Normcore vs. hardcore: bitka inzerátov, v ktorých všetci stratili

Začnime tým, že sa mi páči Alexey Rozhkov. Snažím sa čítať alebo aspoň prezerať všetky články na našom blogu, ale vždy som čítal diela pána Rozhkova - páči sa mi jeho štýl prezentácie a témy, ktoré vyvoláva, najmä reklama.

V článku o marketingu normcor, Alexey píše o tom, ako spotrebitelia sú strašne unavení z provokácie a všetky druhy trikov obchodníkov, tak unavený, že chcem sa pozrieť na muža, ktorý maľuje plot. Hodín. Vynikajúci príklad, pamätajte si to a uveďte príklad provokatívnej reklamy.

Hlavným headlinerom tohto druhu reklamy odchádzajúceho roka bol určite Burger King, ktorý dal za sebou jeden skvelý nápad.

Prvé vášne spôsobili, že volanie „nevystupovalo“ počas ochutnávky ostrého rýchleho občerstvenia:

Vzrušenie spôsobené reklamnou kampaňou na internete vytvorilo nielen množstvo vtipov, ale pokračovanie na úrovni, a možno ešte vyššie:

Návrh na priblíženie tiež nenechal používateľov siete ľahostajných a Burger King už bol nezastaviteľný a to sa stalo na okraji:

Reklamné nugety sa dokonca stali dôvodom na právne kroky:

Pozri tiež: Ako rozzúriť svoje publikum: 14 tipov

V lete sieť ponúkla pohltiť zemiaky s pomerne otlučeným Antoshkom a sťažovala sa na cenzúru, že odvolanie bolo podrobené:

V decembri, neúnavný Burger King navrhol, že vedúci Olga Buzova vyskúšať jeho veľký chren:

Teraz je jedlo k dispozícii vo všetkých reštauráciách reťazca s názvom "Superhren". „Daj mi Superhren,“ povedal som, ale zahanbil sa za pokladníka!

Okrem toho, Burger King bol známy pre dve zaujímavé ponuky. Prvá bola vykonaná "Zenith":

A druhá bola určená pre Ksenia Sobchak. Burger King jej ponúkol meno novorodenca Kinga - na oplátku, spoločnosť sa zaviazala zaplatiť 100 miliónov rubľov ročne, kým chlapec dosiahol veku väčšiny.

V novembri vyhlásil Burger King výberové konanie na tlačové turné, počas ktorého je pozvaných 50 novinárov zabiť kurčatá. Obrazovka z FB Ilya Grabovsky:

Netizens vyhlásil verejnú súťaž ako ďalšiu reklamu pre Burger King.

Ďaleko od normálu, ale ďalšia reklama BK nebola prerokovaná len lenivým. Splash Russian tu!

Ak sa pozriete na štatistiky popularity Burger King v službe Google Trends, potom sa rast záujmu prejaví:

Hovorí Burger King, že spotrebitelia milujú provokácie? Radi eskalujú viac ako sa pozerajú na maľovanie plota? Kto vyhrá: normcore alebo hardcore?

Nikto. Výhry HYIP. A okolo normkornyh ploty a kaluže, a okolo rýchleho občerstvenia a senzačný nie je zlý bar Bad Bro Bar bol HYIP na internete. Hádzanie rezonančné tému spôsobí taký humbuk, ktorý odradí akékoľvek reklamné náklady.

Pozri tiež: Vzhuh a popularita: ako a čo zarábajú na sexizme

Pre mňa osobne, Apple sa stal najjasnejším hyip bohom, ktorý bol schopný vybudovať celú filozofiu a určiť smer myslenia na obrovské množstvo tisícročí. Najzábavnejšie vec, že ​​chcú získať HYIP produkt je jasné pochopenie toho, ako Apple sedí na hlavu a ste normálne. Nie len pravidlá, a to aj tak. "Nechcem nový telefón, chcem iPhone!"

Vzhľadom k tomu, že sme opustili televíziu, plnú vzorovaných rodín, ktoré vždy sedia štyria z nás na jednej strane stola a pozdravia inú značku majonézy s démonickými úsmevmi, rozsah marketingu sa presunul z televízie na internet, kde všetko rozhodlo notoricky známe HYIP. HYIP na YouTube vytiahol juhoafrickú skupinu Die Antwoord na svetovú scénu: použili na rozdávanie vstupeniek na ich vystúpenia a teraz je špičkový model Kara Delevin zastrelený do ich hudobného videa.

Uvedené príklady reklamy, tak provokatívne, ako aj normcorn, sa nejako odlišujú od typického mediálneho odpadu v ich prístupe, čo spôsobuje ich diskusiu na internete.

Pozri tiež: Praktický sprievodca novinkami pre obchodníkov s obsahom

Obsah:

  Normkor nie je jazda. Hardcore taky

  Sila HYIP, ktorá je schopná propagovať značku v krátkom čase a bez zvýšeného úsilia, je plne vyvážená jeho pominuteľnosťou. Nikto sa nebude starať o staré memy a iných Rusov, keď ich tlačia nové, a to sa stane veľmi rýchlo.

  "Keďže ste začali robiť recenziu, film je beznádejne zastaraný."

  - Bolo to pred pol hodinou!

  -Podľa štandardov internetu je päť rokov.

  Z filmovej recenzie blogger Nostalgia kritika

  Ako možno HYIP použiť a aký materiál sa stane HYIP? Strieľať, alebo nie? Ťažké predpovedať. Hyipov by mohol byť značkou predávajúcou sen - ako Apple. HYIP môže spôsobiť obsah, ktorý je mimo bežnej škály vecí - to je vulgárna reklama hamburgerov a tichá reklama whisky asi hodinu a pol. Dostanú svoj moment slávy, aj keď sú dostatočne univerzálni - teraz to bude cítiť každý, kto ho dostane.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár