Ako znížiť náklady na olovo v modeli CPA

Propagačný model CPA, o ktorom sa diskutovalo v článku „Čo je marketing CPA“, umožňuje značkám efektívne využívať marketingové rozpočty. Podstatou tohto prístupu je: investovanie do propagácie, podnikanie platí len za reálne vedenie (volania, ponuky, obchody).

Aké sú hlavné výhody práce na obchodných stretnutiach?

  1. Platba sa vykonáva len za dohodnutý výsledok;
  2. Zohľadňujú sa sezónne výkyvy trhov. V iných formách propagácie sa spravidla neberie do úvahy sezónnosť (v „nízkej“ sezóne je menej vedúcich a klient platí menej, v „vysokej“ sezóne je viac tipov a vyššie platy)
  3. Pre optimalizátora je výhodné pracovať nielen s kanálmi na prilákanie návštevnosti, ale aj s konverziou na stránkach stránok.

Jedným z hlavných problémov prechodu vedúcich je vysoké náklady na prilákanie klienta. V najkonkurenčnejších témach sa pretáča, čo je dôvod, prečo sú značky nútené vybrať si menej nákladné spôsoby propagácie.

Ak chcete tento problém vyriešiť, použite tipy na zníženie nákladov na elektródy. V prvom rade sú použiteľné v prípadoch, keď na generovanie návštevnosti používate kontextovú reklamu. Tieto tipy však tiež pomôžu znížiť náklady na vedenie, ak použijete iné spôsoby, ako prilákať návštevníkov, vrátane marketingu obsahu, služby SMM, reklamy s platbou za zobrazenie atď.

Tip 1. Znížte cenu za kliknutie v kampaniach PPC.

Je to najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako znížiť náklady na olovo, bez zmeny stránky alebo obchodného návrhu. Zníženie nákladov na kliknutie, ovplyvníte náklady na prilákanie dopravy, ktorá sa zase premení na elektródy.

Predpokladajme, že platíte v priemere 150 rubľov za kliknutie a miera konverzie je 5% (zo 100 prechodov dostanete 5 tipov). Náklady na elektródu možno vypočítať pomocou nasledujúceho vzorca:

(150 x 100) / 5 = 3000 rubľov.

Ak chcete zaplatiť 2000 rubľov za olovo, potom cena za kliknutie je príliš vysoká. Je ľahké sa uistiť, že cena za kliknutie nepresiahne 100 rubľov, takže dosiahnete cieľové náklady na vedenie.

Znížte náklady na kliknutie v kampaniach PPC s ohľadom na pozíciu vašich reklám, aby ste si udržali vysokú mieru prekliknutia. Pomocou modulu Experimenty Google Analytics môžete posúdiť vplyv zníženia ceny za kliknutie na návštevnosť a konverziu.

Tip 2. Zvýšte mieru konverzie vstupných stránok.

Náklady na elektródu možno určiť aj pomocou nasledujúceho vzorca:

CPA = finančné prostriedky vynaložené na prilákanie miery návštevnosti / konverzie.

Zvýšenie miery konverzie znižuje náklady na vedenie. Ak chcete zvýšiť počet konverzií, venujte pozornosť vstupným stránkam. Použite split testovanie, aby ste určili náladu a potreby publika a zvýšili konverziu vstupnej stránky.

Tip 3. Použite špecifické kľúčové slová s nízkou a strednou frekvenciou.

Ako bolo uvedené vyššie, kontrolou nákladov na kliknutie znížite cenu olova. Použitie nízkofrekvenčných a strednofrekvenčných kľúčov v kampaniach PPC namiesto nákladných vysokofrekvenčných kľúčov minimalizuje náklady na prilákanie prevádzky.

Okrem toho, zvýšenie špecifickosti kľúčov v kontextových reklamách má pozitívny vplyv na konverziu. Venujte pozornosť rôznym potrebám používateľov, ktorí do vyhľadávacieho poľa zadávajú výraz „zimné pneumatiky Nokian“ a „zimné pneumatiky Nokian Hakkapeliitta“. Autor prvej žiadosti, pravdepodobne pri štúdiu vlastností pneumatík príslušného výrobcu. Autor druhej žiadosti pravdepodobne uskutoční nákup. Preto druhá požiadavka bude viac konverzie. Zároveň je jeho frekvencia v programe Wordstat 89, zatiaľ čo frekvencia všeobecného dotazu je 1493.

Mimochodom, použitie širokej sémantické jadro s dôrazom na "dlhý chvost" kľúče znižuje náklady na vedenie, ak sa spoliehate na obsah marketing a organické vyhľadávanie prevádzky. (Áno, vo všeobecnosti platí, že PPC kanály sú plne použiteľné).

Tip 4. Vzdajte sa nízkej konverzie kľúčov

Tento krok zlepšuje celkovú efektívnosť kampane PPC. Nepoužívajte ho však bez rozmýšľania, pretože to môže poškodiť podnik. Zvážte každý kľúč s nízkou mierou konverzie samostatne. Možno, že fráza "kúpiť lyže" nie je premenená, pretože je na jar vonku?

Tip 5. Optimalizujte texty reklám

Tento krok veľmi často zvyšuje mieru prekliknutia reklám bez zvýšenia ceny za kliknutie. Zapamätajte si „svätú trojicu“ kampaní PPC - relevantnosť reklamy a vstupnej stránky pre vyhľadávací dopyt.

Venujte pozornosť ilustrácii:

Užívateľ internetu zadá do vyhľadávacieho poľa dotaz „požiadať o kreditnú kartu“, pretože má zodpovedajúcu potrebu. Kontextové reklamy sú relevantné pre jeho dopyt. Po výbere jednej z nich sa budúci dlžník dostane na vstupnú stránku relevantnú pre jeho žiadosť:

Táto vstupná stránka je relevantná pre vyhľadávací dopyt, ktorého je užívateľ spokojný v prvých sekundách po pristátí. V tomto prípade text reklamy a hlavička vstupnej stránky poskytujú vizuálnu odpoveď s hľadanou frázou. Takto funguje "svätá trojica" PPC kampaní.

Experimentujte s reklamným textom a identifikujte možnosť, ktorá poskytuje najvyššiu mieru prekliknutia. Text by nemal len zdôrazňovať význam vyhľadávacieho vyhľadávacieho dopytu, ale aj stimulovať používateľa, aby išiel na stránku. To sa dá napríklad urobiť uvedením výhod a výhod vašej ponuky.

Tip 6. Zlepšite svoj produkt

Zlepšením obchodného návrhu automaticky znížite náklady na olovo. To platí pre PPC aj iné propagačné metódy.

Preskúmajte trh a vyberte si metódu vylepšenia produktu. Možno vaša konkurencia ponúka zákazníkom veľké zľavy? V tomto prípade musíte tiež prehodnotiť prístup k tvorbe cien. Avšak, nenechajte sa uniesť - úprimný dumping nevedie k dobrému.

Možno, že publikum potrebuje kvalitné služby? Prekvapte potenciálnych zákazníkov rýchlym a lacným doručením, záručným servisom, bezplatným poradenstvom o používaní výrobku alebo len šálkou kávy a úsmevom.

Samozrejme, že zlepšenie obchodného návrhu si bude vyžadovať dodatočné investície. Ale určite sa vyplatia, ak sa produkt skutočne stane pre spotrebiteľa cennejším.

Jedným z hlavných problémov modelu propagácie CPA teda ostávajú vysoké náklady na vedenie. Ak to chcete vyriešiť, pokúste sa znížiť náklady na prilákanie dopravy. Používajte kľúčové frázy s nízkou a strednou frekvenciou, ktoré sa spoliehajú na ekologickú premávku alebo kontextovú reklamu. Vyberte si konkrétne kľúče na prilákanie pripravených zákazníkov.

Uistite sa, že reklama a vstupná stránka sú relevantné pre vyhľadávací dopyt používateľa. Venujte pozornosť konverzii vstupných stránok. Nakoniec, neustále zlepšujte obchodný návrh. Zostaňte naladení na cenu, ponúknite zákazníkom doplnkové služby. Staňte sa najlepším biznisom vo Vašom výklenku - je zaručené, že sa znížia náklady na olovo.

Použitými materiálmi je 8 tipov na zníženie nákladov na konverziu od Nicka Supapola.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár