohodlného spôsobu, ako zatvoriť kontextové okno

Návštevníci sú veľmi nervózni, ak musia nájsť spôsob, ako zavrieť okno. Ak užívateľ nenájde v priebehu niekoľkých sekúnd tlačidlo „Nie, ďakujem“ alebo jasne označený krížik, s najväčšou pravdepodobnosťou opustí stránku. Všimnite si kontextové okno na webovej stránke Vedomosti v mobilnom prehliadači:

Ale na ploche obrazovky, všetko nevyzerá tak zrejmé. Zdá sa, že kríž je na mieste: priamo v strede obrazovky. Je však nepravdepodobné, že by ste ho našli automaticky. Musíte to urobiť vedome, stratiť niekoľko sekúnd. Počas tejto doby, budete mať čas povedať pár ponuky na adresu dizajnéra pop-up a pamätať niekoľko alternatívnych lokalít.

Rada: Pridajte alternatívne tlačidlo do kontextového okna. Nespôsobujte to na rozdiel. Nepíšte do nej jasné volania do akcie, napríklad "Zavrieť", "Odmietnuť". Lepšie, aby užívateľ pochybovať a ľutovať zmeškaných príležitostí. Tu je niekoľko textových nápadov:

 • Vďaka, môžem zvýšiť predaj na vlastnú päsť.
 • Nie, nepotrebujem zľavu.
 • Nechcem sa zúčastniť bezplatného seminára.

Chyba číslo 3: nezaujímavý alebo irelevantný návrh

Ak sú informácie, ktoré poskytnete používateľovi prostredníctvom vyskakovacieho okna, nepodstatné, šance na konverziu sa znížia.

Aby mohol používateľ sledovať odkaz alebo vykonať konverznú akciu, návrh musí byť relevantný pre záujmy publika a hodnotný.

Rada: Na podporu konverzií sľubujú účastníkovi alebo zákazníkovi niečo na oplátku. Môže to byť:

 • Zľava.
 • Voľný obsah, napríklad e-book.
 • Bezplatný sprievodný produkt, ako napríklad zubná pasta pre kupujúcich elektrických zubných kefiek.

Pozrite si tiež: 11 bezplatných pluginov Wordpress, ktoré urýchlia vašu online propagáciu

Chyba číslo 4: vyskakovacie okno sa zobrazí príliš rýchlo

Keď užívateľ sotva pristane na webe, nezaujíma sa vyskakovacie okná. Pravdepodobne zatvorí kontextové okno, ak ho uvidí skôr, ako vyhodnotí obsah stránky.

Rada: upraviť čas pop-up na správanie užívateľa. Spúšť výstupu môže byť rolovanie stránky. Ak sa napríklad používateľ posunul o 50% nadol, môže sa zobraziť napríklad okno.

Chyba číslo 5: pop-up dizajn je veľmi odlišný od dizajnu stránok

Vyskakovacie okno by malo vizuálne vyniknúť na pozadí ostatných prvkov stránky. Príliš silné rozdiely však spôsobujú, že užívatelia pochybujú a odmietajú navrhovaný obsah alebo činnosť. Ak napríklad na webovej stránke obchodnej publikácie vidíte príliš svetlé rozbaľovacie okno, používateľ sa môže rozhodnúť, že má nesprávnu adresu.

Rada: Uistite sa, že kontextový dizajn zodpovedá dizajnu stránky. Prilákať pozornosť používateľa kontrastným titulom a výzvou k akcii. Ak chcete, aby používateľ videl vašu správu s istotou, použite kontextové okno so stmievaním stránky.

Chyba číslo 6: musíte zadať príliš veľa informácií

Formuláre na stránke by mali byť krátke a pohodlné. Platí to aj pre kontextové okná.

Rada: Pre automaticky otvárané okná použite formuláre s jedným poľom. Požiadajte napríklad používateľa, aby zadal meno alebo e-mailovú adresu. Ak chcete viac informácií, použite pop-up okná, ktoré sa objavia na požiadanie.

Pozri tiež: Ako získať hodnotenie zákazníkov: 9 účinných spôsobov

Chyba číslo 7: nie ste testovanie vyskakovacích okien

Rozdelené testovanie pomáha pochopiť, ktoré prvky stránky fungujú lepšie. Pomocou experimentov môžete vylepšiť kontextové okná, zvýšiť konverziu, znížiť mieru odchodov zo stránky.

Rada: vykonávať testy A / B na zvýšenie účinnosti vyskakovacích okien. Tu sú niektoré nápady na testovanie:

 • Skontrolujte účinnosť rôznych možností pre názov. Použite rôzne farby a veľkosť písma. Pokúste sa napísať titul veľkými písmenami. Experimentujte s textom. Skontrolujte, ako diváci reagujú na provokatívne ponuky, pokojné informácie, sľub konkrétneho prospechu.
 • Otestujte informačnú správu. Skontrolujte všetko od vizuálneho dizajnu až po obsah.
 • Experimentujte s formulármi. Znížte počet polí, zadajte náznak do poľa.
 • Tlačidlo konverzie. Otestujte veľkosť, tvar, farbu tlačidla. Venujte pozornosť rôznym možnostiam volania na akciu.
 • Umiestnenie a veľkosť okna. Skontrolujte, ako diváci reagujú na okno celej stránky. Zistite, či si užívatelia všimnú okno v pravom dolnom rohu stránky. Vyskúšajte stmievanie okien a vyskakovacích okien na požiadanie.

Vyhodnoťte výsledky experimentov s MP a mierou konverzie.

Pop-up okná by nemali utopiť vaše stránky

To je možné v prípade, že kontextové okná nie sú obťažovať používateľov, nevyskakujú príliš rýchlo, nezavádzajú čitateľa. Informácie v oknách by mali byť cenné a relevantné. Návštevník lokality by mal byť schopný ľahko zavrieť okno alebo vykonať konverznú akciu.

Pozrite si tiež: 10 prvkov, bez ktorých žiadny dobrý blog nedokáže

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár