Neviem / nechcem / nemôžem - nie je dôvod sa zastaviť

Každé ráno robíme plány na ďalší deň. Balenie do županu a ťahanie za papuče, rozhodneme sa, že budeme variť na raňajky a ktorý pár topánok bude najlepšie vyhovovať večernému kostýmu. Čo sa stane v našich hlavách?

Predtým, než sa prebudíme do konca, vyberieme vhodnejšiu možnosť z niekoľkých možných. Raňajky: miešané vajcia, miešané vajcia, pošírované vajcia. Topánky: béžová, hnedá, čierna. Ale tento priestor možností nie je obmedzený Vašimi schopnosťami, ale podľa vašich želaní - ak neviete, ako variť pošírované vajcia, ani túto možnosť neuvažujete (aj keď máte možnosť vyskúšať si to práve dnes ráno).

Inými slovami, vaša voľba je obmedzená na vaše presvedčenie ("Neviem ako, ja nebudem.").

Reťaz nášho presvedčenia určuje naše správanie počas celého života. Každý deň ovplyvňujú naše rozhodnutia - ako tráviť čas, čo zveriť ostatným a čo si vybrať z priestoru možností. Tieto názory nám najčastejšie pomáhajú prijímať informované a informované rozhodnutia, najmä ak sú založené na faktoch a analýzach. Niekedy nás však obmedzujú, odďaľujú od realizácie nových myšlienok a dávajú kategorické označenia „nechcem“ a „neviem ako“ na príležitosti, ktoré sa nám otvárajú. Preto sa nechceme snažiť riskovať, hoci vo väčšine prípadov nič nestratíme. Takéto presvedčenie je mimoriadne silné, keď sa vyrovnajú s našimi strachmi a pevne nás drží na jednom mieste. Väčšina z nás ostáva žiť v našej útulnej zóne pohodlia a len niekoľko z nich sa rozhodne vzdať sa svojej viery, pozrieť sa na ne zvonku a rozhodnúť, či pozitívne ovplyvnia váš vývoj.

"Nemám dostatok vedomostí"

Prečo nezaložíte svoj vlastný podnik alebo nezaložíte nový smer v existujúcom podniku? Ach jo, v tejto oblasti nie ste dobre oboznámení.

Prečo nenapíšete knihu? Ach jo, neviete kde začať.

Objektívne povedané, tieto predpoklady sú správne. ale to neznamená, že by ste sa mali vzdať svojich myšlienok, To neznamená, že váš cieľ je nedosiahnuteľný - je to len signál k tomu, že musíte rozšíriť svoju vedomostnú základňu. Je veľmi ľahké sa zbaviť svojho presvedčenia zo svojej mysle jednoduchým rozhodovaním "Budem sa učiť a rozvíjať vo zvolenom smere, a to mi pomôže uskutočniť moje plány."

Len premýšľajte o dobe, v ktorej žijeme - ospravedlnenie „Neviem“ už nefunguje. Okrem tradičného akademického vzdelávania existuje internet s nekonečnými priepasmi informácií, odborníkmi vo svojom odbore, s ktorými je možné konzultovať, programy na výmenu skúseností, nespočetné množstvo seminárov a webinárov za účasti odborníkov.

Vaše možnosti sú nekonečné. Všetko, čo potrebujete, je urobiť zodpovedné rozhodnutie urobiť prvý krok. Je škoda, že tento krok je len zriedka na prvom mieste na vašom zozname vecí dnes - po tom všetkom, raňajky sú nepochybne dôležitejšie. Týmto krokom prevezmete záväzky, o ktoré vás nikto nepožiadal, ale záväzky by nemali byť spojené so zbytočnými problémami, ale s nádejnými možnosťami. Prečo teraz nepracujete? Požiadajte o radu iných - od priateľov a platených odborníkmi. Môžete sa naučiť veľa o štruktúre obchodu a financií, marketingu, sociálnych sietí, prilákať zákazníkov a mnoho ďalšieho. S najväčšou pravdepodobnosťou sa môžete veľa naučiť a odborníci vám pomôžu vyplniť zostávajúce medzery.

"Toto nie je moja práca"

Po prečítaní tohto podtitulku si pravdepodobne predstavujete typického zástupcu kancelárskeho planktónu. Takýto nezaujatý, smutný človek, ktorý robí v práci presne to, čo treba urobiť. Stručne povedané, váš úplný opak, pretože ste cielený a efektívny zamestnanec, a ste veľmi oceňovaný v spoločnosti, že?

Ak všetko je tak, chytiť otázku: ste vždy pripravení riešiť problémy svojich kolegov alebo partnerov, ak nemajú vplyv na vaše osobnej efektívnosti? Nie? Ale malo by to byť! Pomáhaním druhým pomáhate a zároveň získate cenné skúsenosti. Nie vždy je potrebné dôsledne dodržiavať jej opis práce - pretože neupresňuje pravdepodobnosť nových racionálnych myšlienok a návrhov. Začnite tým, že sa pozriete na príležitosti, ktoré vznikli, nie na zistenie, ktorá práca je. Ak máte skvelú myšlienku, môžete ju priniesť do života, aj keď je mimo rámca vašich úradných povinností a je v oblasti zodpovednosti inej osoby.

"Čo keď sa nič nestane?"

Po prvé, môžete hovoriť o čomkoľvek v tomto živote a po druhé, nikdy sa nebudete s istotou vedieť, či sa nesnažíte. Ak ste ochotní riskovať a poučiť sa zo svojich chýb, potom sa vaše šance na úspech výrazne zvýšia. Tam je jeden malý trik: experiment s termínom a zistiť, čo funguje z vašich nápadov a čo ešte treba opraviť.

Ak napríklad vlastníte sieť obchodov alebo kozmetických salónov a chcete v nich otvárať nové oddelenia alebo ponúkať nové služby, nie je potrebné to robiť okamžite a vo všetkých obchodoch. Vykonajte experiment a začnite zavádzať nové služby a produkty na každom z vašich bodov inak. Pozrite sa, ktorý prístup k klientom a vašim zamestnancom sa bude páčiť najviac. Podľa výsledkov experimentu môžete vykonať potrebné úpravy svojho plánu a až potom ho spustiť vo veľkom meradle. V tomto prípade ide všetko hladko a myšlienky sú úspešne implementované.

Ak chcete vo svojej kariére niečo zmeniť, skúste pracovať na novom projekte bez prerušenia hlavného zamestnania. To vám pomôže pochopiť, či začať s novým podnikaním pred odchodom do dôchodku alebo s vykonávaním iných nezvratných vecí. Ako vidíte, strach "čo ak to nefunguje" - nie je dôvodom na odmietnutie konania.

"Niekto iný to urobí."

Ak nie, potom kto? Toto presvedčenie je klasickou výhovorkou pre lenivých ľudí. Nemusíte robiť rozhodnutia alebo niečo robiť, pretože to urobí niekto iný.

Niekto iný pôjde na vyčistenie, niekto iný zmení žiarovku na schodisku, niekto iný si kúpi pohľadnicu pre kolegu, niekto iný príde na to, ako vylepšiť váš produkt a nájsť novú metódu predaja.

Bolo by skvelé stretnúť sa s mužom, ktorého meno je Niekto iný. A ak nie? Takže sa vrátite zo svojho urazeného kolegu, vstúpite do tmy cez hory odpadkov? Čo ak nikto iný neprichádza so všetkými vašimi skvelými nápadmi a riešeniami? Ak ste si tak istí, že všetko ostatné urobí pán Other, potom prečo sa nestaneš jedným (máme povolené dvojité priezviská)?

Sledujte, sledujte a opäť sledujte, aké viery žijú vo vašej hlave, aby vás chránili pred odvážnymi a jasnými skutkami. Možno ste nový Bill Gates alebo Archimedes? Nevymenili si žiadne ospravedlnenia.

Takže ste chceli vedieť, ako sa vyrábajú pošírované vajcia?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár