Ako používať lož na zlepšenie kvality vašich článkov?

Evgenia Kryukova (to som ja) je skutočný klamár.

Áno, áno. Počuli ste správne. Naposledy, keď to robím, klamem. A, čo je najzaujímavejšie? Pomáha mi to lepšie písať. Keďže som začal praktizovať lži, kvalita mojich článkov vzrástla o niekoľko rádov.

Možno si myslíte: „Aký druh kacírstva má? Bude dávať tipy, ako šikovne klamať svojim čitateľom v tomto článku? Čo si myslela, že je o sebe?

Priatelia, nerobme si unáhlené závery a stránku zatvoríme. Účelom tohto článku nie je podporovať lži v obvyklom zmysle slova. Nebudem vás povzbudzovať, aby ste oklamali svojich čitateľov, zákazníkov a naozaj aj iných ľudí. Naopak, dôrazne odporúčam, aby ste to neurobili (dúfam, že nie je potrebné vysvetľovať dôvody?). V tomto článku vám chcem povedať niečo málo o niečom inom.

O sebaklame. A ako s pomocou môžete zlepšiť svoje písacie schopnosti.

A čo keď ...?

Hovorí sa, že väčšina geniálnych objavov začína práve týmito slovami. Bláznivá myšlienka prichádza na myseľ, začnete to premýšľať, potom hľadajte potvrdenia na internete, opýtajte sa svojich priateľov a náhle pochopíte - ale tá myšlienka nie je taká zlá! Možno to môže byť nejako využité vo váš prospech?

Tak to bolo v mojom prípade. Predtým, než odhalíte zmysel mojej myšlienky, dovoľte mi, aby som vám povedal stručné pozadie.

Naposledy sme spustili hosťujúcu blogovaciu kampaň. Doslova za týždeň som napísal a poslal na schválenie 4 články. Ako viete, kvalita týchto článkov by mala byť najvyššia, inak by sa nemohlo počítať s publikovaním. Veľa času a úsilia bolo vynaložené na ich vytvorenie. Odčítanie bolo dvakrát tak dôkladné ako obvykle. Každý návrh bol predložený k dokonalosti. Aký je výsledok? Zo štyroch článkov publikovaných iba jeden.

Nie veľmi dobré výsledky, však? Nemali by ste na mňa hádzať paradajky. Články boli naozaj kvalitné, jednoducho išli na mapu. Jeden blogger odmietol prijať článok kvôli tomu, že neobsahuje dostatočne podrobný návod na akciu (hoci by som to mohol argumentovať). Ďalší - neodpovedal do niekoľkých týždňov a ponechanie článku tak dlho nie je dovolené. Tretia - stále mlčí. Ako výsledok, 3 z 4 článkov šiel na naše stránky.

Niekedy po publikácii som sa rozhodol skontrolovať štatistiky o týchto článkoch. A to je to, čo som objavil - každý z nich skóroval viac názorov a rassharivany ako všetky moje predchádzajúce články!

(Mimochodom, sú. Ak máte záujem, prečítajte si)

A potom som si myslel:

A čo keď sú všetky články napísané, ako keby boli určené pre cool bloggerov? Zakaždým si predstavte prísneho strýka, brilantne vyznaného vo zvolenom predmete a vytlačte všetko do poslednej kvapky. Snažiť sa, ako keby tento článok závisí nielen moja budúcnosť, ale aj budúcnosť mojej spoločnosti a hlboko milovaných kolegov.

Táto jednoduchá myšlienka na prvý pohľad ma zasiahla. A rozhodol som sa zistiť, čo si o tom myslia psychológovia.

Výsledky výskumu

„Sebaklam v malých dávkach má obrovské výhody,“ hovorí Robert Trivers, profesor antropológie na Rutgers University a autor knihy The Folly of Fools.

„Veríme, že sme talentovaní a múdrejší, než nám skutočne môžeme pomôcť získať nad ostatnými. Vedúci, ktorý verí, že je veľkým rečníkom, sa nielen cíti lepšie počas svojich vystúpení pred svojimi podriadenými, ale môže ich oveľa ľahšie presvedčiť, že má pravdu. “

Podľa štúdie Zoe Chance na Harvardskej obchodnej škole väčšina ľudí podvedome podvádza. Najčastejšie - s cieľom zvýšiť ich sebavedomie a začať sa cítiť pohodlnejšie. Medzi obľúbené praktiky týchto ľudí: blokovanie negatívnych myšlienok, myšlienka, ako iní obdivujú plody svojej práce, a pozitívnejšie hodnotenie ich schopností.

Vedci tiež poznamenávajú, že tieto taktiky môžu byť použité vedome - na zlepšenie výsledkov ich aktivít (len môj prípad). Hlavnou vecou s tým nie je ísť príliš ďaleko. Čo znamená táto veta? Pozrite sa na obrázok:

Možné ťažkosti

Výsledky štúdií ukázali, že sebaklamy v malých množstvách môžu byť veľmi užitočné. Pravdepodobne so mnou súhlasíte, že to, čo navrhujem (predstaviť si, čo píšete pre autoritatívne bloggerov), nie je „hrubou silou“ a môže byť skvelým spôsobom, ako zlepšiť kvalitu článkov. Existuje však jeden problém. Predstavte si, čo píšete pre outsidera naozaj písať sú pre neho úplne iné veci. Preto môže vyžadovať vážnu konfiguráciu.

Tu je postup, ktorý zvyčajne sledujem:

  1. Vyberiem úspešný blog z vhodnej témy.
  2. Čítal som články, ktoré sú už na ňom uverejnené.
  3. Navrhujem, aby môj článok nebol o nič horší. A možno ešte lepšie - tak, že blogger mi bude venovať pozornosť a chce s nami spolupracovať.
  4. Sadnite si a napíšte článok.
  5. Pri písaní, neustále si pripomínam, že ak vytvorím materiál s nízkou kvalitou, blog čitatelia nebudú chýbať možnosť, aby sa zo mňa v poznámkach.

Záverečné odporúčania

Uistite sa, že takýto experiment vykonávate - napíšte článok pre imaginárny blogger. Aspoň raz. A pozrite sa na štatistiky. Rozdiel bude zrejmý. Ak sa potom rozhodnete permanentne využívať sebaklam, buďte pripravení na to, že v niektorých prípadoch na vás čaká zlyhanie. Takto je usporiadaná naša psychika - niekedy je ľahšie napísať známe „stredné“ ako mučiť váš mozog, čo vás núti vydávať ďalšie majstrovské dielo. Doprajte si lojálne, ale nezabudnite: klamanie je skvelá vec, s pomocou ktorej môžete svojim čitateľom ukázať svoje najlepšie schopnosti a poskytnúť skutočné potešenie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár