Ako zvýšiť príjmy bez naháňania nových zákazníkov

Noví podnikatelia sa často snažia prilákať čo najviac zákazníkov, aby zvýšili zisky. Je to spôsobené množstvom problémov vrátane vysokých marketingových nákladov a nekvalitných služieb. Hlavný problém rozsiahleho vývojového modelu však možno považovať za jeho obmedzené možnosti: vývoj skôr alebo neskôr spočíva na strope nedostatku zdrojov a nasýtenia trhu. Z tohto článku sa dozviete, ako zvýšiť príjmy tým, že budete pracovať s existujúcim publikom.

Intenzívny model rozvoja podnikania, ktorého metódy budú opísané nižšie, vám umožní zvýšiť výnosy a zisk pomocou stabilnej klientskej základne. Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné vyriešiť dva problémy. Po prvé, mali by ste aktívne komunikovať s existujúcimi zákazníkmi, zvýšiť ich angažovanosť a lojalitu. Po druhé, musíte poskytnúť existujúcim zákazníkom čo najväčší úžitok z interakcie s vaším podnikom. Ďalej sú opísané metódy, ktorými sa tieto úlohy riešia.

Pozri tiež: Ako riešiť problémy v predaji, ktoré obchodníci vinia

1. Umožniť divákom prijímať dôležité rozhodnutia týkajúce sa produktov.

Pred príchodom internetu strávili obchodníci veľa času a peňazí štúdiom potrieb publika. Vykonali fokusné skupiny, vypočuli a vypočuli tisíce spotrebiteľov, študovali skúsenosti konkurentov. Samozrejme, nebolo vždy možné odhadnúť náladu na trhu. Vďaka Webu môžete delegovať výskum na zákazníkov. Priamo požiadajte zákazníkov, aby informovali o svojej vízii výrobku s ohľadom na cenu, dizajn, servis.

Ako ho uviesť do praxe

Použite nasledujúce odporúčania a nástroje:

 • Vykonať prieskum sociálnych sietí.
 • Posúvajte skupinu vzdialeného zaostrenia pomocou služby Hangouts Google+.
 • Zorganizujte otvorenú diskusiu v sociálnych sieťach alebo na priemyselnom fóre.
 • Ponúknite dobrovoľníkom otestovať váš produkt zadarmo, zdieľať skúsenosti s používaním a navrhnúť spôsoby, ako zlepšiť.

Tým, že pritiahnete zákazníkov k rozhodovaniu, zvýšite ich angažovanosť a lojalitu.

2. Budujte dlhodobé vzťahy so zákazníkmi

Čuchanie drahého produktu a znižovanie množstva peňazí je pre každý podnik neprípustným luxusom. Klient, ktorému ste predali zbytočné možnosti, sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti. Preto musíte vynaložiť peniaze na nájdenie a prilákanie nových zákazníkov. Môžete ušetriť peniaze a úsilie budovaním dlhodobých vzťahov so zákazníkmi.

Snažte sa poskytnúť spotrebiteľovi maximálnu hodnotu za najlepšiu cenu. Optimálne je niekde medzi minimálnou cenou, ktorú zákazník hľadá a cenou, ktorá je potrebná na vytvorenie zisku.

Ako ho uviesť do praxe

Nasledujúce odporúčania vám pomôžu:

 • Poskytovať zákazníkom bezplatnú zákaznícku podporu. Nenechajte sa hanbiť, vezmite príklad z podpory Amazon. Títo chalani nemajú rovnakú schopnosť poskytovať klientovi radosť na diaľku.
 • Poskytnite zákazníkovi určitú časť výrobku bezplatne. Napríklad, vykonávať bezplatné audity stránok, ponúkať každému kupujúcemu auto predplatné služieb umývania áut, premýšľať o predaji produktu na modeli freemium.
 • Vždy premýšľajte o výhodách zákazníkov. Predávajte mu ten správny produkt, nie ten, ktorý je drahší. Včasné riešenie problémov zákazníkov. Opäť venujte pozornosť spoločnosti Amazon: táto spoločnosť počas záručnej doby bezplatne mení poškodené čítačky na nové. Aj keď si sadol na čitateľa a rozdrvil ho.

Pozri tiež: Ako používať zásady nedostatku a naliehavosti na stránkach elektronického obchodu

Udržať dlhodobý vzťah, nemôžete sa starať o náklady na prilákanie nových zákazníkov.

3. Použite upselling a cross selling

Rozširovanie a krížový predaj sú najjednoduchším spôsobom, ako generovať dodatočný príjem bez toho, aby sa našli noví zákazníci.

Rozrušenie je zvýšenie sumy transakcie predajom drahšieho produktu. Cross selling je predaj ďalších alebo príbuzných produktov. Keď prídete do obchodu pre vodku, a predávajúci vás presvedčí, aby ste si kúpili whisky, toto je upelling. Keď si vystavíte úver na auto v banke a bankový úradník vás presvedčí, aby ste okamžite vydali CASCO, ide o krížový predaj.

Nerobte cross-selling a up-selling v bežnom vtyuhivanie výrobku. Ponúknite zákazníkovi drahší produkt len ​​vtedy, ak ho skutočne potrebuje. Vytvárajte cross-selling takým spôsobom, aby klient videl dodatočné funkcie a pohodlie, a nie pokus o hotovosť.

Ako ho uviesť do praxe

Použite nasledujúce pokyny:

 • Ponúkame zákazníkom niekoľko kategórií produktov alebo cenových plánov. Opíšte skutočné výhody produktov z každej cenovej kategórie.
 • Vytvoriť produkt strašiak "superelitarnoy" kategórie. Zatlačte ho nadbytočnými možnosťami a nastavte predraženú cenu. Okrem tohto strašiaka budú vaše prémiové a elitné produkty vyzerať cenovo dostupné. Táto taktika sa dá nazvať podvádzaním, ale nikomu nič neukladáte, však?
 • Do zľavy pre veľkoobchodných odberateľov. Napríklad, ak predávate softvér alebo online služby, povzbudzujte spotrebiteľov, aby sa prihlásili na jeden rok alebo dva roky. Tým sa zvýši priemerná suma transakcie.
 • Pomôžte svojim zákazníkom od vás nakupovať súvisiace produkty. Napríklad, ak predávate mobilné telefóny, je logické predávať príslušenstvo a slúchadlá pre mobilné telefóny.

Zvrhnutie a krížový predaj sú pre podnik prospešné, ak predávate drahšie a príbuzné produkty bez toho, aby ste ich museli ukladať.

4. Uspokojiť informačné potreby zákazníkov.

Vaši zákazníci potrebujú informácie v každej fáze svojej cesty. Splnením informačných potrieb vytvárate podmienky na zvyšovanie zisku, aj keď výrobok okamžite nepredávate. Poskytnutím kvalitných odborných informácií klientovi sa vzdávate cenovej konkurencie. Myslíte si, že táto práca je kontroverzná, chce dôkazy? Nájdete ich v článku "Ako zarobiť 87 miliónov dolárov prostredníctvom marketingu obsahu."

Praktická realizácia

Vyskúšajte nasledujúce metódy a nástroje:

 • Udržujte firemný blog. Publikovať informácie týkajúce sa zákazníka týkajúce sa vášho odvetvia.
 • Začnite posielať e-maily zákazníkom s užitočnými informáciami.
 • Vytvorte tematické komunity v sociálnych sieťach, ktoré sú obľúbené medzi vašimi zákazníkmi.
 • Udržujte kanál v službe YouTube.
 • Udržujte pravidelné vzdelávacie webové semináre alebo videohovory so zákazníkmi.
 • Napíšte e-knihu, vydajte bielu knihu.
 • Prekvapte svoje publikum: publikujte tlačené noviny alebo časopis s užitočnými informáciami.

Informovaním publika udržujete existujúcich zákazníkov a zároveň využívate jednu z najlacnejších metód na prilákanie nových zákazníkov. Je to stále najlacnejšie.

Pozri tiež: Ako zvýšiť ceny a nestratiť zákazníkov: 7 tipov pre podnikanie

5. Pamätajte: cestná lyžica na večeru

Ak predávate zájazdy do lyžiarskych stredísk Rakúska, v decembri tvrdo pracujte. Ak predávate slnečné okuliare ... No, potom to pochopíte. Nezabudnite na sezónny nárast dopytu po vašom produkte. Pripomeňte existujúcim zákazníkom potrebu kúpiť nový Panama, zmeniť pneumatiky, rozšíriť poistnú zmluvu.

Ako konať v praxi

Venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam:

 • Na monitorovanie potrieb zákazníkov používajte systémy CRM. Pripomeňte spotrebiteľovi, že jeho predplatné softvéru alebo zmluva o bankovom vklade vyprší za mesiac. Ponúknuť pokračovanie spolupráce za výhodných podmienok.
 • Ak váš priemysel má sezónny dopyt, aktivujte svoje marketingové úsilie vopred. Ponúknite existujúcim zákazníkom vernostné bonusy.
 • Vykonávať sezónne predaje. To vám umožní znížiť objem nepredaného tovaru.

Včasná interakcia s existujúcimi zákazníkmi vám pomôže udržať predaj na vysokej úrovni.

Starý priateľ je lepší ako noví dvaja

Táto populárna múdrosť je relevantná pre obchodníkov. Ak chcete prilákať nových zákazníkov je drahé: musíte prekonať spotrebiteľa hluchotu reklamy, boj s konkurenciou, dokázať novým zákazníkom, že ste spoľahlivým partnerom. Je lacnejšie, rýchlejšie a rentabilnejšie na uspokojenie potrieb existujúcich zákazníkov. Mimochodom, mnoho metód práce s existujúcim publikom prirodzene priťahuje pozornosť potenciálnych nových zákazníkov. Použite ho.

Pozri tiež: Showrooming: Mýtus alebo skutočná hrozba pre maloobchod?

Zanechajte Svoj Komentár