Ako sa bossi biznisu pozerajú a ako sú ich zamestnanci?

Podnikanie je krutá vec. Zamestnanci spoločnosti sú si istí, že vo väčšine prípadov manažér voči nim vykazuje nepodloženú rigiditu. A manažér je presvedčený, že žiadny z jeho podriadených v živote ho nikdy nezažil zhestkachže prežíva takmer každý deň, urovnáva krízy a visí problémy pre seba, že nikto okrem seba nemôže z nejakého dôvodu vyriešiť. Veľa vecí vyzerá odlišne z pohľadu vodcu a z pohľadu jeho zamestnancov. Chcete vedieť, ktoré z nich a ako? V pravde, že v tomto článku otvoríme, nechcem veriť, je to kruté, rovnako ako samotný biznis. Ale je to pravda.

Viete, ako sa stať vodcami? Jedného dňa africký Američan zaklepe na vaše dvere a so zákerným úsmevom, keď viete, že ste pozvaní vybrať si pilulku: červenú alebo modrú. Vy si vyberiete modro - zostanete obyčajnou osobou, žiadne nové poznanie vám nebude zjavené, biela je pre vás biela, zlá je pre vás zlá a obchod je systémom zotročovania miliónov priemerných ľudí, formy moderného otroctva - úradu. Všetky vaše emócie a myšlienky zostávajú s vami: viete, že vo svojej duši ste jemný a inteligentný človek, schopný veľa, obdivujúci krásu prírody, veriť v priateľstvo a nesebeckosť, milovať a milovať, osobu, ktorá sa niekedy dostane z anonymnej, ako šedá myš suchý a bezduchý náčelník (čo od neho má: nevidí nič okrem svojej práce, nerozumie, ako hlboko a citlivo je človek, kým skutočne ste).

Ale ak si vyberiete červenú, všetko sa pre vás zmení. A navždy. V ľuďoch nikdy neuvidíte obyčajných ľudí s ich ospravedlniteľnými slabosťami. Ľudstvo ako celok sa objaví pred vami v dave domýšľavých a ambicióznych homunculi, ktorí chcú pracovať menej a získať viac. Odteraz je účelom vášho života organizovať procesy, ktoré optimalizujú aktivity týchto homunculi, či sa im to páči alebo nie. A môžete naozaj oceniť, milovať a rešpektovať každého jednotlivého homunkulia len vtedy, ak má vysokú inteligenciu a efektívnosť. Je ťažké vybrať červenú pilulku. To si vyžaduje odvahu a nevyčerpateľnú duchovnú energiu. Osoba, ktorá si zvolí červenú pilulku, si zaslúži sympatie, pretože je sám medzi protikladnými okolnosťami. Nie je však potrebné ho ľutovať - ​​je to, čo sa mu páči, ale nie len patetické.

Cenný homunculus sa vyznačuje vysokou inteligenciou a výkonom ...

Veci, na ktoré sa zamestnanci a ich manažéri pozerajú inak

obchodné

Pre zamestnanca je zamestnanie v spoločnosti spôsob, ako zarobiť peniaze na zvýšenie svojho osobného bohatstva.

Pre manažéra je podnik budovaním systému, ktorý zvyšuje ziskovosť spoločnosti a potom osobné bohatstvo.

Pre koho je ich spoločnosť peňažnou kravou? Veľmi ťažká otázka, nie?

plat

Zamestnanec, ktorý si z bankomatu vybral peniaze, cíti, že tieto peniaze vonia vlastným potom a krvou. Zarobil si ich úprimne a niekedy si myslí, že zarobil ešte viac, než dostal.

Manažér vie, že peniaze každého zamestnanca sú napojené soľankou potu, krvi a slzami celého tímu. Ak by bol dobrý, chcel by zaplatiť špecialistovi viac. A ak to neurobí šéf, potom čísla v účtovnej závierke spoločnosti ho zastavia.

leafjet

Zamestnanec je často presvedčený, že početné bitky usporiadané manažérom odvádzajú pozornosť od práce. „Šéf dnes zvýšil volatilitu,“ podotkli a zaostávajú za tretím plánovacím dňom.

Hlava vedie letáky, pretože vidí: jeho tím nechápe, čo do pekla chcú, Šéf ich prestane sledovať len vtedy, keď je presvedčený, že jeho myšlienky chápu všetci správne a správne. Pre vodcu je to otázka komunikácie. Chce byť pochopený (uvedomiť si, aké ťažké je dosiahnuť to). Zamestnanec sa bojí pochopiť šéfa, navyše v opomínanom prípade sa bráni vzniku tohto chápania. Pretože pochopiť a urobiť všetko v súlade s týmto porozumením je opustiť komfortnú zónu. Pre obyčajného človeka nie je nič ťažšie.

Oneskorenia pri práci

Zamestnanci si myslia, že ich šéf má sprchu, ktorá tam nie je, ak nesedia v kancelárii až do neskorých hodín.

Hlava nesníva o krádeži osobného času podriadeného, ​​nepotrebuje ho, aby po práci zotrvával, musí byť schopný rýchlo a efektívne vykonávať všetky svoje záležitosti v rámci pracovného dňa. Naopak, šéf by chcel, aby sa zamestnanci načas vrátili domov (po dobre vykonanej práci) a žili tam, mimo kancelárie, šťastní. Spokojný špecialista osobnej existencie je jedným z pilierov efektívneho podnikania.

Postoj k ľuďom

Pre obyčajného človeka, zamestnanca v kancelárii, je ľudstvo kvetinovou záhradou, ktorá sa skladá z mnohých kategórií: dobrá a nie veľmi dobrá, požičiavaná a zásadne nedávajúca, bohatá a chudobná, s alebo bez väzieb, bláznov a intelektuálov, moslimov a budhistov, ktorí sú užitočný v živote a zbytočné atď

Šéf vie, aká rôznorodá je kvetinová záhrada, ale všetci jeho zástupcovia sú pre neho rozdelení do štyroch kategórií:

  1. šikovný a pracovitý
  2. hlúpy a pracovitý
  3. šikovný a lenivý
  4. hlúpy a lenivý

Prirodzene sníva, že všetci jeho podriadení patria do prvej kategórie. Chápe však, že obraz sveta v tejto situácii by bol blízky sci-fi. Inteligentné a pracovité - zriedkakedy nájdené v prírode jednotlivcov. Spravidla sa zdržiavajú ako žoldnieri na krátku dobu, po určitom čase odchádzajú do svojho podniku. V skutočnosti sa šéf musí zaoberať iba poslednými tromi kategóriami ľudí. A bez ohľadu na to, kto je jeho podriadený, šéf ho drží, pretože v súčasnosti považuje za svoju spoločnosť čo najmenej zla.

Sebadôvera

Takmer každý zamestnanec, ktorý pracoval viac ako rok v spoločnosti, berie dôveru šéfa do seba za sebaistotu. A takmer každý z špecialistov niekde hlboko vo vnútri je presvedčený, že je super profesionál vo svojom odbore.

Vedúci nie je povinný potvrdiť svoje právo byť si istý, že sa zdá byť ohromujúci. Akonáhle sa šéf dovolí pochybovať o svojich rozhodnutiach, stratí kontrolu nad podnikaním a nebude schopný nakŕmiť svoje homunculi. Pokiaľ si myslí, že rieši problém, môže pochybovať, pokiaľ je to možné, s riešením je dlhé a ťažké. Ale hneď ako to vyslovil, nemá zmysel ho pochybovať. Nie je možné skočiť cez rokli o 99%: na poslednú chvíľu začnete váhať - spadnete do priepasti. To všetko neznamená, že sa so svojím tímom nekonzultuje. Zodpovednosť za konečné rozhodnutie však zostáva len na ňom.

Pojem "dobrý vodca"

Dobrý šéf, z pohľadu zamestnanca, by mal byť zhovievavý, vstúpiť do jeho pozície, nechať odísť z práce skôr, napraviť svoje chyby, navrhnúť, ako robiť prácu lepšie a zavrieť oči k tomu, že nie je vždy efektívny a v nálade (dobre, nikdy neviete: hlava bolí, nemala som dostatok spánku, mačka zomrela, s mojou ženou som sa nadával, moje džínsy sa znečistili metrom).

Z pohľadu lídra je dobrým lídrom osoba, ktorá efektívne organizuje podnikové procesy a núti tím pracovať na maximálnej úrovni moci na dosiahnutie cieľov spoločnosti. Tragédia dobrého vodcu je, že rozumie: nikto nemôže vstúpiť do jeho pozície.

peniaze

Zamestnanec verí, že veľké peniaze mu prinesú šťastie.

Manažér vie, že peniaze, ak to nefunguje, je len papier. Pre neho sú to len nástroje. Šťastie mu prináša iné veci.

Peniaze nie sú šťastie. Ale šéf nehovorí túto pravdu zamestnancovi, pretože si to pragmaticky všimne: "Freak" - a stále tomu nebude veriť.

účinnosť

Efektívnosť zamestnancov to chápe: musíte mať čas urobiť čo najviac prípadov v čo najkratšom možnom čase.

Efektívnosť z pohľadu manažéra je naplnenie záležitostí, ktoré prinášajú zisk podniku a minimálna strata času v záležitostiach, ktoré vytvárajú dieru v rozpočte (existujú prípady, pre ktoré je z podnikateľského hľadiska nevýhodné míňať viac ako určitý počet osôb hodín).

hrubosť

Zamestnanec nenávidí hrubosť na strane šéfa a správne.

Dobrý šéf je hrubý len vtedy, keď všetky ostatné argumenty boli vyčerpané, a len tým, ktorí budú skutočne pôsobiť ako motivátor.

A ešte jedna vec: dobrý šéf vie, ako sa ospravedlniť, pretože osobné záujmy zamestnanca sú pre neho niečo, čo musí byť chránené predovšetkým záujmami spoločnosti.

Keď je šéf naozaj zlý

Zamestnanec má legitímny dôvod na urážku a musí protestovať proti manažérovi, ktorý odôvodnene odôvodní svoje stanovisko.

Skutočne dobrý vodca môže priznať chyby.

úspech

Zamestnanec je presvedčený, že úspech spoločnosti má obrovský prínos, úspech je takmer jeho osobné zásluhy a porážka je dôsledkom skutočnosti, že iní robia súbor po súbore, deti a kecy.

Šéf chápe, že úspech spoločnosti závisí od tímu a porážka závisí len od seba.

Ktorá strana je pravdivá?

Ak sa pozriete na Mesiac zo zeme, zdá sa, že je jeden a ak je z orbity úplne odlišný. Je to všetko o uhle pohľadu.

Šéf kedysi bol aj obyčajným človekom. A pamätá si, že je to len zamestnanec (tvrdá práca). Chápe psychológiu svojho podriadeného, ​​pozná svoju lásku k otáleniu a celý systém vnútorných výhovoriek. Áno, rozumie všetkému. Má len iný obraz sveta, myslí si v iných kategóriách. Jedným slovom chápe, ale neprijíma, preto si vybral červenú pilulku.

Peniaze vonia potom a krvou. Cesta k úspechu je dláždená obetami z oboch strán. Možno v modernom biznise, kde je počet súčasných a zložitých procesov ohromne veľký, dosahujú úspech tí, ktorí sa riadia inými princípmi riadenia, alebo budujú komunikačný systém. A potom zjavenie vzájomného porozumenia zostúpi na každého a obchod náhle (z vonku, zdá sa, že je samozrejmé) dosiahne svoj singularitový bod, po ktorom sa začínajú rozvíjať efektívne procesy a napĺňa sa skutočný úspech.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár