Trojstupňový vzorec na vytváranie vysoko kvalitného marketingového obsahu

Vysoká kvalita, užitočná pre divákov, informatívny a vzrušujúci obsah - kľúčový zdroj potrebný na implementáciu obsahu marketingu. Musíte neustále vytvárať skvelé články, recenzie, prezentácie, videá, aby ste udržali dialóg s publikom. Samozrejme, aby sa dosiahol výsledok, je potrebné nájsť efektívne kanály na šírenie informácií, poskytovať podmienky pre používateľov na replikáciu materiálov, neustále odpovedať na otázky a priania potenciálnych zákazníkov. Ale vytvorenie dobrého obsahu je primárne - prečo potrebujeme kanály, ak ich nemáme naplniť?

Nižšie budeme hovoriť o vzorci pre písanie dobrých marketingových materiálov. Po prvé, bude to záujem značiek a agentúr, ktoré využívajú obsahový marketing ako hlavný nástroj na podporu podnikania.

Samozrejme, sotva môžete vždy písať dobré texty, používajte len jeden vzorec. Koniec koncov, práca s informáciami a publikum sa neobmedzuje len na rutinné akcie, ale vyžaduje si uplatnenie tvorivého úsilia. Propagácia pomocou obsahu však zahŕňa vytvorenie veľkého množstva článkov, poznámok, recenzií, opisov a materiálov iného typu. A všetci musia spĺňať špecifické kritériá kvality, ktoré nájdete tu.

Tak, obchodníci s obsahom používajú rôzne vzorce na poskytovanie vysoko kvalitných materiálov, pokiaľ ide o vytváranie veľkého množstva obsahu. Jeden z týchto vzorcov bude ďalej diskutovaný. Mimochodom, jeho použitie nie je spojené s automatickým odmietnutím tvorivosti, ako to čoskoro uvidíte.

Krok za krokom vzorec pre písanie vysoko kvalitných marketingových materiálov

Nižšie uvedený vzorec vám pomôže vytvoriť dobré marketingové materiály rôznych typov - od krátkych blogov až po recenzie, články a Bielu knihu. Je vhodný aj pre tvorcov videa, podcastov a infografiky. Nakoniec, vzorec môže byť použitý aj na písanie kníh.

Podrobný plán vytvárania vysoko kvalitného obsahu vám ušetrí čas, nasmeruje kreatívnu činnosť správnym smerom. Pozrite sa na to, aj keď potrebujete materiály s termínom včera. Takže zvýšite šance na včasné ukončenie práce.

1. Vyberte predmet

Pri plánovaní marketingovej kampane s obsahom vyberte centrálnu tému, ktorej zverejnenie bude venované vášmu obsahu.

Správne zvolená hlavná téma vám poskytne neustálu dostupnosť informácií o nových materiáloch. Bude zarastená fakty, nápadmi a správami, pričom bude zachovaná celková téma kampane.

Okrem toho, prítomnosť hlavnej témy zlepšuje kvalitu obsahu. Rozvíjaním v každej novej publikácii sa zameriavate na detaily a funkcie, vďaka ktorým budú vaše materiály informatívne a užitočné pre záujemcov. Na druhej strane, snaha pokryť niekoľko širokých tém často vedie k povrchnosti článkov a recenzií.

Aké témy sú najúčinnejšie z hľadiska marketingu obsahu? Pre zodpovedanie tejto otázky je potrebné klasifikovať hlavné témy, najčastejšie používané pre marketingové kampane.

Takže všetky ústredné témy môžu byť podmienečne spojené do troch skupín. Prvým z nich sú témy pozitívnych trhových faktorov. Druhá skupina obsahuje materiály o negatívnych trhových faktoroch. A tretí pokrýva súčasné trendy v priemysle.

 • Pozitívne témy pomáhajú podnikom a spotrebiteľom riešiť akékoľvek problémy, uspokojovať potreby a dosahovať úspechy. Popisujú metódy realizácie podnikateľských projektov, marketingové prístupy. Vírusová propagácia v sociálnych sieťach, poistná ochrana finančných záujmov jednotlivcov a organizácií, investície a obchodovanie na Forexe - to sú príklady pozitívnych tém, na ktorých sa zakladajú obsahové marketingové kampane.
 • Záporné témy sa venujú problémom, výzvam, prekážkam, ktorým čelia podniky. Pomáhajú predchádzať chybám a predchádzať situáciám, v ktorých je rozvoj projektov nemožný. Je vhodné použiť tematické materiály tejto skupiny ako ďalšie, pretože je nežiaduce úplne vybudovať marketingovú kampaň na negatívnej úrovni.
 • Témy pokrývajúce trendy a smery vývoja priemyslu. Táto skupina tém je vhodná pre projekty, ktorých publikum potrebuje neutrálne informácie a je ochotné rozhodovať nezávisle. Napríklad profesionálni investori zvyčajne uprednostňujú analytické previerky a správy z finančných stránok. Vyberajú si samotné investičné nástroje, takže často ignorujú obsah, ktorý ponúka hotové riešenia a tipy.

Upozorňujeme, že zvolená téma kampane by mala byť dostatočne široká, aby ste nemali problémy s vytváraním nových materiálov.

2. Začnite s presnými číslami.

Začnite vytvárať obsah s číslami. To vám umožní zabiť niekoľko vtákov jedným kameňom. Najprv vyriešite problém s materiálnym názvom. Nadpisy ako „Sedem zručností vysoko efektívnych ľudí“ budú vždy relevantné aj napriek ich zdanlivému. Po druhé, pomocou čísel, dostanete hotovú štruktúru materiálu. Po tretie, môžete vždy efektívne vyplniť článok, ak používate čísla.

Aké čísla je najlepšie použiť pri vytváraní obsahu? Aké meno dávate prednosť - "Tri ...", "Sedem ..." alebo "56 zručností vysoko efektívnych ľudí"?

Nasledujúce tipy vám pomôžu správne identifikovať čísla, ktoré sú vhodné pre váš materiál:

 • Preferujte jednoduché číslice, aby ste sľubovali jednoduché riešenia pre vaše publikum. Názvy ako „Tri kroky k úspechu“ alebo „Päť tipov pri výbere smartfónu“ sú dobrým riešením pri vytváraní obsahu pre online publikum. Ako viete, nadpis "158 krokov k výberu vysávača" vystraší čitateľa, ktorý nechce stráviť budúci týždeň pri počítači, ktorý číta váš manuál. Nezabudnite na majiteľov smartfónov a tabliet, ktorí jednoducho miznú otvorením "158 krokov ..." náhodou. Už sme napísali, že ignorovanie mobilnej prevádzky je pre predajcov obsahu dnes neprípustným luxusom.
 • Vyberte si dvojciferné alebo trojciferné čísla, keď vaše publikum potrebuje výber. Napríklad poznámka „300 najlepších filmov všetkých čias“ pravdepodobne nezanechá používateľa ľahostajným a rozhodne, ktorý obrázok bude sledovať večer. Aj veľké počty sú potrebné pre divákov, ktorí riešia zložité problémy. Súhlasím, že názov "101 spôsobov, ako zvýšiť výnos záhradných stromov" bude rýchlejšie prilákať pozornosť amatérskych záhradkárov, ako niektoré biedne "Tri ..." alebo "Päť spôsobov ...".

Všimnite si nasledujúci vzor spojený s číslami. Keď píšete o troch, piatich alebo siedmich nápadoch, krokoch a metódach, musíte každú položku podrobne zvážiť na expertnej úrovni. A ak hovoríme o 99 alebo 150 metódach, potom o každom z nich môžete len povrchne povedať.

Pamätajte si, že čísla sú potrebné najskôr pre čitateľov. Štruktúra obsahu s číslami, ktoré pomôžu vášmu publiku konzumovať.

3. Pridajte korenie

Pridajte "peppercorn" do každého materiálu, aby bolo viac špecifické, emocionálne a zaujímavé pre cieľovú skupinu. Hovoríme o marketingových technikách, ktoré zmenia všeobecný článok pre abstraktných čitateľov na užitočné materiály pre konkrétnych zákazníkov.

Uvádzame niekoľko príkladov, kde jedna krátka fráza mení vnímanie obsahu a robí ho viac zacieleným:

Bez koreniaS korením
Sedem sľubných podnikateľských nápadovSedem sľubných podnikateľských nápadov pre samostatne zárobkovo činné osoby
10 spôsobov, ako zvýšiť mieru konverzie webových stránok10 spôsobov, ako zvýšiť mieru konverzie vstupných stránok
Päť otázok, ktoré pomôžu pripraviť sa na verejný prejav.Päť otázok, ktoré pomôžu pripraviť sa na ďalšie verejné vystúpenie.

Preto použite krátke frázy v názve, ktoré pomôžu adresovať materiál konkrétnemu publiku, definovať konkrétne ciele alebo zvýrazniť relevantnosť obsahu v určitom časovom okamihu. Napríklad článok o sľubných podnikateľských nápadoch môže byť adresovaný tak absolventom vysokých škôl, ako aj skúseným podnikateľom, ktorí hľadajú dobrý spôsob investovania voľného kapitálu. A materiál o podnikateľských nápadoch pre samostatne zárobkovo činné osoby je určený konkrétnemu publiku.

Ako vytvoriť obsah

Vybrali ste si tému marketingovej kampane. Teraz je potrebné identifikovať konkrétne témy článkov a recenzií. Pri príprave plánu obsahu použite nasledujúce tipy:

 • Vezmite si kus papiera a pero, nechajte počítač odpočívať. Zapíšte si všetky myšlienky, ktoré vám prídu na myseľ. Až potom ich prenesiete do tabuľky. Verte mi, že počet nápadov výrazne vzrastie, keď skopírujete zoznam tém z papiera do elektronickej.
 • Uprednostnite nezvyčajné čísla, vyberte témy pre budúce publikácie. Stručne povedané, mená "99 rád ..." a "101 rád ..." sú atraktívnejšie v porovnaní s názvom "100 rád ...".
 • Vytvorte krátky náčrt každej témy. Zapíšte si hlavné myšlienky pre budúce publikovanie. To vám pomôže veľa, keď príde čas na písanie príslušného článku.
 • Vyberte najjednoduchšiu tému v zozname. Začnite s ním tak, že vaša marketingová kampaň dostane počiatočné zvýšenie. V budúcnosti sa môžete riadiť zvoleným poradím publikácií. V prípade prerušenia pracovného toku z akéhokoľvek dôvodu sa však vráťte k jednoduchým témam.
 • Po ukončení písania článku ho na chvíľu odložte stranou. Pri pohľade cez materiál na druhý deň, určite budete robiť užitočné doplnky k nemu.
 • Tlačte hotové články a analyzujte ich ceruzkou v ruke. Je oveľa efektívnejšia ako práca s elektronickými dokumentmi.

Mimochodom, jednou z výhod používania krok-za-krokom vzorec pre písanie obsahu je ušetriť čas, ktorý ste predtým strávili hľadaním obsahu nápady. Investujte tentoraz do úpravy hotových materiálov. To výrazne zvýši kvalitu vašich článkov a recenzií.

Vyvinúť témy

Úspešný obsah môže byť použitý ako zdroj nových tematických materiálov. Napríklad ste uverejnili článok "10 spôsobov, ako zvýšiť konverziu vstupných stránok." Publikum ho aktívne komentovalo a replikovalo. Teraz vytvorte 10 nových článkov, v ktorých podrobne popíšete každú metódu zvyšovania miery konverzie. Čitatelia sa páčili nové materiály? Potom ich upravte a skombinujte do e-knihy, bielej knihy alebo prezentácie.

Použite teda postup tvorby obsahu krok za krokom na implementáciu svojich plánovaných marketingových kampaní. Definujte tému, používajte čísla a nezabudnite spracovať obsah, aby ste dosiahli plánované výsledky. Dajte svojim materiálom druhý život, aby ste v plnej miere odhalili každú tému. Tým sa zlepší kvalita publikácií a zvýši sa účinnosť kampaní zameraných na obsahový marketing.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár