Ako vyzdobiť obsah na sviatky

Mnohí podnikatelia sú zástancami utilitarizmu, aj keď o tomto filozofickom kurze nikdy nepočuli. Jeho podstata môže byť vyjadrená nasledovne - hodnota akejkoľvek veci alebo fenoménu je meraná praktickou užitočnosťou. Ale aj títo drsní obchodní chlapci, ktorí nemajú krok a netrávia rubľ bez výpočtu efektivity a návratnosti, nezostávajú ľahostajní k novoročným sviatkom.

Myslíte si, že podnikatelia utrácajú peniaze na korporátnej strane a gratulujú obchodným partnerom s cieľom upokojiť zamestnancov a podľa toho udržať veľkých zákazníkov? Dobre, ale prečo si ozdobia svoju kanceláriu girlandami a „visieť“ snehovými vločkami a novoročným stromom na firemnej stránke? Chcete to vysvetliť tým, že sa budete starať o obchod a logický reťazec "vytvárania slávnostnej nálady spotrebiteľov - podpora predaja - rast zisku"? Tak je to. Práve ste sa rozhodli, že zdobenie obsahu pre novoročné sviatky výhody podnikania. Zostáva určiť, ako správne zdobiť miesto pre nový rok, ktorý bude diskutovaný nižšie.

Ozdobte miesto

Zdobenie domu a obliekanie vianočný strom, urobíte svojich blízkych, hostí a susedov šťastný. A aby sme potešili zákazníkov a partnerov, ozdobte svoje podnikanie na prázdniny. Použite tieto odporúčania:

 • Vytvorte sviatočnú atmosféru na svojich webových stránkach alebo blogu. Použite na to štandardné symboly na Nový rok - Santa Claus a Snehurka, vianočný stromček, taška s darčekmi atď. Požiadajte dizajnéra, aby si miesto vyzdobil tak, aby dovolenkové prvky neodvádzali návštevníkov od účelu návštevy. Snehové vločky a klobúky Santa Clausa by mali zostať na pozadí, ktoré klientom jemne pripomína dovolenku. Pozrite sa, ako online nakupovanie zvláda túto úlohu.
 • Pridajte na stránku veľkonočné vajíčko. To nielenže poteší vašich zákazníkov, ale aj ich dôkladne preštuduje váš obsah. Požiadajte napríklad návštevníkov, aby vyriešili novoročné rebusy, na ktoré sú skryté odpovede na viacerých stránkach. Ponúknite účastníkom virtuálnej úlohy slávnostnú zľavu alebo predstavte symbolický darček.

Noste slávnostné oblečenie

Mnohé offline spoločnosti a obchody obliekajú svojich predajcov a manažérov zákazníkov v slávnostných kostýmoch. Online obchod môže využiť túto myšlienku. Mimochodom, nemusíte hľadať bluffy Santa Claus klobúky. Použite Coca-Cola Holiday Sweater Generator na vytvorenie jedinečnej dovolenkovej uniformy pre Vašich zamestnancov.

Prečo potrebujete slávnostné oblečenie, ak komunikujete so zákazníkmi prostredníctvom e-mailu alebo instant messengerov? Tu je niekoľko nápadov:

 • Zverejnenie skupinovej fotografie zamestnancov na slávnostných kostýmoch na webe. Bude to spôsob, ako ilustrovať blahoželania zákazníkom a partnerom počas dovoleniek.
 • Dočasne nahradiť fotografie zamestnancov na mieste pre dovolenku. Požiadajte personál, aby fotil v maškarnom oblečení alebo využil najnovší technický pokrok. Nakoniec jednoducho ozdobte štandardnú fotografiu zamestnancov s dovolenkovým rámom.
 • Požiadajte manažérov zodpovedných za sociálne siete, aby zmenili fotografiu pre prázdniny na Nový rok. Facebook a Vkontakte budú trpieť najviac extravagantnými a smiešnymi fotografiami.

Vytvorte sviatočné tradície

Mnohé rodiny majú svoje vlastné dovolenkové tradície. Využite sezónu Nový rok na oboznámenie svojich klientov s tradíciami vášho podnikania. To možno vykonať pomocou špeciálneho obsahu:

 • Uverejnite zoznam dovolenkových príbehov, ktoré povedali vaši zamestnanci. Tvoji špecialisti sa v predvečer Nového roka dostali do smiešnych situácií, napríklad zmätili objednávky, nesprávne dali zmenu alebo boli nútení sprevádzať klienta, ktorý si pred začiatkom taxislužby označil Nový rok.
 • Požiadajte svojich klientov alebo predplatiteľov v sociálnych sieťach, aby vám povedali o svojich obľúbených novoročných tradíciách a dovolenkových dobrodružstvách. Držte súťaž zábavných príbehov alebo fotografií a odmente víťaza hodnotnou cenou. Publikovať všetky prijaté príbehy na firemnej webovej stránke.
 • Vytvorte sériu novoročných používateľských recenzií. Môžu to byť komické textové inštrukcie alebo krátke videá. Vytvorte napríklad pokyny „Ako zabaliť darčeky“ alebo odstrániť video „Ako predstierať, že sa vám dar páči.“

Pošlite svoju fotografiu klientom

Pred príchodom internetu a sociálnych sietí si mnohé rodiny vymieňali fotografie s príbuznými. Ľudia používali papierové fotografie namiesto alebo spolu s tradičnými pohľadnicami. Sviatky sú vhodným časom, aby sme zákazníkom pripomenuli túto tradíciu a poslali im vaše fotografie.

Váš portrét je samozrejme nepravdepodobný pre zákazníkov, ale nepotrebujete ho. Nasledujúce pokyny pomôžu zákazníkom distribuovať fotografie z dovolenky:

 • Pozvite zákazníkov, aby urobili fotografiu s vaším produktom a uverejnili fotografiu na sociálnej sieti. Zahrajte si medzi účastníkmi tejto promo akcie hodnotné ceny.
 • Ak máte zásuvku v režime offline, dajte používateľom dôvod, aby si v nej vytvorili obrázok a uverejnili svoju fotografiu na sociálnych sieťach. Nezabudnite, že fotografie musia obsahovať názov vašej spoločnosti.

Zobraziť zákazníkov, ktorých si ceníte

Všetci milujú pozornosť. Preto dajte svojim zákazníkom novoročné uznanie ich dôležitosti. Nasledujúce nápady vám to pomôžu:

 • Publikovať vianočný kalendár na stránke. Uveďte do svojich buniek užitočné tipy alebo nápady. Napríklad, na internetových stránkach internetového obchodu, tam bude mimochodom poznámky s darčeky pre milovaných.
 • Požiadajte svojich zákazníkov, aby sa podelili o svoje túžby a plány na nasledujúci rok. Ľudia sú radi, že môžu písať o dary, ktoré by chceli dostať. Dajte niekoľkým účastníkom želanie, aby stimulovali aktivitu iných používateľov.
 • Pozvite zákazníkov, aby v čase prijímania darov zdieľali fotografie svojich blízkych. Urobte súťaž “Fotografovanie sviatkov a emócií” a víťazov. Alebo použite jednu z myšlienok uvedených v tomto článku.

Publikovanie slávnostného obsahu, potešíte zákazníkov, partnerov a zamestnancov. Určite vám pomáha v podnikaní. Ak chcete obliekať obsah pre Nový rok, použite dizajnové prvky a veľkonočné vajíčka, post fotografie dovolenky zamestnancov a užívateľov. Požiadajte zákazníkov, aby sa podelili o svoje novoročné príbehy a tradície, ukážte publiku, že si to vážite.

Pozrite si video: Miro Jaroš - VO VIANOČNEJ PEKÁRNI Oficiálny videoklip (December 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár