Tri typické mylné predstavy o obsahu marketingu

Existuje len jeden princíp, ktorý vám pomôže zo dňa na deň vytvárať vynikajúci obsah pre váš blog: prístup k tvorbe materiálov o tradičných vzoroch médií. Čo to znamená? Len jedna vec - že váš tím by sa mal naučiť pracovať ako profesionálny editor. Budeme hovoriť o chybách, ktoré najčastejšie robia tí, ktorí tento princíp v ich práci na stránke ešte zásadne nepodporili.

1. Bez ohľadu na to, aké je to dobré, je dôležité, aby to bolo veľa.

Toto je prvá katastrofálna katastrofa v jej dôsledkoch, ktorá často prevláda medzi tými, ktorí sa začínajú zapájať do marketingu obsahu. Niektorí veria: môžete si odpustiť z nedbanlivosti na kvalitu obsahu, pretože hlavná vec je jeho množstvo.

Čím viac, tým lepšie - s odkazom na webový obsah, to nie je úplne správne vyhlásenie. Ďalšia vec je pravda: čím lepšie, tým lepšie. A presnejšie: nech je menej, ale lepšie.

Rozumiete, odkiaľ táto chyba pochádza? Vychádza z tradičného vyhľadávacieho nástroja pre vyhľadávače na veci: čím viac stránok je v indexe, tým lepšie.

Áno, lepšie. Ale iné veci sú rovnaké. 750 faktorov v Yandexe ovplyvňuje poradie stránok vo výsledkoch vyhľadávania. A často stávkovanie na jednu vec znamená zanedbávanie niečoho iného dôležitého. Veľký počet stránok v indexe je skvelá vec. Ale čo ak tento obsah nie je napísaný pre ľudí, ale kvôli kľúčovým frázam a rastu stránok v indexe? Pokiaľ v tomto prípade nie je obsah (kvalita ktorého môže byť vyhodnotená Yandexom, ktorý sa dobre naučil pracovať so sémantikou a pochopiť, aká zaujímavá je stránka pre používateľa), nebude priamym signálom pre vyhľadávač, že pred ním je GE?

V záujme spravodlivosti však treba povedať, že super kvalitný obsah vám nedá nič zvláštne, ak zanedbáte komplexné kroky na zlepšenie vašej stránky. Inými slovami: kvalitný obsah je dôležitý, všetky ostatné veci sú rovnaké.

2. Internet zrušil všetky predchádzajúce vzory.

Ďalšia mylná predstava: nie je možné pristupovať k tradičným modelom k niečomu na internete, pretože ten samotný skutočnosťou svojej existencie vyvracia tradičné vzory. Internet skutočne zrušil papierový formát, predstavil nové žánre, interakciu s publikom interaktívne. Zdá sa, že zásadne nový prístup by mal byť v princípoch tvorby textov pre web. Ale nie je. Internet zrušil papier, ale nezrušil to, čo bolo na papieri. So žánrami je všetko oveľa komplikovanejšie - žiadny z nich nebol zrušený, ale takmer každý sa transformoval: článok sa stal lakonickým a informatívnym, „extra“ opisnosť z neho zmizla a novinky získali jedinečnú vlastnosť - to vám neumožňuje čítať hlavný text vôbec, rozpoznáva všetky len správne informácie z názvu. Tradičné mediálne vzory nezomreli, len sa zmenili, prispôsobujú sa novému prostrediu, v ktorom vládne princíp úspory času a informácií. Dobrá staromódna profesionálna žurnalistika nezmizla. Práve migrovala na web a stala sa online žurnalistikou. Iba tam je možný dobrý obsah, kde sa k nim pristupuje novinársky. Interaktivita, ktorá poskytuje okamžitú odozvu od divákov, vám umožní držať krok s potrebami ľudí a rýchlo na ne reagovať.

Bolo by však nesprávne povedať, že práca tímu pre implementáciu stratégie marketingu obsahu sa nelíši od práce tradičnej redakčnej rady offline vydania. Samozrejme, iné. V dvoch veciach:

  1. Intenzívnejšie tempo práce.
  2. Prítomnosť špecialistov, ktorí nie sú jednoducho potrební v offline vydaniach: weboví analytici, správcovia obsahu (rozloženie na webe sa veľmi líši od usporiadania tradičného papierového vydania).

Ostatné princípy práce s obsahom sú rovnaké:

  • Vytvorenie redakčného plánu publikácií pre budúci štvrťrok.
  • Práca so zdrojmi (na webe - monitorovanie trhu, analýza stránok konkurentov, rozhovory s odborníkmi).
  • Vysoká frekvencia publikácií na blogu.
  • Stávka na príslušné materiály (newsjacking môže poskytnúť aj krátkodobý, ale skutočne výbušný nárast v premávke, spôsobený záujmom publika diskutovať o príslušnej téme).
  • Práca s copywritermi, ktorí vytvárajú zaujímavý obsah pre ľudí, nie pre kľúče, to znamená s copywritermi, ktorí sú v podstate online novinármi.
  • Prítomnosť redaktora v štáte.
  • Profesionálny prístup k usporiadaniu materiálov.

3. Samotná skutočnosť, že vzhľad obsahu v blogu je dôležitý, všetko ostatné je nezmysel

Áno, toto je tretia chyba: napíšte dva alebo tri články a o mesiac neskôr urobte istý záver: obsahový marketing nefunguje.

Budete si myslieť, že je to hlúpe. Ale stretáva sa na každom kroku. Osoba (povedzme, SEO, ktorá je unavená propagovať webové stránky neúspešne s použitím metód klasickej SEO a ktorá sa rozhodla pokúsiť sa o postup s obsahom), ktorá predtým napísala len eseje v škole na pevnom tri s mínus, berie a vytvára článok "On Brick".

Začína takto:

"Domy a iné budovy sú postavené z tehál. Pozostávajú z minerálnych materiálov, ktoré majú vlastnosti tehál ..."

Obsah marketing nie je vytvorenie jednotlivých materiálov. Ide o nepretržitú prácu pri vytváraní a podpore obsahu. Navyše, vysoko kvalitný, profesionálny, novinársky obsah. A čím ďalej, tým dôležitejšia bude kategória „kvality“.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár