Ako merať efektívnosť marketingových kampaní v službe Google+

Len ten lenivý nekritizoval sociálnu sieť Google+ v prvých mesiacoch po jej práci. Napriek veľkému počtu registrovaných užívateľov táto platforma vyzerala prázdna a bez života. Užívatelia tu strávili niekoľko sekúnd, hovorili celé hodiny na Facebooku a ďalších populárnych sieťach. Dokonca aj zamestnanci spoločnosti Google na celé mesiace na konci roku 2012 na svojich účtoch v službe Google+ nič nepísali, ale pravidelne posielali správy do iných sietí.

V roku 2013 sa však situácia zmenila. Zdá sa, že sociálna sieť Google+ získala svoje publikum a špecializáciu. Nárast počtu registrovaných užívateľov na 500 miliónov ľudí sotva prekvapí. Ale postavenie mužskej sociálnej siete, ktorá sa využíva predovšetkým pre obchodnú komunikáciu, má záujem o značky a marketingové agentúry. Začali venovať väčšiu pozornosť propagácii projektov v službe Google+. Môže sa toto riešenie nazvať správne? Otestujte ho empiricky meraním efektivity propagácie firmy v službe Google+ pomocou nástrojov uvedených nižšie.

Metriky a nástroje používané na meranie účinnosti propagácie v iných sociálnych sieťach sú vhodné na hodnotenie efektívnosti marketingových kampaní v službe Google+. Patrí medzi ne:

 • Sociálne interakcie (zdieľanie, komentáre, schválenie +1).
 • Počet zobrazení poznámky.
 • Frekvencia zverejňovania obsahu.
 • Počet účastníkov a miera rastu tohto ukazovateľa.
 • Premávka zo služby Google+ do podporovaného zdroja.
 • Miera konverzie

Okrem toho môžete na vyhodnotenie marketingových kampaní použiť špecifickú metriku Google +, CircleRank. Teoreticky možno väčšinu týchto ukazovateľov merať manuálne. Ak však realizujete rozsiahle marketingové kampane, použite špeciálne nástroje na automatické monitorovanie a analýzu účinnosti propagácie v službe Google+.

1. Všetky služby služby My + Statistics

Služba All My + Statistics je jedným z najvhodnejších a najinformatívnejších zdrojov pre marketingových pracovníkov propagujúcich projekty v službe Google+. Tento bezplatný nástroj vám umožňuje merať metriky vlastných účtov a verejných stránok iných používateľov a značiek.

Pomocou funkcie Všetky moje štatistiky + môžete rýchlo získať nasledujúce informácie:

 • Celkový počet uverejnených príspevkov, schválení +1 a zdieľanie.
 • Informácie o najpopulárnejších poznámkach.
 • Údaje o sociálnych interakciách. Služba zobrazuje, kto zdieľa váš obsah a ktorého obsah zdieľate.
 • Porovnávacie charakteristiky rôznych profilov.

Jednou z kľúčových výhod služby All My + Statistics je jednoduchosť používania a intuitívne rozhranie. Ak chcete napríklad analyzovať stránku FC Shakhtar (Donetsk) v službe Google+, postupujte takto:

 • Pridajte odkaz na príslušný profil do špeciálneho poľa na webovej stránke All My + Statistics a kliknite na tlačidlo Odoslať.
 • Vyberte obdobie, ktoré chcete analyzovať.
 • Vyberte si indikátor, ktorý vás zaujíma. Pozrite si napríklad, ktoré publikácie dostali najviac komentárov, zdieľaní a schválení.
 • Tieto informácie použite na plánovanie vlastnej marketingovej kampane.

2. Služba Bezplatná správa o stránke Google+ z jednoduchého merania

Túto službu použite na preskúmanie stránok spoločností v službe Google+. Pomocou bezplatnej Správy o stránke Google+ môžete merať indikátory sociálnych interakcií, analyzovať kľúčové slová, ktoré používa značka, identifikovať kľúčových nasledovníkov firiem.

Ak chcete použiť službu, jednoducho vložte odkaz do profilu, ktorý vás zaujíma, do príslušného poľa a kliknite na tlačidlo Pokračovať:

 • Staňte sa nasledovaný Jednoducho merané na Twitteri, aby ste mohli používať nástroj.
 • Vyplňte formulár. Odkaz na prehľad príde na vašu e-mailovú adresu v priebehu niekoľkých minút.
 • Vyhodnoťte možnosti, ktoré vás zaujímajú. Skontrolujte napríklad ukazovatele sociálnych interakcií podľa typu publikácie.

3. Služba CircleCount

Táto služba je jedným z najlepších nástrojov na hodnotenie efektívnosti marketingových kampaní v službe Google+. Ak ho chcete použiť, jednoducho zadajte odkaz na názov profilu alebo profilu do príslušného formulára a kliknite na položku Hľadať.

Pomocou aplikácie CircleCount môžete hodnotiť metriky rôznych profilov Google+. Služba napríklad poskytuje možnosť vyhodnotiť indikátor CircleRank, študovať dynamiku nárastu počtu účastníkov, merať účinnosť marketingových akcií.

4. Odporúčaní používatelia

Už ste oboznámení s nástrojom Odporúčaní používatelia, ktorý vám pomôže rýchlo rozšíriť vašu sieť obchodných kontaktov. Môže sa použiť nielen na vyhľadanie zaujímavých ľudí, ale aj na posúdenie účinnosti propagácie vlastného podnikania v službe Google+.

Predstavte si napríklad, že propagujete obľúbenú značku auta. Ak chcete posúdiť účinnosť propagácie svojej stránky v službe Google+, prihláste sa do svojho osobného účtu a použite nástroj Odporúčaní používatelia. Výberom karty „Autá“ môžete vidieť, či je propagovaný profil jedným z odporúčaných profilov. Upozorňujeme, že váš osobný účet by nemal byť prihlásený na odber aktualizovaných stránok.

Ako pochopiť, že vaše marketingové aktivity v službe Google+ nie sú zbytočné

Služba Google+ je jednou z najdôležitejších v oblasti sociálnych sietí obsahového marketingu. Je to kvôli jeho rastúcej popularite a členstvu v najväčšom vyhľadávacom nástroji na svete.

Ak chcete posúdiť účinnosť marketingových kampaní v službe Google+, zistite, aké sú štandardné metriky vrátane sociálnych interakcií, počtu účastníkov a návštevnosti propagovaného zdroja. Vyššie uvedené nástroje vám pomôžu rýchlo vypočítať a analyzovať vybrané ukazovatele.

Ako hodnotíte efektívnosť propagácie firiem v službe Google+?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár