Ako zistiť, že je čas rozšíriť personál?

Riadenie malého podniku je veľmi ťažké a viete to. Vedúci musí mať trpezlivosť, neuveriteľné organizačné zručnosti a dobre sa s nimi vyrovnať. Ale najťažšie je pochopiť, kedy je čas najať asistentov, aby ste sa vyrovnali s vašou každodennou prácou.

Prenájom nových ľudí je investícia do vášho podnikania. Platíte svojim zamestnancom, ako aj príspevky do dôchodkového fondu a ďalšie dane z vlastného vrecka. Na oplátku dostanete rozvoj svojho podnikania, najmä ak skúsení špecialisti sú na čele vašej spoločnosti. Ale ako zistiť, že čas skutočne prišiel?

Je nám ľúto, že len 24 hodín denne

Zdá sa, že 24 hodín denne je veľmi málo? Je váš pracovný deň neustále končiť stohom „vecí na zajtrajšok“, ktoré sa nikdy nezmenšia? Beriete si prácu doma, vymažete hranice medzi osobným životom a prácou? Ak áno, potom je to jasné znamenie, že potrebujete pomoc v podnikaní. Elementárny tajomník, odpovedanie na hovory a triedenie korešpondencie, môže výrazne uľahčiť váš život. Ak sa vám zdá, že pracovný deň je kratší a kratší, potom je čas najať si asistentov.

Kvalita služieb zákazníkom klesá

Zákaznícky servis je jednou z najťažších zložiek úspešného podnikania, ale jedným z najdôležitejších. Ak nedostatok zamestnancov znižuje kvalitu služieb zákazníkom, potom to znamená, že nastal čas premýšľať o nábore. Zákazníci nemôžu byť ponechaní bez podpory, ale malé podniky často čelia tomuto problému kvôli nedostatku ľudí a času. Ďalší pracovníci poskytnú pozornosť každému klientovi.

Platíte nadčasy

Ak platíte nadčas tým zamestnancom, ktorých už máte, potom je to pre vás drahšie ako plat nového zamestnanca, ktorý pomôže rovnomernejšie rozdeliť pracovné zaťaženie. Nadčasy sa vyplácajú vyššou sadzbou a môžu byť vážnou položkou výdavkov vášho rozpočtu.

Vaši zamestnanci nechodia na dovolenku

Odmietajú vaši zamestnanci ísť na dovolenku, pretože sa cítia vinní, zanechávajúc vám hromadu nedokončenej práce? Zamestnanec, ktorý obetuje svoju dovolenku v prospech rozvoja spoločnosti, sa môže zdať, že je lojálnym altruistom, ale v skutočnosti môže viesť k nenávisti a negatívnym emóciám. Uistite sa, že vaši ľudia idú na dovolenku s ľahkým srdcom. Ak sú prepracovaní, môžu im pomôcť ďalšie ruky.

Vaši zamestnanci sa vyhýbajú práci

Vaši zamestnanci ochromili epidemické triky? Hovoria pravidelne ráno a hovoria, že sa necítia dobre? Silný stres, nespavosť a tvrdá práca môžu skutočne spôsobiť chorobu. Pracovníci na zastrešenie môžu byť znamením, že potrebujú pomoc pri práci.

Existujú sťažnosti na pracovné podmienky

Sťažnosti vašich zamestnancov sú dôležitým znakom personálneho problému. Samozrejme, že chcete, aby vaši zamestnanci boli šťastní, obklopení starostlivosťou a pozornosťou. V tomto prípade by bolo divné žiadať, aby pracovali viac, aby kompenzovali nedostatok pracovníkov.

Vaše podnikanie rýchlo rastie.

Začali sa vaše predaje a výroba v poslednej dobe rýchlo zvyšovať? Objednávky od zákazníkov klesajú tak rýchlo, že nemáte čas ich vykonávať? Mnohí majitelia malých podnikov váhajú, či by mali najímať nových zamestnancov, aby sa dokázali vyrovnať s rastúcou vlnou objednávok, pretože sa bojí „obrátiť sa“ k takémuto obratu udalostí. Nerobte túto chybu. Ak sa vaša firma rozrástla, musíte prilákať nových pracovníkov, aby ste uspokojili rastúci dopyt. Ale ak to neurobíte, váš rast určite klesne, pretože riskujete zníženie kvality služieb zákazníkom.

Ste roztrhaný

Pozrite sa na svoj pracovný štýl zo strany a môžete vidieť, či naozaj potrebujete nových zamestnancov. Máte pocit, že vaša pozornosť je striekaná na mnohé úlohy? Snažíte sa vyrovnať s príliš veľa problémov vašej spoločnosti? Dokážete sa úplne vzdať procesu riešenia každého z týchto problémov, alebo ste roztrhaní, nie je čas dokončiť všetko? V druhom prípade poznáte cestu von.

Venujete príliš veľa pozornosti detailom

Ako vlastník vlastného podnikania by ste mali byť schopní zamerať sa na prilákanie nových zákazníkov, rozvoj nových nápadov a riešení pre rozvoj podnikania. A ak sa nemôžete odtrhnúť od telefónu, vysvetliť zákazníkom, kde kuriér, práca tretej zmeny bez prestávky, šiel do, potom táto príležitosť nesvieti. Noví zamestnanci môžu prevziať tieto každodenné problémy a uvoľniť si čas a pozornosť pre globálne veci. Keď máte viac času sústrediť sa na veľký obraz, vaše podnikanie začne rásť.

Vaše podnikanie rastie príliš pomaly.

Mnohí podnikatelia urobia chybu tým, že odložia najímanie zamestnancov, kým podnik nezačne rásť, a pokračujú vo svojej práci. V skutočnosti, ďalší zamestnanci môžu vyvolať dlho očakávaný nárast rastu malých podnikov, pretože noví zamestnanci uvoľnia váš čas na riešenie nových problémov a umožnia vám zamerať sa na dôležitejšie veci.

Vašou úlohou ako manažéra je rozšíriť dosah vášho publika, poskytovať vysoko kvalitné služby a tiež vytvárať nové nápady. Namiesto toho strácate čas, keď sa snažíte pochopiť, prečo sa váš pravidelný klient Maria Vasilyevna nedávno rozrušil a už nereaguje na vaše hovory, a preto zistíte, že je to len váš kuriér Vasya v dvanástej hodine v parku, kde sa všetky adresy miešali doručenie a ktorý deň jej priniesol zákaz, ale jej blížnemu.

Takže aj v prípade, že ukazovateľ vývoja vášho podnikania je bohužiaľ označenie času na jednom mieste, mali by ste veriť v úspech a prenájom asistentov. Zvážte tento proces ako investíciu do svetlej budúcnosti. Skúste vo všetkých týchto situáciách vo svojom vlastnom podnikaní - možno otvoríte svoje oči mnohým problémom, ktoré ste si predtým nevšimli, a myšlienka prilákať ďalších pracovníkov sa zdá byť primeraná.

Mimochodom, ak máte tak málo voľného času, že ste mali len čas pozrieť sa cez tento článok uhlopriečne, potom viete, že áno, nastal čas.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár