Prečo väčšina marketingových kampaní stráca peniaze v prvých troch mesiacoch

Neil Patel, známy britský podnikateľ a špecialista na web analytics, ktorého sme opakovane spomínali v našich článkoch, spolupracuje so spoločnosťami rôznych úrovní: od začínajúcich spoločností až po veľké spoločnosti. Na základe svojich dlhoročných skúseností prišiel k veľmi zaujímavému záveru: väčšina komerčných organizácií, bez ohľadu na ich veľkosť, utrpí straty počas prvých troch mesiacov po spustení novej marketingovej kampane, pretože sa ukázalo, že je neefektívna.

Môžete si myslieť: „Čo to má spoločné s mojou spoločnosťou, pretože som v Rusku / na Ukrajine / v inej krajine?“ Najpriamejšie. Nezabudnite, že základné zákony marketingu sú univerzálne, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Pozrime sa, čo je podľa Neila Patela spôsobené krehkosťou väčšiny marketingových kampaní, a tiež uvažujeme o spôsoboch riešenia tohto problému, ktorý ponúka slávnemu obchodníkovi.

Dôvod 1: Plánujete svoj rozpočet štvrťročne.

Niektoré marketingové stratégie (ako napríklad marketing obsahu) sú účinné len vtedy, ak sa vykonávajú nepretržite po dostatočne dlhú dobu (o tom sme už písali; v internetovom marketingu nie sú žiadne rýchle výsledky). Ak ich zastavíte a po nejakom čase začnete novým spôsobom, nebude to mať žiaden účinok, verte mi.

Preto by ste mali správne naplánovať svoj rozpočet vzhľadom na typ marketingovej kampane, ktorú plánujete realizovať. Nespoliehajte sa na skutočnosť, že budete používať určité metódy niekoľko mesiacov, a potom konať na základe výsledkov. To znamená, že v prípade neúspešného výsledku ich aktualizovať, ak boli účinné, a vzdať sa ich.

Je nepravdepodobné, že by sa vaše vstupné marketingové investície vyplatili v prvých troch mesiacoch.

Ak si vyberiete reklamnú kampaň s platbou za kliknutie, môžete ju v prípade nedostatočného zisku pozastaviť. Väčšina marketingových kampaní však funguje odlišne. Preto záver: plánovať svoj marketingový rozpočet na ročnom základe, a nie na štvrťročnom základe.

Dôvod 2. Imitujete svojich konkurentov.

Mnohí podnikatelia nemôžu odolať pokušeniu kopírovať metódy svojich konkurentov. Namiesto toho, aby ukazovali aj trochu kreativity, jednoducho používajú hotové riešenia a potom sa čudujú, prečo výsledky nechávajú veľa na želaní.

Faktom je, že metódy, ktoré sa ukázali ako účinné pre vašich konkurentov, nie vždy prospievajú vašej spoločnosti. Predstavte si, že vaši konkurenti sa už roky venujú kontextovej reklame. Vzhľadom k tomu, že majú vyššie skóre kvality v systéme AdWords, budú platiť menej za každé kliknutie. Ak ste práve začali s podobnou kampaňou, keď ste sa rozhodli napodobniť svojich konkurentov, vaše skóre kvality bude nižšie, čo znamená, že budete musieť zaplatiť oveľa viac.

Použite kreatívne marketingové taktiky, namiesto toho, aby ste míňali veľa peňazí na tradičné kanály, ktoré používajú vaši konkurenti. Už nebudete môcť zdôvodniť svoju nečinnosť nedostatkom peňazí, pretože existuje mnoho účinných spôsobov, ako prilákať zákazníkov, dokonca aj s obmedzeným rozpočtom.

Dôvod 3. Vaše marketingové metódy sa nefinancujú samy.

Dosiahnutie pozitívnej návratnosti investícií v čo najkratšom čase nie je ľahká úloha, ale je to dosiahnuteľné. Aby ste ho mohli implementovať, musíte svoje marketingové kampane rozdeliť do dvoch kategórií. Prvý z nich by sa mal v najbližších mesiacoch zamerať na zisk a druhý na dlhodobé zisky.

Kampane, ako je inzercia s platbou za kliknutie alebo re-marketing, majú tendenciu vytvárať príjmy za mesiac alebo dva. A metódy, ako je optimalizácia pre vyhľadávače, SMM marketing a obsah marketing oplatí v dlhodobom horizonte.

Než začnete svoju marketingovú kampaň, odporúča sa, aby sa niekoľko metód, ktoré vám poskytne rýchly príjem. Musíte použiť niekoľko taktík, nie len jeden, pretože nie všetky z nich povedú k očakávaným výsledkom.

Akonáhle začnete zarábať peniaze z aktuálnych kampaní, môžete začať investovať do dlhodobých kampaní. Tým znížite finančné straty, pretože vaše marketingové kampane sa začnú financovať samy.

Zdôvodnenie 4. Nezvyšujete svoj zisk.

S najväčšou pravdepodobnosťou dávate viac pozornosti na ziskovosť každej návštevy vašej stránky, než na trvalú hodnotu vašich zákazníkov.

Predpokladajme, že strávite 15 000 rubľov na reklamnej kampani s platbou za kliknutie a na oplátku získate zisk 30 000 rubľov. Takáto kampaň je pre väčšinu z nás úspešná, preto sledujeme ziskovosť každej návštevy.

Dôležitejším faktorom je však pokračujúca hodnota zákazníka. Napríklad, ak ste zistili, že vám jeden klient prinesie počas prvého roka zisk 30 000 rubľov, ale 150 000 rubľov počas prvých troch rokov, hypoteticky, môžete okamžite vynaložiť až 149 990 rubľov na marketing, pretože nemáte ostatné výdavky. Predpokladajme, že nechcete minúť takú obrovskú sumu, aby ste prilákali zákazníka. Ak však zvýšite náklady na reklamu s platbou za kliknutie z 15 000 rubľov na najmenej 30 000 rubľov, zistíte, že môžete prilákať päťkrát viac zákazníkov. Nesmiete zarobiť peniaze hneď, ale z dlhodobého hľadiska budú vaše zisky oveľa väčšie.

Optimalizácia marketingových kampaní by nemala byť založená na zisku pre každú návštevu stránky. Namiesto toho sa musíte zamerať na ukazovatele dlhodobej hodnoty, pretože vám pomôžu prilákať viac zákazníkov a získať vyššie zisky.

Dôvod 5. Sústredíte sa iba na prevádzku, ignorujúc mieru konverzie.

Väčšina obchodníkov považuje zvýšenie návštevnosti za najdôležitejšiu súčasť každého marketingového plánu. Problém však spočíva v tom, že transcendentálna doprava nie vždy zaručuje vyššie zisky.

Medzi zodpovednosti obchodníkov patrí nielen propagácia návštevnosti webových stránok, ale aj premena potenciálnych zákazníkov na bežných zákazníkov. To znamená, že musia kontrolovať náklady na irelevantnú návštevnosť a tiež hľadať spôsoby, ako zmeniť parametre webovej stránky a obsahu, aby sa zvýšili miery konverzie. V tomto prípade sa zvyšuje význam testov A / B. Musíte ich zahrnúť do svojho marketingového arzenálu. Predstavte si: ak môžete zvýšiť úroveň konverzie o 2-3 krát, potom budete potrebovať 2-3 krát nižšie náklady na prilákanie nových zákazníkov.

Musia byť trpezliví

Tvrdenia spoločnosti Neil Patel dokazujú, že marketingová stratégia nie je o nič menej dôležitá ako samotná marketingová taktika. Pred spustením novej marketingovej kampane musíte jasne definovať svoje ciele, ako aj určiť najefektívnejšie spôsoby ich dosiahnutia. Stratégia je ako baterka, ktorá osvetľuje vašu cestu: bez nej budete jednoducho putovať v temnote a strácať čas a peniaze.

Nesnažte sa dostať všetko naraz - pretože všetko má svoj čas. Môžete napríklad vybudovať dvojpodlažný kaštieľ za tri mesiace? Alebo stratíte 10 kg za týždeň? Možno tieto úlohy zvládnete, ale výsledky, ktoré dostanete, budú iba dočasné. Ak sa zameriavate na dlhodobý úspech, a to aj v oblasti marketingu, budete musieť byť trpezlivý.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár