Prečo obchodníci s obsahom by mali byť nadšení z Penguinovho vzhľadu: štyri dôvody

Ako vyplýva z video správy Matt Cutts, obchodníci s obsahom by mali byť spokojní s výskytom algoritmu Penguin, pre ktorý existujú aspoň štyri dôvody. Tento článok je pokusom analyzovať posolstvo pána Cuttsa, ako aj zvážiť hlavné dôvody radosti z marketingu v súvislosti so spustením nového algoritmu.

Číslo príčiny 1: vyhráva kvalitný obsah

Matt Cutts: „Ak považujete kvalitný obsah za hlavný prvok optimalizácie pre vyhľadávače, potom by ste sa nemali báť algoritmu Penguin. V tomto prípade by ste sa tiež nemali báť mnohých ďalších zmien. “

Obsah marketingu nemusí starať o príchod algoritmu Penguin, ak vytvárajú vysoko kvalitný, užitočný a zaujímavý obsah. Inovácia Google na prvom mieste bude pocítiť linkbuilders, ktorí kupujú odkazy z pochybných zdrojov vo veľkom počte na manipuláciu s výsledkami vyhľadávania.

Expert na SEOmoz Cyrus Sheppard komentuje toto vyhlásenie Cuttsovi: „Ak nemáte dobré online aktíva, na ktoré sa používatelia prirodzene odvolávajú, je čas začať ich vytvárať.“ Pán Sheppard volá on-line majetok e-knihy, výskum, spotrebiteľské príručky a ďalší obsah, ktorý je vysoko kvalitné a cenné z hľadiska publika.

Vyhľadávací systém vďaka algoritmu Penguin chápe, že stránky s popismi produktov alebo ich kategórií nie sú z hľadiska užívateľov veľmi cenné. Veľký počet odkazov na takéto stránky je teda manipulácia s vyhľadávaním z hľadiska spoločnosti Google. Čitatelia často odkazujú na hodnotný obsah, ako napríklad článok o výbere a používaní kamier, ale nie je pravdepodobné, že by často odkazovali na opis konkrétnej kamery.

S týmito on-line majetku, môžu obchodníci s obsahom získať stovky a tisíce prírodných odkazov na svoje webové stránky v krátkom čase. Napríklad zverejnením výsledkov štúdie, ktorá je pre priemysel dôležitá, sa spoločnosť môže spoľahnúť na pozornosť médií a prirodzené väzby. V krátkodobom horizonte to zvyšuje návštevnosť a konverziu, ako aj zvyšuje povedomie o značke. V dlhodobom horizonte, obchodníci získať zvýšenie pozície webovej stránky vo výsledkoch vyhľadávania bez manipulácie.

Záver číslo 1: Kvalitný obsah je základom úspešného marketingu vyhľadávačov a SEO v dlhodobom horizonte.

Dôvod č. 2: Vyhrajú sa autorizačné prepojenia

Matt Cutts: „Vynakladáme veľké úsilie na identifikáciu lokalít, ktoré sú v určitej oblasti autoritatívne. Hľadáme napríklad renomované zdravotnícke alebo turistické zdroje. Zdá sa nám, že používatelia Google by mali vidieť takéto stránky na prvom mieste. “

Najlepší spôsob, ako optimalizovať webové stránky dnes je získať prirodzené prichádzajúce odkazy z relevantných a renomovaných zdrojov. Spoločnosť Google používa na nájdenie takýchto zdrojov algoritmus Hilltop. Mimochodom, ich počet je veľmi obmedzený.

Obchodník s obsahom musí vyriešiť dva problémy, aby získal odkazy zo stránok na zozname Hilltop. Po prvé, obsah, na ktorý odkazuje autoritatívny zdroj, musí byť vysoko kvalitný a orientovaný na problém. Po druhé, predmet autoritatívneho zdroja by sa mal zhodovať s témou stránky, na ktorú sa vzťahuje. Obsah marketing a hosť blogov vám umožní riešiť tieto problémy a získať prirodzené odkazy z autoritatívnych zdrojov Google.

Keď na stránku odkazuje niekoľko priemyselných zdrojov kótovaných na Hilltop, Google to považuje za autoritatívne. Matt Cutts hovorí, že „používatelia Google by mali vidieť takéto stránky na prvom mieste“. Preto prepojenia z renomovaných priemyselných zdrojov majú pozitívny vplyv nielen na poradie stránky príjemcu. Zabezpečujú tiež rast pozícií pri vydávaní celej prijímacej stránky.

Záver číslo 2: Spoločnosť Google sa najprv pokúša zobraziť seriózne lokality pre používateľov. Získanie odkazov zo zdrojov Hilltop je dobrá stratégia marketingu obsahu. Poskytovanie miesta na zozname Hilltop k vášmu zdroju je ešte lepšou stratégiou.

Dôvod číslo 3: stratené odkazy strácajú

Matt Cutts: „Ak niekto platí za zmienku alebo nejakú reklamu, nemalo by to mať vplyv na skóre PR. Budeme ešte prísnejší s reklamou, ktorá porušuje naše odporúčania pre webmasterov. “

Všetko je tu jednoduché. Nákup odkazy je priame porušenie odporúčaní pre webmasterov Google. Zdroje zachytené nákupné a predajné linky riskujú, že budú lietať z indexu najväčšieho vyhľadávača na svete. Google neustále zdokonaľuje mechanizmy na určovanie platených odkazov.

Obsahový marketing je jediný spôsob, ako získať kvalitné odkazy bez rizika, že sa dostaneme pod sankcie, o ktorých sme napríklad opakovane písali.

Záver číslo 3: Nemôžete kúpiť dôveryhodnosť. Získanie prirodzené väzby je najspoľahlivejšia marketingová stratégia.

Dôvod číslo 4: Penguin prekonáva Pandu

Matt Cutts: „V súčasnosti skúmame Panda algoritmus a jeho vplyv na stránky. Chceme pochopiť, ako môžete získať ďalšie signály, ktoré pomôžu zdrojom nachádzajúcim sa v pohraničnej zóne. Potrebujeme signály, ktoré zmenia Pandov vplyv na stránky, ktoré kvôli tomuto algoritmu stratili svoje postavenie v tejto otázke. “

Vysoko kvalitné externé signály, ako sú prirodzené prepojenia z renomovaných zdrojov, môžu znížiť negatívny vplyv algoritmu Panda na pozíciu vašej lokality. Vezmite prosím na vedomie, že vaše stránky môžu vďaka Penguinovi znovu získať stratené pozície v dôsledku Pandy. Najlepší spôsob, ako získať vysokokvalitné externé signály, je vysoká mediálna aktivita, ktorá vám poskytne prirodzené odkazy a odkazy.

Externé signály, ktoré sú užitočné z pohľadu spoločnosti Google, zahŕňajú sociálne referencie, príspevky hostí a odkazy na zdroje informácií a zdroje a agregátory. Obsah marketing je najlepší spôsob, ako získať prirodzené externé signály. Upozorňujeme, že spoločnosť Google dokáže detekovať podvádzanie a manipuláciu s externými signálmi.

Záver číslo 4: Obsahový marketing a mediálna aktivita pomáhajú obnoviť stratené pozície stránok v dôsledku algoritmu Panda. Príjem prirodzených externých signálov zlepšuje pozíciu zdrojov vo výsledkoch vyhľadávania.

záver

Vzhľad algoritmu Penguin by vás mal potešiť, ak uvažujete o vytvorení a publikovaní vysoko kvalitného obsahu ako o hlavnom spôsobe propagácie webových stránok. Vyhľadávací nástroj Google, ako aj iné vyhľadávacie nástroje, považuje vašu stránku za vysoko kvalitnú a autoritatívnu, ak poskytnete užitočný obsah divákom a použijete prirodzené prepojenia a externé signály.

Okrem toho budú všetky budúce aktualizácie vyhľadávacích algoritmov hrať do vašich rúk. Vyhľadávače sa snažia ukázať používateľom kvalitné stránky, s ktorými sa problém nezaoberá. Nové algoritmy sú však potrebné len na presnejšie určenie takýchto zdrojov.

Prispôsobiť materiál 4 dôvody Obsah tvorcovia by mali osláviť Google Penguin 2.0 od Chad Pollitt.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár