Ako súčasne používať reklamný a obsahový marketing

Po spoliehaní sa na obsahový marketing niektoré spoločnosti odmietajú tradičnú reklamu. Pracujú pre budúcnosť, tvoria verné publikum, využívajú vzdelávací obsah na prekonávanie hluchoty pri reklame. Tu a teraz však prichádzajú o zákazníkov, získajú menej zisku. Z tohto článku sa dozviete, prečo by ste nemali kategoricky odmietať tradičnú reklamu. Dozviete sa tiež, ako používať obsahový marketing bez toho, aby ste na jeho hlave robili marketingový plán spoločnosti.

Prečo a lepšie alebo

Prijatím marketingu obsahu, niekedy občas opustí pravidelnú reklamu. Podnikatelia veria, že celý marketingový rozpočet by mal byť investovaný do tvorby a propagácie obsahu. A reklama nestojí za pozornosť, pretože tento nástroj sa stal nekompromisným kvôli reklamnej hluchote publika.

Ostatní podnikatelia nepoužívajú obsahový marketing, pretože sa obávajú opustiť tradičnú reklamu. Veria, že stratia významnú časť svojich klientov v krátkodobom a strednodobom horizonte, ak investujú aspoň časť rozpočtu do tvorby obsahu.

V skutočnosti si podniky nemusia vybrať medzi marketingom obsahu a reklamou. Pre podnikateľov je lepšie usilovať sa o situáciu, keď je koza kŕmená a kapusta je neporušená. Nasledujúce argumenty vás presvedčia o súčasnom používaní reklamy a marketingu obsahu:

  • S marketingom obsahu môžete výrazne zvýšiť svoj dosah. Publikovanie vysoko kvalitného obsahu zabezpečuje rast prirodzenej návštevnosti vyhľadávania, ako aj vzhľad prirodzených odkazov na vaše stránky. Tradičná reklama vám umožňuje presne zacieliť marketingové kampane. S Yandex.Direct, Google AdWords, inzerciou na Facebooku, Vkontakte, LinkedIn, si môžete vybrať, komu chcete zobraziť reklamy.
  • Obsahový marketing pomáha prekonávať reklamnú hluchotu. S ním sú značky zapojené do interakcie používateľov, ktorí si nevšimnú reklamu. A tradičné reklamy zostávajú najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom, ako informovať divákov o nových produktoch, zľavách, akciách.
  • Vrcholoví manažéri a podnikatelia sa radi učia. Sú ochotní platiť peniaze na zlepšenie svojich odborných znalostí. Pomocou obsahového marketingu im ponúkame bezplatný vzdelávací obsah. Zároveň mnohí bežní zamestnanci a spotrebitelia nechcú tráviť čas školením. Dôverujú značkám, dobrovoľne sa zúčastňujú na propagačných akciách a reagujú na reklamu.

Používanie marketingu obsahu vám nebráni v uskutočňovaní tradičných reklamných kampaní a miera inzercie nezakrýva možnosť implementácie stratégie obsahu. Problém spočíva v harmonickom rozložení rozpočtu a úsilia medzi týmito prístupmi. Nižšie nájdete tipy, ktoré vám pomôžu používať marketing obsahu bez toho, aby sa opustili tradičné metódy propagácie projektov.

Tip číslo 1: vytvoriť banku vedomostí o vašej spoločnosti

Zistite, čo robí váš podnik jedinečným a odlíši váš produkt od konkurencie. Má vaša spoločnosť exkluzívne informácie, ktoré môžu byť užitočné pre divákov? Ak áno, potom je to vaše hlavné aktívum.

Klasifikovať vedomosti, ktoré spadali do informačnej banky. Vytvorte obsahový plán, ktorý vám pomôže uspokojiť potreby publika.

Tip č. 2: Zapojte zamestnancov do tvorby obsahu

Lekár by sa mal liečiť a textár by mal písať. Ak ste stále nútiť lekára písať, on nejako vyrovnať s úlohou. Avšak, pacienti budú trpieť kvôli tomu, a tam nebude nikto, kto im pomôže, zatiaľ čo lekár pripomína zručnosti písania esejí školy.

A predsa vaši zamestnanci nebudú môcť sedieť v kancelárii. Budú musieť pomôcť obchodníkom a copywriterom, pretože potrebujete obsah na úrovni expertov. Ako zlepšiť interakciu medzi úzkymi špecialistami a spisovateľmi, rozhodnete.

Možno budete musieť presvedčiť lekára, inžiniera alebo mechanika, aby venoval niekoľko hodín spánku a vytvoril návrh článku. Copywriter a editor bude musieť dať jej tvar. Možno, že vaši špecialisti skontrolujú články a pridajú im profesionálne upozornenia.

Mnohí úzki odborníci nechcú a / alebo nevedia písať články. Mnohí textári nemajú právomoc ponoriť sa do predmetu. Prilákať zamestnancov k vytváraniu obsahu s obchodníkmi tento problém vyrieši.

Rada číslo 3: pripravte sa na boj

Nie je možné stať sa informačným lídrom s pomocou reklamy. Môžete platiť za bannery na najobľúbenejších stránkach a mať prvé miesta v platených vyhľadávačoch, ale to neznamená, že publikum bude čítať váš obsah. Aby ste sa stali lídrom, musíte bojovať o pozornosť používateľov s vysoko kvalitným obsahom, ktorý rieši problémy. Tento boj bude konštantný a tvrdý.

Informačné vedenie sa nedá zachovať len pomocou obsahového marketingu. Tradičná reklama poskytuje správne informácie správnemu publiku v správnom čase. S pomocou reklám vo vyhľadávačoch a sociálnych sieťach máte možnosť riadiť pozornosť publika.

Ak chcete, aby bol teplejší, zapnete ohrievač ...

... a zatvorte okno. Na propagáciu projektu na internete môžete súčasne používať platenú inzerciu a marketing obsahu. Tieto nástroje sa navzájom dopĺňajú. Reklama umožňuje rýchlo prilákať zákazníkov a riadiť pozornosť divákov. Obsahový marketing poskytuje dlhodobý výsledok: zvýšenie návštevnosti vyhľadávania, vytváranie dôveryhodnosti, vznik motivovaného a lojálneho publika. Čím rýchlejšie spustíte obsahovú kampaň, tým skôr získate hmatateľný efekt. Ak to chcete urobiť, nemusíte sa vzdať platenej reklamy.

Zanechajte Svoj Komentár