Ako premeniť blog na účinnú marketingovú zbraň: 17 tipov pre malé podniky

Malý podnik spravuje obmedzené zdroje a nenavyšuje štát. Malé podniky zvyčajne zamestnávajú toľko zamestnancov, koľko je potrebných na podporu prebiehajúcich činností.

To určuje vysokú hodnotu času - jedného z najdôležitejších aktív každého podniku. Malé podniky si ho veľmi cenia najmä kvôli malému počtu zamestnancov. Chápete, čo je v stávke, ak vlastníte malú firmu. Koniec koncov, každé vaše rozhodnutie urobiť niečo pre rozvoj vášho podnikania sa zároveň stáva rozhodnutím opustiť akékoľvek iné akcie.

Môžete sa napríklad odhlásiť z prestávky na obed a osobne zavolať potenciálnym zákazníkom alebo rozdávať letáky na ulici. Avšak, pokiaľ ide o marketing malé firmy, stále máte možnosť ticho jesť obed a spať v noci. Riešenie je veľmi jednoduché - využite blog ako nástroj na podporu vášho projektu. Online magazín je efektívne reklamné médium, ktoré nezaberie veľa času.

Tri faktory v marketingovom výkone blogu

Dobrý blog sa stáva účinným prostriedkom reklamy malého podniku, ak viete, ako ho používať. Okrem toho nevyžaduje výraznú investíciu peňazí ani času. Prečo by mali byť malé podniky blogov?

  • Po prvé, vaši zákazníci nemajú radi priamu reklamu, o ktorej sme už písali. Spotrebitelia hľadajú na internete užitočný a informatívny obsah. Dôverujú spoločnostiam, ktoré zverejňujú cenné informácie.
  • Po druhé, spotrebitelia začínajú nákupný proces tým, že nájdu odpovede na dôležité otázky. Napríklad pred nadobudnutím bicykla bude klient pravdepodobne chcieť vedieť, ktorý typ bicykla najlepšie vyhovuje jeho jazdnému štýlu.
  • Po tretie, spotrebitelia musia dostať rovnaké informácie niekoľkokrát predtým, ako im dôverujú.

Malé podniky môžu využívať blogy na zdieľanie informácií so zákazníkmi, odpovedať na otázky spotrebiteľov o ich produktoch a opakovane sa vracať k týmto témam. Online denníky tvoria vzťah dôvery medzi vami a vašimi zákazníkmi.

Takže ste videli výhody blogov pre malé podniky a individuálnych podnikateľov. Nasledujúce tipy vám pomôžu premeniť váš blog na efektívny marketingový nástroj. Mimochodom, veľké spoločnosti môžu tieto odporúčania použiť aj na rozvoj vlastných informačných zdrojov.

17 tipov na blogovanie

1. Kúpiť doménu a hosting, používať WordPress

Publikum dôveruje viacerým blogom, ktoré majú vlastnú doménu. Takže prestať vytvárať denník na populárnej blog hosting.

Použite jednoduchý CMS pre blog, napríklad WordPress. Akonáhle ste zverili nastavenie redakčného systému profesionálovi, budete môcť samostatne publikovať a upravovať články a poznámky v priebehu niekoľkých minút. WordPress má dostatok funkcií, takže môžete vytvoriť dobrý blog založený na ňom.

2. Odoslať informácie o kontakte na blog a ďalšie dôležité informácie.

Použite blog ako online reprezentáciu svojho podnikania. Kontaktné údaje a krátky zoznam poskytovaných služieb / predaného tovaru zvýšia počet hovorov od čitateľov vášho online magazínu.

Telefónne číslo umiestnite na prominentnom mieste v hlavičke blogu, aby vaši potenciálni zákazníci nestrácali čas vyhľadávaním.

3. Integrujte blog so svojou značkou.

Nezverejňujete priamu reklamu svojho produktu v on-line denníku a dávate prednosť cenným informáciám pre spotrebiteľov. To však neznamená, že musíte zabudnúť na názov spoločnosti, logo, firemné farby a ďalšie prvky značky.

Stálosť je jednou z najúčinnejších taktík brandingu. Neskúšajte príliš často s vzhľadom blogu bez potreby.

4. Povedzte potenciálnym a existujúcim zákazníkom o blogu pri každej príležitosti

Každý príspevok blogu má jedinečnú adresu URL. Vložte jeden odkaz na vaše články v reklamách, e-mailoch a obsahu uverejnenom na zdrojoch tretích strán. To umožní spotrebiteľom naučiť sa čo najviac o vašej firme.

5. Odpovedajte na otázky zákazníkov vopred.

Neviete, o čom písať v blogu? Vytvorte zoznam otázok, ktorým čelia existujúci a potenciálni zákazníci vašej spoločnosti. Ak napríklad predávate ojazdené autá, informujte spotrebiteľov o výbere vozidla, kontrole jeho technického stavu, registračných funkciách, pravidlách údržby atď.

Publikovať články-odpovede na otázky zákazníkov. V tomto prípade podrobne zvážte len jednu otázku v jednej poznámke. Váš blog sa stane zdrojom odborných informácií pre spotrebiteľov, čím sa posilní postavenie vášho podniku na trhu.

6. Ukážte zákazníkom, ako používať váš produkt.

Vytvorte užitočné pokyny na používanie vášho produktu. Venujte pozornosť vizuálnemu obsahu - vaši zákazníci ocenia schémy, infografiky, fotografie a videá.

Vzdelávajte svojich súčasných a potenciálnych zákazníkov. Táto marketingová technika potvrdila svoju účinnosť ešte pred digitálnou revolúciou, o ktorej sme písali.

7. Porozprávajte sa so spotrebiteľmi o aktuálnych a módnych trendoch vo vašom odvetví.

Venujte pozornosť najnovším správam a trendom v kontexte vášho podnikania na stránkach blogu. Ak napríklad predávate smartphony a tabletové počítače, informujte zákazníkov o najnovších modeloch a sľubnom vývoji od popredných výrobcov. Návštevníci salónu krásy alebo značkového obchodu s oblečením určite budú spokojní so správami sveta vysokej módy.

8. Usporiadať tematické diskusie.

Diskutujte so zákazníkmi o vlastnostiach tovaru, ktorý vaša firma predáva. Nájdite zaujímavé témy pre zákazníkov, ak sa vaša firma nachádza v odvetví služieb.

Napríklad firma poskytujúca služby účtovníctva a auditu môže s klientmi prediskutovať daňové plánovanie alebo najnovšie zmeny v postupe predkladania správ regulačným orgánom. Samozrejme, že váš blog by mal mať potrebnú funkčnosť - dávajte pozor na použiteľnosť komentára, "skrutka" na fórum CMS.

9. Prispôsobte svoj blog.

Obrazovo povedané, online časopis vášho podniku by mal mať ľudskú tvár a hlas. Venujte pozornosť stránke "O blogu" - zostáva jedným z najnavštevovanejších na akomkoľvek zdroji. Uistite sa, že ste tu uverejnili fotografie kľúčových osôb vašej spoločnosti, povedzte nám o krátkej prezentačnej videu.

Blog predstavuje publikum pre vaše podnikanie. Zákazníci nebudú brať do úvahy vašu spoločnosť Terra Incognita, ak sú konfrontovaní s online denníkom.

10. Použite blog ísť nad rámec bežného obchodného modelu.

Môžete použiť blog, aby sa peniaze online, aj keď vaša firma je výhradne offline. Najjednoduchším príkladom je akceptovanie žiadostí o predaj vášho produktu prostredníctvom špeciálneho formulára na blogu. Uistite sa, že môžete udržiavať online predajný kanál bez kompromisov v režime offline.

11. Povzbudzujte svojich zákazníkov

Pravidelne uverejňujte poznámky o zákazníkoch týždňa. Požiadajte svojich verných zákazníkov, aby sa podelili o svoje skúsenosti s produktom. Spotrebitelia budú radi, ak uvidia svoju fotografiu v poznámke určenej pre nich. Uistite sa, že ste získali povolenie od kupujúceho na zverejnenie fotografií a osobných informácií.

12. Rast vášho blogu s požiadavkami vyhľadávače.

Pomôžte svojmu publiku nájsť váš blog pomocou služby Yandex a Google. Napíšte zaujímavé a relevantné materiály sami alebo delegujte túto úlohu na profesionálnych copywriterov. Použite vyhľadávacie frázy v hlavičkách a textoch poznámok.

Vyhnite sa neprirodzenému a príliš častému používaniu „kľúčov“ - to môže poškodiť váš blog. Nepoužívajte jedinečný obsah. Obráťte sa na odborníkov, ktorí vám poskytnú informácie o vyhľadávaní vášho projektu.

13. Použite blog získať e-mailové adresy potenciálnych zákazníkov.

Podporovať registráciu návštevníkov vášho blogu. To vám umožní vytvoriť databázu e-mailových adries ľudí, ktorí majú záujem o vaše podnikanie. Čo robiť s týmito adresami? Pozrite si odporúčania v našom článku o e-mailovom marketingu.

14. Rozšírte geografické hranice vášho podnikania.

Blog vám pomôže nájsť zákazníkov, ktorí žijú v iných mestách a krajinách. Rozhodnite sa vopred, ako im budete slúžiť. Môžete napríklad odoslať tovar poštou alebo použiť online kanály na prenos informácií.

Samozrejme, bude pre vás ťažké opraviť auto v Novosibirsku, ak sa vaša dielňa nachádza v Smolensku. Neignorujte zákazníkov, ktorým nemôžete fyzicky slúžiť. Pomôžte im s odporúčaniami a radami - to zvýši dôveryhodnosť vašej spoločnosti.

15. Použite blog prilákať zákazníkov v sociálnych sieťach.

Vytvárajte tematické skupiny v sociálnych sieťach, populárne medzi vašimi spotrebiteľmi. Publikovať v nich oznámenia o poznámkach, podporovať diskusiu. Tým sa zvýši publikum vášho blogu.

16. Získajte spätnú väzbu od zákazníkov

Uverejniť recenzie blogov, hodnotenia, výsledky prieskumov spotrebiteľov. To umožňuje divákom cítiť jeho význam. Noví zákazníci sa navyše budú môcť pri výbere produktu zamerať na názory zákazníkov.

17. Vytvorte spotrebiteľskú komunitu na blogu.

Príspevok hosť hosťuje. Podporovať najaktívnejších komentátorov, organizovať súťaže.

Vyššie uvedené tipy pomôžu vášmu podniku vytvoriť blog. Vytvorením online magazínu investujete svoj čas a znalosti do efektívneho nástroja na podporu marketingového podnikania.

Možno už máte skúsenosti s blogovaním a chcete publiku poskytnúť ďalšie tipy? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár