Ako zlepšiť skúsenosti používateľov s obsahom

Musíte vidieť funkčné stránky s krásnym a užívateľsky prívetivým dizajnom, ktorého informačná hodnota sa blíži nule. Tu nájdete niekoľko identických sekcií s "predajným" textom, ostrým pre rôzne kľúče, históriou mladej a dynamickej organizácie a sekciou "Užitočné informácie", ktorá sa vyvíja od vytvorenia zdroja. Získanie na týchto stránkach, užívatelia sú sklamaní a dokonca aj naštvaný. Nedostatok užitočného obsahu zhoršuje skúsenosti používateľov. Ako vyriešiť tento problém?

Nikto nečíta obsah

Takže si majitelia zdrojov, investovanie do dizajnu a kontextovej reklamy. Hovorí sa, že hovoria o plastových oknách, kovových konštrukciách alebo o opravách notebookov. Je lepšie vytvoriť tri časti na mieste: "Objednávka plastových okien", "Objednanie plastových okien", "Montáž plastových okien". A riadiť prevádzku s kontextové reklamy.

Tento prístup je spôsobený nesprávnou definíciou obsahu. Myslíte si, že obsah je obrovský článok, ktorý napísali akademici a nadšenci? Myslíte si, že priemyselné zdroje sú najlepším miestom pre takéto materiály, pretože vaši návštevníci nemajú čas ich prečítať? V skutočnosti, takmer všetko, čo vidíte na svojej stránke, možno nazvať obsah:

 • Popisy v sekciách lokality. Vaši potenciálni zákazníci ich nečítajú z dôvodu umiestnenia v spodnej časti stránky, nedostatku užitočných informácií, kľúčovej náplne. Áno, aj vaši zákazníci sa hnevajú, keď vidia na stránke dve podobné sekcie v zmysle, napríklad „Propagácia webových stránok“ a „Propagácia webových stránok“.
 • Popisy produktov. Návštevníci ich nečítajú len v jednom prípade: keď nie sú na stránke.
 • Fotky. Áno, zákazníci ich nečítajú. Sledujú ich. Okrem toho sledujú videá, prezentácie a infografiky.
 • Text a fotografia v sekcii "O spoločnosti". Hovor, nečítaj? Kto má záujem o čítanie ďalšieho opečiatkovaného textu o high-tech a hyperdynamickom tíme profesionálov, naostrených „oknách na kľúč“ na kľúč?
 • Blog články. Možno, že vaši autori nemajú akademické tituly alebo svetové meno. Ak však zdieľajú užitočné informácie s publikom, ľudia si tento obsah prečítajú.

Pozrite si tiež: 3 otázky týkajúce sa použiteľnosti, ktoré musíte položiť sami

Obsah nie je informačný kanál pre vyhľadávacie roboty, nie vizuálny výplň webových stránok a nie technický odkaz na konverziu platenej prevádzky. Obsah vašej stránky poskytuje používateľovi skúsenosti s interakciou s vaším podnikom. Keď to chápete, postoje k zmene obsahu. Získate možnosť použiť obsah na ovplyvnenie používateľského komfortu.

Po prvé, začnete robiť kvalitný obsah. Po druhé, integrujete obsah stránky, čo zvyšuje jej efektívnosť informácií. Po tretie, optimalizujete obsah pre potreby používateľa.

Ako integrovať obsah

Obsah môžete integrovať pomocou relevantného relink. Použite odkazy vo vnútri textu, bloky "Najlepšie články", "Možno vás bude zaujímať" a ďalšie prepojovacie nástroje. Umiestniť interné odkazy v záujme živých návštevníkov stránok. V tomto prípade sa súčasne staráte o vyhľadávače.

Použite hlavný princíp integrácie: prepojenie predajných a informačných materiálov. Predaj v tomto prípade znamená popisy výrobkov a reklamné texty. Nasledujúce pokyny vám pomôžu integrovať obsah do praxe:

 • V popise produktu vložte na blog odkaz na tematický článok. Napríklad, opisujúce špecifikácie notebooku, odkázať užívateľa na materiál "Aký procesor potrebuje moderný užívateľ."
 • Vložiť relevantný sociálny obsah. Môžete sa odvolávať na textové poznámky alebo vizuálny obsah. Najjednoduchším príkladom je video YouTube vložené na stránke. Toto nie je interné prepojenie, ale posielate používateľom na vlastný účet v sociálnej sieti.
 • Odkaz na relevantný sociálny obsah zo stránok popisu produktu. Napríklad, zdroj pre rezervácie hotelov top10.com vloží fotografie publikované na Instagrame na stránke popisujúcej príslušné hotely.

Môžete tiež odkazovať na produkty a predávať obsah z informačných stránok, používať bloky „s týmto produktom kupujete“, publikovať oznámenia o nových produktoch a informačných materiáloch v sociálnych sieťach.

Bod prepojenia je nasledovný: raz na vašej webovej stránke sa návštevník ocitne v informačno-transakčnom priestore. Nemala by byť uzavretá, ale používateľ by mal zostať tu čo najdlhšie. To je možné porovnať s usporiadaním nábytku v predajnej oblasti: priestor v obchodoch je často organizovaný tak, že sa môžete dostať od vchodu do výjazdu, ak ste chodili po celej sále.

Pozri tiež: Použiteľnosť pre figuríny. Časť 4: Ako čítať obsah

Ako optimalizovať obsah

Koniec roka 2014 je na dvore, a kľúčové slovo nádivka stále funguje. Venujte pozornosť problému spoločnosti Google:

Prvá pozícia v probléme je odkaz na stránku kategórie veľkého internetového obchodu. V hornej časti stránky je obsah, ktorý používateľ hľadá: kategórie a výrobcovia notebookov. V spodnej časti stránky je text:

Je jasné, že väčšina používateľov tento text ani nevidí. Je jasné, že osoba nepotrebuje text na stránke kategórie produktu. Ak vstúpi do sekcie "Laptopy", chápe bez textu, že "môže si vybrať a kúpiť notebook na internete s doručením" tu.

Hovorte, tento text je potrebný pre vyhľadávače? Po prvé, ako skutoční ľudia, vyhľadávače určia význam kategórie kategórie pre kategóriu "laptop" bez textu v pagewoman. V hornej časti stránky je dosť textu. Po druhé, pretože kľúčové slovo nádcha, stránky riskuje, že spadajú pod sankcie. Po tretie, návštevníci, ktorí sa stále dostávajú do textu v šatu, môžu byť rozrušení. Súhlasím so čítaním textov zo starej školy SEO je nepríjemný a dokonca plný jazykových zlomenín.

Obsah musí byť optimalizovaný pre potreby živých používateľov. Ako to urobiť? Použite nasledujúce pokyny:

 • Písanie textov pre ľudí. Aj keď je to text pre stránku kategórie, ktorú nikto nikdy nečíta. Použite klávesy pre optimalizáciu pre vyhľadávače, ale vyhnite sa explicitné kľúčové slovo plnkou.
 • Zobrazte obsah. Pozrite sa na stránku s popisom produktu na internetových stránkach obchodov Svyaznoy a Juicy Couture.

Na stránke popisujúcej šaty je text, aj keď bez neho môžete vidieť, že šaty sú dobré. Ale na stránke popisujúcej systémovú jednotku je len fotografia tohto produktu. A aby sme sa dostali k opisu, musíte sa posúvať. Obchod Juicy Couture môže predávať šaty bez textu: je tu dosť fotografií. Svyaznoy môže zobrať príklad od kolegov a umiestniť textový popis systému v hornej časti stránky, aby sa zlepšila spokojnosť používateľov.

 • Vyhnite sa negatívnym praktikám používateľa. Patrí medzi ne:
  • Agresívne tlačí na produkty alebo informácie, vrátane otravných reklám.
  • Tvrdé požiadavky na vykonanie akejkoľvek akcie.
  • Informácie alebo akcie presmerujte používateľov na iné stránky.
  • Dôraz na vlastnosti produktu, a nie na výhody klienta.
  • Publikovať obsah šablóny.

S pomocou obsahu komunikujete s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi, formujete ich názory a potreby, uspokojujete informačné požiadavky. Majte to na pamäti pri vytváraní obsahu a vytváraní materiálov.

Pozri tiež: Ako vylepšiť webové stránky so SEO a využiteľnosť: 4 mini-prípady

Premýšľajte o návštevníkoch

Optimalizácia užívateľských skúseností s obsahom nemá nič spoločné s technickými disciplínami. Ak chcete zlepšiť skúsenosti návštevníka lokality, mali by ste uvažovať o jeho záujmoch: uspokojiť informačné potreby, starať sa o efektívnosť obsahu, skombinovať obchodné a informačné materiály. Návštevník by mal prísť na vaše stránky kvôli obsahu, ktorého hodnota je zdôraznená vysoko kvalitným dizajnom a použiteľnosťou.

Zanechajte Svoj Komentár