Román s vlastnou kariérou: ako sa zamilujete do svojej práce

„Nasledujte vášeň a úspech prídu,“ - tento princíp sa dodržiava na západe. Tam, z nejakého dôvodu, ľudia častejšie nemajú to, čo "potrebujú", ale to, čo sa im naozaj páči. V detstve sa pýtame, kto sa chceme stať, a úprimne sa usmievať, keď v reakcii počujú „princeznú“ alebo „astronaut“. Ako malý priateľ Antoine de Saint-Exuperyho povedal: „Och, tí dospelí!“ Pre seba si určite budú myslieť: „Áno, čo, diablovi, astronautovi? Staneš sa ekonómom alebo právnikom - všeobecne, čo bude prestížne za dvadsať rokov“. Bohužiaľ, vo väčšine prípadov majú pravdu. Ešte smutnejšie je, že mnohí z nás skutočne veria, že oni chcem robiť to, čo je teraz módne a prestížne - ale nie preto, že sa im to páči, ale preto, že je módne a prestížne. Pracujte v záujme práce.

Mnohí ľudia hovoria o tom, aké dôležité je robiť to, čo majú radi, kombinovať prácu a hobby. Je to skoro ako si vziať najlepšieho priateľa. Ak počúvate všetkých dnešných ambicióznych mladých ľudí, začína sa to zdať, že všetci hľadajú niečo - prácu, kariéru, vzťahy. Nakoniec, všetci hľadajú svoju vášeň v akejkoľvek forme. Len málo ľudí to nájde, ale hľadanie stojí za to - koniec koncov, ľudia, ktorí si našli prácu pre seba, nebudú musieť pracovať jeden deň v ich živote (nepamätám si, kto to povedal, ale viem s istotou, že je to pravda).

Problém je v tom, že ľudia cieľavedome vyhľadávajú svoju vášeň vo vonkajšom svete, hoci v skutočnosti by sa mali hľadať v rámci nich. Namiesto toho trávia svoj čas premýšľaním, zvažovaním možností a hľadaním rád.

Brainstorming vám nepomôže nájsť lásku svojho života

Tieto horlivé hľadania pre seba a svoje podnikanie pripomínajú ľuďom, ktorí sa zhromaždili, aby vyriešili dôležitý problém brainstormingom. Opýtajte sa úspešných ľudí, ako dômyselné myšlienky a riešenie problémov prídu na myseľ, a budete počuť rôzne odpovede - ale nikto vám nepovie, že prichádzajú do procesu brainstormingu. Osvetlenie zatieni ľudí, keď sa osprchujú, pracujú v posilňovni, jog a tak ďalej - ale nie, keď si úmyselne myslia: "Chcem, aby mi to svitalo."

Pamätajte si, ako vás napadli zaujímavé myšlienky. S najväčšou pravdepodobnosťou sa náhle objavili vo vašej hlave náhodou, keď ste sa s niečím pozreli, alebo ste o probléme vôbec nerozmýšľali, ale urobili niečo iné. Brainstorming vám nepomôže nájsť odpoveď na vašu otázku z veľmi jednoduchého dôvodu: vaše povolanie nežije vo vašej hlave, ale vo vašom srdci. A musíte ho hľadať, počúvať sami, namiesto toho, aby ste sa snažili a hodnotili rôzne možnosti. Preto toto nekonečné hľadanie zmyslu života vo svete okolo nás nebude nikdy korunované úspechom. Vaša myseľ sa bude snažiť vytlačiť niečo zo seba, aby splnila vaše očakávania a utopila volania vášho srdca.

Možno, že vaše sny nie sú to, čo vás baví.

Vezmite si napríklad Vasya, typického ekonóma, ktorý miluje túto vedu. Hľadá svoje miesto v živote, ale keď hovorí o svojich povinnostiach v práci, jeho ľahostajnosť vkĺzne do jeho hlasu: prestížna práca, jednoduché povinnosti, ale to všetko mu neprináša šťastie. To všetko je otázkou života pre tohto univerzitného absolventa, ktorý sníval o tom, že sa stane ekonómom, a nie dnešným Basilom. Zdá sa, že robíte všetko správne, ale pre šťastie to nestačí.

Preto sa v tejto fáze kariéry Vasiny všetko zdá byť dokonalé, ale mačky sa škriabajú na srdce - áno, miluje ekonomiku, ale nie svoju prácu. Napriek tomu, že robí presne to, čo chce, chápe, že je tu ešte dlhá cesta k vzájomnej láske k práci.

Ako pochopiť, že je to presne to, čo potrebujete?

Čo ak sa nachádzate v podobnej situácii? Po prvé, položte si otázku: ak sa vám páči ekonomika, čo sa vám nepáči konkrétne o vašej práci? Ak pracujete v spoločnosti svojich snov, musíte byť v siedmom nebi.

Vasya, žiaľ, nedokáže jasne vyjadriť, že je v rozpakoch o jeho práci, ale v procese dialógu s priateľom - pokiaľ ide o rozvoj financovania - jeho prejav je oživený a jeho hlas začína nervózne skákať. Všetko je jasné: toto je to, o čom Vasily sníva, toto je to, čo chce jeho srdce ...

Je to láska? Dokonca aj keď o tom človek rozpráva o animácii.

Keď prídete domov a na večeru sa spýtate svojich príbuzných, ako uplynul ich deň, väčšina odpovedá: „Normálne“. A potom buď nemáte šťastie so svojou rodinou, alebo nemajú šťastie s prácou. Iní sa pustia do dlhých a živých príbehov a vysvetlení - toto vás nakoniec začne obťažovať, pretože pracujete v úplne inom odbore a je to pre vás jednoducho nezrozumiteľné a nezaujímavé. Ale počúvate (alebo predstierate, že počúvate), pretože viete, aké dôležité je pre vašich príbuzných hovoriť o vašej obľúbenej práci.

Keď náš Vasya opisuje podrobnosti svojho záujmu, jeho spôsob komunikácie sa výrazne zmení. Stane sa živým, jeho reč tečie ako rieka - inými slovami, jeho srdce k nám hovorí, nie jeho myseľ. Zrejmé rady pre Vasilyho je prijať jeho novú úlohu a robiť to, čo hovorí srdce.

Zdá sa, že podstata je jasná, ale prečo je pre nás často ťažké nájsť si miesto v podnikaní? Problém je, že trávime svoj čas a energiu hľadaním nášho cieľa, ale dopadá to priamo pod naše nosy. Stáva sa, že v našej práci sa náhodou stretneme s tým, čo sa nám páči, a potom je táto závratná romantika spojená s vaším zamestnaním. Utekáte z rodiny do práce a tešíme sa na pondelok každý týždeň. Akonáhle ste našli svoju vášeň, jednoducho prestanete predávať svoj pracovný čas a začať ho naplno využívať. A čo iného je potrebné žiť dlho a šťastne?

Ak ste stále v hľadaní svojej ideálnej práce, potom začnite venovať väčšiu pozornosť tomu, čo sa vám páči, čo čítate, čo snívate a čo vás zaujíma. Ak budete počúvať sami v pokoji a pokoji, prinesie viac zmysluplných výsledkov ako akékoľvek psychologické testy alebo brainstorming. Zamilujte sa do toho, čo robíte a robte to, čo máte radi - toto sú jednoduché pravidlá života.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár