Ako realizovať veľké plány pre tento život?

Žijú pri oceáne. Po raňajkách, choďte na breh a zbierajte mušle, položte ich do ucha a predstavte si, že počúvate šepot vĺn, ktoré o milión rokov striekali o tomto brehu - hluk dlhého sveta.

Pre predávajúceho sódu, to je sen, pre vedúceho obchodného oddelenia veľkej spoločnosti pre veľkoobchodné dodávky konzervovaného hrášku - možno to môže byť cieľom.

Áno, v živote sú ciele a sú tu sny. Ale ako nazývať tento zvláštny fenomén, keď predávajúci sódy premieňa svoj sen o oceánskom dome z kategórie „snov“ do kategórie „cieľov“, začína veriť, že je realistický, a tak mu dáva šancu zhmotniť sa?

Kto bude veriť, že uspeje? Myslím, že nie viac ako 10% divákov, s ktorými bude o tom podávať správy. Väčšina z týchto desiatich je optimistov, ktorí naozaj neuvažujú o zložitosti problému (medzi vašimi priateľmi sú takí ľudia, hovoria a poplácajú vás po ramene s nezáväzným úsmevom: nebojte sa, všetko bude fungovať a po niekoľkých minútach hovoria to isté je iné) a je dobré, ak existuje jedna osoba, ktorá si svoje sny preložil do cieľov a dosiahol ich. Kto je zvyšných 90%? Všetci sme obyčajná šedá masa praktických ľudí, absolútne istí, že život je život, a nemôžete skákať vyššie ako vaša hlava.

Nie, samozrejme, všetci chceli niečo. Napríklad: cieľom je kúpiť auto. Riešením je bankový úver. Len tu medzi dosiahnuteľnými malými krvnými cieľmi a snami - priepasťou. Realistické ciele, ktoré sú s náležitou vytrvalosťou väčšiny ľudí uznávané ako dosiahnuteľné, sú bežné. A nie je to vôbec obvyklá záležitosť „cieľového sna“. Ak sa dosiahnu, svet sa zmení. Aspoň pre vás.

Toto sú ciele, ktoré by som chcel v tajnosti dosiahnuť viac ako čokoľvek iné, o tých, o ktorých ľudia z praktických názorov, ktorí žili a boli zbití životom - vaši rodičia, babičky, starí otcovia, tety a druhí bratranci - od detstva povedali:

- Ste mimo svojej mysle? Kto v našich časoch sníva o tom, že sa stane astronautom? Ten doktor - je iná vec.

Alebo sa smiali, keď sa plachý chlapec priznal: Chcem byť miliardárom.

- Kde ste, miliardár by mal byť schopný počítať peniaze. Je lepšie byť úradníkom v pasovej kancelárii, s vašou matematikou.

V reálnom živote - učili nás - musíte chcieť skutočné veci, a ak chcete snívať o teplých miestach vo verejnej službe. Človek nemôže veriť a prijať nevyhnutné: sny sa neuskutočnia, aspoň nie v tomto živote. Postupom času, aj keď si spomeniete na svoje sny, je smiešne, ale urobiť aspoň pol kroku v ich smere a nemôže sa hovoriť. Aj vy sa postupne meníte na človeka s praktickými názormi, dlhú dobu ste opomenuli železné opony životných okolností z vašich „veľkých plánov“ pre tento život (tak sa to stalo, kde môžem snívať, že sa to nemôže splniť, atď.). V takejto osobe ste sa chceli obrátiť?

Ale potom sa naša sóda predajca objaví, rojko vo veľkom meradle. Potrebuje dvojposchodový biely dom s rozlohou 500 metrov štvorcových. metrov, osamelý týčiaci sa na brehu Atlantického oceánu na Tenerife. A nesúhlasí s obetovaním jednej časti svojich snov. Robí to jeho cieľom. Musí zarobiť milión dolárov. Viete si predstaviť, do akej miery musí začať predávať sódu? A aká je celosvetová cesta vnútorných zmien a zlepšenia?

Chcete, aby si uvedomil svoj sen? Áno, myslím, že hlboko s ním sympatizujete, ako hrdina dobrodružného románu, stotožňujete sa s ním, starosti, pretože ste (niekde hlboko dole) tento predajca sódy s ambicióznymi snami, ktoré sa nenaplnili, pretože svet vám nedal šancu.

Najpresvedčivejší argument všetkých praktických ľudí - realisticky sa pozerajte na svet. Pozrime sa naozaj:

 • Henry Ford, predtým, ako založil svoju spoločnosť, bol v detstve uličným dieťaťom, utiekol z domova v Detroite.
 • Všetci členovia The Beatles boli z pracujúcich okresov Liverpoolu, z rodín s miernymi príjmami. A najrealistickejším scenárom pre všetky štyri by bolo získať pracovné povolanie.
 • Ingvar Kamprad, majiteľ IKEA, sa narodil a vyrastal v malej švajčiarskej dedine. On daroval malé množstvo peňazí na podnik daroval jeho otec pre dobré štúdium, ktorý nakoniec vyrástol do svet-slávny nábytok značky.
 • Howard Schulz vyrastal v Brooklyne, vo verejnej štvrti bývania. Teraz vedie Starbucks.
 • Phil Knight, zakladateľ Nike, začal ako veľmi priemerný športovec. Po neúspešných pokusoch dokázať sa v atletike si uvedomil, že nastal čas urobiť niečo iné - a vytvoriť podnik, ktorý prináša obrovské zisky.

Zoznam je nekonečný - na svete je veľa ľudí, ktorí dosiahli všetko od nuly, od ľudí, ktorí sa sami vytvorili.

Obsah:

  Ako začať predávať sódu?

  Na začiatok bude musieť priznať, že je úplný nula., Priznajte pravdu: v živote nedosiahol nič. Všetko, čo predtým urobil, sa odklonilo od jeho cieľa. Nastal čas pozrieť sa do zrkadla a povedať: nikto vás nepotrebuje, nedosiahli ste nič, ste neznášanlivosť s ambicióznymi ambíciami. Je potrebné hľadať právo na ich získanie.

  Nepočúvajte rady praktických ľudí., Ktorý je "dobré prianie": čo ste, ja som to skúšal sám, je to tak ťažké, vzdať sa. Názor na sivú hmotu, ktorá predstavuje 90% ľudí okolo nej, by nemal znamenať nič.

  Kto stojí za to počúvať, sú tí, ktorí by mohli niečo dosiahnuť sami.

  Vyberte si - To je najdôležitejšia vec pre predajcu sódy. Ak je človek postavený do podmienok, keď sa dá niečo urobiť, alebo nie, potom si človek vyberie ľahký spôsob - nerobiť to. Všetok život - také podmienky. Voľba pre samotného muža. Preniesť svoje túžby z kategórie "snov" do kategórie "cieľov" znamená veriť, že sú realistické, dať im šancu naplniť sa. Nebudú však pravdivé, ako je to - to je to, čo najviac deprimuje a robí je ústupom. Nestačí si povedať: Chcem. Stále sa musíme rozhodnúť, že to budeme robiť každý deň, musíme sa naučiť budovať hypotézy: čo v zásade môže priniesť výsledky - a urobiť len to, čo testuje naše hypotézy. Urobte si zoznam 100 alebo viac bodov, ktorých vykonanie môže priniesť ešte bližšie k realizácii sna. Nech 90% položiek na tomto zozname je bludných, aj keď sa ukáže, že to bolo úplne márne. Niet divu. V procese vynaloženého úsilia sa objaví ďalších 100 položiek, ktoré budú pozostávať z predchádzajúcich chýb a ich realizácia už nebude viesť k nulovému výsledku. Potom - ďalších 100, a tak ďalej. Útok musí byť masívny. Bití na jednom mieste je k ničomu, musíte rozšíriť pole pôsobnosti.

  Nebojte sa robiť chyby. Iba tí, ktorí nič neurobia, neurobia chyby. Strach z omylu je charakteristickou črtou psychológie mladého muža, ktorý sa bojí blížiť sa k dievčaťu, ktoré má rád a "správa sa nejako zle". Čo si myslíte o tom, čo bude ľutovať celý svoj život? Áno, to sa jej nehodilo. A myšlienka - ale vyhnúť sa chybe - to nebude teplo.

  Stráviť 10 000 hodín na zdokonaľovaní svojich zručností. Malcolm Gladwell v knihe “Geniuses and Outsiders” píše o pravidlo 10.000 hodín - to je množstvo času potrebného na zdokonaľovanie zručností v každom podnikaní. V dôsledku toho roky našej tvrdej práce nepochybne čakajú na nášho predajcu sódy, ak sa vážne rozhodol splniť svoj sen.

  Naučte sa žiť v zóne chaosu. Dokonca aj bez akéhokoľvek dôvodu zvoliť si nezvyčajnú cestu na pravidelnom štvrtok, najobvyklejší večer pre váš život, návrat domov autom z práce, kde ste robili bežné veci, je nezvyčajná voľba. Vnútorný hlas okamžite položí logickú otázku: prečo? Toto nie je hlas rozumu, je to hlas človeka, ktorý chce byť ako všetci tí, ktorí vás od detstva inšpirovali k tomu, aby ste boli praktickým človekom v živote. Prečo sa tento hlas vôbec objavil? Preto je pre vás ťažké sa rozhodnúť - nie, ste v podstate pripravený, čo je na ňom tak ťažké? Ale aby sme sa o tom rozhodli, urobili niečo, čo je v rozpore s obvyklým, to je ťažké. Urob to tak. O chvíľu sa vrátite domov inou osobou.

  Ale úloha je oveľa ťažšia - stať sa úplne inou osobou. Ktoré neustále mení trasy.

  Zanechajte Svoj Komentár