Ako vzdelávací obsah zvyšuje cielenú návštevnosť a predaj?

Vami distribuovaný obsah online môžete rozdeliť do troch funkčných skupín:

  • marketing - podrobnosti o výhodách vášho produktu alebo služby, poskytujúce najúplnejšie informácie o cenách, podmienkach nákupu, dodávky, služby atď. Najvhodnejším príkladom takéhoto obsahu je vstupná stránka stránky.
  • zábavný - slúži na rozšírenie kontaktov s publikom, zlepšenie sociálnych signálov. Medzi príklady takéhoto obsahu patria pracovné miesta v skupinách sociálnych sietí, zaujímavé videá, zvukové súbory, fotografie na túto tému, tzv. a pod.).
  • vzdelávacie - obsahuje užitočné informácie, analytické a expertné odporúčania, zvyšuje lojalitu cieľovej skupiny voči vašej značke s cieľom posilniť váš status odborníka na trhu.

Keď hovoríme o týchto formách obsahu, nemyslíme len textový obsah. Video, infografiky, fotografie, audio - obsah v paradigme internetového marketingu zahŕňa všetky druhy distribuovaných foriem.

Mnohí ľudia sú zmätení tým, že hovoríme: obsah nie je len predajom (povzbudzujúca akcia), ale aj zábavný a vzdelávací plán môže výrazne zvýšiť cielenú návštevnosť a predaj.

Ako sa to stalo?

Ako funguje tzv. Predajná obsahová práca, na ktorú sa odvolávame hlavne na vstupné časti stránky ("O spoločnosti", "Služby", "Ako objednať" atď.)? Rieši problém premeny publika na vodcov.

Áno, je to dôležité, takýto obsah má priamy vplyv na rast predaja. Ale pozrite sa na širší obrázok, predstavte si reálnu situáciu. V skutočnosti je premena potenciálnych zákazníkov na zákazníkov len veľmi dôležitou súčasťou úlohy, ale nie najzákladnejšou. Vašou hlavnou úlohou je rast podnikania. A pre rast v oblasti marketingu obsahu sú dôležité dve veci: zvýšenie prichádzajúcej prevádzky a zvýšenie konverzie. Ak sa obsah stane synonymom stručného presvedčivého textu, ktorý volá po nákupe, a nič iné nedáva divákom, rast skôr či neskôr zastaví - niekde je strop. Out? Je v distribúcii vzdelávacieho obsahu. Tu stúpa váš strop, v niektorých predmetoch závratné výšky. Napríklad internetový obchod dámskeho oblečenia začína propagovať nielen materiály o ich príchodoch, ale aj o trendoch vo svete módy. Čo sa deje Bez toho, aby išiel nad rámec svojich tém, dostane šancu výrazne zvýšiť publikum.

Pokračuj.

Zvyčajne, ak potrebujete zadať objednávku na produkt alebo službu prostredníctvom internetu, osoba sa správa podľa nasledujúceho scenára:

  1. Má potrebu produktu alebo služby.
  2. Začína hľadať informácie, aby pochopil, z ktorých si môžete vybrať, čo si vybrať a za akú cenu.
  3. On robí výber - v skutočnosti, nákup tovaru alebo služieb.

V tomto scenári väčšina vašich potenciálnych zákazníkov. V skutočnosti môžete v tomto scenári skutočne ovplyvniť tri veci pomocou samotného vzdelávacieho obsahu.

V etape číslo 1

Ako môžu vzdelávacie plány vytvárať dopyt? Predstavte si, že ste sa rozhodli kúpiť diktafón na pracovné účely. Začnete hľadať informácie, aby ste preskúmali výhody a nevýhody rôznych modelov, porovnajte špecifikácie a ceny. Počas surfovania na internete naraz narazíte na článok o skvelej miniaplikácii, ktorá je vo financiách celkom hmatateľná a ktorá nielenže zaznamenáva zvuk, ale (oh, zázrak!) Zvukový súbor možno okamžite previesť do textového formátu (nie je potrebné dešifrovať záznam!). Okrem toho vám dáva možnosť počúvať audio knihy, sledovať filmy (a často cestujete cez dopravné zápchy ako cestujúci a nevadí vám počúvať knihu alebo sledovať film v tomto čase), ale to nie je všetko. On (všeobecne, sakra, kopy!) Tiež vás robí kávu ráno. Náhle si uvedomíte, že to je presne to, čo potrebujete. Do pekla s hlasovým záznamníkom! Potrebujete tento úžasný prístroj. Samozrejme, objednáte si to.

Okrem vtipov: je potrebné vytvoriť publikum na vytvorenie potrebného produktu, je to primárna úloha, priamo pracovať na zvyšovaní lojality publika a nepriamo - zvýšiť predaj.

Vo fáze 2

Pri hľadaní informácií o výhodách a nevýhodách, komparatívnych vlastnostiach rôznych produktov, užívateľ nebude dôverovať takzvaným "predajným" textom, s aktívnym volaním ku kúpe určitého produktu, ale materiály, kde sú informácie prezentované objektívne, rôzne pohľady na problém sú prezentované, a proti, odborné poradenstvo. Prehľady videí a pokyny k videu, ktoré jasne demonštrujú jednoduchosť manipulácie s produktom a analýzy so štatistikami o raste alebo poklese predaja produktu (ktorý umožňuje používateľovi nepriamo posúdiť, koľko spotrebiteľov tento produkt uprednostňuje) a články -guides popisujúce ťažkosti výberu a dávajúce odpovede na všetky otázky, ktoré vznikajú v mysli potenciálneho spotrebiteľa. V tomto štádiu bude rozhodujúci obsah vzdelávacieho plánu. S ním si vytvoríte status odborníka na trhu, vodcu, ktorému môžete dôverovať. A táto dôvera sa vzťahuje aj na produkty, ktoré ponúkate.

Vo fáze 3

Ak propagujete vzdelávací obsah, potom je šanca, že sa používateľ bude pozerať na jednu zo svojich stránok, ktoré sú už verné a pripravené na nákup, oveľa vyššia. To znamená, že jeho premena na klienta je jednoduchšia, čím sa priblížite k hlavnému obchodnému cieľu - zvýšiť predaj.

Takže zhrnieme.

Vzdelávací obsah rieši tri hlavné úlohy:


  • Vytvára potrebu
  • Zvyšuje vernosť značky
  • Zvyšuje vaše odborné postavenie na trhu

Nesmieme však zabúdať na to, že je vhodné vybudovať obsahovú marketingovú stratégiu na čo najširšom možnom pokrytí foriem interakcie s publikom - na tom závisí jej účinnosť. Rôznorodý obsah - a zábavné, vzdelávacie a predajné je potrebné v rovnakom pomere. Len distribúcia prostredníctvom interaktívnych kanálov obsahu všetkých typov uľahčuje a urýchľuje vaše hlavné úlohy - zvyšuje cielenú návštevnosť a predaj.

Zanechajte Svoj Komentár