Ako správne používať YouTube: 7 lekcií pre obchodníkov

Vyhľadávače sa neustále vyvíjajú a snažia sa vyhovieť potrebám používateľov pomocou modernejších technológií. Napríklad najnovší algoritmus Hummingbird, ktorý spustila spoločnosť Google asi pred mesiacom a ktorý bol predstavený na konci septembra, bol vyvinutý pod vplyvom používateľov hlasového vyhľadávania, ktorí nechcú používať efektné požiadavky, ako napríklad "zimné pneumatiky SPb".

Klasické SEO sa vyvíja s potrebami internetového publika a zlepšovaním vyhľadávacích algoritmov, takže ďalekozrakí vyhľadávači marketingu už nehľadajú nové spôsoby, ako tento problém manipulovať. Snažia sa poskytnúť užívateľom želaný: hodnotný a informatívny obsah. Video marketing je jedným zo spôsobov, ako ho zaviesť do praxe.

V lete tohto roku zverejnila marketingová spoločnosť Pixability výsledky štúdie "100 popredných značiek: kľúčové lekcie úspechu na YouTube." Je venovaná najúspešnejším stratégiám propagácie firiem a produktov prostredníctvom videa na najobľúbenejšom videohostingu.

Experti spoločnosti Pixability tvrdia, že rastúca popularita a dostupnosť služby YouTube vďaka zvýšenej šírke komunikačných kanálov a technickým možnostiam stacionárnych a mobilných modulov gadgets poskytuje podnikom ďalšie možnosti. Vytvorením videa sa postupne presúva z klasickej televíznej reklamy na formy charakteristické pre internet.

Najmä obsah publikovaný značkami na YouTube má dlhšie trvanie ako reklamy. Internet marketing video je sociálne a interaktívne. Napokon, spoločnosti sa nezastavia pri banálnej reklame. Snažia sa prilákať divákov užitočnými alebo zábavnými informáciami.

Počet videí uverejnených top 100 značkami ukazuje exponenciálny rast (pozri ilustráciu). Podľa spoločnosti Pixability 100 najväčších spoločností na svete vynaložilo 5,1 miliardy dolárov na vytvorenie marketingového videa.

Ak bude súčasný trend pokračovať, 100 najväčších značiek na svete uverejní od roku 2013 do roku 2015 na YouTube 1 milión marketingových videí.

Prečo youtube

V článku „Ktorá služba hosťovania videa sa rozhoduje pre publikovanie marketingového obsahu“ sa uvádza, že používatelia služby YouTube strávia 4 miliardy hodín mesačne sledovaním videí. Tento zdroj je najväčšou a najvhodnejšou marketingovou kampaňou.

Podľa Pixability, v roku 2005, top 100 značiek mesačne publikoval niekoľko desiatok videí na YouTube. V roku 2012 si do tejto služby stiahli 10 000 videí mesačne. Od roku 2005 vytvorilo sto najväčších spoločností na svete viac ako 2 200 kanálov a získalo 9,5 miliárd zobrazení.

Iné existujúce stránky hosťovania videa sa ani zďaleka nezaoberajú službou YouTube z hľadiska popularity a dostupnosti. To však nezbavuje značky ťažkostí spojených s vydávaním marketingového videa. Napríklad viac ako polovica klipov publikovaných spoločnosťami nedostane 1000 zobrazení. Značky však niekedy trávia na vytváraní video rozpočtov porovnateľných s odhadmi na výrobu hollywoodskeho trháku s Vin Diesel v hlavnej úlohe.

Takéto problémy však nebránia väčšine spoločností z top 100 najväčších značiek na svete úspešne používať službu YouTube na realizáciu marketingových kampaní. S využitím ich skúseností, odborníci Pixability formuloval sedem tipov pre obchodníkov, ktorí chcú propagovať projekty pomocou videa.

Mimochodom, nedávno VelikaPlaza začala poskytovať služby video marketingu. Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné videá, kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Video marketing lekcie z top 100 značiek

Štúdia Pixability identifikovala hlavné faktory, ktoré pomáhajú popredným svetovým značkám vykonávať efektívne marketingové kampane na YouTube. Nasledujúce tipy vám pomôžu pochopiť tieto faktory a využiť ich v praxi.

1. Staňte sa nepretržitým video produkčným strojom.

Najúspešnejšie značky v oblasti video marketingu robia o 50% viac videí ako ich menej úspešní partneri. Vytvárajú veľa obsahu a pravidelne ho publikujú.

V priemere úspešné spoločnosti zverejňujú 78 videí mesačne. A popredné mediálne značky vytvárajú viac ako 500 spotov mesačne.

2. Optimalizujte svoje videá YouTube

Počet zobrazení videa závisí od jeho viditeľnosti vo vyhľadávačoch. Ak chcete, aby boli videá viditeľné, pridajte kľúčové frázy, pre ktoré používatelia vyhľadávajú videá príslušného predmetu v názve a popise.

Upozorňujeme, že spoločnosť Google často zaraďuje vyššie lokality s vloženými témami videí z YouTube. Optimalizácia reklám preto prispieva k podpore firemných zdrojov.

3. Vyhnite sa preteky za veľmi vysokú kvalitu.

V článku „Ako vytvoriť marketingové video bez hollywoodskych rozpočtov“ sme povedali, že kvalita obrazu a obsadenie videa nesúvisia s jeho marketingovým úspechom. Veľmi často sa najsledovanejšie video vytvára pomocou neprofesionálneho vybavenia.

Vašou úlohou je vytvoriť užitočný video obsah, ktorý je možné zobraziť pomocou počítača alebo mobilného zariadenia. Samozrejme, že divák by mal byť schopný vidieť, čo sa deje v rámci, takže videá príliš nízkej kvality nie sú vhodné pre marketingové kampane.

4. Integrujte kampane YouTube s marketingom offline

Popredné značky často vytvárajú videá pre obmedzené publikum, napríklad pre účastníkov firemných akcií alebo prezentácií. Vďaka tomu môžu diváci ľahko nájsť to, čo uvidia na podujatí neskôr. V takýchto prípadoch sa mnohí diváci prihlásia na odber kanála YouTube značky.

5. Značkové marketingové video

Videá uverejnené v službe YouTube by mali byť značkové. Použite názov spoločnosti a logo v kreditoch videa. Značka musí byť prítomná aj v názve a popise videa. Úspešné videá budú mnohokrát replikované publikom a branding vám pomôže získať spätnú väzbu.

Všimnite si, že nadmerná branding a rušivá reklama bránia prirodzenému zdieľaniu.

6. Vytvorte viac obsahu, nie viac kanálov.

37% kanálov YouTube sa neaktualizuje po dobu 120 dní a viac. Nie sú však medzi najobľúbenejšími kanálmi, ktoré neustále potešia publikum novými videami. Preto nevytvárajte kanály pre každú skupinu spotrebiteľov, ak ich nemôžete naplniť zaujímavým obsahom.

7. Využívať sociálne siete pre video marketing.

Top 100 značiek dostať leví podiel prevádzky na svoje kanály YouTube z Twitteru a Facebook. Používatelia sociálnych sietí často zdieľajú videá, ktoré možno použiť na marketingový komerčný obsah.

Publikovanie videí v tematických skupinách a skupinách, ako aj na stránkach značky. Požiadajte publikum o hodnotenie videí. Pomôže to zvýšiť počet názorov a podielov.

Obsah YouTube žije dlho

Priemerná životnosť príspevku na Facebooku je 22 hodín. Počas tejto doby si ju väčšina priateľov a odberateľov prezrie. Podľa Pixability sa životnosť videa v službe YouTube vypočíta v mesiacoch.

Publikované video generuje asi 40% prevádzky v prvých troch týždňoch existencie. Ďalších 30% dopravy, ktorú poskytuje od štvrtého do dvanásteho týždňa od dátumu uverejnenia. Nakoniec video vygeneruje ďalších 30% návštevnosti z týždňa 12 do 52 týždňa po publikovaní. To vysvetľuje, prečo sa značky používajúce službu YouTube musia spoľahnúť na pravidelné publikovanie užitočných videí pre divákov.

Pomocou rady 100 najväčších spoločností na svete zvýšite efektivitu video marketingu pomocou služby YouTube. Tiež sa vyhnete preteku o kvalitu, naučíte sa vytvárať veľké množstvo videí a propagujete ich prostredníctvom sociálnych sietí. Možno kvôli tomu vstúpite do top 100 značiek a zúčastníte sa jednej z nasledujúcich štúdií Pixability.

Použité materiály: Greg Jarboe, Obchodníci, Značka 7, Globálne marketingové značky a Pixel.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár