Ako implementovať obsahovú marketingovú kampaň s nulovým rozpočtom: päť bezplatných nástrojov

Predstavte si situáciu: ste pokročilý obchodník, ktorý bol pozvaný do veľkej organizácie, akoby uviazol v minulosti. Táto spoločnosť má webovú stránku, ale prakticky ju nepodporuje. Vedúci organizácie zastáva post od obdobia Brežneva. Sťažuje sa na nedostatok finančných prostriedkov a dáva vám prednášku o prínosoch plánovanej ekonomiky v reakcii na žiadosť o financovanie kampane zameranej na obsahový marketing. V skutočnosti je situácia veľmi typická pre mnohé malé a stredné podniky. Aspoň v našej krajine. Ako konať pokročilí obchodníci, ktorí musia preukázať výsledky práce, bez toho, aby mali prostriedky na podporu projektov?

Mali by ste byť prekvapení, ale existujú nástroje na implementáciu kampaní obsahového marketingu s nulovým rozpočtom. Samozrejme, od ich použitia by sme nemali očakávať rýchly a silný účinok, ale v rozumnom čase môžete očakávať dobrý výsledok. Okrem toho by ste mali byť schopní dobre písať, aby ste sa mohli spoľahnúť na efektívnosť marketingu obsahu pri nulovom rozpočte.

Mimochodom, už sme zverejnili materiál o # propagácii stránky s malým rozpočtom. Ak ste s ním oboznámení, odporúčame tento článok odložiť a vrátiť sa k nemu po prečítaní článku odkazom.

Pomocou piatich nižšie uvedených nástrojov môžete dokázať aj vedúcim pracovníkom starej školy, že obsahový marketing funguje a generuje skutočné výsledky a predaj. A to umožní, aby sa apologológovia pre ekonomiku rozprestreli a začali financovať vašu marketingovú kampaň.

Bezplatné vyhľadávacie nástroje pre sľubné tematické stránky

Dokonca s nulovým rozpočtom môžete výrazne rozšíriť publikum webových stránok vašej spoločnosti, zvýšiť povedomie o značke a zvýšiť cielenú návštevnosť. Ak to chcete urobiť, musíte nájsť veľké množstvo renomovaných tematických zdrojov a pravidelne publikovať príspevky na nich s odkazom na vaše webové stránky. Okrem toho by ste mali používateľom ponúknuť užitočný obsah na svojich vlastných stránkach. Nižšie nájdete popisy nástrojov, ktoré vám umožňujú rýchlo vytvoriť zoznam tematických stránok pre publikácie hostí.

1. Hľadáme stránky pre príspevky hostí prostredníctvom služby BuzzStream

BuzzStream - sada nástrojov na správu marketingových kampaní. Je určený na získanie externých odkazov, zvýšenie návštevnosti, vyhľadávanie priateľských tematických stránok a analýzu publika. Služba BuzzStream zahŕňa platené aj bezplatné nástroje.

Vyhľadávanie tematických stránok je jedným z najužitočnejších bezplatných servisných nástrojov. Stačí vyplniť niekoľko polí, aby ste získali zoznam požiadaviek, ktoré možno použiť na vyhľadávanie nových príležitostí na propagáciu vášho zdroja v blogosfére. Jediné upozornenie - služba bude užitočná, ak hľadáte stránky, kde sa bude môcť ubytovať hosť v príspevku v anglickom jazyku. Pre cyrilicu internet nestačí.

Služba BuzzStream na vyhľadávanie stránok využíva vyhľadávacie nástroje Google a Bing na vyhľadávanie stránok, ktoré sú pripravené hosťovať príspevky vo vybratej kategórii, predmete, kľúči. Pre podporu anglicky hovoriacich projektov alebo projektov, ktorých cieľová skupina je v zahraničí, je veľmi výhodná služba.

2. Určujeme kvalitu darcov prostredníctvom SEOmoz Toolbar a Majesticseo.com

Mnohí optimalizátori v zahraničí už dlho ocenili pohodlie a účinnosť nástrojov SEOmoz. Domáce špecialisti majú tiež možnosť to urobiť, ak hovoria anglicky.

Voľný SEOmoz toolkit pre prehliadač (SEOmoz Toolbar) umožňuje sledovať indikátory dôveryhodnosti domény a jednotlivých stránok na stránkach - DA a PA, resp. Čo je SEOmoz DA a SEOmoz PA? Jedná sa o podobné algoritmy pre Google PageRank a Google TrustRank.

Podobným nástrojom na hodnotenie kvality darcu je služba Majesticseo.com. Analóg Google PR je tu Citation Flow indikátor a analógom Google TrustRank je indikátor TrustFlow.

Pomocou týchto metrík môžete určiť blogy a lokality, ktoré by mali uverejniť príspevok hosťa ako prvý.

Avšak, nenechajte sa uniesť zverejnením príspevkov hostí výlučne na stránkach s vysokou DA, PR alebo TIC. Ak môžete povedať o sebe na stránkach populárneho tematického zdroja, urobte to bez toho, aby ste venovali pozornosť hodnoteniam.

3. Dokumenty Google

Prečo teda potrebujete službu Dokumenty Google pre internetového obchodníka pracujúceho na implementácii stratégie marketingového obsahu bez rozpočtu?

Po prvé, táto služba rozšíri vaše schopnosti pri práci s vyššie uvedenými nástrojmi - BuzzStream, SEOmoz Toolbar, Majesticseo. Najmä môžete nakonfigurovať službu Google tak, aby zobrazovala výsledky vyhľadávania pre 100 výsledkov, generovala vyhľadávacie dotazy pomocou služby BuzzStream a exportovala údaje do súboru CSV pomocou panela nástrojov SEOmoz.

Otvorte tento súbor v službe Dokumenty Google - dostanete praktickú tabuľku s odkazmi na zdroje, ktoré môžu byť hodnotené indikátorom DA. Ak ste pokročilým používateľom služby Dokumenty Google, použite službu extrakcie doménových mien z adresy URL. Exportujte údaje do súboru CSV, potom ich môžete spracovať v službe Dokumenty Google. Týmto spôsobom môžete ľahko a ľahko odstrániť duplicitné domény.

Tabuľky služby Dokumenty Google vám pomôžu vypočítať štatistiku pomocou vzorcov a funkcií. V prvom rade ich však využívajú na zachytenie dôležitých údajov. Zadajte napríklad do tabuľky informácie o blogoch a stránkach, na ktorých ste už uverejnili príspevky hostí.

Použite hľadané výrazy „SEO nástroje Google Docs“ alebo „SEO nástroje Google Docs“, aby ste sa dozvedeli o ďalších možnostiach používania Google v kampaniach marketingu obsahu.

4. Prostredníctvom Social Crawlytics študujeme sociálny potenciál zdroja

Publikujete príspevky hosťa nielen kvôli externým odkazom na vaše stránky. Hlavným cieľom tejto aktivity je v skutočnosti rozšíriť publikum a zvýšiť cielenú návštevnosť. Aby ste boli presvedčení o schopnosti hosťujúcej publikácie generovať návštevnosť, musíte preskúmať sociálny potenciál zdroja, s ktorým plánujete spolupracovať.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť ručne, je kontrola počtu nasledovníkov stránky na Facebooku, Vkontakte, Twitteri a ďalších sociálnych sieťach. Odhaľme však otvorené tajomstvo - veľmi často SMM špecialisti ukončujú ukazovatele, umelo nafukujú počet predplatiteľov na úkor robotov. Veľmi dôležitý je preto aj indikátor publikačnej aktivity, ktorý možno odhadnúť podľa počtu „rádov“, repostov a komentárov. Navyše aj najaktívnejšie publikum zvyčajne ignoruje nezaujímavé témy. Preto je dôležité, aby ste sa pri príprave publikácie pre konkrétnu lokalitu dostali do býčieho oka.

Akonáhle ste našli zdroj vhodný na publikovanie príspevku hosťa, preskúmajte ho pomocou nástroja Social Crawlytics. S ním budete schopní pochopiť skutočný sociálny potenciál stránky, rýchlo identifikovať najobľúbenejšie materiály stránky, ktorá získala najväčšiu sociálnu odozvu. To vám pomôže posúdiť preferencie publika zdroja a vytvoriť materiál, ktorý dostane veľa „rád“ a zdieľanie.

5. Followerwonk

Služba followerwonk, ktorú nedávno získala spoločnosť SEOmoz, je dobrým nástrojom na nájdenie sociálne populárnych autorov pracujúcich v spoločnom výklenku s vami. Po zobrazení ostrosti môžete použiť nástroj Followerwonk na riešenie konkrétnejšej úlohy - vyhľadávanie lokalít v blízkosti vás a blogov prijímajúcich publikácie hostí. V skutočnosti vám tento nástroj dáva možnosť identifikovať tematické zdroje s vysokou autoritou v sociálnych sieťach.

Ako používať službu Followerwonk? Ak chcete nájsť autoritatívne používateľov služby Twitter s webovými lokalitami a blogmi, ktoré potrebujete, zadajte kľúčové slovo do vyhľadávacieho poľa na tejto stránke. Spresnite požiadavku pomocou ponuky „Ďalšie možnosti“. Kliknutím na tlačidlo „Urob to“ dostanete zoznam používateľov služby Twitter s charakteristikami ich účtu a indikátorom sociálnej autority. Vybraných používateľov môžete sledovať ako nasledovníka priamo na stránke s výsledkami vyhľadávania Followerwonk. Môžete tiež preskúmať účty, ktoré vás zaujímajú, a vyhodnotiť stránky a blogy ich vlastníkov.

Pamätajte si, že autorita autority Twitter by nemala byť určená počtom nasledovníkov a tweety. Venujte pozornosť aktivitám publika, o ktoré máte záujem, čo môže byť determinované počtom príspevkov a odpovedí.

Pomocou nástroja Followerwonk môžete tiež analyzovať používateľské účty Twitter podľa rôznych kritérií, získavať údaje o aktivite vybraných ľudí, spájať používateľov do skupín z rôznych dôvodov.

Ďalší krok

Takže, pomocou vyššie uvedených piatich nástrojov, ste zostavili zoznam sľubných lokalít pre hostí publikácií. Teraz ste pripravení na skutočnú prácu. Kontaktujte vlastníkov vybraných lokalít a blogov a dohodnite sa na spolupráci. Ako bolo uvedené vyššie, na implementáciu marketingovej kampane s nulovým rozpočtom budete potrebovať schopnosť vytvárať informatívne a vzrušujúce materiály. Naše stanovisko k tejto otázke je kategorické. Čas pre non-písanie obchodníkov sa blíži ku koncu. So stále rastúcou úlohou obsahu marketing, schopnosť vytvárať zaujímavé, vzrušujúce, a čo je najdôležitejšie expert obsah je číslo jedna úloha pre internet marketingu.

Ak sú publikácie hostí naozaj zaujímavé, výrazne sa zvýši cielená návštevnosť vašej spoločnosti. Ľudia budú sledovať odkazy, aby získali viac informácií o autorovi užitočných materiálov a jeho biznise. Okrem toho, prirodzené externé odkazy z renomovaných stránok zvýšia dôveryhodnosť stránky z hľadiska vyhľadávačov. A to zvýši ekologickú dopravu na váš zdroj.

Zozbierajte odmeny

Pomocou opísaných bezplatných nástrojov ste zostavili zoznam tematických autoritatívnych stránok. Rokovaním o partnerstve so svojimi vlastníkmi ste uverejnili veľa kvalitného obsahu, ktorý rozšíril vaše publikum a zvýšil imidž vašej značky. Zacielenie návštevnosti na váš zdroj sa rozrástlo v dôsledku priamych prechodov používateľov, ktorí sa o ne zaujímajú, a v dôsledku zvýšenia poradia vyhľadávania na stránke.

Zostáva na vás, aby ste sa prihlásili do svojich účtov v službe Google Analytics, Yandex.Metrica a Liveinternet.ru, aby ste získali informácie potvrdzujúce účinnosť marketingu obsahu. Prečítajte si viac informácií o údajoch, ktoré potrebujete v jednej z našich publikácií. Vytvorte prezentáciu, ktorá prekvapí hlavu vašej spoločnosti. Dokonca aj najkonzervatívnejší šéf nebude odolávať grafom ukazujúcim prudký nárast návštevnosti a miery konverzie.

Teraz neváhajte požiadať o financovanie pre obsahový marketing vašej spoločnosti. Pripravte sa vopred na prípadné námietky hlavy typu „prečo peniaze, všetko funguje skvele s nulovým rozpočtom“.

Adapting Will Stevens Materiál: Voľný Nástroje.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár