Tri veľryby marketingu obsahu: neobmedzujte sa na tradičnú reklamu

Platené zverejnenie reklám umožňuje podniku rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok. Stačí si prenajať pouličné billboardy, kúpiť si čas v televízii alebo spustiť PPC kampaň na internete, aby ste takmer okamžite počuli prvý hovor potenciálneho klienta.

Takáto reklama však stimuluje predaj len tak dlho, ako za to platíte. A to stojí veľa, aj keď hovoríme o kontextových reklamách, kde platíte len za prechod zainteresovaných používateľov na vašu stránku. A ak si kúpite reklamu v televízii, potom musíte vo všeobecnosti utrácať peniaze, napríklad na zbytočné prehliadky reklám na pánskych holiacich doplnkoch pre ženy a deti.

A to nie je jediný problém spojený s tradičnou platenou reklamou. Pri plánovaní marketingového rozpočtu majte na pamäti, že publikum je už dlho unavené z dotieravých komerčných reklám, o ktorých sme opakovane písali (napríklad tu). Návštevníci prepínajú kanály počas reklamných jednotiek. Internet surferi nainštalovať rozšírenia prehliadača, ktoré blokujú všetky reklamy. Používatelia e-mailového klienta si vyberajú najprísnejšie nastavenia spamového filtra, aby sa zabránilo plytvaniu času čítaním neželaných správ. Teraz chápete, prečo tradičnú platenú reklamu nemožno použiť ako jediný marketingový nástroj?

Ale neponáhľajte úplne odstrániť z rozpočtu vašej spoločnosti náklady na komerčné reklamy. Reklama zostáva efektívnym prostriedkom na prilákanie zákazníkov. Jediná zmena je, že by mala byť súčasťou komplexnej marketingovej stratégie. Každá zložka tohto komplexu rieši svoje problémy, čo umožňuje obchodníkom previesť peniaze určené na podporu podnikania na predaj.

Content marketing je názov tejto komplexnej stratégie. Distribúcia informatívnych a užitočných materiálov pre spotrebiteľov prostredníctvom vlastných mediálnych kanálov je jedným z troch veľrýb tohto spôsobu propagácie podnikateľských projektov. Bezplatné pokrytie obchodného projektu v renomovaných médiách, blogosfére a sociálnych sieťach je ďalšou veľrybou obsahu marketingu.

A tretiu veľrybu možno nazvať platenou reklamou. Prečo podmienené? Obsahový marketing sa považuje za alternatívu k šíreniu platených informácií. Prečo sa však postaviť proti rôznym prístupom k podpore podnikania, ak môžete dosiahnuť synergický efekt v dôsledku ich spoločného používania? Ako už bolo uvedené, reklama zostáva dobrým marketingovým nástrojom, ktorý si zaslúži pozornosť.

Spríjemnenie priateľov s tromi veľrybami marketingu obsahu, zvýšite efektivitu ich reklamných kampaní. Nižšie nájdete informácie o princípoch práce s každou z vyššie uvedených zložiek komplexnej stratégie podpory podnikania.

Tradičná reklama

Takže nemôžete robiť bez platenej reklamy, ak chcete rýchlo prilákať zákazníkov alebo informovať divákov o vašom novom produkte. Nasledujúce tipy zvýšia vaše investície do tradičného „obchodného motora“:

  • Uistite sa, že váš tím má niekoho, kto má skúsenosti s nákupom online reklamy. To platí pre akýkoľvek typ reklamy - od klasických systémov PPC až po platené príspevky na vašich blogoch. Nemali by ste delegovať nákup bannerovej reklamy a pracovať s Yandex.Direct na svojich novinárov a textárov. Lepšie nájsť niekoho, kto má skúsenosti v každom z týchto kanálov. Ušetrí vám veľa peňazí, verte mi. Alebo prilákať špecialistov tretích strán - profesionálne agentúry vám ponúknu výhodnejšie a efektívnejšie investičné možnosti ako ľudia, ktorí s týmito reklamnými kanálmi nikdy nepracovali.
  • Zmerajte účinnosť svojej reklamnej kampane Yandex.Direct, diskutujte o výsledkoch získaných s vlastníkmi reklamných stránok v prípade nákupu banerov. Dajte im prístup k metrikám vašej stránky, ukážte, koľko potenciálnych zákazníkov a predajov generuje reklama. Porovnajte reklamný priestor medzi sebou. Po prvé, získané informácie vám pomôžu vybrať najúčinnejšie reklamné zdroje. Po druhé, môžete získať zľavy od majiteľov stránok, pomocou presných čísel.
  • Investujte do odbornej prípravy vlastného špecialistu v kontexte kontextovej reklamy. PPC kampane vo vyhľadávačoch sú jedným z najúčinnejších spôsobov, ako rýchlo získať reakciu publika. Upozorňujeme, že profesionálna práca s kontextovými reklamami vám umožňuje platiť iba za skutočné prechody na stránku používateľov, ktorí majú záujem o váš produkt. Čím vyššia je kvalifikácia vášho manažéra PPC, tým viac peňazí ušetríte vďaka presnému a flexibilnému zacieleniu.

Šírenie informácií prostredníctvom vlastných mediálnych kanálov

Každá osoba alebo značka sa môže ľahko stať vydavateľom vo veku internetu. Mnohé spoločnosti to aktívne využívajú, vytvárajú informatívny obsah a vytvárajú verné publikum. Čitatelia firemných blogov, diváci značkových kanálov na YouTube, spotrebitelia infografiky a podcastov, ktorí tvoria komunity kupujúcich produktov firiem aktívne využívajúcich obsahový marketing.

Standardon blogy na WordPress - to je to, čo je dnes najdôležitejšie médiá našej doby. Sociálne siete prevzali úlohu poštových služieb a doručujú správy vašej spoločnosti koncovým užívateľom. Preto organizácie, ktoré nevyužívajú možnosti Facebook, Vkontakte, Twitter a ďalšie sociálne platformy, sú odsúdené na beznádejné zaostávanie za konkurenciou.

Naša pozícia v spoločnosti Socail Media: toto nie je predajný a vedúci generačný kanál. To je presne spôsob, ako ľahko a ľahko doručiť obsah publiku, ktoré sa oň zaujíma.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu efektívne šíriť informácie v online komunitách:

  • Používajte sociálne siete ako hlavný kanál na distribúciu obsahu. Tým sa zvýši návratnosť investícií vašich marketingových kampaní. Fanúšikovia a účastníci budú pracovať pre vás zadarmo, šírenie informácií o vašej značke a produkte, ak viete, ako pracovať so sociálnymi kanálmi.
  • Transformujte skupiny a verejnosť vašej spoločnosti do sociálnych sietí na obojsmerné kanály. Reagovať na podnety a sťažnosti zákazníkov, vypočuť si ich názor.
  • Neobmedzujte sociálne aktivity na vlastný blog alebo skupinu. Zúčastnite sa tematických diskusií o zdrojoch tretích strán alebo v ich blízkosti na tému verejnosť. V mnohých prípadoch je efektívnejšie pracovať v existujúcich dobre rozvinutých lokalitách (ak sa o ich obsah zaujíma publikum týchto stránok), namiesto toho, aby vyvíjali svoje vlastné stránky.

Značkové pokrytie médií tretích strán

Bezplatné spomienky v nezávislých médiách patria medzi najviac nepochopené nástroje marketingu obsahu. Získate dodatočnú cielenú návštevnosť a zvýšite dôveru používateľov vo vašu značku, ak sa snažíte zdôrazniť aktivity vašej spoločnosti na špecializovaných stránkach, portáloch, blogoch. A ak internetové médiá súčasne odkazujú na vás, zvyšujete dôveryhodnosť vášho zdroja z hľadiska vyhľadávačov.

Na zlepšenie efektívnosti práce s externými médiami použite nasledujúce pokyny:

  • Upozorňujeme, že obchodné a priemyselné médiá zvyčajne pracujú v súlade s prísnymi redakčnými plánmi. Redakční novinári (na rozdiel od bloggerov) nemôžu čakať, kým budete môcť odpovedať na ich otázky. Samozrejme, ak je vaše priezvisko Volozh, Durov alebo Grishin, to všetko mení. V opačnom prípade si pripravte jeden alebo dva články, aby ste rýchlo využili možnosť publikovať ich na autoritatívnej stránke.
  • Nečakajte na značné zdroje, aby ste vás našli a napísali materiál o svojom podnikaní. Pozrite sa na tematické stránky a blogy sami. Ponúknite novinárom svoje články. Väčšina mediálnych stredísk vždy nemá kvalitný tematický obsah, takže váš text radi uverejní. To sme už mnohokrát dokázali.
  • Podporujte opätovné publikovanie vašich materiálov s odkazom na zdroj. Tým sa zvýši účasť vášho zdroja.

Takže, plánovanie stratégie na podporu svojho podnikania, neobmedzujú sa na tradičné reklamy. Použite vlastné mediálne kanály a spolupracujte s médiami tretích strán, aby ste zvýšili efektivitu kampaní marketingu obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár