Ako vytlačiť všetko zo spolupráce s marketingovou agentúrou

Spolupráca s marketingovou agentúrou je ako výhodné manželstvo. Predstierate, že ste pripravení na čokoľvek, ale vy sami chcete platiť čo najmenej a získať čo najviac. Toto je normálna túžba. Ste dospelý, takže viete, že marketingová agentúra chce od vás čo najviac a pracovať čo najmenej. A ak zastupujete malý alebo stredný podnik, agentúra si chce niečo od vás vziať a nerobiť nič.

Ako platiť menej pre marketingové agentúry, ale vytlačiť všetky šťavy z nich? Prečítajte si nižšie.

Prečo je spolupráca s marketingovou agentúrou ako manželstvo vhodnosti?

Search marketers sen o práci s klientmi veľkosti Svyaznoy alebo Amazon.com. Obrovské rozpočty, dlhodobé projekty, ambiciózne úlohy a schopnosť zavesiť rozpoznateľné logo do sekcie „Naši zákazníci“ motivuje všetkých zamestnancov agentúry, od top po line umelcov. Motivácia je výrazne znížená, ak namiesto „Svyaznoy“ musíte pracovať s „Abyrvalg“ LLC z krajského mesta N.

Po prvé, zástupcovia malých podnikov nemôžu minúť na propagáciu rovnako ako výdavky na Amazon alebo Euroset. Po druhé, napriek rozdielom v rozpočtoch a úlohách, agentúry vynakladajú rovnaké úsilie na služby podmienených účtov Svyaznoy a Abyrvalg. Áno, marketingová agentúra je nútená venovať rovnakú pozornosť účtom klientov, ktorí míňajú niekoľko tisíc dolárov za hodinu a niekoľko tisíc rubľov mesačne. Takmer rovnaké. Typicky, zákazníci s nízkym rozpočtom vyžadujú viac pozornosti, a to nemožno ignorovať.

Malé podniky si uvedomujú, že marketingové agentúry pracujú nielen pre zábavu, ale aj pre zisk. Určite pochopili, že stupeň úprimnosti úsmevu ich správcu účtov závisí od veľkosti rozpočtu. Pravdepodobne sa cítia na intuitívnej úrovni, že veľkosť rozpočtu má priamy vplyv na efektívnosť marketingovej kampane. Potenciálni klienti marketingových agentúr si preto uvedomujú dôsledky vyššie uvedeného konfliktu záujmov. Túžba malých podnikov investovať menej a získať viac sa nezhoduje s plánmi obchodníkov zarobiť viac a pracovať menej. V takýchto podmienkach je ťažké počítať s účinnou propagáciou.

Majitelia malých podnikov môžu tento problém vyriešiť niekoľkými spôsobmi:

  • Po prvé, zástupcovia malých a stredných podnikov môžu robiť online marketing sami. Napríklad majiteľ autoservisu môže požiadať mechanika, aby napísal články o opravách automobilov, a účtovník môže nasledovať kampaň PPC. Verte mi, že mechanik a účtovník to zvládnu. Problém je, že zatiaľ čo mechanik bude niesť predmety na preskúmanie jeho učiteľ školy v ruskom jazyku, zákazníci autoopravovne budú nespokojne reptať a čakajú na opravené auto. Tento problém je pre väčšinu malých podnikov neprekonateľný.
  • Po druhé, zástupcovia malých podnikov môžu využívať služby systémov marketingovej automatizácie: výmeny obsahu, kontextové agregátory atď. Je to naozaj dobrý spôsob, ak organizácia nemôže zvýšiť svoj marketingový rozpočet. Majiteľ podniku však musí pochopiť, že automatické štandardizované spôsoby propagácie prinášajú rovnaký štandard alebo priemerný výsledok.
  • Po tretie, podnikatelia môžu ešte zvýšiť rozpočet a kontaktovať agentúru. Zároveň budú určite chcieť dosiahnuť primeraný výsledok. Make obchodníci prácu a vytlačiť všetko z nich, ak chcete. To je najlepší spôsob, ako von, ak naozaj chcete efektívne investovať do marketingu vyhľadávačov. Ale ako môžete získať agentúry, aby slúžili klientom s obrovskými rozpočtami?

Ako urobiť marketingovú agentúru prácu

Ak chcete zo spolupráce s obchodníkmi vytlačiť všetky možné výhody, nemusíte zavolať riaditeľovi každých 30 minút alebo sledovať noc v okne správcu účtu. Tlak na agentúru je nezmyselná a nekonštruktívna taktika, ktorá prináša opačný výsledok k požadovanému. Nasledujúce pokyny vám pomôžu dosiahnuť maximálny úžitok z práce s agentúrou:

1. Formulovať očakávania a diskutovať o cieľoch spolupráce.

Formulovať a písať na papier očakávania spolupráce s obchodníkmi. To vám pomôže pri rokovaniach so zástupcami agentúr. Vaše očakávania by mali byť špecifické. Napríklad chcete zvýšiť návštevnosť zdroja o polovicu, dosiahnuť 40% zvýšenie konverzie alebo zadať 15 transakcií za deň.

Počas rokovaní s obchodníkmi formulujte a zapíšte ciele spolupráce. Uveďte, aký je realistický dosahovaný očakávaný výsledok s obmedzeným rozpočtom. Uistite sa, že ciele stanovené spolu s obchodníkmi sú v súlade s vašimi očakávaniami.

2. Buďte trpezliví

Ak ste sa obrátili na profesionálnu marketingovú agentúru, určite splní svoje ciele. Bude to však nejaký čas trvať. Ak kupujete integrované služby internetového marketingu, pripravte sa na prácu s plávajúcimi podmienkami. Faktom je, že niektoré propagačné metódy vám umožňujú presne predpovedať čas prijatia výsledku. Iné metódy umožňujú presne predpovedať dobrý výsledok, ale nedávajú možnosť pomenovať dátum jeho úspechu.

Diskutujte s obchodníkmi načasovanie priebežných cieľov. Použite ich ako orientačné body. Vyhodnoťte výsledky marketingovej kampane v čase. To vám umožňuje potvrdiť alebo vyvrátiť účinnosť vybraných metód propagácie.

3. Pomoc marketingu

Vaši zamestnanci by mali byť pripravení trpezlivo a zrozumiteľne vysvetliť krátkozrakým humanistom z marketingovej agentúry, čo je stĺpik riadenia, kde je hriadeľ riadenia a prečo môže zaklopať.

Určite poznáte trh, na ktorom pracujete, lepšie ako obchodníci s vyhľadávaním. Preto informujte svojich partnerov o dôležitých novinkách v odvetví, o akciách vašich konkurentov, nových produktoch. Pamätajte si, že veci, ktoré sú pre vás zrejmé, sú pre zamestnancov agentúry nepochopiteľné. Takže buďte pripravení pomôcť obchodníkom preskúmať váš trh.

4. Poskytovať obchodníkom prístup k webovým stránkam a obchodným údajom.

Aby marketingová kampaň uspela, budete musieť agentúre poskytnúť prístup k dôležitým obchodným informáciám. V prvom rade hovoríme o prístupe k účtom v systémoch webovej analýzy. Účasť, zdroje návštevnosti, miera konverzie, najobľúbenejšie stránky - agentúra potrebuje tieto a ďalšie údaje na úspešnú propagáciu vášho projektu.

Okrem toho budete musieť zdieľať obchodné tajomstvo s marketingovou agentúrou. Aké produkty sa najlepšie predávajú v lete alebo v zime, prečo váš produkt stojí menej ako podobný produkt konkurentov, aké vernostné programy používate, aké technológie zabezpečujú kvalitu vášho produktu - čím viac obchodníkov vie, tým väčšia je šanca na úspech marketingovej kampane.

5. Motivovať obchodníkov, aby pracovali na výsledkoch.

Neočakávajte, že zamestnanci marketingovej agentúry budú premýšľať o vašom pracovnom dni a noci, ak zaplatíte svojim partnerom percentuálny podiel z rozpočtu. Nenúťte obchodníkov, aby sa zmenili na autorov sci-fi, ktorí požadujú podrobné správy o vykonanej práci. Je lepšie zvoliť si spôsob platby, v ktorom odmena obchodníkov závisí od výsledku. Môže to byť napríklad percento transakcií.

Spolupráca s platom za výsledok na prvý pohľad sa zdá byť nákladná. V dlhodobom horizonte je to však najziskovejšia možnosť, pretože platíte len za efektívne marketingové aktivity.

6. Správca úsmevov, aby ste sa usmievali

Zákazníci si vyberajú marketingové agentúry a marketingové agentúry si vyberajú zákazníkov. Ak nemáte radi partnerov, prestanete spolupracovať. Ak vás partneri nemajú radi, prestanú s vami spolupracovať.

Ak nechcete, aby bola vaša kampaň odovzdaná nováčikom a vystrašená neopatrnými zamestnancami, staňte sa dobrým klientom. Oceniť úsilie svojich partnerov, stať sa pre nich rovnako zmýšľajúcimi. V tomto prípade sa obchodníci budú usmievať na vás ako úprimne ako zástupcovia Svyaznoy alebo Amazon.com.

Pozrite sa na partnerov, nie na výkonných umelcov

Ak chcete získať maximálny úžitok zo spolupráce, staňte sa partnerom marketingovej agentúry. Berte ako samozrejmosť, že obchodníci môžu pracovať efektívne len pre vás, ak ich necháte do svojho podnikania. Nejde o predaj akcií, ale o prístup k dôležitým informáciám, vzájomnú pomoc a vzájomný prospech.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár