Prečo je obsahový marketing účinnejší ako iné typy digitálnej reklamy?

Predstavujeme vám preklad článku Heidi Cohen "Prečo obsah Marketing je nákladovo efektívnejší ako digitálna reklama".

Obsahový marketing umožňuje obchodníkom vytvárať si vlastnú cieľovú skupinu, zatiaľ čo reklama priťahuje pozornosť publika len na chvíľu a len v prípade potreby.

Neustále zverejňovanie informácií pre potenciálnych zákazníkov a odpovede na ich otázky uľahčuje ich premenu na reálne. A bez ohľadu na to, v ktorom segmente pracujete - b2b alebo b2c - efektívnosť marketingu obsahu nebude závisieť od vašej špecializácie.

Tu sú len 3 fakty o účinnosti marketingu obsahu.

Neberte si moje slovo - preštudujte si informácie. Tu sú tri skutočnosti, ktoré vám otvoria oči a presvedčia vás, čo bolo povedané.

1. Podľa prieskumu Nielsen. obsahový marketing vytvára trikrát viac predaja ako iné druhy online reklamy, Toto vyhlásenie je založené na výsledkoch prieskumu, ktorý ukázal, že približne tri pätiny respondentov dôverujú komerčným stránkam (vrátane firemných blogov), dve pätiny opýtaných dôverujú reklame PPC a ešte menej iným formám digitálnej reklamy.

2. Podľa výskumu spoločnosti Kapost a Eloqua, t cena olova klesá o 80% po prvých piatich mesiacoch používania obsahu marketingu, Tento objav potvrdzuje výsledky štúdie Hubspot, ktorá ukázala, že vysielanie na blogu 2-3 krát týždenne značne zvyšuje záujem používateľov a 50 kvalitných príspevkov - východiskový bod pre začiatok nárastu návštevnosti vyhľadávania.

3. Počet potenciálnych zákazníkov vytvorených marketingom obsahu za cenu 1000 USD prevyšuje počet potenciálnych zákazníkov generovaných kontextovou reklamou za rovnakú cenu po 19 mesiacoch.

Počet potenciálnych zákazníkov vytvorených marketingom obsahu za cenu 1000 USD sa po troch rokoch (36 mesiacov) zvyšuje trojnásobne. A využitie optimalizácia pre vyhľadávače a sociálne médiá s cieľom znížiť náklady na marketing vedie k tomu, že výška výdavkov klesá ešte rýchlejšie.

6 oblastí, v ktorých je obsahový marketing účinnejší ako iné online reklamy

Tu je sedem prvkov obsahového marketingu, ktoré ho robia tak účinnými, ako aj užitočné tipy, po ktorých zlepšíte svoju stratégiu marketingu obsahu. Takže obsahový marketing:

1. Spôsobuje dôveru, Content marketing poskytuje cenné informácie, ktoré vzbudzujú dôveru. Podľa štúdie, ktorú vykonal výskum v oblasti mcrvirtualexperience.com a Latitude, viac ako 70% spotrebiteľov nedôveruje značke, ktorá nezverejňuje bezplatné informácie. Dobrá radaPri propagácii sa zameriavajte nielen na reklamu, ale aj na vytváranie marketingovej komunikácie.

2. Poskytuje podrobné informácie o produkte., Podľa prieskumu Shopping.org, comScore a Partnering Group spotrebitelia hľadajú informácie o produktoch v zdrojoch rôznych formátov: referenčné materiály, inštrukcie, štylizované texty a odborné odporúčania. Dobrá rada: Skontrolujte, či je obsah prepojený. Vaši potenciálni zákazníci by mali mať možnosť prejsť od referencie na produkt, kde sú uvedené pokyny na jeho používanie a iné texty.

3. Odpovede na otázky zákazníkov, Kým neodpoviete na otázky svojich potenciálnych zákazníkov, nebudete schopní nič predávať. Obsah marketing, najmä blogy, je veľmi efektívny nástroj pre odpovede na otázky potenciálnych zákazníkov. Dobrá rada: Urobte si zoznam všetkých potenciálnych zákazníkov a ich otázky. Potom ich usporiadajte a odpovedajte na každý z nich vo svojom blogu.

4. Generite recenzia, Zákazníci oceňujú názory iných zákazníkov. Ak ich nenájdu na vašich stránkach, budú ich hľadať na iných miestach. Dobrá rada: Pochopiť jednu vec: hodnotenie zákazníkov (aj keď nie veľmi pozitívne) môže zvýšiť vnímanie vašich produktov a prilákať ďalších zákazníkov. Napríklad prehľad „Existuje príliš veľa detí v tejto reštaurácii“ z neho robí vynikajúcu voľbu pre rodinnú dovolenku. A keďže pozitívne aj negatívne komentáre by sa mali vyriešiť na vašej stránke, je mimoriadne dôležité rýchlo vyriešiť problémy, s ktorými sa stretávajú klienti.

5. Powered by optimalizácia pre vyhľadávače, To platí najmä pre tých, ktorí používajú blogov v ich marketing. Do každého príspevku zahrňte súbor určitých kľúčových fráz. Tam, kde je to možné, pridajte odkazy na váš iný obsah, ako aj odkazy na zdroje tretích strán. Dobrá radaNezabudnite optimalizovať iné formáty obsahu, nielen text. To je dôležité najmä pre fotografie a obrázky.

6. Poskytuje sociálny dôkaz, Vrátane sociálnej výmeny, ktorá umožňuje osloviť širšie publikum. Okrem toho je to jeden zo spôsobov, ako sa môžu noví návštevníci dozvedieť, aký obsah je najcennejší. Dobrá rada: Nezabudnite zdieľať svoj obsah vo všetkých populárnych sociálnych sieťach.

Obsahový marketing je trikrát účinnejší ako iné online reklamy. Inšpiruje dôveru, poskytuje informácie o produkte, poskytuje odpovede na otázky zákazníkov, pracuje na optimalizácii pre vyhľadávače, generuje recenzie, ako aj sociálny dôkaz.

Čo ešte možno pridať do tohto zoznamu a prečo?

Dobrý marketing.

Zanechajte Svoj Komentár