Takže musíte, alebo Všetko, čo potrebujete vedieť o filter "Baden-Baden"

Yandex implementoval algoritmus filtrovania spamu v Baden-Badene začiatkom jari 2017. A všetko, čo potrebujete vedieť o tomto filtri, bolo uverejnené na blogu Texterra v roku 2013.

Tu sú najdôležitejšie publikácie na túto tému:

  • Prečo obsah marketing je nový SEO. Denis Saveliev vysvetľuje, prečo sa hustota kľúčov pre vyhľadávače zmenila na pozadie.
  • O algoritme Google Hummingbird. Po zavedení "Hummingbird" technika kľúčové slovo plnka stratil svoj význam.
  • Na sémantickú apokalypsu. Význam kľúčových slov padol po zavedení kolibríka a displeja namiesto kľúčov, ktoré nie sú k dispozícii v službe Google Analytics
  • Prečo sa musíte zamerať na témy, nie na kľúčové slová. Výsledky štúdie Searchmetrics potvrdzujú pokles úlohy kľúčov v rebríčku stránok.
  • O hlbokom vzdelávaní. Denis Saveliev v roku 2015 hovorí, ako sa roboti učia myslieť ako ľudské bytosti.

Výhovorky ako "nečítal", "vynechal", "Nepamätám sa" nechať pre seba. Ak ste už v roku 2013 pracovali v internetovom marketingu, máte odvahu priznať: čítajte, ale neverili. Rozhodli sme sa pracovať so starými školskými metódami. To znamená, pozrite sa na diery v algoritmoch, klamať zákazníkov, užívateľov a vyhľadávačov, a nie vytvoriť niečo užitočné.

Preto to potrebujete. Nečítajte ďalej, choďte na uzatváranie spamových textov s "indexom" a hľadajte nové spôsoby, ako oklamať ľudí a robotov. Ste nezvratný. Ale vy ste potrební. Odborníci a vlastníci projektov sa vymykajú vášmu zázemiu, pretože počúvali odporúčania spoločnosti Texterra od roku 2013.

Pre koho je tento článok určený? Pre tých, ktorí sú na internetovom marketingu. Pre tých, ktorí omylom platia staré školy SEO, ktorí pravidelne riadiť stránky pod sankciami vyhľadávačov. Pre tých, ktorí chcú rozvíjať projekty a zaručiť, aby sa zabránilo filtre vyhľadávačov. A pre tých, ktorí náhodou spadli pod "Baden-Baden" a chcú sa z toho dostať správne.

Čo je to "Baden-Baden" a prečo je "Yandex"

Baden-Baden je súčasťou algoritmu Yandex, ktorý filtruje textový spam. Vyhľadávač ho predstavil na jar 2017. Zástupcovia vyhľadávačov najprv povedali, že pod filtrom spadajú len stránky s re-optimalizovaným textom. O niečo neskôr sa rozhodli, že stránku môžete potrestať, a nie iba jednotlivé stránky. O sankciách "Yandex" správy v časti "Diagnostika - Bezpečnosť a porušenie" služby pre webmasterov.

V niektorých prípadoch sa sankcie neuplatňujú na stránku ako celok, ale na jednotlivé stránky s nadmerne optimalizovaným obsahom. Potom vlastník zdroja nedostane oznámenie v "Webmaster". Sankcie môžu byť diagnostikované poklesom návštevnosti jednotlivých stránok Yandexu od tretej dekády marca 2017.

"Baden-Baden" nie je v podstate nový filter, ale vylepšená verzia dlhodobého algoritmu. Pamätajte si, ako v roku 2010 SEO sa snažili oklamať ľudí a robotov pomocou pseudolongrides plnené kľúčové slová? Takzvané obaly na nohy boli skryté pred ľuďmi v spodnej časti stránky. Yandexovi sa to nepáčilo, a tak začal pesimizovať spam textové stránky.

Spoločnosť Google tiež nepáči výsledky vyhľadávania vo všeobecnosti ani textový spam. S nedostatočne kvalitným obsahom, najväčší vyhľadávač na svete bojuje s pomocou Pandy.

Prečo vyhľadávacie nástroje zastavujú návštevnosť webových stránok s textovým spamom? Pretože ľudia hľadajú užitočné informácie na internete, a nie bezvýznamné texty plnené kľúčmi. Pretože manipulácia s výsledkami vyhľadávania porušuje pravidlá Yandex, Google a ďalších systémov. To stačí.

Môžete definovať text, pre ktorý môžete získať sankcie. Nemusíte brať do úvahy frekvenciu používania kľúčov, nevoľnosť alebo iné indikátory. Jedno znamenie je dosť: text bol vytvorený, aby každého oklamal. Podvádzať roboty s neohrabanými alebo krásne skrytými kľúčmi. Blázon ľudí s prázdnym obsahom. A obsah vytvorený pre manipuláciu problému, nemôže byť prázdny.

Je možné náhodou dostať sa pod filter "Baden-Baden"? Iba teoreticky. V praxi, s cieľom získať sankcie, musíte vyskúšať: konkrétne nájsť kľúče, zámerne ich použiť v texte a byť príliš lenivý, aby obsah aspoň minimálne informatívne.

Čo sa stane, keď lokalita spadá pod „Baden-Baden“

Vyhľadávací systém zbavuje návštevníkov zdrojov. Tu je, ako to vyzerá v praxi.

Upozorňujeme, že účasť Google na grafe je stabilná. Toto nepriamo potvrdzuje algoritmické sankcie od spoločnosti Yandex.

Pamätajte si, že všetky vyhľadávače zápasia s textovým spamom. Ak ste dostali pokutu od spoločnosti Yandex, je veľmi pravdepodobné, že stratíte časť návštevnosti zo služby Google a ďalších vyhľadávacích nástrojov. Panda a ďalšie filtre sa dostanú na vaše stránky, ak tak ešte neurobili.

Na iné zdroje dopravy "Baden-Baden" nie je ovplyvnená. To neznamená, že môžete publikovať spamové texty, ak priťahujete návštevníkov výlučne prostredníctvom kontextovej reklamy alebo zo sociálnych sietí. Používatelia prichádzajú na stránky, ktoré nie sú určené na SEO-odpad, bez ohľadu na zdroj konverzií. Kvôli opakovane optimalizovanému obsahu dostanete sankcie priamo od publika. Vaše webové stránky budú jednoducho neefektívne.

Ako VelikaPlaza vie o filtri Baden-Baden v roku 2013

Úprimne povedané, VelikaPlaza nevedel, že na jar roku 2017 by Yandex spustil antispamový filter, ktorý bude nazývaný Baden-Baden. Ale VelikaPlaza vedel, že Yandex bude neustále bojovať proti všetkým formám spamu pri vyhľadávaní, vrátane re-optimalizovaných textov. A že antispamové algoritmy sa budú neustále zlepšovať. A že jedného dňa sa stanú také efektívne, že pokusy oklamať užívateľov pomocou vyhľadávačov sa stanú bezvýznamnými.

Prečo Yandex a Google bojujú proti spamu? Toto je ich biznis. Spokojnosť používateľov závisí od kvality výsledkov vyhľadávania. Od spokojnosti závisí od podielu vyhľadávačov na trhu a príjmov z reklamy. Hľadaný spam rozhodne zhoršuje kvalitu vyhľadávania. Ukazuje sa, pseudo-optimizers dať palicu do kolies podnikania "Yandex" a Google. Preto budú vyhľadávače vždy bojovať s akýmkoľvek podvádzaním.

V roku 2011 sa nakoniec ukázalo, že stará škola SEO, postavená na podvode a manipulácii, nemá žiadne vyhliadky. Pred šiestimi rokmi sa Yandex naučil, ako efektívne riešiť textové textílie. A Google prepustil z bunky prvý "Panda", ktorý jedol stránky s nízkym obsahom. Vyhľadávače zápasili s podvádzaním do roku 2011. V tom roku však nastal zlom, po ktorom iba spáchaní manipulátori popierajú smrť manipulatívneho SEO.

Čo vie VelikaPlaza v roku 2013? Tu je citát z článku Denisa Savelieva „Prečo je obsahový marketing novým SEO“:

"Hľadanie už nie je dôležité hustota kľúčov, ak je text v dopyte divákov a je to čítané. To je opäť, behaviorálny faktor je dôležitý."

Už v roku 2013 vyhľadávače pri tvorbe emisie určovali nielen sémantickú relevanciu, ale zohľadňovali aj spokojnosť publika. Je možné uspokojiť čitateľa textovým spamom? Otázka je rétorická.

Ďalej. Vyhľadávače majú záujem o zlepšenie výsledkov vydávania. Na to, aby bolo vyhľadávanie vysoko kvalitné, je dôležité, aby vyhľadávače dokázali určiť sémantickú relevanciu nielen pomocou aritmetiky. V druhej polovici roku 2013 spoločnosť Google predstavila algoritmus Hummingbird.

Pomocou algoritmu Hummingbird, najväčší vyhľadávač na svete zlepšil spracovanie zložitých dotazov. Vyhľadávač začal chápať ľudský jazyk a rozpoznávať potreby, ktoré stoja za požiadavkami, ako napríklad „kde večer večer relaxovať v Petrohrade“.

Okrem spustenia zásadne nového algoritmu, na jeseň roku 2013, spoločnosť Google zmenila prácu plánovača kľúčových slov a namiesto konkrétnych kľúčov navrhla správcom webu frázu, ktorá nie je uvedená v nástroji Analytics. Zmeny boli také veľké, že priemysel začal hovoriť o sémantickej apokalypse.

V článku o Hummingbird na blogu Texterra v októbri 2013 sa objavila predpoveď:

"Manipulácia s výsledkami vyhľadávania, postavená na plnení obsahu neprirodzenými vyhľadávacími frázami, bude konečne minulosťou."

O niekoľko mesiacov neskôr spoločnosť Searchmetrics zverejnila výsledky štúdií, ktoré zaznamenali pokles korelácie medzi kľúčovými frázami a pozíciou stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Výskumníci opakovali: kľúčové slovo v samotnom texte nezaručuje účasť. Je dôležité skôr uspokojiť informačné potreby publika, ako napísať kľúče do textu.

V roku 2013 nastala ďalšia významná udalosť. Na priemyselnej konferencii v Las Vegas, bývalý avatar spoločnosti Google Matt Cutts oznámil, že najväčší vyhľadávač na svete začal využívať hĺbkové učenie alebo technológiu hlbokého učenia na zlepšenie kvality vyhľadávania. Je to hlboké učenie, ktoré umožnilo algoritmus Hummingbird.

Strojové učenie v spoločnosti Google dohliada na to, či je to génius, alebo šialenec Ray Kurzweil. Táto osoba tvrdí, že za pár rokov ľudstvo dosiahne technologickú jedinečnosť. Ľudia sa chystajú stať kyborgom a roboti sa naučia myslieť ako ľudské bytosti. A stále sa snažíte propagovať stránky SEO-textov a spadať pod „Baden-Baden“.

Musíme vzdať hold brilantnému šialencovi Kurzweilovi. Hlboké učenie a kolibríky sú krokom k RankBrain. Tento algoritmus hodnotenia bol oficiálne oznámený na jeseň 2015. Hlavným znakom je, že algoritmus je riadený umelou inteligenciou.

Yandex sa snaží držať krok so spoločnosťou Google. Na jeseň roku 2016, stále najväčší vyhľadávač Runet bol prezentovaný Palekh: ranking algoritmus založený na neurónové siete. Vďaka umelej inteligencii sa Yandex učí chápať význam dlhodobých požiadaviek.

Priebežný výsledok: márnosť manipulačného SEO, vrátane textového spamu, sa stala zjavnou niekedy v roku 2011. V roku 2013 sa tento priemysel zúfal o sémantickej apokalypse a Cutts s Kurzweilom vydali hlboké učenie. Google začal chápať význam fráz a textov. Yandex sa pohybuje rýchlo rovnakým smerom.

Ako sa dostať z filtra "Baden-Baden"

Odpoveď je veľmi jednoduchá. "Yandex" odporúča opustiť texty pre robotov a publikovať texty pre ľudí. Odporúčanie nevyžaduje dekódovanie. Nie, prestaň. Ak sú v roku 2017 ľudia, ktorým sa podarí riadiť stránku pod "Baden-Baden", musíte ešte rozlúštiť.

Ak chcete odstrániť stránku z filtra Yandex, musíte odstrániť všetky texty SEO a namiesto toho publikovať užitočný a informatívny obsah. Ak máte desiatky, stovky alebo tisíce publikácií, plnené kľúčové slová, rýchlo nahradiť nebude fungovať. Preto budeme musieť prijať dočasné opatrenia: uzavrieť obsah SEO tagom.

Len si pamätajte, že toto je dočasné opatrenie. Nouindex vám pomôže získať čas potrebný na vytvorenie a publikovanie ľudských textov. Žiadosť o preskúmanie by mala byť odoslaná po nahradení obsahu a nie po zákaze indexovania spamu.

Prečo je nouindex dočasným opatrením? Pre všetkých je jasná analógia. Predstavte si, že vaša mačka zabudla na existenciu zásobníka a zanechala vám veľké šťastie priamo v paláci v centre obývačky. Čo v tejto situácii urobí rozumný človek? Vezme veľký pozdrav, otočí koberec a určite si ho umyje. Áno, on tiež pokusne pokes mačka niekoľkokrát s odpadmi, aby sa zabránilo relapsov (ahoj na seoshnik).

Otázkou je teraz: je možné nazvať zdravého človeka, ktorý pred príchodom hostí neodstráni pozdravy mačiek, ale okolo paláca dá znamenie s požiadavkou nevenovať pozornosť? Značka je rovnaká. Nechráni pred zápachom SEO textov.

Inými slovami, uzavrieť obsah pre roboty s "noindex" a robiť nič iné je v duchu old-school manipulatívne SEO. Kvôli jednému podvodu sa zotročený špecialista dostáva k inému podvodu.

Mimochodom, roboti Yandex nie sú blázni. Ak budú manipulačné pokusy dostať sa zo sankcií masívne, objaví sa nový antispamový algoritmus.

"Baden-Baden" - nie najhorší filter

Vo vyhľadávacích algoritmoch sú a vždy budú diery. Preto budú vždy existovať tí, ktorí parazitujú na zraniteľnosti. Dobrou správou je, že vyhľadávače rýchlo zlepšujú kvalitu vyhľadávania a znemožňujú manipulátorom manipulovať s nimi. Situácia je taká: o to lepšie sa Penguin a Panda cítia, a čím lepšie je počasie v Minusinsku a Baden-Badene, tým ľahšie je pre normálnych vlastníkov stránok a obchodníkov pracovať.

Aj zlé správy. Vydavatelia sa musia naučiť obísť najťažší filter v porovnaní s ktorými Panda a Baden-Baden sú hračky. Je to pokuta za kvalitný obsah. Tento filter nesúvisí s vyhľadávacími nástrojmi. Nachádza sa v hlavách používateľov. Ľudia ignorujú dobré publikácie, aby sa neudusili informácie. A vy v týchto podmienkach spadáte pod sankcie kvôli SEO-textom? To je to, čo potrebujete.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár