Ako vybrať kľúčové slová: 7 tipov, ktoré by ste žiadnym spôsobom nemali počúvať

Koncom roka 2013, najväčší svetový vyhľadávač Google, spustil algoritmus Hummingbird. Google expert Amit Singhal tvrdí, že po zavedení Hummingbird, vyhľadávač odmietol zaradiť stránky na základe sémantického významu. Inžinieri chcú naučiť robotov vyhľadávania, aby „rozmýšľali“, aby určili význam, ktorý používatelia vložia do slov.

- Kohl, budeš polievka?

- Nie, dobre, možno trochu.

- dobrý

Musíte byť Kolyina mama, aby zistila, či chce jesť polievku.

Predstavte si, aké ťažké je, aby vyhľadávacie roboty vytvorili vydanie sémantickou relevanciou. Koniec koncov, nie sú schopní presne pochopiť význam textu uverejneného na stránkach, ako aj význam požiadaviek používateľov. V tomto článku sa dozviete, ako sa dostať roboti vyhľadávača z vašej mysle pomocou nesprávnych kľúčových slov, a tiež, aby sa živí užívatelia nervózni.

Hasta la vista, baby: pre robota je ťažké pochopiť želanie užívateľa

Predstavte si, že chcete vedieť, či môžete plávať v Dnepri. Počuli ste, že voda v tejto rieke nie je veľmi čistá, takže ste sa rozhodli pozrieť sa na internet. Spoločnosť Google nemusí úplne pochopiť váš zámer, ak použijete dotaz „Dnepr“.

Dotaz, o ktorý máte záujem, je na treťom mieste, takže si pravdepodobne nevšimnete nepríjemnosti. A ak máte záujem napríklad o motocykel Dnepr alebo nosný voz Dnepr, budete musieť túto požiadavku objasniť.

Polysémia slov neumožňuje vyhľadávačom vždy presne určiť zámer používateľov. Po rozhodnutí chrániť robota pred utrpením, môžete hľadať potrebné informácie pomocou dlhých hľadaných fráz, napríklad "motocykel Dnepr", "rieka Dnepr", "raketa Dnepr". Nie je však vždy možné presne určiť potrebu používateľa.

Napríklad vyhľadávač je ťažké určiť, čo chce užívateľ nájsť, ktorý zadá dotaz "stroj". S najväčšou pravdepodobnosťou sa zaujíma o autá, takže tento problém vyzerá takto:

Ale nie všetko je také jednoduché. Užívateľ špecifikuje, že má záujem o umývačku riadu.

Tým sa neskončia pokusy používateľa nájsť potrebné informácie. Opäť objasňuje žiadosť:

Pozrite sa, čo sa stane: používatelia nie vždy presne formulujú vyhľadávacie dotazy. Často sú vyhľadávacie frázy predstierané. Vyhľadávače nemôžu vždy presne určiť potreby používateľov. Za takýchto okolností obchodníci často robia chyby pri výbere kľúčových fráz pre optimalizáciu. Mýlia sa, pretože ich vedú vyhľadávače a ich klienti.

Ak chcete získať kľúče zle, zmiasť užívateľov a spôsobiť, že roboti skratovať, použite nasledujúce tipy nižšie.

Tip č. 1: Optimalizujte svoju stránku pre vysokofrekvenčný kľúč s jedným slovom.

Nie ste presvedčení príkladom Dnepra, ktorým môže byť rieka, posilňovač, motocykel a futbalový klub? Potom použite jednoslovné vstupné klávesy. Ako sa vám páči kľúč "batérie"? Podľa Wordstatu je jeho frekvencia takmer milión návštev za mesiac. Toto kľúčové slovo je vhodné, ak predávate batérie, vykurovacie batérie, ako aj protilietadlové a torpédové batérie.

Ak predávate iba nabíjateľné batérie pre telefóny, notebooky a tablety, potom optimalizácia stránky pre vysokofrekvenčný kľúč vás nebolí. To je len na prvý pohľad, prijatá prevádzka bude necielená. V skutočnosti takmer každý, kto hľadá radiátorové batérie, používa telefóny. No, potom to pochopíte.

Venujte pozornosť nadchádzajúcim potrebným nákladom na získanie najvyšších pozícií pre požiadavku na "batériu". Splácajú sa v dôsledku zvýšeného predaja. A nestrácajte čas na výpočet návratnosti investícií a ďalších ukazovateľov výkonnosti. Lepšie si predstavte, ako budete na seba hrdí, keď stránka vstúpi do top-5 na vysokofrekvenčnej požiadavke.

Tip č. 2: Optimalizujte stránky pre viachodnotové frázy - klišé

Každý potrebuje „skúseného lekára v Moskve“. Toto nie je nič, čo táto fráza dáva zmysel. Vy sami ste počuli, koľko ľudí prichádza do lekárne a pýta sa na "nejaký liek". Potom objasňujú, že potrebujete niečo od bolesti hlavy, nespavosti alebo ARVI. Návštevník vašich stránok bude tiež schopný objasniť, ktorý lekár potrebuje.

Fráza o skúsenom lekárovi vám bude vyhovovať, aj keď propagujete stránku súkromného neurológa. Umožnite spoločnosti Google, aby vám poslala ľudí, ktorí hľadajú dobrého pediatra, zubára alebo očného lekára. Na konci, nervy zo všetkých nie je na kontrolu. Preto nestrácajte čas a nehľadajte konkrétne kľúče. Použite zmysluplné a neinformačné frázy.

Tip č. 3: Použite všetky dostupné objasňujúce slová.

Ak predávate oblečenie, máte veľkú príležitosť riadiť prevádzku pomocou kvalifikovaných slov alebo deskriptorov. Dizajn, šport, haute couture, špeciálne, lekárske - používajte všetky špecifikácie, ktoré si môžete zapamätať. To nie je nič, čo predávate len detské oblečenie. Hlavná vec - prilákať prevádzku, ale uvidíme.

Tip číslo 4: zabudnite na subwoofer

Nájsť najviac konkurencieschopné hľadaný výraz vo vašom nika a používať ho pre optimalizáciu. Skôr alebo neskôr vám prinesie úspech. Nezáleží na tom, že musíte stráviť veľa času a ďalších zdrojov, aby ste sa dostali do top 10. Ale za dva alebo tri roky obsadíte prvé miesto na žiadosť "auto úver" alebo "OSAGO".

Ak by ste boli slabí, vybrali by ste taktiku defeatistu: súčasne používali vysokofrekvenčné a "dlhé chvostové" klávesy. Nízke a stredné-rozsah otázky by vám prevádzku práve teraz. A mali by ste možnosť pracovať do budúcnosti, propagovať stránku na základe konkurenčnej požiadavky. Ale nie ste nejaká suka, takže nebudete strácať čas na dlhom chvoste. Je lepšie dostať všetko, aj keď nie okamžite.

Tip číslo 5: použite mená konkurentov v kľúči

Predstavte si, ako ste naštvaní konkurentmi, ak sa na základe požiadaviek „OSAGO RESO“ alebo „OSAGO Rosgosstrakh“ zákazníci dostanú na stránky vašej poisťovne Roga & Kopyta. To nie je nič, čo používatelia hľadajú značky, ktorým dôverujú. Nestrachno ak zvýšite mieru odchodov. Ale dostanete extra prevádzku.

Investovanie do vlastnej značky je nudné. Vždy môžete použiť názov konkurenčnej spoločnosti a prilákať návštevníkov pomocou kontextovej reklamy alebo SEO. Na konci je jednoduchšie optimalizovať stránku pre niekoľko fráz, ako je "OSAGO Rosgosstrakh", ako sa pokúsiť vstúpiť na vrchol na žiadosť "OSAGO".

Tip č. 6: Venujte pozornosť geo-cieleným frázam

Ak varíte a doručujete pizzu v Peterhof, nemyslite na geospecifické vyhľadávacie frázy. Nebojte sa, že budete musieť konkurovať všetkým dodávkam pizze v Petrohrade. Nebudete naštvaný, ak vás niektorí intelektuáli Petrohradu obmatter, ktoré sa dozvedeli, že nie ste dodávajú pizzu na Vasilyevsky Island.

Ak používate kľúče ako "objednať pizzu v Peterhof", potom sa zbavte potešenia z komunikácie s rezidentom Tveru, ktorý sa na vašej stránke nachádzal. A čo dostanete na oplátku? Zacielená návštevnosť a spokojní návštevníci mobilných sietí? Áno, kto to potrebuje. A s mobilnou premávkou bude pridaných viac ťažkostí: bude potrebné vykonať adaptívne rozloženie. A potrebuješ to?

Číslo Rady 7: použite kľúče tak, ako ich používajú užívatelia

Pomocou vyhľadávača ľudia chápu, že sa zaoberajú robotom. Preto s ním rozprávajú ako dieťa alebo cudzinec. Tu je niekoľko príkladov:

  • Zavolajte taxi Moskve.
  • Oprava na kľúč Novosibirsk.
  • Naliehavá zubná starostlivosť SPb lacná.
  • Moje tvoje nerozumejú.

Prosím, používatelia a vyhľadávače robia kľúče v nezmenenej forme. Nájsť nejaké "seo-copywriter" na Advego, ktorý bude presne zadať kľúče. Áno, "typy zubných protéz" znejú neohrabane. Ale klient, ktorý potrebuje protézu, sa nestará. Chce získať kvalifikovanú zubnú starostlivosť v Moskve lacno čo najskôr. A najlepšie po celý deň.

Žiadni blázni: aké kľúčové slová naozaj potrebujete

Ak nechcete zmiasť zákazníkov a riadiť vyhľadávače robotov, nepoužívajte naše rady. Namiesto toho použite kľúčové slová, ktoré spĺňajú nasledujúce kritériá:

  • Kľúčové frázy by mali byť aktívne použité cieľovou skupinou. V tejto vete je potrebné zamerať sa na frázu "vaša cieľová skupina". Stupeň aktivity použitia sa môže líšiť.
  • Kľúčové slová musia byť účinné. Vyberte kľúče, ktoré generujú konverzie.
  • Mali by ste byť schopní uspokojiť potreby používateľov, ktorí prichádzajú na stránku pomocou vašich vybraných kľúčových fráz.

Vytvorenie sémantického jadra nie je výberom správneho alebo odmietnutia nesprávnych kľúčov. Ak chcete správne vytvoriť jadro, musíte pochopiť, ktoré slová rezonujú so záujmami vášho publika.

Zanechajte Svoj Komentár