Ako ľahko prilákať nových zákazníkov a uspieť v marketingu

Preskúmanie knihy David Newman "Take it a robiť! 77 najužitočnejších marketingových nástrojov"

- Ahoj dievča, môžem sa porozprávať so svojím režisérom? A kto je na jeho mieste? Mám záujem o služby dopĺňania kaziet, chcete s nami podpísať dohodu? Už máte? Je to jasné. Alebo možno potrebujete papiernictvo? Prepáč, všetko najlepšie.

Začína váš pracovný deň nenávistnými telefonátmi? Vytrhávate si so svojimi zubami každého klienta, ale nie zo spárov konkurentov, ale z abstraktného monštrum nazývaného „trh“? Nenávidieť predaj a vážne premýšľať o pľuvať na všetko a vrátiť sa do školy, aby sa spokojní s platu učiteľa? Potom kniha Davida Newmana "Vezmi si to a urob to!" pre vás. Nájdete v ňom 77 nástrojov, ktoré pomáhajú predávať inak. Kniha však nie je o nástrojoch, aj keď sú tiež opísané. Autorka prezentuje marketingovú filozofiu, opisuje postoje a prístupy, ktoré vám pomôžu efektívne predávať bez chladných hovorov, pre zákazníkov a iné veci, ktoré nenávidíte.

Nezasahujte na cudzincov s návrhom na kúpu vášho produktu. To neprinesie úspech, ale zmení vás na svätosť, podkopá to aj zdravie a nakoniec sa zbavíte dôvery. Musíte si zarobiť právo ponúknuť niekomu niečo. Ak chcete vystúpiť zo stoviek predajcov, musíte získať dôveru potenciálnych kupcov. Ako to urobiť? Existuje len jeden spôsob: pre svojich zákazníkov sa musíte stať užitočnými, dokonca nenahraditeľnými.

David Newman neskrýva skutočnosť, že hovorí o prichádzajúcom alebo dôveryhodnom marketingu. Navrhuje, aby sa stal pre potenciálnych kupcov zdrojom cenných informácií, spôsobom riešenia konkrétnych úloh, dôveryhodným asistentom. Až potom si môžete nárokovať úlohu dodávateľa tovarov a služieb.

Všetky predávajú cukor. Aj vy

Šťastní obchodníci, ktorí obchodujú, ospravedlňujeme sa za ďalšiu frázu, jedinečný a inovatívny produkt. Nemyslia si, ako si ľudia kupujú. Spotrebitelia sami zoradiť a kúpiť tento produkt.

A teraz nazývame príkladom tohto jedinečného a inovatívneho. Čo čakajú ľudia v roku 2015? Nové modely iPhone? Takže po tom všetkom je Samsung a lacné čínske smartfóny, ktoré majú podobnú funkcionalitu s produktmi Apple. Jedinečný systém liečby osteochondrózy? No, keď ho chytí za chrbát, človek verí všetkému a všetkým, len ak môže trochu pomôcť. Ale o jedinečnosti otázok zostáva.

V skutočnosti 99% predajcov predáva podmienený cukor. To môže byť zabalené v papierových alebo plastových vrecúškach, paličkové štítky rôznych tvarov a farieb, pridať krásne zdobené nápisy "Bez GMO" a "Made podľa GOST." Ale cukor je stále cukor. Ako presvedčiť ľudí, že ich musíte kúpiť od vás, a nie od stoviek iných dodávateľov, krik, že ich rafinovaný cukor je, samozrejme, jedinečný a inovatívny?

David Newman vyzýva čitateľa, aby na túto otázku nezávisle odpovedal. Na tento účel navrhuje vykonať cvičenie "50 dôvodov, prečo by si ľudia mali kupovať váš produkt." Malý náznak: je to všetko o dôvere a prichádzajúcom marketingu.

Neviete ako prilákať publikum zo sociálnych sietí? Ty idiot

Skôr idiot. Nenechajte sa uraziť. David Newman a prekladateľ prišli s skratkou vysvetľujúcou zlyhania v sociálnom marketingu. Ukazuje sa, že nedostávate dostatok návštevnosti zo sociálnych sietí, pretože vy a vaše marketingové kampane máte nasledujúce kvality:

  • Exkluzivita seba samého.
  • Nedostatok užitočných údajov.
  • Informácie, ktoré nezahŕňajú zákazníkov do interakcie.
  • Ogul impozantný.
  • Text, ktorý klientovi nepomôže.

No, rozumiete, IDIOT je IDIOT. Tiež ste si uvedomili, že autor ponúka vlastné recepty na prácu so sociálnymi médiami. Prinútia neúspešných obchodníkov k úspešným predajcom, aspoň teoreticky. Prečo teoreticky? Úprimne povedané, s najväčšou pravdepodobnosťou už poznáte navrhovanú taktiku SMM.

Ako zabudnúť na studený predaj navždy

Predaj za studena neprináša úspech. Majú veľmi nízku účinnosť. Zničia vašu povesť. Kto však chce mať niečo spoločné s osobou, ktorá bombarduje okolie komerčnými ponukami, spamom v poštových a sociálnych sieťach? Zvyšujú šancu zomrieť pred časom. Neverte? Pozrite si film "Smrť cestovného predajcu". Stačí však, že nemáte radi studené hovory.

Skvelé, zavolajte, napíšte a predajte produkt ľuďom a organizáciám, ktoré vás dobre poznajú. Nemusíte potvrdiť povesť, presvedčiť, uložiť. Áno, že tam, ľudia vedia, že zvyčajne volať seba a požiadať o váženie pár kilogramov vášho produktu. Eh, v takých podmienkach by ste sa stali obchodným géniusom. Ale kde sakra berú ľudí a organizácie, ktoré vás poznajú? Vlastne je to celá kniha. Existujú desiatky špecifických receptov pre Davida Newmana a jeho kolegov. Napríklad, ako sa vám páči tento plán vytvorenia publika:

  • Opíšte portrét ideálneho klienta.
  • Správy adresujte tomuto klientovi. Hovorte o jeho problémoch a potrebách.
  • Stratégia prepojenia obsahu a predaja.
  • Dajte si pozor na konkurentov.
  • Naučte sa predávať sami.

Zdá sa, že je príliš všeobecné, čo? Zdá sa, že autor si dal za úlohu naučiť čitateľa myslieť v správnych všeobecných kategóriách. Konkrétna kreatívna osoba si myslí, že sa cíti sama.

LinkedIn, e-mail, osobná značka

David Newman venuje veľkú pozornosť rozvoju osobnej značky a získavaniu užitočných obchodných známych. Autor odporúča použiť všetky vhodné nástroje na riešenie týchto problémov. Tu napríklad e-mail. Čo ste napísali v podpise? Ukazuje sa, že nestačí uviesť telefónne číslo a adresu URL lokality. Dokonca aj odkazy na profil na Twitteri alebo na Facebooku sú málo. Dobrý podpis by mal byť urobený podľa pravidiel. Okrem kontaktných informácií by pre klienta mali byť k dispozícii niektoré užitočné informácie. Napríklad odkaz na bezplatný obsah na prevzatie.

Osobitná pozornosť v knihe je venovaná sociálnej sieti LinkedIn. Čím viac profesionálnych kontaktov máte, tým ľahšie je nájsť tých správnych ľudí. Vďaka správnemu pripojeniu sa stanete nenahraditeľným. V konečnom dôsledku vás robí úspešným predajcom. Strategický cieľ je jasný. Pokiaľ ide o taktiku, rusky hovoriaci čitatelia budú musieť počítať so stále nie veľmi vysokou popularitou LinkedIn v runete. Táto sieť sa častejšie používa ako vyhľadávací nástroj pre zamestnancov alebo prácu a pre obchodnú komunikáciu zanecháva Facebook.

Mal by som si prečítať "Vezmi si to a urob to!"

Ak potrebujete informácie, aby sa a začať robiť predaj alebo podnikanie, potom rozhodne stojí za to. Táto kniha je o stratégii. Učí vás myslieť správne. Ukazuje, ktorým smerom sa vydať, aby sme v 21. storočí uspeli v marketingu. Konkrétnejšie, kniha je o tom, že nepredávame nič chladnému publiku. Aby ste ho zahriali, stali sa užitočnými.

Ak hľadáte špecifické marketingové nástroje, potom vám kniha vyhovuje. Popisuje viac ako 77 žetónov uvedených v názve. Otázkou je, či tieto konkrétne nástroje budú pracovať pre vás. A skutočnosť, že už viete o ich existencii. Ale tieto otázky majú odpoveď. Keď viete, kam ísť, nájdete prostriedky, ako sa tam dostať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár