Ako sa stať ideálnym klientom pre marketingovú agentúru

Možno ste oboznámení s podivnou situáciou: spolupracujete s agentúrou internetového marketingu, včas platíte účty so slušnými sumami a obchodníci s niečím nie sú spokojní. Zamestnanci dodávateľa sú tak trochu nehostinní a režisér na všetko naráža, že by ste mali ísť do iného štúdia. Reakcie na ochotu premôcť partnerov peniazmi nie sú povzbudivé.

Pravdepodobne obchodníci na čiernej listine nepohodlných zákazníkov. V tomto prípade problémy so zmenou dodávateľa nezmiznú. Existuje len jedna cesta von: budete musieť zmeniť svoj prístup k práci a stať sa požadovaným klientom pre akékoľvek marketingové štúdio.

Pozri tiež: Prečo je propagácia na pozíciách stále požadovaná zákazníkmi?

Aký postoj je potrebný pre úspešnú interakciu s agentúrami?

Po prvé, okamžite zabudnúť na riešenie všetkého s peniazmi. Nechcete, aby obchodníci s vami spolupracovali len kvôli vašej hrubej peňaženke? Voľba "Platím babičky a bežíš pred mnou tu" nefunguje na internete. Áno, aj pre Gazprom. Samozrejme, môžete ľahko nájsť dodávateľov, ktorí sú pripravení na čokoľvek za peniaze. Ale ich nezdvorilosť vás draho zaplatí. Preto je vo vašom záujme vybudovať rovnakú komunikáciu. Verte mi, že to ovplyvňuje výsledok spoločných činností.

Po druhé, neočakávajte, že dostanete výsledok na kľúč. Budete tiež musieť pracovať. S najväčšou pravdepodobnosťou bude práca spočívať v potrebe odpovedať na mnohé hlúpe otázky marketingových špecialistov takmer nepretržite. No, budú sa vám zdať hlúpe.

Po tretie, budete musieť byť trpezliví. SEO magická brána sa uzavrela a integrovaný internetový marketing neprináša okamžité výsledky. Myslíte si, že agentúra robí slamu alebo sa snaží dostať z vás toľko peňazí? Diskutujte o tejto otázke s potenciálnymi partnermi, aby ste mali realistické očakávania.

Ako sa pripraviť na spoluprácu

Účinnosť interakcie s agentúrou internetového marketingu najmenej 50% závisí od vás. Ak chcete získať čo najviac zo spolupráce, musíte vidieť ciele a ciele marketingu vášho projektu. Voľba "dostať čo najviac prevádzky a predaja, ako je to možné" nefunguje. Skôr ako budete rokovať s agentúrou alebo skôr, než budete hľadať vhodné štúdio, položte si nasledujúce otázky:

 • Aký je cieľ a ciele marketingu? Za 5 minút pre vás každá agentúra vypracuje ciele a úlohy, ale bude to vaša?
 • Cieľom je predpokladaný výsledok aktivity. Úlohy sú kroky potrebné na dosiahnutie cieľa. Cieľ musí byť špecifický, merateľný, dosiahnuteľný, relevantný, definovaný v čase.
 • Máte obsahovú stratégiu? Ako ste to napravili? Obsahová stratégia je jedným z hlavných nástrojov riešenia marketingových úloh. Ak ste to formulovali, pripravte sa na diskusiu a úpravu kľúčových bodov s partnermi. Ak neviete, čo to je, pripravte sa učiť a aktívne sa zúčastniť na jeho rozvoji.
 • Urobili ste internetový marketing? Aké nástroje používate sami a čo dôverujete outsourcerom? Aké nástroje neveríte a nebudete na ne míňať rozpočet? Buďte pripravení diskutovať o týchto otázkach s obchodníkmi.
 • Kto bude vo vašej organizácii zodpovedný za interakciu s agentúrou? Kto sa bude podieľať na vytváraní obsahu, zvládne vedenie, obchoduje? Ak opravujete autá, jeden z vašich automechanikov bude musieť povedať inteligentným pracovníkom kancelárie o montáži a montáži automobilov.
 • Poznáte svoje publikum? Kto navštívi vaše stránky, prečíta váš obsah a kúpi produkt?
 • Ste pripravení zdieľať dôverné obchodné informácie s partnermi? Obchodníci budú pravdepodobne chcieť poznať vaše obchodné tajomstvá. Povedali, že pre úspešnú realizáciu reklamnej kampane je potrebný presný recept na vytvorenie vášho produktu. Ako na to odpoviete?

Odpovedzte na tieto otázky písomne. Zapojte svojich kolegov do práce: vedúci príslušných oddelení, predajcovia, manažéri zákazníckej podpory. Vaše odpovede výrazne zvýšia efektivitu rokovaní a ďalšiu spoluprácu s marketingovou agentúrou.

Pozri tiež: Online predajcovia odhaliť tajomstvo: ktorý kanál prilákať zákazníkov je najúčinnejší?

Ako komunikovať s agentúrou po podpísaní zmluvy

Marketing na internete sa líši od opravy bytov, takže nebudete môcť zaplatiť účet, dať partnerom heslo z webu a ísť na dovolenku na dva týždne, dúfať, že vidieť 100% zvýšenie predaja po návrate. Musíte sa uistiť, že diváci dostanú potrebné informácie a agentúra a vaši zamestnanci dostanú spätnú väzbu a prevedú ju na transakcie. Nasledujúce pokyny vám pomôžu komunikovať s obchodníkmi:

 • Vymenujte špecialistu zodpovedného za pracovné kontakty s partnermi. Uistite sa, že všetky taktické interakcie s obchodníkmi je uzavretá na tejto osobe.
 • Zadajte, ktorý zamestnanec agentúry je osobne zodpovedný za vašu marketingovú kampaň. Výmena kontaktov.
 • Buďte v kontakte s top manažérmi agentúry. Je to potrebné na diskusiu o stratégii interakcie a kontroly nad realizáciou marketingovej kampane.
 • Podieľajte sa na tvorbe stratégie obsahu a obsahu. Vyzvite svojich zamestnancov, aby sledovali obsah vytvorený informačnými potrebami publika. Jednoducho povedané, skontrolujte, či agenti copywriteri vytvárajú vysoko kvalitné texty.
 • Diskutujte o monitorovaní marketingovej kampane. Agentúra vám pravdepodobne pravidelne zasiela štandardnú správu so súborom kvantitatívnych metrík. Najprv sa uistite, že tieto ukazovatele chápete a správne ich interpretujete. To vám umožní vyhnúť sa manipulácii a investíciám do rozsiahlej cesty vývoja projektu. Po druhé, požiadajte obchodníkov, aby vám povedali o zmenách kvality. Všímajte si behaviorálne metriky, zmenu zloženia publika, vznik verných zákazníkov.
 • Dôverujte partnerom. Nie, nie je to o tichom platení peňazí a nie kritizovaní, aj keď obchodníci dostanú nejaký kecy. Dajte agentúre možnosť pracovať pokojne. Neklaďte manažéra každých 15 minút, ak vaša kontextová reklama nie je zobrazená na prvej pozícii, neexistuje žiadny odkaz na váš obsah v prvej desiatke prirodzeného problému alebo na komentár klienta k sociálnej sieti počas piatich minút. Nakoniec si od vás agentúra vzala peniaze? Poďme sa dostať von a ukázať výsledok, ale teraz máte čaj a skontrolujte priateľ sklo.

Komunikujte s obchodníkmi z pohľadu partnera, nie kontrolóra. To zjednoduší interakciu a uľahčí ju.

Pozri tiež: Propagácia mladej webovej stránky: ako sa dostať cez Saharu a zostať nažive?

Ako rozdeliť zodpovednosť

Počas práce s agentúrou čakáte na úspech a neúspech. S úspechom je všetko jasné: ďakujem za ne, keď potvrdíte faktúru za platbu za služby. Poruchy sú ťažšie. Väčšina zákazníkov obviňuje agentúru z taktických chýb. A správne. Napríklad zlá taktika propagácie v prirodzenej dodávke, zle vytvorená reklama pre kontextové systémy, nedostatok skutočnej aktivity v sociálnych spoločenstvách je zodpovednosťou obchodníkov.

Ste však pripravení podieľať sa na zodpovednosti agentúry za neúspešnú stratégiu? Nie je to len o snahe dosiahnuť zisk na klesajúcom a nekompromisnom trhu. Za obchodnú stratégiu zodpovedá iba vy. A čo chyby v strategickom plánovaní marketingovej kampane, rozvoj obsahovej stratégie a reklamného konceptu? Zodpovednosť spočíva čiastočne na vás, pretože ste zapojení do plánovania a schvaľovania strategických rozhodnutí.

Ideálny zákazník: čo je to?

Ideálny klient nepovažuje marketingovú agentúru za predajcu riešenia na kľúč v krásnom obale. Nie, dobrí obchodníci majú vždy pripravené balíčky. Sú vždy pripravení urobiť prácu za vás a ukázať výsledok. Úspešná spolupráca je však možná len vtedy, ak ste pripravení stať sa partnerom agentúry a nie pasívnym kupcom služieb.

Zoberme do úvahy dodávateľa sprievodcu k vybraným cieľom. Agentúra môže ukázať cestu a dokonca budovať mosty. Ale ísť k úspechu bude musieť byť ruka v ruke. Potom máte šancu nájsť ideálneho obchodníka.

Zanechajte Svoj Komentár