Ako prelomiť trh: hotový marketingový plán na rok 2017

Koniec roka je čas na zhodnotenie. A čas naplánovať úlohy pre nový rok, ktorý by mal byť v každom zmysle zvláštny. V internetovom marketingu, najmä v časti, ktorá sa týka propagácie vyhľadávačov, došlo v odchádzajúcom roku ku globálnym zmenám. Nejde ani o to, že Yandex spustil Minusinsk a nový AGS, a Google používa mobilný algoritmus. Faktom je, že komunita - v prvom rade klienti optimalizátorov, spoločnosti, ktoré majú záujem o príjem vyhľadávacej prevádzky pre komerčné otázky - zrazu zistili, že v SEO nie sú jednoduché spôsoby. Jediným správnym rozhodnutím je teraz úplné zrušenie referenčných rozpočtov na prenájom referenčnej masy a prechod na obsahový marketing so stávkou na prirodzené referenčné prostredie.

Takmer každý marketingový špecialista, s ktorým sme sa stretli v posledných mesiacoch, už začal vypracúvať plán a počítať rozpočet na rok 2017. A každý z nich hľadá nové nápady na obsah. Obsah marketing vyžaduje plánovanie. Vytvorenie redakčného portfólia je jednou z najnaliehavejších úloh.

Tiež čelíte potrebe plánovať svoje aktivity na internete? Dúfame, že náš zoznam odporúčaní pomôže správne umiestniť akcenty. Tento plán sme napísali prakticky pre seba. Nie všetko, čo odporúčame, robíme to sami, ale nie preto, že si nie sme istí správnosťou týchto krokov, ale preto, že realizácia tohto plánu je mimoriadne ťažká vec. Sme však odhodlaní robiť to, čo chceme. A sakra, stávkujeme: ten, kto realizuje tento plán v roku 2017, na začiatku roku 2018, bude lídrom na trhu.

Obsah:

  Preto odporúčame, aby ste na konci tohto roka začali uvažovať o nasledujúcich témach:

  1. Začnite premýšľať o užívateľoch. Komerčný internet (myslíme internet, používaný na obchodné účely) vyrastá z plienok. Jednoduché spôsoby už nebudú. Zastavte stávky na zrejmé "diery" v algoritmoch vyhľadávačov. Prestaňte naháňať zbytočné metriky (PR, TIC), premýšľajte o metrikách správania - zobrazenie stránky, dĺžka relácie, cesta používateľa cez lokalitu.
  2. Analyzujte správanie publika. Buď začnete rozumieť povahe vašej prevádzky, alebo zajtra budete vyradení z trhu s nohami dopredu. Uistite sa, že analyzovať správanie publika na mieste sám prostredníctvom heatmaps, použite "Webvisor", nastaviť rôzne ciele, sledovať ich úspech.
  3. Zostavte skript správania pre používateľov na vstupných stránkach. Umiestnili ste banner na navštívený portál vášho subjektu a vedú používateľov k tomu, aby z vášho blogu chladili materiál? Čo chcete touto akciou dosiahnuť? Zvážte v najmenšom detaile, ako sa bude používateľ správať na tejto stránke a pokúste sa uistiť, že vykonáva cieľovú akciu, ktorú od neho očakávate.
  4. Preložte svoj projekt na obsah marketingové koľajnice. Všetko, čas referenčného postupu skončil. Čím skôr si to uvedomíte, tým viac peňazí ušetríte. Začnite budovať oddelenie marketingu obsahu. Pokúste sa najať najlepších redaktorov a copywriterov pre váš projekt.
  5. Vyvinúť a formulovať svoje obsahovej marketingovej stratégie, Mal by obsahovať nasledujúce položky: široké sémantické jadro vašej stránky, redakčné portfólio (množstvo materiálov s medzerami článkov), zoznam kanálov, prostredníctvom ktorých budete vysielať svoj obsah, zásady práce s každým kanálom samostatne.
  6. Zamyslite sa nad realizáciou vášho projektu marketingu obsahu v spolupráci s ostatnými hráčmi na trhu. Bez ohľadu na to, čo robíte, predávate plastové okná alebo poskytujete upratovacie služby. Mini-portál na túto tému je jednoduchšie rozvíjať s niekým spolu. Nebojte sa spolupracovať. Prínos bude všetkým zrejmý, uvidíte iba prvé výsledky.
  7. Použite princíp menej a lepšie. Premýšľajte o tom, že niekedy menej obsah viac vplyv na publikum. Otázkou je kvalita obsahu a jeho význam. Neverte? Potom si prečítajte náš prípad. Pred šiestimi mesiacmi sme odmietli publikovať krátke články „prechádzky“ a prešli na Longrid. Budete prekvapení, aké výsledky sme vďaka tomu dosiahli.

  Chcete získať prípadové štúdie a praktické tipy na internetový marketing na váš e-mail? Prihláste sa k odberu nášho newsletteru. Listy sa uverejňujú raz týždenne a nie sú publikované nikde (ani na našich webových stránkach).

  1. Prilákať odborníkov z vašej organizácie pracovať na svojom obsahu a podieľať sa na príprave materiálov. Nezáleží na tom, či nemôžu napísať a vyjadriť svoje myšlienky hladko (táto chyba môže byť vždy opravená). Nezabúdajte, že používatelia vašej stránky neprichádzajú k vám na hladkú prezentáciu, ale na odborné znalosti. „Ktorý PVC profil je lepší?“, „Kedy mám ísť do Thajska?“, „Ako sa pre OSAGO preplatiť?“, „Ako sa starať o semišové topánky?“ - Používatelia chcú vidieť objektívne odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky. Dajte im správne odpovede - a dostanete od nich stupeň lojality, o ktorej ste predtým nemohli snívať. Čím viac expertov vašej spoločnosti priťahujete k tvorbe materiálov, tým lepšie.
  2. Zistite, kto je vaše najcennejšie publikum., a premýšľať o tom, aké témy budú vaše publikácie pre ňu zaujímavé.
  3. Nebojte sa ísť nad rámec štandardných kanálov prilákať publikum. Nie je to len hľadanie internetu, to je už zrejmé. Cielená prevádzka konverzie môže a mala by byť prijímaná z iných kanálov. Nebojte sa experimentovať. Ak ste tak ešte neurobili, vyskúšajte sociálne siete. Začnite so službou Pinterest a SlideShare. Skúste Foursquare a AlterGeo. Nemôžete robiť s jedným kanálom? No, to - tiež nemôžeme so všetkými. Skúste experimentovať na malých rozpočtoch.
  4. Opýtajte sa sami seba: Ak chcete získať prevádzku zo sociálnych sietí, je potrebné vytvoriť si vlastnú skupinu? Zistite, či sú na vašej téme aktívne skupiny, buďte v nich aktívni, buďte pre divákov užitočný. Práca s existujúcimi aktívnymi skupinami je jednoduchšia ako získanie vlastného publika.
  5. Pokroky v sociálnych sieťach. Rozvíjanie vlastnej skupiny v sociálnych sieťach je drahé a náročné na prácu. Lacné je nárast robotov, ale naozaj to potrebujete? Verte mi, že práca v iných skupinách je efektívnejšia ako zavádzanie do vlastných rúk (pokiaľ, samozrejme, nie ste „skúsený smm-box“, ktorého poplatok závisí od počtu účastníkov v skupine).
  6. Začnite robiť hosťovanie blogov. Súhlasíte s poprednými tematickými portálmi vášho priemyslu, aby ste im dodávali vysokokvalitné, jedinečné a čo je najdôležitejšie, obsah, ktorý požadujú diváci. Priame aktívne hypertextové odkazy sú slušnou cenou za kvalitný obsah v ére SEO 2.0.
  7. Vypracovať sériu článkov o oblasti, v ktorej sa nikdy predtým nedotkli. Uisťujem vás, že existuje taká sféra - aj keď teraz máte dosť rozsiahlu lokalitu s množstvom materiálov.
  8. Pozornosť používateľa nestriekajte. Uistite sa, že každá predajná stránka stránky, ktorá dostane nového návštevníka, pochádza z reklamy, obsahuje iba jednu výzvu na akciu. Konverzný skript môže a mal by byť iba jeden v obsahovej časti stránky. Nestriekajte pozornosť používateľov na všetky vaše služby a produkty. K tomu slúži navigácia.
  9. Dajte si pozor na konkurentov. Strávte 30 minút mesačne analýzou najnavštevovanejšieho zdroja vo vašej firme. Sme si istí, že vaše obchodné výklenok má aj svojich vlastných lídrov, ktorí úspešne implementovali technológie marketingu obsahu. Vezmite si príklad z nich, ale nesnažte sa kopírovať, hľadajte svoju vlastnú cestu. A len nasledujte konkurentov - stačí 30 minút mesačne, verte mi.

  Užitočný článok na tému: Ako vykonať analýzu konkurencie

  1. Začnite pracovať s jedným novým kanálom. distribúciu obsahu v roku 2017. Nezáleží na tom, aký bude kanál. Vyskúšajte to, čo osobne chcete.
  2. Napíšte knihu o svojom podnikaní. Áno, nie ohybne. Ale ja osobne som začal.
  3. Spolupracujte s mienkotvornými predstaviteľmi. So začiatkom nového roka, prilákať desať, takže je desať - aspoň päť. O čom to hovorím? Najmenej traja „mienkotvorcovia“ spomedzi vašich zákazníkov. Pritiahnite ich k aktivite - na svojej webovej stránke, v skupine Facebook, na blogu - kdekoľvek. Ale musia sa stať evanjelizátormi vašich služieb alebo tovaru. Jeden špecializovaný zákazník popularizuje vaše služby stojí niekoľko desiatok pravidelných zákazníkov.
  4. Ak sa zaoberáte elektronickým obchodom, musíte v roku 2017 prispôsobiť svoj obsah., V b2b, čas ešte neprišiel (podľa nášho názoru), ale v b2c, pravdepodobne, je už čas.
  5. Ak pracujete na trhu b2b, začnite produkovať vzdelávacie video podcasty., Áno, je to ťažké, áno, pracovne náročné. Ale kto povedal, že ľahké časy budú pred nami? Prilákať produkciu video podcastov do vedenia spoločnosti. Pravidlom je, že publikum video podcastov je manažérsky tím, nech vedú vodcovia vašej spoločnosti s nimi komunikovať.
  6. Ak pracujete na trhu b2c, začnite produkovať video recenzie vašich produktov. (ako to urobiť správne, čítajte tu). Úloha video obsahu bude rýchlo rásť. V roku 2017 môžete získať základňu verných predplatiteľov vášho video obsahu, v roku 2018 a neskôr bude ťažšie získať toto publikum - bude to medzi vašimi konkurentmi.
  7. Porozprávajte sa s viacerými dodávateľmi vašej spoločnosti. a zistiť, aké veľké problémy ich zákazníci čelia. Do svojich obsahových plánov zahrňte materiály týkajúce sa najnaliehavejších problémov a spôsobov ich riešenia.
  8. Začnite získavať spätnú väzbu od zákazníkov vašej spoločnosti., Upravte účtovanie najčastejších otázok, zorganizujte hodnotenie problémov, aby ste zahrnuli materiály o najdôležitejších témach vo vašom pláne obsahu.

  Užitočný článok na tému: Ako získať hodnotenie zákazníkov: 9 účinných spôsobov

  1. Štart, konečne, kúpiť foto ilustrácie vo fotobankách. Zverejnenie replikovaných fotografií na stránku už nie je možné. Vyhľadávače navyše zohľadňujú počet unikátnych ilustrácií na stránke a prinajmenšom sa snažia identifikovať ich primárne zdroje. Pri hodnotení stránok sa berú do úvahy aj tieto veci.
  2. Prenájom korektora. Je jasné, že expanzia je pre manažérov bolestí hlavy. Ako sa vám páči, ale vo vašom obsahovom oddelení by mal byť korektor. Nechajte aj na voľnej nohe. Texty sa musia čítať. Celkový počet gramatických a pravopisných chýb na stránke ovplyvňuje poradie (tentoraz), text s chybami - bez ohľadu na to, aký je to brilantný - nespôsobuje dôveru v publikum (to sú dva).
  3. Dávajte pozor e-mailový marketing, Ešte nemáte svoj vlastný newsletter? Prisahám, že je čas to urobiť. Ak máte informačný bulletin, rok 2017 je najlepším rokom, aby ste ho umiestnili do poriadku a zdvojnásobili počet účastníkov e-mailu na váš obsah.
  4. Prečítajte si aspoň jednu neobchodnú knihu. každý mesiac v priebehu roka (to prispieva k vzniku nových marketingových nápadov).
  5. Zastavte už konečne, aby ste napísali zbytočné tlačové správy. a distribuovať ich do všetkých dostupných vydaní. Väčšina vydaní je odoslaná do košíka neprečítané. Je lepšie sa sústrediť na 2-3 miesta, ktoré sú pre vás naozaj dôležité a začnite ich cielene klepať na dvere. Ako pritiahnuť pozornosť? Odpoveď je jednoduchá - musíte byť nápomocní. Pomôžte im s vašou odbornosťou, pošlite (aj keď nie ste požiadaný, aby ste to urobili) komentáre a úpravy ich predtým publikovaných článkov. Ak odporúčate ako odborník na vaše tému, určite budete venovať pozornosť.
  6. Urobte naozaj dôležitý výskum.čo bude zaujímavé pre vaše publikum. Professional. Autentická. No - z toho nemôžete dostať preč - drahé. Ak predávate ortopedické matrace - povedzte nám údaje a fakty, aké užitočné sú tieto alebo iné matrace na trhu. A nezáleží na tom, že vaše matrace nebudú mať najlepší výkon. Obsah marketing funguje len vtedy, keď sú vaše materiály potrebné a užitočné pre divákov. Vďačnosť od klienta za spoľahlivé informácie sa premieňa na objednávky. Testované mnohokrát.
  7. Nakoniec začnite venovať väčšiu pozornosť rozloženiu vašich materiálov., Počiatočné posúdenie materiálov prebieha presne vizuálne. O tomto sme už písali raz a dvakrát. Čítajte, nebudete ľutovať.
  8. Začať venovať väčšiu pozornosť titulkom. Čítanie novín titulky na hlavnej stránke "Yandex", môžete si byť vedomí všetkých dôležitých sociálno-politických udalostí v krajine. Nemôžem písať chytľavé hlavičky. Tu je článok, ktorý vám pomôže.
  9. Uistite sa, že obsah je ľahko čitateľný na smartfónoch aj tabletoch. Mobilnú prevádzku už nemožno ignorovať. Neviete, ako prispôsobiť svoju stránku požiadavkám mobilného publika? Táto príručka vám pomôže.
  10. Staňte sa iným. Čokoľvek robíte v roku 2017, uistite sa, že to, o čom hovoríte, je odlišné od toho, čo hovoria všetci ostatní. Líši sa z hľadiska obsahu aj z hľadiska podávania. Buďte výnimočný. Buďte iní!
  11. Roztrhnite svoj trh na kúsky. Verte mi, bude to jednoduchšie, ak si prečítate predchádzajúcich 34 bodov a implementujete ich. Dávam zub.

  Veľa šťastia!

  Zanechajte Svoj Komentár