Ako plávať v Tichom oceáne za 101 dní

Ste hlavou malej spoločnosti. Alebo už priemer? Áno, nezáleží na tom. Za posledných šesť mesiacov (alebo za rok? Alebo dva roky?) Dôsledne vykazujete rovnaký zisk bez zníženia, ale bez výrazného zvýšenia výkonnosti. Už sa začínate trápiť podozrievaním, že vy a váš tím ste uviazli v bažine, a vy proste neviete, ktorým smerom sa musíte vydať na krok ďalej? Pracujete 10-12 hodín denne a už sa začínate naplniť dôverou, že vaši zamestnanci sú leniví, vzdávajú sa iba 40% svojich skutočných možností a hľadajú akúkoľvek zámienku na zavesenie svojej veľkej úlohy na ramená? A najsmutnejšia vec v tom všetkom je to, že nemáte tušenie, ako nájsť v tíme efektívnejších špecialistov?

Je to o vás? Potom počúvajte príbeh. V roku 1947 vyšlo šesť bláznov z Peru na balsa-drevený plť a po 101 dňoch prekonania Tichého oceánu prišlo do Polynézie. Už ste pochopili, že tento príbeh je o Thorovi Heyerdahlovi a jeho tíme? Legrační na nej je to? Dobrodruh a idealista Heyerdal sa od detstva strašne bál vody a nevedel ako plávať.

Čo to dokazuje? Jednoduchá vec je: bez ohľadu na to, ako ste zablokovaní, bez ohľadu na to, aké nízke sú vaše ruky, musíte pochopiť - nikto, absolútne nikto nevie, ako vlastne obchodovať. Niektorí to robia, zatiaľ čo iní nie. Ale každý vie o podnikaní jednu vec: je to hrozne desivé.

Ale ako plávať v Tichom oceáne, v tomto prípade? Toto je soľ našej histórie.

Obsah:

Matematika a nič iné

Neviem, prečo ste sa sem dostali, ale už ste na krehkom plte uprostred Tichého oceánu. Prepáč neskoro, nikde sa nevrátim. Ste v podnikaní. Bez ohľadu na to, čo sa teraz deje (a sú zlé vo všetkých prípadoch, ak nie je rast na exponente - správne?), V skutočnosti ste urobili najdôležitejší krok - ste na domácom plte, neohrabaný, s takmer žiadnym volantom a na veľmi primitívnych plachtách, - odtlačili ste sa z pobrežia a ponáhľali sa do neznáma. S najväčšou pravdepodobnosťou sa to stalo s vami, pretože ste generátor nápadov, hasič a superman - to všetko v jednej fľaši. V opačnom prípade by ste sa nezachytili na plte zapečatenom povrazom do oceánu.

Váš tím reptá: majú príliš veľa práce, hádky sa začali, pitná voda sa blíži, a nikto nechce prevziať viac, než mohol urobiť v tejto situácii.

Pri každom obratu podnikania máte rovnaký pocit - že nie ste pripravení na takýto obrat udalostí. V každej novej fáze čelíte novým dilematám a nechápete, čo s nimi robiť. Je to jednoduché: pamätajte, že nemáte čo hádzať a kam sa chcete vrátiť - ste uprostred Tichého oceánu.

Hlavná vec - chcete preraziť. Za 101 dní - štvrťrok - výrazne (dvakrát, trikrát - záleží na vás) zvýšiť zisk. Nechajte predsedu vedenia presne tri dni, zbavte sa rutiny a rutiny. Tieto tri dni budete tvrdo myslieť. A neurobíte nič iné. Ráno štvrtého dňa sa zobudíte s jasným plánom akcie:

 1. Ak chcete ďalej rozvíjať, potrebujete nových zákazníkov, aby boli v poriadku - nie, výrazne, občas! - viac ako dnes.
 2. Ako to dosiahnuť? Je to jednoduché. Dostali ste nejakých prvých zákazníkov? Desaťnásobné úsilie v tomto smere.
 3. Začnite zvyšovať cielenú návštevnosť stránky (začnite, napokon, blog na svojich stránkach a začnite písať o tom, čo ste naozaj schopní!).
 4. Pracovali ste niekedy na konverzii? Je čas! Verte mi, že testovanie A / B pomocou nástroja Google Analytics (modul Experimenty) je omnoho jednoduchšie ako vybudovanie druhu plte, ktorý môže plávať cez oceán.
 5. Nepomýšľali ste o zvýšení priemernej šeku? Dá sa to urobiť bez zvýšenia cien tovaru a služieb.
 6. Mimochodom, kontextová reklama - funguje aj. Vyskúšali ste to? Pozrite sa na príčiny, nie je potrebné pochovať kanál len preto, že ste sa po prvý raz nepokazili.

Aby sme nešli ďalej vo všetkých bodoch, odkázali na náš článok - čítajte, tieto znalosti nebudú vo vašej navigácii zbytočné.

No, nezabudnite, že musíte pracovať na zlepšovaní spokojnosti zákazníkov, aby klient zostal s vami, nabudúce vás kontaktoval a odporučil svojim priateľom.

Čo vám to pomôže? Nie, vaša osobná efektívnosť tu nepomôže. Pozrite sa na seba - ste unavení z rutiny, zabudli ste, keď ste naposledy odišli do kina alebo do reštaurácie s priateľmi. A k čomu to viedlo? K stagnácii. Nachádzate sa v kríze a neviete, akým spôsobom podniknúť ďalší krok.

Prichádzate do kancelárie a pozrite sa na ľudí, ktorí sú s vami na rovnakom plte. Čo si o nich myslíte? Prvá myšlienka, ktorá určite príde na myseľ, bude nasledovné: váš tím je neefektívny.

Začnite s najjednoduchšou vecou - skontrolujte svoj odhad pomocou matematiky. Od prvého dňa novej éry, akonáhle ste sa rozhodli, napriek vášmu tímu, plávať cez oceán za každú cenu za 101 dní, začnite jasne sledovať ukazovatele vašej „frontovej línie“ zodpovednej za prilákanie nových zákazníkov:

 1. Koľko kontaktov s cieľovým publikom robíte za mesiac (návštevnosť).
 2. Koľko máte každý mesiac?
 3. Koľko z nich prevádza vaše obchodné oddelenie na skutočných zákazníkov?

Aj v zadnej časti zadajte tvrdý monitoring:

 1. Koľko zákazníkov je spokojných s prácou vašej spoločnosti (koľko z nich zostalo)?
 2. Koľko z nich je pripravených vás kontaktovať nabudúce a odporučiť ich priateľom?
 3. Koľko zákazníkov sa nikdy neobráti na vašu spoločnosť za služby? Prečo? (Odpoveď "zákazník - kretén" sa neberie do úvahy, musíte to vysvetliť?).

Monitorovať vždy, sledovať všetko, čo môžete sledovať. Na základe tejto matematiky paralelne vytvoriť systém hodnotenia osobnej efektívnosti každého zamestnanca. Maximálne za týždeň - od dnešného dňa! - už by ste mali mať túto schému, ak to naozaj chcete dostanete 101 dní na druhú stranu oceánu, Vyhodnotíte kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPI) vašich topov sami. Nastaviť úlohu pre vaše vrcholy premýšľať nad jasným systémom - na základe materiálových ukazovateľov - posúdiť účinnosť každého zamestnanca.

Prestaň byť superman

A tu sú skutočné postavy pred vami. Študovali ste ich a pochopili: váš tím je stále neefektívny. Čo je to nešťastie! Zrazu, však?

Dobre Naozaj ste o tom hádali?

Ale to nie je otázka. Otázkou je, čo tu a teraz môžete zmeniť. Možno, že váš problém je, že od svojho tímu očakávate príliš málo. Otočte spínač v hlave.

Delegujte všetko, čo môžete, pretože vašou úlohou je zapojiť sa do stratégie a tvorby nápadov, a nie do aktuálnych prevádzkových činností. Začnite od dnešného dňa. A ak potom, čo sa váš raft ešte nepohol zo svojho miesta, výkon vášho tímu sa nezmenil - bez komentárov je ľahšie začať s vytváraním ďalšieho tímu. Je ťažké ho vytvoriť na otvorenom oceáne, ale aj tu sa stávajú vraky - chytiť námorníkov, mladé zvieratá, lode a kapitánov z lodí, ktoré neboli určené na plavbu.

A aj tu máte celý oceán možností.

Ak váš obchodník nemôže poskytnúť prevádzku a viesť rast, musíte zmeniť obchodníka. Alebo sa stane ním.

Ak váš obchodný manažér so svojím celým riadiacim oddelením nie je schopný zvýšiť počet nových zmlúv (po tom všetkom ste zvýšili jeho vedenie?), Musíte zmeniť obchodného manažéra. Alebo sa stáva samotným ROP.

Ak vaše výrobné oddelenie nemôže vytvoriť spokojného zákazníka, vyhľadajte nového vedúceho oddelenia. Alebo zatvorte túto prednú časť práce sami.

S najväčšou pravdepodobnosťou všetci títo ľudia prišli k vám zažili morských vlkov, ale zelených začiatočníkov. Že ste v nich podporovali profesionalitu, schopnosť zvládnuť plachtu a ryby. Je to vaša zásluha. A zatiaľ čo všetko, čo je vo vašej spoločnosti absolútne všetko, sa dá nazvať vašou zásluhou, nebude rásť.

Osobná efektívnosť manažéra + nízky KPI každého jednotlivého zamestnanca = veľký tuk "; J G F" (čítaj ruské usporiadanie).

Reálna schéma môže byť iba taká:

Osobná efektívnosť každého jednotlivého zamestnanca + efektívne podnikové procesy + strategická vízia manažéra = efektívnosť spoločnosti.

KPI pre každého zamestnanca vám pomôže vyriešiť hlavný problém: priepasť medzi efektívnosťou stratéga a efektivitou výkonných umelcov. Už si nemôžete dovoliť byť supermanom a riešiť akúkoľvek úlohu lepšie ako ktokoľvek iný. Táto myšlienka sa stala chybnou (neškálovateľnou) už vo fáze, keď vaša spoločnosť dosiahla zisk 100 000 rubľov mesačne. Hry sú už dávno za nami. Potrebujete už ľudí s kompetenciami, ktoré nemáte - tých, ktorí sa budú podieľať na riadení namiesto vás v každom segmente vášho podnikania.

Nájdite si nápad na opravu

Ale to všetko - detaily, silné laná, plachty a veslovanie, vďaka čomu sa dá nádoba ovládať. Soľ v druhej.

Prečo človek, ktorý sa smrteľne bojí vody, pláva cez oceán? Aká hrozná sila ho k tomu tlačí? A tlačí svoju myšlienku-fix.

Všetko to začína vo vašej hlave. Pamätajte si, aké ťažké to bolo na začiatku cesty, keď nikto, ale vy ste nemohli ukázať silu a schopnosti supermana. Myslíte si, nájsť energiu opakovať v sebe? Ale v skutočnosti to bolo vtedy - v tom chaotickom čase, keď sa vás tento svet pokúšal rozdrviť a vy tvrdohlavo ste odolávali, to bolo, keď ste boli najúčinnejší. Vytvorte si rovnaké podmienky a vyriešte nerozpustné problémy na novej scéne.

Ste zvyknutí na stabilitu, a už - oh, horor! - zvyknutí sa obávať straty toho, čo vaša spoločnosť dnes prišla. Zastav to. Stagnácia je začiatkom havárie. Myslite na jednu zrejmú vec: peniaze sú papier. Už viete, ako urobiť tento papier. Tak si to ľahšie: je to len nástroj, ktorý vám pomôže zarobiť viac. Nestrácajte nervy na to, na čo môžete minúť peniaze. Stále nie je dosť motivácie? Nuž, choďte a urobte niečo, čo vás postaví pred potrebu zarobiť viac. Uveďte také podmienky, za ktorých vaše prežitie závisí od úrovne vášho zisku v tomto štvrťroku. Vystrieľajte 70% svojho neefektívneho tímu, napríklad, a budete sa cítiť, ako fixná myšlienka, tento perpetuum mobilný zo všetkých najlepších ľudských úspechov, opäť vás zaujme. A dopredu, cez Pacifik.

Stretneme sa niekde v Južnom Rovníkovom Prúdi. Aj my sa plavíme niekde v tomto smere (ospravedlňujeme sa, kompas sa zlomil, nútený navigovať hviezdami).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár