Ako urobiť váš účet Twitter menej nudný a zvýšiť zapojenie používateľov: 30+ odporúčaní

Musíte mať videl Twitter účty renomovaných spoločností, po návšteve, ktorá sa stáva depresívne. Obsahujú iba oznámenia o podobných materiáloch, ale žiadne odkazy, dialógy alebo iné známky online života. Takéto účty majú nulovú účasť divákov. V tomto článku nájdete odporúčania, ktoré vám pomôžu oživiť váš informačný kanál Twitter a stimulovať interakciu s publikom.

1. Vyplňte profil

Chcete zvýšiť základňu nasledovníkov? Povedzte používateľom o sebe. Pomáha ľuďom rýchlo sa rozhodnúť, či sa prihlásia na odber vašich aktualizácií.

2. Vo vyhľadávaní zviditeľnite profil.

Väčšina nových Twitter sledovateľov sú priatelia vašich priateľov. Niektorí používatelia vás však vyhľadávajú v službe mikroblogovania alebo vo vyhľadávačoch. Napríklad ľudia môžu hľadať úzkych špecialistov v regióne bydliska. Uveďte v profile, kde žijete a čo robíte.

3. Použite atraktívny avatar

V osobnom profile je najlepšie použiť vlastnú fotografiu zblízka. Bude to skvelé, ak sa na fotografii usmejete. To vytvára podmienky pre komunikáciu na osobnej úrovni. Spoločnosti môžu logo používať. Vyhnite sa abstraktné obrázky, fotografie celebrít a zvierat.

4. Pravidelne uverejňujte

Podľa SocialMedia Examiner sú najviac zapojené účty, ktoré uverejňujú jeden až štyri tweety za deň. Ak uverejníte viac ako šesť twelov denne, negatívne to ovplyvní aktivitu publika. Tieto údaje boli získané pri štúdiu twitterových účtov firiem. Platia však aj pre osobné profily služby Twitter.

Pozri tiež: The Art of Writing Tweety: 12 Techniky zvedavosti

5. Zabudnite na víkend

Podľa internetového podnikateľa Neila Patela najvyššiu mieru angažovanosti poskytujú tweety odoslané v sobotu av nedeľu. Použite ho ako návod na činnosť.

6. Posielať správy v správny čas.

Používatelia služby Twitter vykazujú najvyššiu aktivitu okolo poludnia. Posielajú leví podiel tweetu počas pracovnej doby: od 09:00 do 18:00. Po 18:00 sa počet odoslaných twelov zníži o 50%. Dá sa predpokladať, že tweety odoslané vo večerných hodinách nebudú stratené medzi odkazmi konkurentov. Počas pracovnej doby však budete dostávať viac správ.

7. Uverejniť príspevky s fotografiami

Správy s obrázkami poskytujú zvýšenie angažovanosti o 200% v porovnaní s textovými tweety. Fotografie môžete vytvárať a spracúvať sami, legálne a bezplatne používať obrázky iných ľudí alebo používať pokročilé nástroje na vytváranie vizuálneho obsahu.

8. Posielať správy s odkazmi.

Používatelia retweetujú správy s odkazmi až 86% častejšie ako textové správy.

9. Interakcia s novými účastníkmi.

Ak máte nového nasledovníka, skontaktujte sa s ním. Môžete napríklad zobraziť profil používateľa a opýtať sa na jeho prácu alebo počasie v regióne jeho bydliska. Takže zapojíte účastníka do interakcie.

10. Odpoveď používateľom

Snažte sa udržať posledné slovo v diskusiách vždy za vami. Stimuluje dialóg.

11. Prihlásiť sa na odber iných používateľov.

Twitter je obojsmerná ulica. Čím viac používateľov budete sledovať, tým viac ich získate. To neznamená, že sa musíte prihlásiť na odber všetkých profilov. Pridajte do používateľských kont pásky, ktoré vás skutočne zaujímajú.

12. Prihláste sa k odberu účtov priemyselných guru a známych značiek.

Ak sa prihlásite na odberateľského konta, môžete využiť jeho popularitu vo svoj prospech. Toto sa stane, keď správy retweet od obľúbených používateľov a zúčastňujete sa diskusií.

Pozrite si tiež: 10 tipov na vytváranie obsahu, ktorý ľudia zdieľajú

13. Pýtajte sa

Tweety-otázky získajú o 21% viac retweets v porovnaní s textovými správami. Môžete tiež klásť otázky používateľom osobne. Pomáha stimulovať diskusiu.

14. Vytvorte a publikujte videá pomocou aplikácie Vine.

Šesťsekundové videá vytvorené programom Vine zvyšujú odozvu publika. V krátkom videu môžete dokonca zdieľať užitočné údaje s používateľmi.

15. Staňte sa správcom obsahu

Kliknite na zaujímavé príspevky súvisiace s vaším podnikaním. Správa obsahu zvýši základňu odberateľov a zaručí vám ďalšie retweets a dialógy.

16. Oznámte svoj vlastný obsah.

Publikovanie oznámení o nových materiáloch a tematických zbierkach článkov. Z času na čas zdieľajte s užívateľmi odkazy na staré publikácie. Máte nových účastníkov, ktorí nečítali vaše články.

17. Použite hashtags

Hashtags zvyšuje viditeľnosť vašich príspevkov. Použite ich na prilákanie pozornosti nových používateľov. Experimentujte s rôznymi tagmi, vytvorte a propagujte svoj vlastný hashtag. Do jedného tweetu nevkladajte viac ako dve značky.

18. Sledujte správanie používateľa

Postupujte podľa predvolieb používateľa. Identifikujte napríklad najobľúbenejšie odkazy medzi vašimi odberateľmi. To možno vykonať pomocou služieb a aplikácií pre monitorovanie kampaní SMM, napríklad Buffer App. Postupne pochopíte, o aký obsah sa vaše publikum najviac zaujíma.

19. Požiadajte používateľov, aby vašu správu nahlásili.

Požiadavky na zvýšenie počtu správ viackrát, takže tento nástroj môžete použiť. Žiadny dôvod však nezneužívať žiadosti. Pri prieskumoch, spúšťaní nového produktu a vyhľadávaní špecialistu v štáte požiadajte o informácie. Nežiadajte o reposts pre každú publikáciu. Uistite sa, že reagujete na požiadavky svojich nasledovníkov.

20. Neposielajte správy o sebe.

Ak nie ste Beyonce alebo Cristiano Ronaldo, neuvádzajte tweety o sebe. Nikto nechce vedieť, čo ste jedli, ako ste boleli hlavu po včerajšku, alebo kde ste odpočívali. Pre takéto správy existujú aj iné sociálne siete. Twitter je vhodný pre publikovanie obchodných informácií, takže nepoužívajte lacné triky na prilákanie pozornosti.

21. Použite hovory na akciu

Požiadajte svojich nasledovníkov, aby hodnotili, čítali, komentovali, hovorili. CTA kontrolujú pozornosť a činnosť používateľov.

Pozri tiež: Ako efektívne používať hashtags

22. Post Short Short

Podľa Neila Patel, príspevky do dĺžky 100 znakov dostanú o 17% viac retweets v porovnaní s dlhšími textovými tweety.

23. Usporiadajte a zapojte sa do diskusných miestností na Twitteri

Usporiadajte chat s priemyselnými gurumi, pozvite účastníkov na diskusiu o citlivej téme, zúčastnite sa chaty organizovanej inými používateľmi. Bezplatná komunikácia vám pomôže upriamiť pozornosť publika na váš účet.

24. Použite krížové vysielanie na Facebooku

Streamujte svoje príspevky na Facebook. Pomáha získať extra odpoveď.

25. Usporiadanie online vysielania

Keď sa zúčastňujete na podujatiach v priemysle, určite sa podeľte o svoje dojmy s účastníkmi v reálnom čase. To vám poskytne obrovské množstvo retweets a nových nasledovníkov.

26. Zúčastnite sa diskusie o aktuálnych témach.

Venujte pozornosť bloku "Aktuálne témy". Môžete sa zapojiť do tematickej diskusie alebo si zorganizovať vlastné.

27. Požiadajte nasledovníkov, aby vám pomohli

Napríklad môžete požiadať o odporúčanie dobrého dizajnéra, nájsť dodávateľa zariadenia, zhodnotiť váš najnovší prehľad. Nezneužívajte tento trik.

28. Pomôžte používateľom

Uistite sa, že pomoc, ak niekto z nasledovníkov požiada o to. Môžete tiež pomôcť bez priamej požiadavky. Napríklad, ak vaši účastníci diskutujú problém, povedzte mi jeho riešenie.

29. Preukázať individualitu a osobné preferencie.

Vyššie spomínaní používatelia služby Twitter nemajú záujem o vaše raňajky. S radosťou sa však dozvedia o vašich názoroch na konkrétny problém, prístupy k práci alebo spôsoby komunikácie so zákazníkmi. Zdieľajte skúsenosti s nasledovníkmi, povedzte o svojich preferenciách. Ukážte, že máte osobný názor na dôležité otázky.

30.

Preposielanie správ od iných používateľov. Po prvé, je to skvelý spôsob, ako nadviazať kontakt. Po druhé, používatelia budú tiež posielať vaše správy ako prejav vďačnosti.

31. Vytvorenie pridanej hodnoty.

Komentár k príspevkom pri relácii. Aj keď napíšete niečo ako „cool stuff“, oživí vašu správu a vytvorí podmienky pre zapojenie ostatných používateľov.

Pozri tiež: Ako nájsť najlepší obsah na zdieľanie na sociálnych sieťach

32. Publikovanie úvodzoviek

Len nehľadajte vhodný text v zbierkach typu "100 najlepších citácií všetkých čias a národov". Zdieľajte s citáciami publika, ktoré sa vám páčili. Niektorí čitatelia e-kníh majú napríklad spoločnú funkciu zdieľania.

33. Publikovanie štatistík

Výsledky výskumu, správy, priemyselné údaje - tento typ obsahu je skvelý pre vysielanie na Twitteri. Štatistiky môžete usporiadať vo forme interaktívnych infografík.

34. Nekupujte nasledovníkov

Toto odporúčanie má priamy vplyv na zapojenie publika. Keď používatelia uvidia falošné účty a odkazy, stratia túžbu komunikovať s vami.

Možno používate iné metódy aktivácie publika na Twitteri? Povedzte o nich v komentároch. A nezabudnite zdieľať tento materiál s nasledovníkmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár