Ako znížiť mieru odchodov: 9 reálnych spôsobov

Miera zlyhania sa vzťahuje na kľúčové behaviorálne metriky. Veľký počet porúch je negatívnym signálom pre vyhľadávače. Yandex a Google veria, že nemá zmysel dávať návštevníkom prostriedky, ktoré opustia okamžite po pristátí. V tomto článku sa dozviete, ako znížiť mieru odchodov.

1. Skontrolujte návrh a špecifikácie staveniska

Po prvé, uistite sa, že vysoká miera odchodov nie je spojená s hrozným dizajnom stránky alebo technickými problémami: nedostatočná adaptácia pre mobilnú prevádzku, pomalá rýchlosť načítania stránky, nesprávne zobrazenie alebo nečitateľný obsah stránok. Vykonať audit použiteľnosti a opraviť chyby.

2. Povedzte príbehy

Keď článok začína zaujímavým príbehom, opisom prípadu z praxe alebo mini-prípadom, zvyšuje to šancu zaujať návštevníka a stimuluje ho, aby si materiál prečítal až do konca. To tiež zvyšuje pravdepodobnosť prezerania iných publikácií na webe.

Vezmite prosím na vedomie, že analytické systémy štandardne zvažujú odmietnutie návštevy, počas ktorého si užívateľ prezeral iba jednu stránku stránky. Zlyhanie sa zaznamená, ak návštevník strávil na stránke niekoľko sekúnd alebo pol hodiny. Ak chcete správne posúdiť zapojenie publika, použite rafinovanú mieru odchodov.

Nezneužívajte príbehy a neťahajte ich za uši. Príbeh by mal byť relevantný k téme článku a očakávaniam čitateľa, prirodzeným, krátkym a zaujímavým. Ak sa ukáže, že je to zábavné, napíšte si v karme plus. Na to, aby sa čitateľ zaujímal, často stačí zdieľať svoje vlastné skúsenosti alebo dojmy. To vytvára kontext a umožňuje nadviazať dôveru medzi čitateľom a autorom.

3. Prispôsobte publikácie

Personalizácia publikácií zvyšuje angažovanosť publika. Nasledujúce nápady vám pomôžu sústrediť obsah okolo osobností vašich zákazníkov, zamestnancov alebo autorov:

 • Povedzte niečo osobné v článku: popíšte svoje zvyky, postoje, preferencie. Napríklad, priznávajte, že máte radi klamať alebo sa považovať za protestný asketický.
 • Dokážte, že kreativita a kreativita nie sú prázdne známky, ale vaša misia.
 • Ukážte, že vaša spoločnosť zamestnáva skutočné osoby, nie optimizátor1 a účty podpory. Ako to urobiť? No, aspoň post fotografie a videá.
 • Dajte svojim zákazníkom pocit, že o nich píšete a pre nich. Používajte marketingových ľudí, povzbudzujte tvorbu vlastného obsahu, organizujte súťaže a preteky.

Prispôsobte si svoj mailing list. Tým sa zvyšuje MP obchodných listov.

4. Zobraziť obchodnú kuchyňu

Ak pracujete v internetovom marketingu, publikujte prípady, zdieľajte ich s metrikami publika pre lokality zákazníkov, ukážte, ako ste zlepšili MP reklám a konverziu vstupných stránok. Ak opravujete notebooky alebo topánky, povedzte nám, ako to robíte. Popíšte, ako môže váš klient vyčistiť klávesnicu na vlastnú päsť alebo zakryť škrabance na topánke.

Povedzte nám, ako ste začali, koľko zarábajú vaši predajcovia, ako priťahujete zákazníkov. Váš príbeh by mal byť pre čitateľov zaujímavý a užitočný. Nebojte sa zdieľať informácie. Je dôležité, aby ste ukázali divákom otvorenosť a úprimnosť.

5. Vzdelávajte čitateľov

Vzdelávací obsah zapája používateľov do interakcie s vaším podnikom, zvyšuje lojalitu publika a formuje vašu dôveryhodnosť. Nasledujúce nápady vám pomôžu vzdelávať účastníkov:

 • Zverejnite podrobné pokyny pre výber a používanie vašich produktov.
 • Vytvárajte recenzie videí a klipy.
 • Publikovanie správ z priemyselných podujatí, nahrávanie prednášok a školení.
 • Podržte webináre a uverejnite príspevky na stránke.
 • Vytvorte sekciu „FAQ“ a podrobne odpovedajte na otázky používateľov.

Vaše stránky a skupiny v sociálnych sieťach by mali byť zdrojom cenných informácií. Je zaručené, že sa zníži miera odchodov.

6. Prilákať cielenú prevádzku

Užívateľ rýchlo opustí stránku, ak zverejnený obsah nespĺňa očakávania alebo ho nezaujíma. Dodržiavanie očakávaní je otázkou kvality a relevantnosti materiálov. A ak užívateľ nemá záujem o iné publikácie na vašich stránkach, problém môže spočívať v prilákaní necielenej prevádzky. Aby ste to vyriešili, vyhnite sa nasledovným taktikám:

 • Publikovanie obsahu, ktorý presahuje váš predmet. Môžete zvýšiť návštevnosť stránky spoločnosti, ktorá inštaluje plastové okná zverejnením výsledkov zápasov ďalšieho kola futbalového majstrovstva alebo fotenia Rihanna. Ale nútite futbalových fanúšikov a milovníkov popu čítať články o príprave okien na zimu alebo o kúpe vášho produktu.
 • Príliš agresívna reklama. S pomocou predaja titulkov a sľubov zlatých hôr, môžete prilákať ďalších návštevníkov na webe. Ale mnohí z nich nebudú pripravení komunikovať s vašou firmou tu a teraz. Inými slovami, príliš veľkorysé sľuby môžu pritiahnuť pozornosť nezainteresovaného užívateľa a donútiť ho ísť na stránku. Tieto kroky vám však neprinášajú vždy výsledky.
 • Nesprávna voľba cieľovej skupiny. Ak predávate nové drahé autá, nemali by ste ich inzerovať v sekcii "Predaj áut" okresných novín.

Nepokúšajte sa prilákať necieľové publikum, aby ste nepoškodili metriky správania na stránke.

7. Uľahčite svoju navigáciu pre návštevníkov.

Ak užívateľ vykoná aspoň jeden prechod, analytické systémy nepočítajú chybu. Uvádzame niekoľko nápadov, ktoré pomôžu návštevníkom vašich stránok prejsť zo stránky na stránku:

 • Vylepšite použiteľnosť menu a navigáciu na stránkach.
 • Odkaz na relevantný obsah na vašej stránke.
 • Použite bloky „Obľúbené články“, „Posledné komentáre“, „Budete mať tiež záujem.“
 • Uistite sa, že miniaplikácia vyhľadávania na webe je na nápadnom mieste.
 • Stimulovať používateľov, aby sa prihlásili na odber bulletinu. Presmerujte účastníkov na stránku s poďakovaním alebo si stiahnite nejaký obsah.

Uistite sa, že používatelia mobilných zariadení môžu jednoducho používať ponuku a odkazy na vašu stránku.

8. Publikovanie relevantných videí na stránke.

Toto odporúčanie funguje, ak používate rafinovanú mieru odchodov. Vložte video na stránku a prezerajte, čo zvyšuje čas strávený na stránke. Môžete tiež publikovať sériu fotografií.

9. Ponúknite používateľom stiahnuteľný obsah.

Vytvorte a zverejnite e-knihu alebo bielu knihu na webe. Ak chcete prevziať tento obsah, presmerujte používateľov na samostatnú vstupnú stránku. Ukážka obsahu pomocou bannerov alebo kontextových okien.

Jedno kliknutie alebo 30 sekúnd

Ak použijete rafinovanú mieru odchodov, stačí, aby ste používateľa na stránke ponechali na 30 sekúnd, aby služba Google Analytics odmietnutie odmietla zaznamenať. Okrem toho, ak používateľ vykoná aspoň jeden prechod, zvážte, že ste vyhrali. Tieto úlohy sa zdajú byť jednoduché: miera zlyhania mnohých lokalít sa blíži 100%.

Ak chcete znížiť počet zlyhaní, publikujte zaujímavé články, videá a fotografie. Prispôsobte si svoje publikácie. Ponúknite používateľom zobrazenie alebo preberanie ďalšieho obsahu. Uistite sa, že navigácia na webe je pohodlná.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár