Aké tvrdé a mäkké použitie na vytvorenie podcastov vrahov

Obyvatelia veľkých miest žijú v zúfalom tempe. V piatej ráno vstanú, aby pracovali včas. Keď sa vraciame domov o siedmej alebo ôsmej večer, ľudia sotva dokážu prehltnúť večeru a objať svojich blízkych. Zaspávajú skôr, ako sa dostanú do postele. Poviete, že táto situácia by mala rušiť lekárov a psychológov a nie obchodníkov? V každom prípade, rytmus života veľkého mesta znemožňuje ľuďom konzumovať marketingový obsah. Ak človek nemá silu na zobrazenie noviniek na Facebooku, potom čítanie spotrebiteľských príručiek, analytických článkov a recenzií je vylúčené.

V tejto situácii sa úsporná slama stáva obsahom, ktorý môže byť spotrebovaný na cestách, napríklad sedením v metre alebo riadením vozidla. Tento typ obsahu zahŕňa podcasty, ktoré možno počúvať pomocou smartfónu alebo autorádia. Tento článok vám povie, aké vybavenie a softvér možno použiť na podcasting.

Podcasting je vytváranie a publikovanie tematického audio alebo video obsahu. Pojmy „audioblogging“ a „videoblogging“ sa považujú za synonymá podcastingu.

Aby ste sa stali podcasterom, nemusíte položiť byt a vybaviť profesionálne nahrávacie štúdio. Ak používate počítač, potom už máte väčšinu prostriedkov potrebných na podcasting. Stále však musíte zakúpiť ďalší hardvér a softvér.

Obsah:

Aké vybavenie je potrebné pre podcasting

Ak chcete nahrať podcast, najprv potrebujete mikrofón. Váš notebook má určite zabudovaný mikrofón. Použite ho, ak váš audio blog je o novej sérii Winx Club alebo športových skóre. Ale ak je podcasting súčasťou vášho marketingu obsahu, postarajte sa o prijateľnú kvalitu zvuku. Je to jednoduché - publikum nebude počúvať podcasty, ak je hlasový blogger ťažko rozpoznateľný kvôli vonkajším zvukom.

Takže musíte získať mikrofón. Pozrite si nasledujúce možnosti:

  • Lacná náhlavná súprava, napríklad náhlavná súprava Logitech ClearChat Comfort USB, Plantronics Audio 628 a ďalšie modely. Náklady na prvý model na Amazon je 26 dolárov, náklady na druhý v jednom z ruských internetových obchodov je 1090 rubľov. Dokonca aj lacná náhlavná súprava poskytuje lepšiu kvalitu zvuku ako vstavané prenosné mikrofóny. Vybavenie tejto triedy je vhodné pre začínajúcich bloggerov a malé firmy.
  • Mikrofóny strednej triedy, napríklad Blue Microphones Yeti USB. Náklady na tento model v ruských internetových obchodoch je 7-8 tisíc rubľov. Výrobca umiestňuje zariadenie ako jediný mikrofón USB poskytujúci profesionálnu kvalitu prenosu zvuku. Vybavenie tejto triedy je vhodné pre profesionálnych obchodníkov.
  • Drahý profesionálny mikrofón, napríklad záznamový mikrofón Heil PR-40 Dynamic Studio. Náklady na toto zariadenie v jednom z ruských internetových obchodov špecializujúcich sa na dodanie tovaru z eBay je 10 850 rubľov alebo 327 amerických dolárov. Upozorňujeme, že tento mikrofón by sa mal používať iba vtedy, ak potrebujete kvalitu zvuku na úrovni profesionálnych nahrávacích štúdií.

Vo väčšine prípadov môžu blogeri a obchodníci vytvárať vysoko kvalitné podcasty pomocou mikrofónov pripojených k počítačom a počítačom samotným. V niektorých prípadoch však budete potrebovať ďalšie zariadenia na nahrávanie a vytváranie špeciálnych efektov.

Ak ste si napríklad vybrali profesionálny mikrofón mikrofónu Heil PR-40 Dynamic Studio, mali by ste pochopiť, že ho musíte pripojiť pomocou XLR pripojenia k mixážnemu pultu.

Pomocou mixéra môžete spracovať zvuk, nahrať hlas bloggera a jeho partnera na rôznych zvukových stopách, odstrániť cudzie zvuky, upraviť zvuk, aplikovať rôzne špeciálne efekty. Venujte pozornosť mixážnej konzole PreSonus FireStudio Project, s jej pomocou môžete výrazne zlepšiť kvalitu podcastov. Cena za modul gadget na službe Amazon je 400 USD.

Aký softvér a online služby pomôžu podcasterovi

Ak chcete vytvoriť podcasty, budete potrebovať softvér, ktorý vám umožní nahrávať zvuk, upravovať ho a konvertovať ho na súbor MP3, ktorý možno publikovať na stránke.

Ak máte v pláne pohovor odborníkov a zahrnúť ich do podcastov, budete potrebovať softvér, ktorý vám umožní volať na inú osobu a nahrávať konverzáciu. Tu je voľba jednoduchá - použite Skype. Aj keď váš partner používa vstavaný mikrofón prenosného počítača, kvalita nahrávania bude vyššia ako pri pokuse o záznam hlasu z mobilného telefónu.

Ak chcete nahrávať dialóg Skype s účastníkom, použite softvér Pamela Call Recorder (pre operačný systém Windows) alebo eCamm Call Recorder (pre iOS). Náklady na krabicovej verzii prvého produktu sú 21,67 USD, náklady na druhý sú 29,95 USD.

Ak vytvárate video podcasty, použite bezplatnú službu Google Hangouts. S ním môžete nielen nahrávať videorozhovor, ale aj automaticky ho publikovať na svojom kanáli YouTube. Môžete tiež post rozhovor na vaše webové stránky.

Ak neplánujete rozhovor, používajte programy, ktoré umožňujú nahrávať zvuk pomocou mikrofónu pripojeného k počítaču. Niektoré z nich sú uvedené nižšie:

  • Audacity je bezplatný program na nahrávanie a úpravu zvuku. Tento softvér vám umožňuje pridávať efekty do nahrávania, odstraňovať chyby, ukladať súbory vo formáte MP3, WAV, Ogg Vorbis.
  • GarageBand je bezplatný softvér pre iOS. Program je určený na nahrávanie, úpravu a publikovanie zvuku.
  • Adobe Audition je zvukový editor Adobe. Náklady na jeho použitie je 599 rubľov mesačne. Môžete si ho tiež kúpiť ako súčasť balíka Creative Cloud, ktorý stojí 1 500 rubľov mesačne. Softvér Adobe Audition možno použiť v spojení s profesionálnym nahrávacím zariadením opísaným vyššie. Zvukový editor vám umožňuje nahrávať súčasne dve zvukové stopy, upravovať záznam, odstraňovať šum a pridávať efekty.

Ak chcete vytvoriť a publikovať podcasty, potrebujete špeciálny pevný a mäkký. Začiatočníci audio bloggerov sa môžu zbaviť slobodného softvéru a mikrofónov zabudovaných v PC. Profesionálni obchodníci by však mali venovať pozornosť zariadeniu vyššej triedy, aby sa zabezpečila kvalita záznamu.

Ak plánujete nahrávať a publikovať zvuk bez spracovania, venujte pozornosť strednému USB mikrofónu. Ak plánujete upravovať nahrávky, použite profesionálny mikrofón a mixér. V tomto prípade budete potrebovať pokročilý softvér, napríklad Adobe Audition. Použite Skype a programy na nahrávanie konverzácií, ak chcete urobiť audio rozhovor s odborníkmi. Služba Google Hangouts vám pomôže vytvoriť a publikovať videorozhovory.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár