Tri kľúče k efektívnemu marketingu obsahu

Obsahový marketing sa stal jedným z najobľúbenejších nástrojov propagácie projektu. Samozrejme, stojí za to urobiť zmenu geografického faktora. Obchodníci pracujúci v anglicky hovoriacom segmente internetu (aka Burzhunet) už považujú marketing obsahu za najprogresívnejší spôsob podpory podnikania. Avšak, odborníci zaoberajúci sa propagáciou v runete, stále spoliehajú viac na klasické SEO, ako sme písali tu. Tiež sme opakovane písali, že popularita obsahu marketing bude rásť v rusky hovoriace segment internetu, ktorý je spojený s potrebou publika pre kvalitné informácie a zlepšenie algoritmov vyhľadávačov.

Prečo rastie popularita obsahu marketing? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte pochopiť podstatu tohto marketingového prístupu.

Obsah marketing zahŕňa prilákanie pozornosti divákov na značku a jej produkty s pomocou skutočného obsahu. Obchodníci s obsahom sa snažia vytvoriť užitočný obsah pre spotrebiteľov, aby ich povzbudili k zdieľaniu publikácií na sociálnych sieťach, k ich prepojeniu, diskusii a odporúčaniu. Keď k tomu dôjde, obe značky a ich zákazníci sú spokojní.

Vezmite prosím na vedomie, že a veľký obsah marketingu sa nelíši od tradičnej reklamy, ktorá existuje stovky rokov. V minulosti sa inzerenti tiež snažili o záujem o čitateľov novín, rozhlasových poslucháčov a televíznych divákov s obsahom. Sakra skrýva v detailoch - reklamy z minulých rokov sa líšia od materiálov používaných obchodníkmi s obsahom.

Potom dnes

Predtým mali inzerenti jedinú príležitosť pritiahnuť pozornosť publika. Museli si kúpiť televízne vysielanie alebo zaplatiť za uverejnenie reklamy v novinách. Prirodzene, náklady na reklamný priestor alebo vysielací čas na populárnych televíznych kanáloch v hlavnom vysielacom čase zmizli. Tieto značky sa snažia sprostredkovať verejnosti informácie v krátkych správach. Výsledkom týchto pokusov bol vznik agresívnej reklamy. Mimochodom, publikum vyvinulo odolnosť voči uloženiu výrobkov, o ktorých sa môžete dočítať tu.

Dnes majú značky možnosť komunikovať s divákmi bez sprostredkovateľov, ktorými boli médiá. Teraz sa musia stať samotnými vydavateľmi a zaujímať publikum vo svojich publikáciách, aby mohli vysielať správy zadarmo. Práve na tento účel je potrebné vytvoriť informatívny a užitočný obsah pre spotrebiteľov.

Spoločnosti sa snažia premeniť marketing obsahu na rovnako predvídateľný, merateľný a predvídateľný nástroj ako štandardné reklamné bannery alebo videoklipy v televízii. Obchodníci zároveň nechcú vzdať sa hlavnej výhody marketingu obsahu cez pravidelnú inzerciu. Ide o prekonanie hluchoty publika prostredníctvom kvalitného informatívneho obsahu. Problém je v tom, že pre obchodníka je oveľa jednoduchšie vypočítať efektívnosť a účinnosť nákupu vysielacieho času v televízii ako návratnosť investícií do marketingu obsahu. V dnešnom prostredí nemôžu značky kontrolovať distribúciu obsahu.

Nedávno publikum pasívne spotrebovalo informácie vysielané len niekoľkými televíznymi kanálmi. Potom sa počet kanálov zvýšil o rád, a mnohé z nich sa stali špecializovanými. Dnes je publikum roztrhané medzi rôznymi médiami - od stoviek televíznych a rozhlasových kanálov a tlačových médií až po tisíce webových stránok, blogov, sociálnych sietí a kanálov YouTube. Značky robia titánske úsilie prilákať spotrebiteľov.

Tri kľúče k obsahu marketingu vám pomôže efektívne využiť tento prístup k podpore podnikania. S nimi pritiahnete pozornosť divákov a zmeníte ich na zákazníkov a spotrebiteľov vášho produktu. „Kto“, „čo“ a „kde“ - to sú kľúče, o ktorých sa bude diskutovať nižšie.

1. Kľúčom je "kto": zistiť vaše publikum

Obsah marketingu potrebujú poznať svoje cieľové a skutočné publikum. Nebudete úspešní, ak nepoznáte čitateľa. Predstavte si, že publikujete recenzie trhu drahých áut, dúfajúc, že ​​pritiahnu pozornosť bohatých klientov - majiteľov podnikov a top manažérov veľkých spoločností (cieľová skupina). Avšak, z jedného alebo druhého dôvodu, recenzie čítajú len študenti stredných škôl a študenti (skutočné publikum). V tomto prípade môžete sotva počítať s rastom predaja, kým vaši čitatelia nedokončia školenia a podnikanie.

Účinnosť marketingu obsahu sa zvyšuje, keď cielene pracujete so svojím publikom. Súčasťou tejto práce je prieskum spotrebiteľského obsahu, plánovanie rozšírenia publika a meranie výsledkov.

  • študovať Cieľová skupina zahŕňa zber a analýzu kvalitatívnych a kvantitatívnych ukazovateľov na vytvorenie portrétu spotrebiteľov. Obchodníci získavajú údaje od zákazníkov, zamestnancov, partnerov, sociologických služieb, aby poznali svoje publikum. Okrem toho systémy web analytics poskytujú značkám cenné informácie. Kvalitatívny výskum vám pomôže pochopiť, kto je cieľovým spotrebiteľom obsahu a potenciálnym klientom podniku.
  • plánovanie Rozširovanie publika je jednoduché na papieri a ťažko sa praktizuje. Je vhodné pripomenúť si slová Mika Tysona: "Každý boxer sa drží plánu bojovať, kým nezmešká rytmus." Stručne povedané, v praxi nie je možné predpovedať, kto bude mať záujem o publikáciu, všimnúť si to v divočine sociálnych sietí, ako aj to, ako bude čitateľ reagovať na materiál. Preto musia obchodníci zbierať údaje o skutočnom publiku a jeho reakcii na obsah. Zozbierané informácie možno porovnať s očakávanými výsledkami kampane. Použite Yandex.Metrica, a ďalšie služby na získanie potrebných informácií.
  • Meranie výsledkov - kľúčovým prvkom spolupráce s spotrebiteľmi obsahu. Sledovaním skutočného publika, demografických a behaviorálnych ukazovateľov môžete odpovedať na otázku o účinnosti marketingu obsahu. Pokrytie, úroveň angažovanosti, povedomie o značke a ďalšie metriky sú potrebné na presné vypočítanie návratnosti investícií do tvorby a publikovania obsahu.

Takže, študovať publikum a pracovať s obsahom spotrebiteľov je prvým kľúčom k efektívnemu marketingu obsahu. Poznaním svojich cieľových a skutočných čitateľov, ako aj predpovedaním ich reakcie na obsah môžete merať a merať efektívnosť marketingových kampaní.

2. Kľúč „čo“: rozprávať príbehy

Značky, ktoré poznajú svoje publikum, musia pochopiť, aký obsah potrebujú. Obchodníci veľa pracujú s formou a obsahom a snažia sa určiť, ktoré publikácie najrýchlejšie priťahujú pozornosť čitateľov a konvertujú ich na spotrebiteľov.

Pamätajte si, že najpredávanejšie na svete rozprávajú najzaujímavejšie príbehy sveta. Využívajú rozprávanie na získanie dôvery spotrebiteľov, prinášajú mu potrebné informácie a motivujú ho k činom. V skutočnosti, rozprávanie je vytváranie a publikovanie relevantných a užitočných pre obsah publika.

Dobré rozprávanie je tvorivý proces. To však neznamená, že značky musia hľadať básnikov a vývoj, aby prilákali divákov krásou slabiky a umeleckých efektov. Marketingové rozprávanie je predovšetkým vysielanie relevantných a užitočných informácií, o ktorých sme písali a dokonca natáčali video.

Použite služby web analytics na určenie potrieb publika pre informácie. Venujte pozornosť tomu, aké materiály najčastejšie kopírujú vašich čitateľov. Rozvíjajte témy, o ktorých zákazníci diskutujú. Okrem toho sa môžete divákov opýtať, aký druh publikácií chce vidieť na stránkach vašej stránky alebo verejnosti na sociálnej sieti.

Marketingový príbeh je teda druhým kľúčom k efektívnemu marketingu obsahu. Publikovaním relevantných informácií pritiahnete pozornosť cieľovej skupiny a zapojíte čitateľov do scenára konverzie.

3. Kľúč "kde": komunikovať so spotrebiteľmi, nech sú kdekoľvek

Pred niekoľkými rokmi mali obchodníci možnosť komunikovať so spotrebiteľom len vtedy, keď si kúpili konkrétne noviny, zapli určitý televízny kanál alebo navštívili svoju obľúbenú webovú stránku. Vznik sociálnych sietí a mobilných prístrojov zmenil situáciu.

Predstavte si konzervatívneho spotrebiteľa, ktorý číta len Izvestia a sleduje len kanál One. Značky je ťažké pritiahnuť pozornosť takejto osoby. Za týmto účelom musí obchodník zverejniť reklamu v Izvestia alebo kúpiť vysielací čas na Channel One.

Teraz si predstavte pokročilého používateľa internetu, ktorý má účty v niekoľkých sociálnych sieťach, prihlási sa na odber informačných kanálov RSS z rôznych lokalít, pozerá videá na YouTube a prijíma e-maily. Mimochodom, vďaka smartfónu a tabletovému počítaču zostáva on-line takmer nepretržite. Nie je prekvapujúce, že obchodníci sú oveľa jednoduchšie sprostredkovať informácie takejto osobe.

Stačí, ak značky určia, aké zdroje ich cieľová skupina najčastejšie využíva, a tiež aby informovali o týchto zdrojoch. Obsahová marketingová kampaň bude úspešná, ak značka zverejní vysoko kvalitný obsah na stránkach, ktoré sú obľúbené medzi potenciálnymi zákazníkmi.

Ako vidíte, schopnosť nájsť zástupcov cieľovej skupiny na internete je tretím kľúčom k efektívnemu marketingu obsahu. Definovaním stránok, sociálnych sietí, blogov a iných zdrojov, ktoré sú populárne medzi potenciálnymi zákazníkmi, môžete získať ich pozornosť.

záver

Pri plánovaní marketingovej kampane s obsahom určte vopred, ako budete skúmať cieľové a skutočné publikum. Rozhodnite sa, aké príbehy chcú vaši potenciálni zákazníci počuť, a tiež premýšľajte o tom, ako im tieto informácie odovzdať. Na štúdium reakcie spotrebiteľov na publikovaný obsah používajte analytické služby. To vám pomôže dosiahnuť plánované výsledky a neustále zlepšovať efektívnosť marketingu obsahu.

Prispôsobte materiál 3 kľúčom k aktivácii publika s inteligentnejším obsahom Ben Straley.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár