Ako vytvoriť kreatívny obsah: 5 tipov

Podľa výskumnej firmy Econsultancy približne 70% značiek propagujúcich ich online obchod zvýši v tomto roku výdavky na marketing obsahu. Okrem toho zástupcovia 90% spoločností veria, že úloha tohto spôsobu propagácie porastie v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Nárast popularity obsahu marketing prebieha na pozadí významnej zmeny na trhu SEO. Vyhľadávacie algoritmy Panda a Penguin v Google, algoritmus Kaliningrad v Yandexe, prinútili odborníkov v oblasti optimalizácie vyhľadávania prehodnotiť prístupy k podpore zdrojov. Všimnite si, že ak väčšina odborníkov SEO nervózne trasú pri pohľade na obrazy pandy a tučniaky, potom obsah obchodníci milujú tieto zvieratá. Je potrebné pochopiť, že globálne trendy vyhľadávačov pracujú proti podvodníkom referenčnej autority stránok (a „klasické seo“ je založené práve na tomto), - naopak pracovať tvorcov kvalitného a hlavne vyhľadávaného obsahu.

V súčasnej dobe, dopyt po tradičných optimalizátorov pre vyhľadávače padá, zatiaľ čo obsah marketing na trhu je na vzostupe. V súvislosti s tým sa mnohé spoločnosti stretávajú s vážnym problémom - nedostatočnou profesionalitou mnohých novovytvorených obsahových agentúr. Vzhľadom k nim, pod zámienkou obsahu marketingu, značky dostať horu bezcenného obsahu, ktorý, samozrejme, nepomôže im dosiahnuť plánovaný výsledok trhu. Preto vo všeobecnosti strácajú dôveru v tento spôsob propagácie.

Tento problém možno vyriešiť, ak môžete odlíšiť dobrý obsah od zlého. K tomu je potrebné odhaliť niektoré mýty, ktoré sú bežné medzi internetovými obchodníkmi a ich zákazníkmi. Pokúsme sa vyriešiť tento problém.

Obsah marketingové mýty a ich debunking

Dobrým spôsobom, ako oddeliť pšenicu od pliev, je zvážiť mýty, ktoré vedú mnohých obchodníkov. Nižšie sú uvedené tri mylné predstavy, ktorých zbavenie sa zvýši efektivitu ich kampaní v oblasti marketingu obsahu:

Mýtus číslo 1, Obsah marketing je len vytváranie a publikovanie obrovské množstvo obsahu.

Toto je absolútny omyl. Kľúčom k úspešnému marketingu je tvorba kvalitného a populárneho obsahu. A ak obetujete kvalitu kvôli množstvu, poškodzuje to nielen povesť vašej značky, ale aj prevádzku z vyhľadávačov (stránka sa mení na textovú farmu - mimochodom to je jeden z dôvodov filtrovania vyhľadávačmi).

Mýtus číslo 2, Pojem "kvalitný obsah" je subjektívny, situačný, ťažko určiteľný.

V skutočnosti je kvalita obsahu určená jednoducho (túto tému sme riešili v jednej z najnovších publikácií). Stručne povedané, publikum bude vždy mierou kvality. Vyhľadávače môžu celkom presne určiť úroveň angažovanosti používateľa na stránke. Či má užívateľ na stránke to, čo hľadal alebo sa vrátil na vyhľadávaciu stránku s rovnakým dopytom, je jednou z najdôležitejších charakteristík stránky, ktorú vyhľadávače zohľadňujú pri hodnotení. Dĺžka relácie, prezerané stránky, interakcia užívateľa so stránkou ako celok as jednotlivými interaktívnymi prvkami - to všetko sú najznámejšie charakteristiky správania, ktoré teraz hrajú prioritnú úlohu v rebríčkoch stránok.

Čo sa týka situacionalizmu, môžete vytvoriť materiály, ktoré sú takmer vždy relevantné pre všetkých divákov. Ide napríklad o to, ako si vybrať pokyny, vzdelávacie informačné materiály a mnoho ďalšieho.

Mýtus číslo 3, Obsah nežije dlho.

V skutočnosti môžete použiť každý materiál niekoľkokrát. Vytvorte napríklad infographic alebo podcast na základe informatívneho článku. Prípadne otočte sprievodcu textom do video tutorial.

Nakoniec venujte pozornosť ďalšiemu mýtu o marketingu obsahu. Ako bolo uvedené vyššie, kľúčom k úspešnému marketingu je vytváranie kvalitného obsahu. Toto vyhlásenie však možno považovať aj za klam.

Obsah musí byť tiež optimalizovaný a socializovaný, aby mohol vykonávať svoje funkcie. Inými slovami, spotrebitelia sa nestarajú o materiály, ktoré nemožno nájsť pomocou vyhľadávačov alebo sociálnych sietí. Takže obsah môže byť považovaný za kvalitatívny, ak ho nájde, spotrebuje a replikuje publikum.

Ako vytvoriť kreatívny obsah

Propagácia podnikania prostredníctvom marketingu obsahu, neustále potrebujete veľké objemy vysoko kvalitného obsahu. Skôr alebo neskôr sa stretnete s potrebou rozšíriť svoj arzenál o publikovanie materiálov rôznych formátov, typov a orientácií. Opýtajte sa sami seba na tri otázky: odpovede na ne zvýšia kreativitu vášho obsahu:

  • Ako nájde vaša cieľová skupina obsah?
  • Aké informačné kanály sú pre vašich zákazníkov nevyhnutné?
  • Čo robí vašich spotrebiteľov aktom? Obsahuje váš obsah niečo, čo pomôže klientovi vystúpiť z pohovky a vykonať akciu, ktorú potrebujete?

Odpovede na tieto otázky sami, nájdete mnoho spôsobov, ako zvýšiť efektivitu marketingových kampaní. Ak hľadáte hotové recepty, použite tieto tipy:

  1. Vizualizujte trendy. Na vytvorenie infografiky použite aktuálne údaje. Môžete napríklad ukázať divákom históriu úspechu alebo neúspechu projektu, ako aj sledovať vývojové trendy na trhu ako celku.
  2. Preskúmajte stránky vašej spoločnosti a prezentujte výsledky publiku. Nástroje pre webmasterov Google a Yandex, Google Analytics a Liveinternet.ru vám poskytnú obrovské množstvo údajov. Po spracovaní niektorých z nich vytvoríte vzdelávací materiál pre zákazníkov a internetoví obchodníci.
  3. Prilákať odborníkov z vašej firmy front office vytvoriť informačné materiály. Požiadajte predajcov a manažérov služieb zákazníkom, aby zaznamenali všetky pozoruhodné rozhovory so spotrebiteľmi. Napíšte článok o práci front office, keď máte dostatok faktov. Bude to zaujímať profesionálov aj zákazníkov. Váš predajný tím je najdôležitejším zdrojom informácií pre vašich obchodníkov s obsahom.
  4. Myslite ako vydavateľ. Neustále hľadajte témy, ktoré sú potenciálne zaujímavé pre vaše publikum. Používajte rôzne zdroje informácií, aby ste zákazníkom neustále poskytovali čerstvé materiály.
  5. Vytvorte mapu spotrebiteľského scenára. Toto je nástroj na vizualizáciu interakcií so zákazníkmi s vašou spoločnosťou. Táto mapa pomôže identifikovať hlavné problémy, ktorým čelia ľudia v každej fáze nákupu produktov alebo služieb vášho podniku. Pomocou týchto údajov vytvoríte užívateľsky príjemný obsah, ktorý pomôže prekonať tieto ťažkosti.

Takže obsahový marketing už získal srdcia a mysle divákov a značkových rozpočtov. Ak chcete úspešne používať túto metódu propagácie, musíte vytvoriť veľa kvalitného a rôznorodého obsahu. Okrem toho musíte optimalizovať a socializovať svoje materiály tak, aby ich mohli diváci nájsť, čítať a kopírovať. Vytvorte kreatívny obsah tak, aby ho zákazníci sami vyhľadávali a konzumovali.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár