Prečo sa ľudia obávajú úspechu

"Áno, naozaj, prečo?" - Pýtate sa. A stále si myslite: "No, blázni! Musíme snívať o úspechu a neboj sa!"

Áno, áno, to sa stane, kým sa náhle nezačnú plniť sny. A vy, ako obvykle, nie ste pripravení - koruna nie je vyleštená, žezlo za stoličkou sa zrútilo, krtko oblieklo obradný kostým. A Vesmír vyzerá s výčitkami - hovoria, zdá sa, že určil nesprávneho človeka na tróne.

Keď ste strávili všetku silu, aby ste sa dostali na prestížny podstavec, zrazu zistíte, že neviete, čo ďalej. Toto sa stane každému, kto v tomto živote dosiahne niečo významné. Stojaci na prahu ohromujúceho úspechu, zrazu si všimnete, že všetko začína padať z rúk. Po prvé, cítite rastúci pocit úzkosti. Ste naštvaní najmenšími maličkosťami Spoľahliví ľudia začínajú robiť chyby. Ste zasiahnutí panikou: "Čo sa s nimi deje? Nechápu, aké je to dôležité? Prečo sú takí nezodpovední voči podnikaniu?"

Je ťažké sa sústrediť. Ocitnete sa odkladanie tých vecí, ktoré vás konečne môžu viesť k úspechu. Na dôležitom stretnutí môžete tupé niečo hlúpe.

"Čo sa so mnou dnes deje? ..."

Môžete sa hádať s partnermi a priateľmi, ktorí sa čudujú, ako dlho ste sa stali takými nedotknuteľnými.

To je dosť. To je dosť na diagnostiku vašich klasických príznakov strachu z úspechu. Táto podmienka je obzvlášť nebezpečná kvôli jej prekvapeniu. Snažíte sa o úspech, však? Pracovali ste tvrdo, aby ste sa dostali na tento červený koberec, tak prečo by ste sa mali teraz správať na svoju ujmu?

Problém je v tom, že v našej kultúre orientovanej na úspech si ani nevieme predstaviť, že úspech môže byť skutočne prekliaty. Tá istá kultúra nás inšpirovala, že strach je nepriateľ, ktorý treba ignorovať a pokračovať vpred. To je potom ten strach a presťahuje sa do nášho podvedomia, čo sa prejavuje vyššie opísanými príznakmi.

Takže, diagnóza je urobená, môžete začať liečbu

Niekedy sa musíme priznať, že sa naozaj bojíme vyrovnať s naším strachom. Paradoxne, prijatie vášho strachu vám môže pomôcť relaxovať.

Opakujeme: „Je to v poriadku, som nervózny - a to je úplne normálne, berúc do úvahy to, čo leží predo mnou.“ Zhlboka sa nadýchnite. Dvakrát denne po jedle. Alebo dovtedy. Hlavná vec nie je namiesto toho.

Niekedy je tiež užitočné sústrediť sa na to, čo vás konkrétne desí a nájsť spôsob, ako sa s tým vyrovnať. Dovoľte mi, aby som vám dal tri klasické odrody tejto anti-hviezdnej choroby a metódy ich liečby.

1. Strach z toho, že sa nebudete vyrovnať s úspechom

V skutočnosti je ťažšie zvládnuť úspech ako zlyhanie. Faktom je, že pre človeka je oveľa pohodlnejšie zostať v známom prostredí, aj keď v ňom nie je nič dobré, - ostrov bezpečnosti, kde je zaručený tichý život. Dosiahnutie úspechu však znamená, že vstúpite na neprebádané krajiny, kde budete študovaní a kritizovaní - inými slovami, bude tu tlak, stres a všetko ostatné, čo je spojené s touto korunou.

Ako by mal byť normálny človek, môžete pochybovať o svojej schopnosti vyrovnať sa s touto radosťou. Trochu záludná časť vášho ega sa vždy rozhodne neriskovať.

Metódy ošetrenia:

No, áno, samotná myšlienka obrovského úspechu môže byť desivá, ale v skutočnosti je to zvyčajne oveľa ľahšie zvládnuť. Ak máte dosť ťažkosti v ťažkých časoch, potom dosť v dobrom stave. Áno, stále musíte zmeniť seba, svoje návyky, postoje a vnímanie, ale pre to ste dosť plastická a kreatívna osoba, však?

Ak máte stále pochybnosti, pripomeňte si, že úspech posilní vašu povesť a sebavedomie, rozšíri vaše podnikanie, prinesie vám zisk a otvorí nové dvere.

2. Strach zo zradenia vašich presvedčení.

Kreatívni ľudia majú s úspechom ťažký vzťah. Na jednej strane by ste tento blog nečítali, ak by ste sa nesnažili o úspech, a na druhej strane nie ste pripravení na úspech za každú cenu. Najmä za cenu straty vnútornej integrity.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete, ak dosiahnete úspech, určite sa o ňom bude diskutovať. A určite niekde niekto povie o vás ošklivé veci - obzvlášť títo ľudia radi hovoria: „Bol som taký dobrý a teraz som predaný niekomu - za peniaze, slávu alebo večnú mládež.

Metódy ošetrenia:

Prvá vec, ktorú musíte priznať, je to, že nikdy nemôžete potešiť každého bez výnimky. Pomluva je cena za váš úspech.

Potom sa uistite, že ste spokojní s výberom. Urobte si zoznam všetkých presvedčení, ktoré ste ochotní vzdať, a ktoré nie. Uchovávajte zoznam s vami. Pokiaľ si zachovávate svoje slovo a zachovávate vnútornú harmóniu, čestný človek sa na vás bude pozerať zo zrkadla - bez ohľadu na to, čo hovoria o vás.

3. Strach stať sa niekým iným

Úspešní ľudia sú podľa nášho názoru vždy na pódiu - koruna je vyleštená, oblek je vyžehlený. Preto samotná myšlienka stať sa „jednou z nich“ môže byť desivá. Začnete zažívať, že sa stanete cudzincom - osobou, ktorú vaši priatelia a príbuzní nepoznajú alebo nepoznajú.

Dáva to zmysel. Ak by ste boli so sebou spokojní, prečo by ste sa zmenili? Ale tento strach je tiež založený na falošných predpokladoch - napríklad, že zmeniť je opustiť starého ja za sebou a premeniť sa na úplne novú osobu. V skutočnosti je zmena oveľa ťažšia. Áno, ľudia sú vo všeobecnosti oveľa komplikovanejší.

Metódy ošetrenia:

Namiesto premýšľania o nahradení seba (strata starého ja) premýšľajte o jeho doplnení a zlepšení. Chystáte sa objavovať a rozvíjať nové aspekty vašej osobnosti - dopĺňať, kto ste a čo prinášate do tohto sveta.

Zvyknúť si na novú úlohu bude nezvyčajné, ale vzrušujúce. Nezabudnite, že vždy môžete zostať tým, kým ste vždy boli pre svojich príbuzných a priateľov - sami. Keď komunikujete s nimi, budete sa cítiť, ako by ste sa dostali do svojich starých pohodlných džínsov po tomto prekliatem úplnom oblečení a ťažkom žezle.

Nuž, nie je to tak desivé? Nezabudnite - dvakrát denne, po jedle. A všetko prejde.

Prispôsobenie materiálu Mark McGuinness Ste (podvedome) bojí sa úspechu?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár