Prečo je čas, aby copywriter prestať počúvať obchodníkov a ísť sa naučiť písať zručnosti

Nedávno na Facebooku som narazil na komentár od chlapa. Jeho význam je nasledovný: copywriteri sú hlúpe a nevedia, marketing, obsah marketingu sú hlúpe a nevedia, marketing, a obsah marketing je non-existujúci koncept, ktorý po stretnutí, bol vymyslel chlapci, ktorí nevedia marketing. Je načase, aby títo marketingoví pracovníci a copywriteri chodili na univerzitu, aby sa naučili klasickému marketingu.

Zapnite si bezpečnostné pásy: Poviem vám, ako bolí marketing marketingu.

Marketer nevie, aký by mal byť text

V oblasti marketingu a marketingu ľudia neustále rozprávajú o texte.

Hovoríme o copywritingu a texte, ktorý by mal prinútiť osobu, aby klikla na tlačidlo "buy". Uvedomujeme si, že robiť to je ťažšie. Nie je možné jazdiť na rovnakom koni už desaťročia. V určitom bode bude kôň všetko chápať a ocitnete sa na zemi.

Hovoríme o SMM a texte, ktorý má byť vírusom a rozptýliť sa po sieti miliónmi akcií. Je škoda, že všetky tieto veci už boli napísané a zdieľané miliónykrát, navyše minulý rok.

Hovoríme o marketingu obsahu, keď sa každý snaží nájsť také špeciálne témy a napísať také špeciálne texty, ktoré divákovi ukážu, že ste spoločnosť toho, čo potrebujete. Ukazuje sa, že to nie je vôbec, a každý deň sa topíme v prúde nevídaného obsahu.

Áno, a stále občas hovoríme o optimalizácii pre vyhľadávače, keď má text naozaj užitočnú funkciu.

Obchodníci používajú text na dosiahnutie svojich cieľov. Presnejšie povedané, chceli by, aby im text pomohol dosiahnuť svoje ciele, ale čoraz viac si uvedomujú, že je to ťažké.

Vedia obchodníci vedieť, aký účinný text by mali byť?

V texte by nemala byť žiadna voda. V texte by nemali byť žiadne výkričníky. V texte by nemali byť zbytočné príslovky, prídavné mená, adverbiálne obraty, pasívny hlas. Ak budú všetky tieto požiadavky splnené, text bude presvedčivý, spôsobí dôveru divákov a splní jeho marketingovú funkciu.

Referenčné podmienky a stručné informácie sú vyplnené zoznamami, ako písať. Napríklad obchodník vie, čo je nesprávne:

  • písať príliš veľa
  • písanie príliš emocionálne
  • písanie je príliš suché
  • napíšte na tému, ktorá vás len vzrušuje (Stredná Ázia nebude rozumieť),
  • napíšte na tému, o ktorej všetci diskutujú (Stredná Ázia to nebude oceňovať).

Dobrý autor je schopný napísať efektívny materiál, porušujúci všetky body TK.

Napríklad, akonáhle odvážny autor, pľuvanie na požiadavku "až tri tisíce znakov," začína písať veľmi, veľmi dlhé materiály. A zrazu sa ukazuje, že longrids sú ideálne pre obsah marketing.

A potom to vezme iný autor a začne písať výlučne o tom, čo ho zaujíma. A ukazuje sa, že je lepšie vytvoriť si vlastné trendy, ako sledovať niekoho iného. Pretože dnes len ten, kto si vytvára vlastné, má šancu na jedinečnosť.

Ale boh s ňou, s jedinečnosťou. Tu je tretí autor, ktorý sa venuje najviac replikovanej téme - tej, na ktorú napísali aj laziest dvakrát. On, hlúpy, berie túto tému, a ... Náhle sa ukáže, že na čom záleží, nie je to, čo píšete, ale ako to robíte. A teraz v celom kráľovstve vyhlásiť, že úspech je zaručený tým, ktorí môžu priťahovať spisovateľov s najjasnejším autorským štýlom.

Tajomstvo je stať sa vynikajúcim autorom, pretože len vynikajúci autor môže pomôcť obchodníkovi. Druhým tajomstvom je, že marketingové znalosti vás nebudú vynikajúcim autorom.

Marketing je sekundárny

V marketingu nie je nič, čo by komerčný spisovateľ zmeškal nasledujúcou cestou. Vytvorenie textu nie je marketing. Ide o veľké množstvo internej práce, ktorá nesúvisí s marketingovými kompetenciami.

V mojej hlave prechádzam všetkými známymi receptami, ktoré sú navrhnuté tak, aby bol text úspešný (predaj, práca, vírusová) z marketingového hľadiska a nenachádzam nikoho, kto by obsahoval tajné poznatky zo sveta marketingu. Môžete dosiahnuť všetko menej kľukatým spôsobom.

Pozrite sa na koreň. Čo robí text úspešným z marketingového hľadiska? Jeho schopnosť ovplyvniť čitateľské činy. Text môže niečo cítiť a emócie vám môžu niečo urobiť - kúpiť, sledovať odkaz, prihlásiť sa k odberu newsletteru, čítať ďalej, zdieľať s priateľmi atď. V skutočnosti, celý akčný potenciál spočíva v emóciách. Ak je zručnosť autora, ako dobre vie, ako vyvolať v čitateľovi emócie, potom marketingové znalosti mu nepomôžu rozvíjať jeho zručnosti. Majster spisovateľa vie, že nestačí usporiadať pristávacie bloky správne, aby upozornil záhlavím v duchu „10 emocionálnych spúšťačov, ktoré zvýšia predaj“ a na konci pridajte frázu „Zdieľajte s priateľmi“. Človek musí mať stovky zručností v práci s informáciami, textom a čitateľom. A stále potrebujeme vnútornú prácu.

Naozaj chcete ovplyvniť publikum textom? Potom sa dostať z davu - zabudnúť na marketing a robiť to, čo pomáha písať lepšie. Urobte online kurz o kognitívnej psychológii, skriptovaní, štylistike a reči. Zaujímajte sa o neurofyziológiu. Vytiahnite "cool" a "chutné" z vašej slovnej zásoby a naučte sa, ako si vybrať epitetá. Analyzujte prácu iných ľudí. Prečítajte si beletriu a písať blogy. Nakoniec kultivujte zen budhistický postoj k kritike - vaše texty budú odvážnejšie, úprimnejšie a úprimnejšie.

Neobmedzujte sa na marketing. Teraz nie je nedostatok autorov s marketingovým chápaním textu - je tu nedostatok autorov, ktorí môžu prísť s veľkou témou a písať o tom, aby sa v očiach čitateľa vesmír obrátil hore nohami.

S marketingovým prístupom k textu to stále nie je pravda. On robí autora hovoriť o zárukách. Otvorte akýkoľvek blog predsedníctva Co-op a odporúčania vám budú patriť. Urobte tieto záhlavia, použite túto štruktúru, vložte pomlčku namiesto dvojbodiek - a potom dostanete výsledok. Toto je lož.

Neexistujú žiadne záruky. Môžem môj prístup zaručiť úspech niekoho obsah stratégie marketing? Nie. Môžu moje texty navštíviť blog? Neviem. Môžu moje texty získať pozornosť publika zo sociálnych sietí? Nemôžem odpovedať. Neviem nič o budúcnosti textu zakaždým, keď píšem. Podobne, tí copywriteri, ktorí píšu konverzné texty, nemajú žiadnu predstavu o budúcej konverzii. Ak hovoria, že vedia, klamú. Predpovedať text je nemožné. A marketingový prístup hovorí, že je to možné. Nepáči sa mi to, pretože je to lož.

Marketing poskytuje medvedie služby

Ak by som mal možnosť poslať telegram filmárom na celom svete,
Píšem tri slová: "Emotion spôsobuje zmysel." Žiadne peniaze, žiadny sex, žiadne špeciálne efekty.

Robert Mackey

S textom je všetko rovnaké ako pri filme. Craze spisovatelia marketing vedie k kríze. Trpí zmyslom aj formou. Obsah degeneruje. Obchodníci tiež nie sú po ruke.

Profesia komerčného spisovateľa (copywriter, spisovateľ obsahu, editor) je rád, že môže privítať každého. Tu prichádzajú riadiaci pracovníci z bánk, ktorí sa v kancelárii stali dusnými. Obchodníci sem prichádzajú, ktorí sú unavení úpravou textov nekompetentných copywriterov. Pochádzajú z aktívnych predajov, z pasívnych predajov, z personálnych agentúr a realitných kancelárií.

Je to dobré, pretože na toto povolanie prichádzajú noví ľudia. Súťaž a prirodzený výber urobia trik.

Je zlé, keď sa človek, ktorý sa snaží vytvoriť text, obmedzuje na zapamätanie si copywritingových vzorcov a marketingových trikov: používa overenú taktiku vytvárania predajných nadpisov, vydáva 7,5 podľa Glavreda atď. Taký spisovateľ, ktorý prebehol cez vrchol, sa rozhodol, že ovládol zručnosti a vstúpil do profesionálnej elity, hoci to bola len stáž. Keď sa to stane, informačné prostredie preteká troskou:

  • 12 trikov, ktoré okamžite robia vaše písanie lepšie.
  • 13 trikov, ktoré okamžite robia vaše písanie lepšie.
  • 14 trikov, ktoré ...

Čitateľ pod týmto nadpisom dvojnásobne čelí nevyžiadanému textu a bude aktualizovať svoje filtre vnímania.

Nemyslite si, že podporujem čistú kreativitu a jahodové poníky namiesto osvedčených metód. Samotné, univerzálne schémy, metódy, vzorce - to je dobré a užitočné. Existujú však dva "ale".

Po prvé: úsilie profesionálneho spisovateľa by nemalo byť vynaložené len na špeciálne efekty. Keď sa swing marketing stal trendom, zvyšné úrovne zručností klesali.

Po druhé: akýkoľvek univerzálny systém prestane fungovať v priebehu času. Ale ak sa nikto nezaoberá v povolaní nad rámec univerzálnych metód, odkiaľ môže pochádzať niečo nové? Rusky hovoriaci marketingovo orientovaní guru urobili titánsku prácu. Niekoľkokrát v kruhu povedali všetkým autoritatívnym západným autorom. Stará dáma Aide (AIDA) v roku 2016 sa zmenila na 120 rokov, ale v Rusku nemôže odísť do dôchodku, pretože sme pre ňu nepripravili nástupcu.

Na rozvoj sféry potrebujeme neustály prílev nových ľudí a nové myšlienky. Nie sú žiadne problémy s ľuďmi, ale problém je: spisovatelia prestali vytvárať význam a prešli na pečiatkovanie. A niekto musí vstať v blízkosti tohto marketingového potrubia, aby mohol kričať: hej, nie správny smer. Vystúpte z marketingovej pásky a vráťte sa k tvrdej vnútornej práci na zručnosti.

Zanechajte Svoj Komentár