Prečo je infografika plytvaním peniazmi

Berúc do úvahy infografiku ako efektívny typ obsahu? Môžete si spomenúť na posledné tri infografiky, ktoré čítate? Možno si spomeniete, že tento si prečítal "ten cool infographic o algoritmoch Google". Môžete povedať, kde ste našli tento infographic, alebo ktorá spoločnosť ho publikovala? S najväčšou pravdepodobnosťou nie.

V tomto článku sa dozviete, prečo by ste nemali míňať peniaze na vytváranie infografiky.

Ako si človek pamätá obsah

Ak chcete pochopiť, prečo je účinnosť infografiky obmedzená, musíte poznať mechanizmus zapamätania obsahu. Existuje model "pamäťový trojuholník".

Na zapamätanie obsahu používa ľudský mozog dve z troch strán trojuholníka. Napríklad si môžete zapamätať článok "o testovaní multivarcs na Habré" V tomto prípade je téma obsahu a stránky, na ktorej bola publikovaná, uložená v pamäti. Môžete si spomenúť na článok Denisa Savelieva o dobre živených a hladných začínajúcich podnikoch. Téma obsahu a autor je uložená v pamäti. Niekedy sa váš mozog môže zapamätať obsah podľa autora a stránky, ale táto situácia je zriedkavá.

Čitateľ môže použiť na zapamätanie všetkých troch strán trojuholníka. Ľudská psychika však šetrne spotrebuje zdroje. Prečo používať tri strany trojuholníka, ak sa môžete dostať s dvoma? Preto si ľudia len zriedka pamätajú autora obsahu, témy a stránky naraz. To sa zvyčajne stáva, keď svetový líder priemyslu, ako je Steve Jobs, píše článok o niečom revolučnom.

Čo je strašidelné infografiky

Infografika zničí pamäťový trojuholník. Ničí obe strany tejto konštrukcie, ponecháva len jednu kotvu do mozgu. Inými slovami, vždy to zostáva „ten cool infographic“ alebo „infographic o algoritmoch Google“.

To znamená, že čitateľ si nepamätá stránky, na ktorých našiel váš obsah. Tiež si nevšimol autora infografiky. Webové stránky a autor odkaz obsahu s vašou značkou. Ak si ich čitateľ nepamätá, publikáciu nespája s vašou firmou.

Venujte pozornosť tejto práci znova: čitateľ nespája infographic s vašou firmou, pretože si nemôže spomenúť na stránku, na ktorej bola nájdená, rovnako ako autor obsahu, ktorý by mohol prepojiť publikáciu so značkou. Stratili ste.

Prečo premárniť pozornosť

Dobrá infografika vás stojí veľa peňazí. Toto však nie je hlavnou výdavkovou položkou. Ak často používate tento typ obsahu, strácate pozornosť publika.

Musíte súťažiť s kolegami o pozornosť čitateľov. Strávite neuveriteľné úsilie prelomiť hluk informácií. Je hrozné si predstaviť, čo budete mať predplatitelia kliknúť na váš odkaz, a nie na poznámku s Rihanna v bikinách.

A tak si vyhral! Používateľ prešiel na vašu stránku a našiel tam infographic. Mal ju rád. Dokonca dal "ako". Po pol hodine povie kolegovi: "Počúvajte, videl som v ňom super infographic o algoritmoch spoločnosti Google, musíme to vziať do úvahy v budúcnosti." Ale on nebude hovoriť za mučenia, kto uverejnil článok. Kde si to videl? Niekde "Vkontakte" alebo Facebook, medzi Ryannoy a vtipné mačky.

Teraz znova musíte bojovať o pozornosť s hrozným a zákerným nepriateľom.

Keď infografika funguje

Nenechajte sa ponáhľať opustiť infografiky a zamaskovať zamestnancov v mačacích oblekoch na fotenie. V niektorých prípadoch tento typ obsahu funguje. Sú uvedené na nasledujúcom obrázku:

Ak je infographic naozaj prekvapí alebo robí čitateľa veľmi pobavený, pamätá si tému a autora alebo tému a stránky. Inými slovami, aby nedošlo k zničeniu pamäťového trojuholníka, váš obsah by mal prinútiť používateľa, aby zvolal „lol“ alebo „omg“.

Existuje ďalší spôsob, ako zvýšiť efektívnosť infografiky. Pravidelne ho publikujte a distribuujte prostredníctvom všetkých dostupných informačných kanálov. Postupne sa diváci naučia zapamätať si nielen tému, ale aj autora. Môže to trvať mesiace a roky.

Napríklad budete musieť publikovať vysokokvalitné infografiky každý mesiac za rok a pol. Pripravený investovať do jeho tvorby a distribúcie? Ak nie, nepochopte tento typ obsahu. Lepšie stávky na výhru Austrálie na majstrovstvách sveta. To je efektívnejšie ako publikovanie jednej alebo dvoch infografík a čakanie na úspech.

Už si natiahnete prsty ...

... písať do komentárov, ktoré prináša infografika do externých odkazov? Máte dokonca skúsenosti publikovanie infografiky, ktorá vám priniesla 12 odkazov z miest s obrovskými puzomerki?

Samozrejme, pripomienky sú vítané. Je však nepravdepodobné, že tieto odkazy vám prinesú mnoho cielených prechodov používateľov. Je nepravdepodobné, že by zvýšili povedomie o značke alebo vytvorili spoločenstvo lojálnych spotrebiteľov. Potrebujete odkazy na zvýšenie dôveryhodnosti stránky z hľadiska vyhľadávačov? Existujú efektívnejšie spôsoby budovania prirodzeného spojenia ako bezedná hlaveň nazývaná infografika.

Ako sa vysporiadať s rozširujúcim sa dosahom a zvyšovaním viditeľnosti značky

Priaznivci aktívneho využívania infografiky veria, že vďaka viralite tento typ obsahu zvyšuje viditeľnosť značky a rozširuje dosah divákov. Vyzerá to takto:

  • Užívateľ nájde zaujímavý infographic v sociálnej sieti.
  • Usmeje sa alebo sedí s otvorenými ústami (lol a omg).
  • Potom sa pozrie na logo alebo odkaz na konci infographic a vyhľadáva vaše stránky na Google alebo Yandex.

Túto možnosť nemožno vylúčiť. Ale aby to fungovalo, vaše stránky sa musia stať pre užívateľa náhodne nájdeným pokladom obsahu. Inými slovami, musíte vytvoriť a publikovať veľa rôznych typov obsahu, aby sa čitateľ znova a znova dostal na vaše stránky.

Použitie nemožno ignorovať

Kde umiestniť čiarku, ak hovoríme o infografike? Ak si myslíte, že tento typ obsahu zvýši povedomie o značke a prinesie vám veľa nových čitateľov a zákazníkov, za slovo „nie“ vložte čiarku. Ak ste pripravení pravidelne publikovať infografiku ako súčasť holistickej obsahovej stratégie, distribuovať ju prostredníctvom všetkých dostupných internetových kanálov, investovať do vytvárania tohto typu obsahu a robiť divákom smiech a prekvapenie, vložiť čiarku za slovo „use“.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár