Ako vytvoriť vizuálny obsah na Google+ vírusovej

Google+ je jednou z najväčších sociálnych sietí na svete. Počet používateľov tohto zdroja je asi 400 miliónov ľudí, mesačné publikum dosahuje 100 miliónov ľudí. Okrem toho, Google+ patrí medzi najsľubnejšie sociálne platformy pre marketing B2B. V polovici roku 2013 mali používatelia služby Google+ možnosť publikovať fotografie v plnej veľkosti, upravovať obrázky a vytvárať animácie. Odkazy z tejto sociálnej siete a značky „+1“ pozitívne ovplyvňujú poradie zdrojov vyhľadávania. Vyzerá to, že služba Google+ sa stáva jedným z najvhodnejších nástrojov na podporu projektov využívajúcich vizuálny obsah.

Aby fotografie, infografiky alebo videá pritiahli pozornosť publika, musia byť vírusové. V tomto článku sa dozviete, ako vytvoriť vizuálny obsah na Google+ vírusovej.

Experti z University of Trento zverejnili výsledky štúdie obsahu vírusov v službe Google+. Výskumníci porovnávali vlastnosti vizuálneho obsahu, aby určili vzorec pre vírusovú publikáciu. Výsledky možno použiť aj pri práci s najobľúbenejšími sociálnymi sieťami.

Štúdia Univerzity Trento sa zameriava na nájdenie odpovede na dôležitú otázku pre všetkých obchodníkov: ako optimalizovať vizuálny obsah pre službu Google+ tak, aby sa publikum páčilo, opakovalo a páčilo sa? Odborníci študovali príspevky 979 populárnych autorov. Porovnávali viralitu publikácií so statickými fotografiami, gif animáciami a príspevkami bez vizuálneho obsahu. V tomto prípade boli zo vzorky vylúčené poznámky s externými odkazmi. Sociálne interakcie boli použité ako kritériá pre virality: počet „+1“ značiek, komentárov a repostov.

Vyberte si obsah podľa cieľov značky.

Výskumníci identifikovali motívy používateľov, označili publikáciu pomocou „+1“, komentovali a replikovali poznámky. Zistili, že nie všetky sociálne interakcie majú rovnakú motiváciu. Najmä motivácia užívateľov, ktorí kopírujú obsah, sa líši od motivácie ľudí označujúcich „+1“ alebo komentovať poznámku.

Ako sa ukázalo, publikum komentuje alebo "páči" post, keď chce vyjadriť svoj súhlas. Replikácia obsahu je spojená s odrazom a sebavyjadrením používateľa. Jednoducho povedané, človek robí repost, keď sa domnieva, že obsah odráža jeho osobné skúsenosti, pocity, nálady a presvedčenie.

Čo to znamená pre obchodníkov? Pri plánovaní publikácií v sociálnych sieťach by odborníci mali brať do úvahy motiváciu užívateľov a zvoliť si typ obsahu v súlade s marketingovými cieľmi. Ak značka potrebuje väčšie pokrytie, odborníci by mali zverejniť obsah, ktorý nabáda používateľov, aby sa zamysleli. Ak sa spoločnosť snaží zlepšiť názor divákov na svoj produkt a zvýšiť povedomie o značke, obchodníci by mali zverejniť obsah, ktorý používatelia schvália.

Napríklad, Starbucks povzbudzuje k tomu, že publikuje značkový obsah, na ktorý sa vzťahujú charakteristiky „zábava“, „esteticky príťažlivé“, „emocionálne pozitívne“, „inšpiratívne“.

Starbucks môže motivovať používateľov k replikácii obsahu. Nasledujúca poznámka (pozri obrázok nižšie) vám ukáže, ako si vyrobiť kávu doma. Ako sa ukázalo, mnohí používatelia služby Google+ milujú liečiť si osviežujúci nápoj s čokoládou. Preto nielenže podporili post „+1“ a komentáre, ale aj aktívne ho replikovali.

Použite fotografie ľudí na zvýšenie povedomia o značke

Podľa štúdie University of Trento, fotografie najčastejšie generujú sociálne doložky (komentáre a rád "+1"). Všetky ostatné typy vizuálneho obsahu sú vhodnejšie na generovanie vysielania.

Používatelia najčastejšie schvaľujú fotografie, na ktorých sú tváre ľudí. Tieto fotografie však zriedka zdieľajú. To znamená, že publikum nie je ochotné vyjadriť sa pomocou fotografií iných ľudí, ale dychtivo komentuje tento typ obsahu.

Na základe tejto logiky môžete určiť, ktoré typy fotografií sa použijú na stimuláciu "rád" / komentárov a replikácie obsahu:

  • Ak chcete podporiť schválenie, môžete použiť fotografie s ľuďmi, vrátane zamestnancov spoločnosti, náhodné postavy, celebrity.
  • Rôzne fotografie, v ktorých ľudia hrajú menšie role, sú vhodné na stimuláciu zdieľania. Patria sem memy, animácia gif, obrázky jedla, milovaný kote a iné zvieratá atď.

Napríklad poznámka PepsiCo s obrázkom hrajúcich tínedžerov je vhodná na povzbudenie schvaľovania. Preukazuje hodnoty značky, ktorá sa zhoduje s hodnotami mnohých predplatiteľov. Fotografie tohto typu však málokedy dostanú veľa repostu.

Wendy používa populárne meme ermahgerd a obraz cheeseburger stimulovať shirings. Niekedy, napríklad, na konci pracovného dňa, ľudia snívajú o obrovský cheeseburger, ktorý nie je tak ľahké jesť, pretože jeho veľké veľkosti. Preto je obraz veľkého sendviča so syrom odsúdený na viralitu.

Publikovať texty na podporu komentovania.

Podľa odborníkov z Trentskej univerzity poznámky bez fotografií generujú komentáre častejšie ako príspevky s fotografiami. Používatelia dávajú prednosť odpovedaniu na slová slovami.

Výskumníci tiež zistili, že diváci v službe Google+ častejšie zaznamenávajú poznámky „+1“ s fotografiami. Avšak, väčšina príspevkov s obrázkami nedostane viac ako 75 rád. Úspešné textové publikácie zároveň tento prah ľahko prekonajú. To znamená, že vizuálny obsah dostane v priemere viac potvrdení, ale textové poznámky sa s väčšou pravdepodobnosťou stanú super-priateľskými.

Obchodníci by mali používať vizuálny obsah, aby prilákali pozornosť publika a získali súhlas. Záleží však na hodnote správy a kvalite textu, či sa poznámka skutočne stane vírusovou. Spoločnosť Ford Motor napríklad organicky kombinovala fotografie a text v nasledujúcej poznámke:

Textová časť tejto poznámky vytvára kontext pre vizuálnu zložku. Obsah poznámky tvorí pozitívny obraz značky Ford, takže príspevok má rád. Snímky z auta v sociálnej sieti Google+, ktorých publikum tvorí 60% mužov, stimulujú reposting. Okrem toho text podporuje komentovanie.

Aký je výber orientácie fotografie

Statické fotografie v službe Google+ ľahko získajú značky „+1“ a animácia gif sa mnohokrát replikuje. Okrem toho osud vizuálneho obsahu na sociálnej sieti Google závisí od orientácie fotografie. Obrázky s vertikálnou orientáciou dostávajú veľa rád a komentárov a obrázky, ktoré sú umiestnené horizontálne, dostávajú veľa repostu. Všimnite si, že štvorcové fotografie generujú interakcie schvaľovania a replikácie s rovnakým úspechom.

Používatelia služby Google+ sú ochotní komentovať a označovať farebné fotografie, ale neponáhľajú sa zdieľať tento typ obsahu. A tie najživšie obrázky sa rýchlo replikujú, ale dostávajú len málo komentárov.

Napríklad nasledujúca poznámka od Walt Disney dostala veľa repostu:

Úspech postu možno vysvetliť popularitou značky, rozoznateľnosťou zobrazovaného znaku a horizontálnou orientáciou gif animácie.

Ako zabezpečiť obsahovú správnosť v službe Google+ a ďalších sociálnych sieťach

Charakteristiky obsahu virality sa kombinujú do dvoch skupín. Prvá skupina obsahuje znaky, ktoré podporujú schválenie. Esteticky príťažlivý, zábavný a inšpirujúci obsah často dostáva +1 známky a komentáre. Druhá skupina zahŕňa obsah, ktorý stimuluje zdieľanie. Materiály tohto typu spôsobujú, že ľudia premýšľajú a pomáhajú im vyjadriť sa.

Vzhľadom na vlastnosti obsahu pri príprave publikácií môžu značky kontrolovať vírusovosť, používať ho na zvýšenie pokrytia publika alebo na zvýšenie povedomia spoločnosti a zlepšenie jej imidžu. Nižšie uvedená tabuľka vám pomôže rýchlo určiť, ktoré funkcie by mali mať obsah určený na konkrétny účel.

Obsahová charakteristika / účel publikovania

Zvýšenie dosahu publika

Zvýšenie povedomia o značke a zlepšenie imidžu

Zapojte publikum do diskusie

Typ obsahu

Gif animácie, memy, obrázky zvierat, jedlo, foto kategória "urob si sám".

Fotografie ľudí, vrátane členov tímu, celebrít.

Informatívne a cenné pre texty divákov, informačné poznámky s fotografiami.

Orientácia obsahu

Horizontálna orientácia.

Vertikálna orientácia.

Text uvedený vyššie, vizuálny obsah uvedený nižšie.

Obsahové motivácie

Potreba reflexie a sebavyjadrenia.

Potreba vyjadriť súhlas, obdiv, vyhlásenie o účasti.

Potreba viac informácií.

Mimochodom, môžete kombinovať vlastnosti obsahu, ak chcete riešiť pomocou publikácií niekoľko úloh súčasne. Napríklad štvorcové fotografie s rovnakým úspechom stimulujú zdieľanie a potvrdenie.

Ako sa vám zabezpečí virálnosť vizuálneho obsahu?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár