Ako získať blog komentáre: 20 nápadov

Počet pripomienok odkazuje na kľúčové ukazovatele účinnosti publikácií. Keď používatelia aktívne komentujú vaše príspevky, priťahuje nové publikum. V tomto článku nájdete zoznam nápadov, ktoré vám pomôžu zvýšiť počet komentárov na blogu alebo na webovej stránke.

1. Formulár na komentovanie

Nainštalujte na webe vhodnú formu komentovania. Umožnite používateľom hovoriť anonymne, ako aj zapojiť sa do diskusie prostredníctvom sociálnych profilov. Blogosphere víta štandardné formuláre blogov, ktoré umožňujú určiť prezývku a odkaz na stránku.

Vo väčšine prípadov vám systém Disqus bude vyhovovať. Môžete tiež použiť Facebook a Vkontakte komentáre.

2. Otvorte otázky

Ľudia radi hovoria viac ako počúvajú. Túto možnosť použite na prijímanie pripomienok. Požiadajte používateľov o otvorené otázky. To stimuluje diskusiu. Uvádzame niekoľko príkladov otvorených otázok:

  • Povedzte nám, ako propagujete stránku?
  • Ako to vysvetliť?
  • A prečo bol projekt neúspešný?

Porovnajte to s uzavretou otázkou: "Máte radi sladkosti?"

3. Príspevky-zoznamy, hodnotný obsah, video

Prax ukazuje, že tieto formy obsahu úspešne priťahujú dopravu a vytvárajú peniaze v sociálnych sieťach. Samozrejme, to funguje, ak ponúkate používateľom naozaj užitočné, zaujímavé a vysoko kvalitné materiály. V tomto prípade sa popularita publikácií transformuje do diskusií.

Tu je skvelý zdroj nápadov na obsah: získajte kľúčové kľúčové otázky týkajúce sa vášho podnikania. Zmeňte ich na články s názvom „Top 20 + Key Request“. Ak vaši používatelia často hľadajú zásuvné moduly WordPress, vytvorte príspevok "Top 20 WordPress Plugins".

Publikovať užívateľsky príjemný obsah. Recenzie a zoznamy nástrojov, bezplatné knihy a programy, kontrolné zoznamy, podrobné pokyny - vaše stránky by mali byť pre zákazníkov skutočne užitočné.

Uverejnite video. Môžete nezávisle vytvárať obsah tohto typu a tiež vložiť ďalšie relevantné materiály do publikácií. Video priťahuje pozornosť a stimuluje diskusiu. Venujte pozornosť počtu pripomienok k materiálom z videa na blogoch spoločností MOZ a Seoprofy.

4. Autoritívni experti

Viete, ako povzbudiť slávnych ľudí, aby zdieľali váš obsah alebo písali komentáre? Uveďte ich v článku. Znova sa zmieňujte pri oznamovaní materiálu v sociálnych sieťach. Keď človek vidí príspevok o svojom milovanom, určite sa podelí o obsah s účastníkmi a pripojí sa k diskusii.

5. Provocations

Post provokácie účinne stimulujú diskusiu. Venujte pozornosť poznámkam k článku o copywritingu a marketingu obsahu.

6. Čerpané roboty

Ak ste nedávno spustili blog alebo webové stránky, uistite sa, že "usadiť" na ňom pár čerpaných topánok. Dovoľte im vyjadriť sa k publikácii, hádať sa medzi sebou a trochu chytiť skutočných návštevníkov. Upozorňujeme, že je lepšie vytvárať a pumpovať roboty sami. Nekupujte služby plagátov z burzy, inak budete dostávať komentáre, ktoré sú nepresvedčivé a prísne obmedzené na počet znakov:

7. Poznámky

Komentovať publikácie na iných stránkach a sociálnych sieťach. Nezabudnite na stránky YouTube, Vimeo a iné webové stránky na hosťovanie videa. Použite sociálne profily na registráciu na stránkach alebo na odkaz na vašu stránku. Ak zanecháte zmysluplné a zaujímavé komentáre, používatelia prejdú do vášho profilu na sociálnych sieťach, odkiaľ sa dostanú na stránku. Mnoho bloggerov ďakujú, komentujú materiály na webových stránkach aktívnych hostí.

8. Otvorte prepojenia

Urobte odkazy v komentároch otvorených vyhľadávačom. Dofollow-blogy priťahujú komentátorov s mýtickou príležitosťou na zlepšenie referenčného profilu vlastného zdroja. Aby ste sa o tom presvedčili, venujte pozornosť počtu komentárov k príspevkom v blogu devaka.ru dofolow (vlastník lokality zatvoril odkazy v komentároch s atribútom nofollow pre experiment).

Ak prijmete túto taktiku, zvážte, ako sa budete brániť pred pripomienkami v štýle afftarjot a cool, ďakujem. Môžete napríklad otvoriť prepojenia používateľov, ktorí na vašej stránke zanechali nejaké zmysluplné položky.

9. Komunikácia

Odpovedať na všetky komentáre na vašej stránke. Komunikujte, pokúste sa rozprávať o diskusiách. Ukážte používateľom hodnotu ich názoru.

10. Súťaže, testy, prieskumy verejnej mienky

Publikácie tohto typu zvyčajne generujú množstvo pripomienok. Pozvite divákov, aby si urobili kvíz a podelili sa o výsledky. Držať súťaž o najvýraznejší komentár. Vašou úlohou je dosiahnuť odpoveď.

11. Negatív

Z času na čas publikujte neúspešné prípady, správy o neúspešných projektoch, predpovede trhu so zameraním na pesimistické scenáre. Ľudia sa k takýmto materiálom aktívne vyjadrujú. Prečo? Možno, keď zverejníte úspešné príbehy výlučne, používatelia vás považujú za hviezdu, ktorá sa nestará o ich názor. A keď pripúšťate zlyhania, ľudia vidia, že ste bežný špecialista, s ktorým môžete komunikovať.

12. Spory, protirečenia

Nebojte sa kontroverzných hypotéz, nástrojov, taktiky práce. Napíšte o tom, aké ťažké je veriť. Choďte proti trhu, vyniknite. Budú vás nadávať, ale záleží na tom, či máte pravdu? Nechajte vyhubovať, komentovať formulár pre to a potrebujú.

13. Váš názor

Obhajujte svoje názory na odborné otázky. Napríklad, ak veríte v kumulatívne životné poistenie, hovoriť o tom všade. Prečo ju potrebujete? Najprv budete rozpoznaní. Po druhé, nekonformnosť stimuluje diskusiu.

14. Žiadosti, pozvánky, návrhy

Požiadajte čitateľov, aby komentovali a dopĺňali vaše publikácie, zdieľali ich myšlienky. Nechajte divákov pochopiť, že každý používateľ môže hovoriť, klásť otázky.

15. Trollovia

Oceniť trolls, ktorí sa aspoň minimálne pokusy odôvodniť svoje postavenie. Určite viete, že v mnohých navštívených fórach sú pravidelní provokatéri, ktorí píšu najrôznejšie nezmysly a užívateľov. Trolling povzbudzuje normálnych návštevníkov, aby zanechali viac komentárov.

16. Rad článkov

Sériové publikácie tvoria skupiny verných čitateľov, ktorí čakajú na pokračovanie a účasť na diskusii. Stačí nájsť tému, ktorú môžete rozvíjať. Napíšte nové časti článkov s rovnakým názvom alebo publikujte materiály s rôznymi názvami v tej istej položke.

17. Aktualizácia

Aktualizovať staré príspevky. Predstavte čitateľom nové fakty, podeľte sa o svoje skúsenosti a pozorovania. Aktualizovať prehľady.

18. Nepredvídateľnosť

Pokúste sa ohromiť používateľov. Uverejnite komiksový článok. Zdieľajte exkluzívne údaje. Usporiadať predaj. Urobte niečo, čo presahuje obvyklé.

19. Finstrip

To je obľúbená činnosť správcov peňazí. Ale vážne spoločnosti môžu divákovi ukázať aj finančný pás. Len neuverejňujte daňové priznania a predvádzajte báječné zisky. Pamätajte, že zameranie musí zostať zákazníkom.

Poisťovateľ by mal hovoriť o platbách. Marketingová agentúra by sa mala pochváliť o zarobené peniaze pre zákazníkov. Autoopravovňa stojí za to ukázať, koľko jej zákazníci ušetria vďaka včasným preventívnym opravám.

20. Rozhovory, príspevky pre hostí

Komunikujte s renomovanými odborníkmi, pozývajte slávnych ľudí, aby zverejnili váš obsah na vašich stránkach. Tento typ materiálu často vytvára veľa pripomienok.

Svoje publikum nemôžete komentovať ...

... ale môžete si svoje čitateľa chcú zdieľať svoje názory. Nemyslite si, že stačí jednoducho publikovať vysoko kvalitný obsah. Kvôli pripomienkam budete musieť kontaktovať vplyvných užívateľov, reagovať na podnety ľudí, komunikovať, dokonca provokovať. Čím viac budete komunikovať s publikom, tým silnejšia bude odpoveď.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár