Ako premeniť blog na hlavný nástroj marketingu obsahu

Podľa štúdie inštitútu Content Marketing Institute a MarketingProfs je blogovanie jednou z najobľúbenejších taktík marketingu obsahu medzi severoamerickými značkami. Tri štvrtiny spoločností používajú webové denníky ako nástroje na podporu podnikania, pričom 62% spoločností verí v účinnosť blogov.

Blogy sa stali jedným z najobľúbenejších nástrojov marketingu obsahu kvôli rôznym faktorom. Hlavnou je finančná efektívnosť používania webových denníkov. Publikovaním obsahu na vlastné zdroje spoločnosť využíva investície do tvorby obsahu. Koniec koncov, každý rubľ strávený tvorbou obsahu bude vždy pracovať pre značku, zatiaľ čo investície do reklamy prinášajú len krátkodobé výsledky.

Blog umožňuje značke komunikovať s publikom v každej fáze cestovania spotrebiteľov. Spoločnosť je schopná formovať potreby budúcich zákazníkov a riadiť ich správanie pri zhromažďovaní informácií o produkte. To šetrí značku pred tým, aby museli konkurovať ostatným účastníkom trhu na úkor ceny.

Okrem toho, blogy sú jedným z najvhodnejších nástrojov pre vyhľadávanie marketing. Po prvé, priťahujú ekologickú dopravu vďaka širokému sémantickému jadru. Po druhé, poskytujú prirodzené prichádzajúce spojenia z renomovaných zdrojov a sociálnych sietí. Tým sa zvyšuje hodnotenie zdrojov vyhľadávača. Nakoniec, blog umožňuje spoločnosti komunikovať s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi v reálnom čase. To vytvára pozitívnu povesť podnikania a zabezpečuje lojalitu divákov.

Účinnosť akéhokoľvek marketingového nástroja však závisí od spôsobu jeho používania. Takže pre niektoré značky sa blog stáva hlavnou reklamnou platformou, zatiaľ čo pre iných sa stáva hlavnou príčinou negatívnych postojov k marketingu obsahu vo všeobecnosti. Nižšie nájdete odporúčania, ktoré pomôžu urobiť blogovanie hlavným prostriedkom na prilákanie nových zákazníkov.

Obsah:

  10 odporúčaní na používanie blogov ako primárneho nástroja pre marketing obsahu

  Vo väčšine prípadov je podnikanie prospešné, ak je blog súčasťou firemnej stránky. V tejto situácii je pre značky jednoduchšie previesť prevádzku a zvýšiť viditeľnosť stránky vo vyhľadávačoch. Spoločnosti môžu nahradiť názov príslušnej časti stránky výrazom "Články" alebo "Publikácie", ak sa chcú odkryť od termínu "blog", ktorý znižuje stupeň úradnosti.

  Bez ohľadu na názov zvolenej sekcie, význam jej existencie je nasledovný: spoločnosť publikuje užitočný tematický obsah, ktorý láka cieľovú skupinu. S pomocou týchto publikácií značka zvyšuje jej dôveryhodnosť, riadi potreby a správanie zákazníkov.

  Aby ste to uviedli do praxe, použite nasledujúce pokyny:

  1. Identifikujte ciele a ciele blogu. Vo väčšine prípadov podnik využíva publikácie ako nástroj pre branding, lead generation a sales.
  2. Preskúmajte publikum blogu. Vytvoriť marketing čitateľa osoba pochopiť jeho potreby. Zistite, ako potenciálni zákazníci spotrebúvajú váš obsah a ako nájdu publikácie. Použite údaje získané pri plánovaní tvorby nových materiálov.
  3. Vytvorte redakčný kalendár. Mal by obsahovať dlhodobé plány na vytváranie a publikovanie obsahu. Kompilácia kalendára, zvážiť štruktúru blogu. Určite sekcie, v ktorých budete publikovať obsah denne alebo týždenne. Dôležitosť strategického plánovania obsahu potvrdzuje aj najnovšia štúdia inštitútu Content Marketing Institute, podľa ktorej 66% úspešných obchodníkov písomne ​​formuluje dlhodobú obsahovú stratégiu.
  4. Uveďte svoje produkty v publikáciách. Neskláňajte sa k banálnemu ukladaniu tovarov a služieb, ale nenechajte si ujsť príležitosť zdôrazniť výhody a výhody produktu. Pri uvádzaní produktu alebo služby si pozrite príslušnú stránku na firemnej webovej stránke.
  5. Použite svoj blog ako nástroj na tvorbu značky. Nejde len o firemné farby a logo. Vaše materiály by mali zostať rozpoznateľné, aj keď sú publikované zdrojmi tretích strán. To sa dá dosiahnuť dodržiavaním základných tém pri zachovaní odbornej úrovne a štýlu publikácií.
  6. Využite silu sociálnych sietí na distribúciu obsahu. Najprv oznámte svoje príspevky blogu na sociálnych sieťach. Použite sociálne platformy, ktoré sú pre vašu cieľovú skupinu najobľúbenejšie. Po druhé, pridajte tlačidlá zdieľania sociálnej siete na stránky blogu. To podporuje čitateľov, aby zdieľali obsah.
  7. Nezabudnite na informačné kanály RSS a e-mailové bulletiny. Mnohí používatelia internetu sledujú aktualizácie svojich zdrojov pomocou agregátorov RSS. Zvyšok uprednostňuje prijímanie publikácií e-mailom.
  8. Investujte do blogu. Aby mohol zdroj zaujať publikum, musia na ňom pracovať špecialisti rôznych profilov: obsahový stratég, editor, copywriter, dizajnéri, fotografi. Čím viac expertov trávia čas vytváraním publikácií, tým sú zaujímavejšie a rôznorodejšie.
  9. Urobte svoj blog viditeľným pre používateľov sociálnych sietí. Na tento účel musí zdroj spĺňať technické požiadavky "vyhľadávačov" a zverejnený obsah musí spĺňať potreby publika.
  10. Zmerajte výkon svojho blogu. Na tento účel použite indikátory definované vo fáze plánovania kampane s obsahom. Google Analytics, Yandex.Metrica a Liveinternet.ru sú ideálne ako nástroje na meranie.

  V digitálnom veku zákazník sám cestuje 70% cesty spotrebiteľa. Zvyčajne sa obracia na dodávateľa, keď je potrebné objasniť vlastnosti výrobku a porovnať ceny. Značky však môžu ovplyvniť potenciálnych zákazníkov, nezávisle študovať trh, prostredníctvom blogu. Za týmto účelom by mal byť vytvorený obsah vysokej kvality a skutočne užitočný pre divákov.

  Predložené odporúčania zvyšujú efektívnosť používania blogu ako nástroja na marketing obsahu. Možno poznáte ďalšie tajomstvá úspešných blogov? Zdieľajte tieto poznatky v komentároch.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár