Ako kresliť slová

Psychológovia hovoria, že čítanie stimuluje oblasti mozgovej kôry, ktoré sú zodpovedné za verbálnu komunikáciu a vizuálne vnímanie. Jednoducho povedané, keď človek číta, obrazy sa objavujú v jeho mysli. Obrazy nakreslené vo fantázii uľahčujú a urýchľujú vnímanie toho, čo je napísané. V tomto článku sa naučíte kresliť slovami.

Skôr ako začnete písať alebo hľadať autorov, ktorí môžu vytvárať obrázky so slovom, venujte pozornosť nasledujúcemu upozorneniu. Vaše stránky by sa nemali premeniť na ženský román alebo diela v žánri "fantázie". Je možné a potrebné používať jazyk obrázkov v komerčných textoch. Ale nepreháňajte to. Vaše publikum sa nezaujíma, že nový model smartfónu má lesklý čierny obal, na paneloch, z ktorých slnko žiari. V tomto prípade sa ľudia zaujímajú o technické informácie: počet jadier, množstvo vnútornej pamäte a rozlíšenie obrazovky.

Pozri tiež: Freewriting: ako prekonať pisateľskú pýchu

Tiež prestať používať časté klišé. Niektorí autori sa snažia o zatraktívnenie textov, aby ich premenili na súbor známok. Mimochodom, výraz „kresliť slovami“ použitý v názve článku sa na ne vzťahuje. Klišé vôbec nemôžete používať. Pokúste sa ich použiť čo najmenej a vylúčte aj najpoužívanejšie známky. Nech pôvabné ladomiačky objímajú silných mladých mužov ako levy a užívajú si v letných večeroch v teplých vetroch teplý vietor.

Ak ste pripravení ovládať sa a udržať rovnováhu medzi emóciami a logikou, potom začnite kresliť slovami.

Použite metafory

Viete, že mnohé klišé sú metafory? Ľudia zneužívajú obrazový význam slov, pretože je to jeden z najjednoduchších spôsobov kreslenia slovami. Príklady metafor sú najlepšie vyhľadávané v literárnych dielach. Venujte pozornosť výňatku z básne Yesenin:

Duch putovania! menej a menej

Miešajte ohnivé pery

Oh, moja stratená sviežosť,

Rozruch očí a záplavy pocitov!

Výrazy „plameň úst“, „záplava pocitov“ a „nepokoje očí“ sú metafory.

Pomocou metafor môžete urobiť komerčné texty viac emocionálne a imaginatívne. V prvom rade sú relevantné v reklamných sloganoch. Informatívny text však môže byť touto technikou rozšírený. Napríklad motory vášho automobilu môžu mať spoľahlivosť švajčiarskeho hodinového mechanizmu a vôňa parfumu môže zapáliť oheň vášne. Alebo bola dohoda bez klišé?

Príčiny pocity

V skutočnom živote pocity pôsobia na osobu ešte rýchlejšie a silnejšie ako obrazy. Predstavte si, že vám bolo povedané, že v blízkosti je kúsok kovu. Váš mozog bude túto správu interpretovať relatívne dlho. Budete reagovať rýchlejšie, ak vidíte hot metal priamo pred vami. A ak cítite, že teplo z kože alebo Boh vám nedovolí dotknúť sa jej, potom bude reakcia bleskom a reflexom.

Keď sa autori pokúšajú ovplyvniť čitateľské pocity, píšu, že:

 • Silný alkohol spáli hrdlo a naleje teplo na žalúdok.
 • Pieskovité vrzanie na zuboch.
 • Hodváb sa dotýka pokožky.
 • Mrazivý vzduch vstupuje do pľúc az tohto dychu.
 • V krčme vonia tabak a pot.
 • Svetlo bolí oči.
 • Niekto zje na citrón a sotva sa zamračí.

Pozrite si tiež: 17 vlastných copywriterov

Pravdepodobne poznáte vzorec AIDA (S), ktorý textári používajú na vytváranie reklamných a marketingových textov. Riešenie čitateľských pocitov bude určite relevantné vo fázach A (pozornosť) a I (záujem), ako aj vo fáze S (spokojnosť).

Použite superlatívne adjektíva a hyperboly

Internet je plný textov o "našich najlepších tehál, silných ako zliatina titánu." Často v nich nie je nič okrem „toho najlepšieho“ a „vydávame rozkazy rýchlosťou svetla“. Hyperboly a prídavné mená k superlatívom však zostávajú relevantné v takmer akomkoľvek texte. Oživujú a farbia vaše slová. Pozrite si nasledujúce príklady:

 • Obsah marketing je najjednoduchší a najúčinnejší spôsob, ako propagovať webové stránky.
 • Tisíckrát sme písali o nebezpečenstve nákupu odkazov.
 • XYZ - najobľúbenejší model pomocníkov.

Použite hyperbole a vynikajúce formy adjektív, buďte opatrní. Ak sľubujete zákazníkovi najlacnejší spôsob, ako rýchlo vyrastať na strop, vyskúšajte si splnenie sľubu. Ak váš "na strop" bude dva centimetre, a spotrebiteľ nájde lacnejší spôsob, ako rásť, bude sa uraziť na vás a ísť na svojich konkurentov.

Vytvoriť a odhaliť tajomstvo

To je veľmi efektívny spôsob, ako dostať čitateľa zapnúť predstavivosť. Ťažko nájdete tajomstvo v technickom popise počítača Tablet PC alebo základnej funkčnosti programu. Ale kto vám bráni v tom, aby ste svojim divákom oznámili 10 tajomstiev služby Google Analytics alebo spyware na ochranu osobných údajov na webe?

Pomocou nižšie uvedených nápadov môžete divákov zaujať a aktívne pracovať s predstavami používateľov:

 • Napíšte návod na obsluhu. Je nepravdepodobné, že by vaša cieľová skupina odmietla zbohatnúť za 30 dní, naučiť sa stretávať dievčatá na ulici, zvýšiť konverziu trikrát pomocou "Webvisor", opraviť autá pomocou bezkontaktnej metódy.

Pozri tiež: Ako napísať príručku?

 • Publikovanie článkov zoznamy s hacky života a tajomstvo. Návštevníci radi zaraďujú články o 45 správnych spôsoboch, ako získať od svojho manžela poštu, 13 oblečenia, proti ktorým sa nikto nemôže postaviť, 300 nástrojov pre predajcov.
 • Snažte sa pravidelne dostávať exkluzívne alebo zasvätené informácie. Oznámenie o jeho uverejnení niekoľko dní alebo hodín pred stanoveným časom. Pozornosť verejnosti je pre vás zaručená.

Vytvoriť kontext a pomôcť čitateľovi kresliť obrázky sám.

Metafory, hyperboly, mystifikácia a práca s pocitmi uľahčujú vnímanie vašich textov, robia ich živými a živými. Vezmite prosím na vedomie, že sami nemusíte kresliť obrázky. Nechajte priestor pre predstavivosť čitateľa: vytvorte náčrtky, nápovedu, kreslite siluety. Nechajte svojho potenciálneho klienta aktívne si predstaviť, a maľoval obrázok ako svoj vlastný.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár